Отиди на
Форум "Наука"

Високо мазнинно - ниско въглехидратно хранене /ВМНВХ/


mnoogo

Recommended Posts

  • Потребител

Ето нещо ново което потвърждава всичко написано до тук от мене а и за да събудим темата ? :

https://nova.bg/news/view/2017/11/15/198606/мъж-отслабна-70-кг-без-да-се-лишава-от-животински-мазнини-видео

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Мнения 85
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Здравейте, вече съм на 60 г и от 2012 съм на ВМНВХ . 

Висок съм 187 , тежа 90 кг и съм в отлично здраве. 

Дневно меню:

Ситрин          бронирано кафе 

Обяд             мазна пържола със  някаква салата, вкл домати и краставици...

Вечеря          мазна пържола със салата или 7-8 яйца 

Чиста вода между храненията , алкохол вечер по 50 гр ракия или сто гр вино, домашни. Понакога при повод  и повече.

Всеки ден  по една капсула пробиотик Ветом

Ето и последното ми изледване:

499502195_001.thumb.jpg.b81aeeee8a234c24dfdee7aff7b381d8.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Здравейте,

вече 8 години съм на ВМНВХ, здрав съм и в добра форма. Висок съм 187 , тежа 94 кг и съм в отлично здраве. 

Храната ми включва сланина, яйца, месо, сирене, кашкавал, зеленчуци, плочка черен шоколад на ден, някой плод,  едно две кафета, 50 гр ракия вечер или чаша вино. Пробиотици Ветом и Стелкор, лъжичка пчелен прашец.

Бъдете здрави

 

 

Редактирано от mnoogo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, mnoogo said:

Здравейте,

вече 8 години съм на ВМНВХ, здрав съм и в добра форма. Висок съм 187 , тежа 94 кг и съм в отлично здраве. 

Храната ми включва сланина, яйца, месо, сирене, кашкавал, зеленчуци, плочка черен шоколад на ден, някой плод,  едно две кафета, 50 гр ракия вечер или чаша вино. Пробиотици Ветом и Стелкор, лъжичка пчелен прашец.

Бъдете здрави

 

 

бих казал че тази диета ми допада, по принцип аз не страня от тези неща, а някои се стремя да ги употребявам почти (или всеки ден), понякога е даже идентична с твоята, изключенията са предимно в повечето алкохол (като цяло ) и хляба (много рядко има дни когато не ям никакъв, но все пак се стремя да е възможно най-натурален )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, mnoogo said:

Хляба и алкохола са въглехидрати, които се стремя да поддържам в рамките на 10-15% от общите калории.

А какво ти липсва че пишеш с какво се храниш ? Ясно е че хранителния режим е важен.  Сланината си я сложил на първо място?? Търсиш нещо по-добро за теб? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте,

вече 30 години съм на БМПСО, здрав съм и в добра форма. Висок съм 172 , тежа 78 кг и съм в отлично здраве, въпреки мнението на един доцент от “Св. Наум”.

Храната ми включва всичко, което ми се яде, 10-тина къси еспресо, 250-300 гр водка вечер + половинка бира/вино. Пробиотици и разни глупости не ползвам. Само стек кемъл седмично.

Бъдете здрави

Редактирано от boyko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, boyko said:

Здравейте,

вече 30 години съм на БМПСО, здрав съм и в добра форма. Висок съм 172 , тежа 78 кг и съм в отлично здраве, въпреки мнението на един доцент от “Св. Наум”.

Храната ми включва всичко, което ми се яде, 10-тина къси еспресо, 250-300 гр водка вечер + половинка бира/вино. Пробиотици и разни глупости не ползвам. Само стек кемъл седмично.

Бъдете здрави

Понеделник, вторник, сряда, четвъртък, петък стига! Нека събота пристига! Събота може да му отпуснеш края. 

П.п само тоя доцент да не ти е в къщи?🤔

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, 

Аз също ще споделя моя опит с този вид диета, макар колегата mnoogo да не е споделил какво е точното наименование на диетата към която се придържа. Аз лично съм на кето дието вече 6 месеца, въпреки че идеята ми не беше да свалям значителен брой килограми, а по- скоро да изпробвам нещо ново. Идеята тялото ми да работи по различен начин някак ме заинтригува. Все пак за момента успях да сваля само 4 килограма, но ще си призная че понякога съгрешавам и си хапвам сладичко защото много го харесвам. Вие позволявате ли си сладко и ако да, колко често? А, просто за информация ще оставя връзка с детайли за кето диета, и режима към, който се старая да се продържам - https://www.forlife.bg/keto-dieta#sedmichno-menu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

...искам да добавя още нещо (което е доста важно!) за тази и подобни диети - необходимо е мин. едно умерено физическо натоварване, за хора седящи по цял ден на бюро (и некомпенсиращи  това бездействие, примерно във фитнес ) мисля че даже би била доста вредна.

Един поглед в/у така наречените ,,нулеви" или близките до тях - характерни са мин. прием на калории (и хранителни в-ва въобще) и затова се препоръчват само леки натоварвания и разходки, както и да няма престой на хладно/студено (заради мръзненето и съответно нуждата от повече калории ), завиване, по-топли дрехи и т.н. Когато съм се чувствал добре с ВМНВХ винаги е било в съчетание с една добра физическа форма, независимо от сезона.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...