Отиди на
Форум "Наука"

Кличко срещу Пулев


Warlord

Recommended Posts

  • Потребител

Съжалявам, но такива са ми впечатленията от нацията. 90% трудно си връзват обувките. А аз смея да твърдя общувам със страшно много хора.

Иначе ти явно вярваш в митологеми. Добре така да е. Аз обаче се занимавам с прагматични неща и не мога да си позволя твоя лукс.

От спортистите ми харесват Веселин Топалов, Димитър Бербатов и сега Григор Димитров. Възпитани, космополити, не флиртуват излишно чрез патриотарски клишета. Селски бабаит няма как да ми е идол. Ганьовщината, мутренщината, простащината няма как да е за пример, поне при нормална ценностна система.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 158
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Разни хора, разни идеали. На мен такъв като Пулев няма как да е ми е за пример. Първо, дори личните ми впечатления, когато съм се засичал преди време с негови компании по заведения са отвратителни. Второ, публична тайна са някои специфични занимания на човека за "пример", но също са факт. Трето, в интерес на истината, бях склонен да забравя тези минали истории, да ги отдам на лоша среда и младостта, но поведението му след мача окончателно ме убеди, че този "пример" не подлежи на очовечаване. Четвърто, какво му е отношението към България? Кръчмарски патриотизъм! Благодаря, не ми харесва! Имах честта да слушам въпросния индивид по няколко телевизии преди години, абсолютно наивистични разбирания за процесите в страната, но хайде простено му е, все пак е боксьор, не финансов, политически и медиен анализатор, лошото е, че се имаше за авторитет по това, което говори (също както и 90 % от населението на България, макар повечето да не могат да си вържат обувките, образно казано).

Пак казвам - няма да е никак лошо в България боксьорите да си бъдат просто боксьори, а не обединители на нацията, национални герои и пр. Не съм чул Хелениус да е национален герои на Финландия или Тайсън Фюри на Англия. Не съм забелязал и на мачовете им да има такова струпване на потни гастарбайтери, на които това явно беше преживяването на годината.

Съжалявам, ако съм краен, но така мисля! Тази страна наистина ще се оправи с бачкане, а не с фалшиви кумири.

Иначе Кубрат Пулев постигна много в професионален план, да си претендент за световна титла не е малко. Това не му го отричам. Но за пример? Хайде моля ти се!

Браво Михов!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По въпроса за патриотизма и какво е направил Пулев за имиджа на България зад граница:

1.Говори доста глупости преди мача.

2.Провокира освиркването на украинския химн, а знаем,че почти цял свят в момента симпатизира на Украйна.

3.След мача не поздрави победителя и заяви, че не бил достоен за уважение.

4.Мафията и късметът били в основата на загубата, въпреки, че треньорът му посочи други причини, а и всички видяхме какво се случи.

5.Световният шампион за последните 10 години каза, че Пулев е най-големият простак с който някога се е бил. Това със сигурност попадна във всички световни медии.

Нещо взех да се обърквам - кой е по-големият патриот: Пулев, или аз, който се срамувам от него и не желая по цял свят да ни имат за австралопитеци?

.

Редактирано от rumcaiz
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моите впечатления от нацията изобщо не са такива. Имаме добри предприемачи, добри строители, добри софтуерни разработчици, добри майстори, добри лекари, добри спортисти, изобщо имаме хора, над средното ниво, в почти всяка една професия. Имах и едно съседче, което понастоящем работи в НАСА. Въпрос на гледна точка, не на вяра в идеали. Смея да твърдя и че подобни твърдения, за некадърните и "всезнаещи" българи, са много често употребявани клишета. Митолеми пък защо не разбрах, но както и да е (все пак не сме Македония и от нас не почва света :).

Румкаиз - Говоря за отношението на Пулев, към България и българите, не за някакъв измислен образ на страната, който Пулев да строи или разваля.

1. Какви глупости е говорил? Недоволството за безкрайното чакане ли, или ръкавиците, кое точно или всичко са глупости?

2. Незнам не съм го видял това. За всеки случай ако някой е освиркал украинския химн, не е бил Пулев. Може би българите там, незнам.

3. Тук съм съгласен, трябваше да отдаде дължимото на Кличко. От друга страна тези психологически войни явно си оказват влияние.

4. Какво се случи? Тръгна много добре, никой не му го отрича, първият удар на Кличко го изкара от релси. Това се случи, както и треньорът му каза, цитирам по спомен: "Така е в боксът в тежка категория - един удар може да реши мача."

5. Дай да го видим цитата, в който е казано. Сигурен съм че Клично не е употребил "простак". Не те познавам и незнам какъв патриот си. Факт обаче е че декларираш, че се срамуваш от българин, който е постигнал много, вместо да го подкрепиш и то когато има най-голяма нужда. Смятам че разбираш, че такова действие не може и няма как да бъде достойно, още по-малко патриотично.

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

....

Ти за кой мислиш че съм викал?

За нашия разбира се. Утре ако играят, пак за него ще викам. И никога не съм казвал, че не оценявам постиженията му, даже напротив...

Но това не пречи да мразя простащината и да го казвам.

Редактирано от rumcaiz
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти за кой мислиш че съм викал?

За нашия разбира се. Утре ако играят, пак за него ще викам. И никога не съм казвал, че не оценявам постиженията му, даже напротив...

Но това не пречи да мразя простащината и да го казвам.

Имах в предвид подкрепа за падналият човек но да, тази на самият мач е не по-малко важна.

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Виц на деня: 17 ноември

На следващия Изпълком на БФС Борислав Михайлов ще покани Крисия, Хасан и Ибрахим да разкажат как се става втори в група с Италия, Малта и Хърватия.

Както се вижда обаче колкото по-малко е било просташкото държане преди и по време на излагацията, толкова по-малък е срамът след нея.

Кличко: Такъв простак като Пулев не бях срещал на ринга
Мнението на Богомил Бонев може и да не го броим.
Но ето още отзиви за отупания български юнак:
Е, на някои им допада: Чисора: Кубрат е наглец и се държи арогантно. Точно затова ми харесва Но определено Кубрат Пулев не представи добре България - във всяко отношение.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Покрай боксовата дандания, някак тихомълком мина новината за успехите ни на световния връх в карате киокушин-кан.

Петър Мартинов стана Световен Шампион в тежка категория – над 90 кг. В същата категория Христо Георгиев е бронзов медалист. В категория до 90 кг. отново имахме Български финал - Александър Команов е Световен Шампион, а Емил Сталев – Вицешампион. В тази категория 3-ти е Никола Николов, който отпадна на полуфинала от Емил Сталев. До 80 кг. – бронзови медалист е Милуш Драганов. В категория до 75 кг – Георги Дойчев е 3-ти, а в категория до 70 кг. – бронзов медал завоюва Иван Команов. Равносметката за нашия отбор: 12 бойци – 8 медала, от които 2 Световни титли, 1 Вицесветовна титла и 5 бронзови мадала.

А пък пловдивският каратист Александър Команов е победил личния бодигард на руския президент Владимир Путин!!

Евала, българи-юнаци!

....също така тихомълком мина и представянето срещу европейския футболен колос Малта на едни други "юнаци" - сбирщината на чичовото

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Очевидно журналистът му подхвърли думата и той се хвана, оригиналният текст обаче не го виждам. Кубрат нито се е изложил, нито трябва да го е срам.

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой май искаше да ни го дава за пример:

"Анонимен свидетел №07 по делото срещу Таки направил шокиращи разкрития срещу Кубрат Пулев пред прокуратурата.

Скандалните твърдения щяха да бъдат отминати без внимание, ако подобна версия не тиражираха и други неанонимни личности у нас като Венцислав Стефанов, депутата от Реформаторския блок Антони Тренчев и др.

Мисия Фантом в Дубай

Според анонимния свидетел, който проговорил пред прокуратурата през 2012 г., Кубрат Пулев и Любомир Симеонов били част от престъпна група.Тяхната „мисия“ била да всяват ред сред дилърите на улицата да показват „твърда ръка“ на провинилите се.

Интересно защо след като името на Кобрата присъства в томовете по делото срещу кокаиновия крал, Пулев не е бил привикван на разпит в полицията. И как се спасил от арест? За сметка на това преди 2 години Любо Чука престоя няколко дни в килия, и то точно преди важен за него ММАдвубой, в който участваше.

Намек за тъмното и съмнително минало на Кобрата направи и Антони Тренчев: „Виждал съм действие по нощните заведения да мародерства и да се гаври с беззащитни хора, ей така, защото може и няма кой да му противодейства“.

Любопитно съвпадение е, че и шефът на Славия Венци Стефанов също намекна за „нощните заведения“. „Кубрат много рано си помисли, че е нещо. Виждал съм го по улиците и заведенията. Мислеше се за най-големия. Мислеше си, че е на трона“, многозначително отбеляза Стефанов след загубата на Кобрата срещу Кличко.

Шефът на Славия и депутатът от РБ обаче не са единствените, които говорят за среднощните зулуми на боксьора.

„Мутрафон и чалгаджия“

„Всичко му се връща, даже малко му беше боят на този мутрафон и чалгаджия Опулев. Вие знаете ли как бие невинни хора по дискотеките? А какви страдания е нанасял като част от наказателните бригади?“, пишат в коментарите нашите читатели.

„Кобрата добър човек?? Ти познаваш ли го? Защото аз – да! И има много свидетели как Кубрат се прави на тарикат по клубовете и псува момичета, дърпа ги, скача на бой на невини хора и се излага яко“

Други също твърдят, че преди да стане боксьор Кобрата е бил в наказателните бригади и е потрошавал бая народ."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извинете моля, но колкото и да ви уважавам няма никаква разлика дали се изказват интелигентни и начетени хора, или неграмотни злобари из нета - хейтенето си е хейтене, предателството си е предателство. Значи може да подкрепяме Кубрат Пулев като бие, като пада да го разпъваме на кръст, после пак ако бие ще се върнем при него- няма проблем. Не става така.

За мене този човек заслужава уважение - дори само защото след такова тежко поражение намери сили в себе си да се изправи и да вдъхне кураж на всички, които бяха затаили дъх в тягостно очакване: "Не се предаваме. Продължаваме напред! " Така е и в живота - бурите те повалят, изправяш се, бориш се...Това е поведение на силен и достоен човек, със смело сърце, а не на някой мрънкач и мухльо, на човек, който не се срамува да казва " Аз съм българин " пред света и да продължава да го твърди с гордост при всякакви обстоятелства. Съжалявам, но не мога да възхвалявам и уважавам Кличко - и не защото не съм възпитана добре, или не схващам идеята на спорта и спортсменското поведение към противника, а понеже не съм сляпа и бях свидетел на повечето долни номерца и двойнствения стандарт за "шампиона".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Джим - евала на другите спортисти, наистина не бяха отразени. Другото го обърна малко на народен съд.

Е така беше - народен съд, народна република, народна армия....сега май само народната банка остана / ама по-добре и тя да не беше оставала/ :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Говорехме, че ако не се беше държал толкова просташки загубата му нямаше да се превърне в резил. Много губят и пак опитват, понякога успешно, понякога не. Ако Пулев се беше държал учтиво, то опита му щеше да изглежда съвсем иначе. Много наши спортисти не са се изкачили на върха от раз, а са били и извън стълбичката, и на по-ниско стъпало. Но Пулев показа предимно простотия и тя му се върна обратно когато го отупаха. Кличко тактично изчака да напердаши нашия момък на ринга, пък после изкоментира какво мисли за него. А победителите никой не ги съди.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Говорехме, че ако не се беше държал толкова просташки загубата му нямаше да се превърне в резил. Много губят и пак опитват, понякога успешно, понякога не. Ако Пулев се беше държал учтиво, то опита му щеше да изглежда съвсем иначе. Много наши спортисти не са се изкачили на върха от раз, а са били и извън стълбичката, и на по-ниско стъпало. Но Пулев показа предимно простотия и тя му се върна обратно когато го отупаха. Кличко тактично изчака да напердаши нашия момък на ринга, пък после изкоментира какво мисли за него. А победителите никой не ги съди.

Така е , ама някои искат да им го напишеш в прав текст...и пак не могат да го разберат. Могат поне да прочетат какво пишат авторитетните ЧУЖДИ СПОРТНИ ИЗДАНИЯ за мача.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така е , ама някои искат да им го напишеш в прав текст...и пак не могат да го разберат. Могат поне да прочетат какво пишат авторитетните ЧУЖДИ СПОРТНИ ИЗДАНИЯ за мача.

"ТЕ" ако четяха чуждата преса, или поне бяха погледнали как се движат залозите, може би щяха да се светнат, че "момичето" не е чак толкова лош боксьор, че не случайно е 10 год. на върха и всъщност се справи доста добре за момиче със стъклена челюст.

Във всеки спорт победителите са единици, а загубилите хиляди. Няма нищо срамно да те победят и няма да загубиш имиджа си на мачо, ако стиснеш ръката на победителя. Даже напротив - щеше да спечели уважението на почти всеки в България и на много много извън България.

Едва днес прочетох, че най-сетне поздравява Кличко с победата, но с разни условности, че би го уважавал, ако му даде реванш.

Кличко предполагам ще отговори нещо от рода:

- Пулев, не си само ти, и други чакат своя шанс.

Ако изобщо благоволи да му отговори...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първо много се радвам, че ние сме " ТЕ " - негативизма е заразителен и е лесно да съдиш някого от зоната ти на комфорт: а именно от позицията " Много сме, силни сме ". Няма проблем, когато " НИЕ" вярваме силно в Кубрат.

Второ - ние май така сме си свикнали в съвременната българска държава - четем чуждите хроники за да сглобим събитията назад във времето ( за нашата история ), четем чуждите издания за да разберем дали да се радваме на постижениеята на нашите спортисти ( и те да ни определят дали това изобщо са постижения ). Е да, ама не. Нашето самочувствие, трябва да се гради и на нещо, което идва оттук, отвътре, от сърцевината на нашата България, от сърцето на всеки българин ако щете.....

Трето: не се става така лесно победител, сладко е да побеждаваш, но трябва да се научиш да губиш....и да имаш кураж....Ако хан Крум се беше предал, когато византийците превзеха българската столица и започнаха да зверстват и безчинстват там, още тогава да я няма българската държава. Но не, той се изправи и нанесе такъв светкавичен и безпощаден удар на врага, та византийския император отбелязва с ужас " Дори и крилати да бяхме станали, никой да не се надява, че ще избегне гибелта. "

И четвърто: в този спорт е съвсем естествено съперниците да си разменят реплики преди мача и не виждам нищо лошо и неестествено в това Кубрат да нарече Кличко момиченче, пък дори и да падне от него...Да, мачо е - но той е боксьор, а не балерина все пак...А на Кличко за " големия враг " нямам думи - първо, като че нещо май му е разхлопано релето и второ май си е чиста проба рекламен трик!

Редактирано от zahar4e
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма нищо срамно да те победят ....

Трето: не се става така лесно победител, сладко е да побеждаваш, но трябва да се научиш да губиш....

Е, да де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пулев не се е държал просташки. Тук в този форум чиито участници очевидно са с претенции за нещо повече, от това което наричат простаци, се вижда и много по-лошо отношение. Загубата на Пулев, за кой ли път обявявам, че не е никакъв резил и няма как да бъде нещо срамно. Това е така, защото имаше редица ограничения за Пулев и защото, в крайна сметка, първата му загуба е от дългогодишен световен шампион. Пулев никога не е наричал Кличко момиченце, нито Кличко е наричал Пулев простак, фактите са изкривени за да "нахранят" гладните за злост, както казва Захарче - хейтърска му работа. Що се отнася за четенето, вярно че не четем спортни издания. От друга страна пък четящите знаят, че колкото и претенции за авторитет да има, което и да е издание, това е вятър работа. За да знае човек и да има собствено балансирано мнение, никога не трябва да се осланя на съмнителния авторитет на който и да е било, а трябва да обърне внимание на всички гледни точки.

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

...четем чуждите издания...

Шекерче, ако беше чела чуждите издания, щеше да разбереш че "царят" , пардон - претендентът е гол. Нямаше да се повлияеш от надуващият се от нашите издания балон, как Кличко се страхувял, щото нашият щял да го размаже., победата ни е в кърпа вързана иосвен ако реферите не повлияят.Там където има пристрастия, няма обективност, а обективността е че Кличко е няколко класи над нашия - това от спортно-техническа страна. Откъм културуно-възпитателна -още по-зле :happy:. А най-зле беше откъм безумно мутренско твърдоглавство. Малко инфо от "четящите чужди издания" - Зауерланд хвърлиха нашия на лъвовете, защото бързаха да си приберат хвърлените за развитието му парички , тъй като договорът му изтича в края на годината. От бързане да се облажат, кариерата му на боксьор е пред провал. Накараха го да се откаже от т.нар. "европейски" боеве, където се трупат опит и рутина и бързаха да го засилят на мисия невъзможна. Смешният плач на Кубрат за: пресконференции,ръкавици, мафия, рефепи международно положение.... и т.н. - казаха му го в прав текст: това са ПРАВИЛАТА. Който стане шампион, той ги определя, така е било ВИНАГИ, не е спец. за него. Още много може да се каже но знам че при предубедени фенове няма да хване дикиш...

Относно „закачката” ти с хан Крум , по-добре сама си я изтрий...

А що се отнася с другата ти „закачка” , с балерините, виж какво каза една тяхна „колежка” от сходно начинаие :

На летището в София, когато Кубрат Пулев бе посрещат от журналисти, веднага след двубоя му с Кличко, от медиите го попитаха дали се чувства добре и дали има наранявания. "Имам няколко леки аркади, но това е нормално. Боксът все пак не е художествена гимнастика".

Очевидно ядосана от тези думи Симона Пейчева изригна:"Футбола не е художествена гимнастика!" "Бокса не е художествена гимнастика!"

Ами ДА, не е! Че ако трябваше футболистите да издържат нашите тренировки, трябваше да реанимират с по седмици! А ако случайно се научат, могат и да се класират за някое световно или европейско! Че вече не помня от кога не сме ги виждали на тези форуми!

А и Кобрата много да не знае!

Какво им става на всички, че само се сравняват с Нас!

Ами, искам им се ! Ние поне сме си спечелили световните титли!

Евала момичета".

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пропуснах нещо - що се отнася до професионализма не само на боксьорите, но и щабовете им - това разкрива много:
"Треньорът на Владимир Кличко Джонатан Бенкс е напълно уверен в успеха на своя възпитаник в двубоя срещу Кубрат Пулев. Според него, ако украинецът спазва неговите указания, Кобрата ще издържи „максимум 5 рунда“.
Това го казва не след, а преди мача.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Джим заблуден си от собствената си необективност. Нито журналистите, нито Пулев се отнасяха към Кличко, като към някой, който непременно ще загуби, напротив. Такъв балон за който говориш не съществува, освен в собственото ти съзнание.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

пичове, аз не разбрах защо полемиката продължава. Нашият заслужено загуби. Държа се зле на ринга и недостойно след това, което показва, че изобщо не е бил подготвен за мач от такава величина. Което говори зле за треньорския му състав и може би някои са прави в твърденията, че цялата тая дандания е била само за да се гушнат едни пари при предварително ясен резултат. Разбира се любителите на конспирации ще продължат да развиват теории за заговор, ръкавици, съдии, мафия, илюминати и пр., но като гледам втори шанс за Кубрат едва ли ще има в обозримо бъдеще. Битият - бит ще се нареди на опашката с останалите лузъри и ще чака кога шампионът ще благоволи да го 'уважи', пък дано ако някой ден му се отвори парашута, да е по-добре подготвен за такъв сблъсък.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тц-тц, тука много модерно станало да се отрича и оплюва всичко българско. То впрочем навсякъде е така напоследък.

Левски - терорист и убиец.

Българската архитектура, кухня, фолклор и каквото още се сетите - османски.

Пулев - най-големият простак на света и срам за България.

Това само от последните няколко дни, че повечко чета. Но явно такива са съвременните критерии за научност, обективност и "некомплексарщина". :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...