Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Доколкото знам Иран подпират кюрдите и от време на време също бомбардират. Но е крайно недостатъчно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Какъв свят... Иран да бомбардиа крайните ислямисти. Така едно време социалистически Виетнам измете иначе червените кхмери.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дори и САЩ да имат пръст в създаването на ИДИЛ, според мен те изобщо не са очаквали, че положението ще ескалира толкова и идилците ще се окажат чак такива варвари. Непознаването и недостатъчното изучаване на чуждите народи и култури отново им изиграва лоша шега. Изпуснали са духа от бутилката и трудно ще го върнат обратно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо да е трудно ? Едно серозно ембарго - без изкупуване на петрол и без доставка на оръжие, бързо ще издишат. Въпросът е, че не се прави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво ембарго ви гони? Някой да е признал ИДИЛ за държава?Организация която нарича себе си държава, не значи че е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трудно е и поради това, че явно не са очаквали нещата да ескалират толкова, и поради причините, които казвате - решение има но не се прилага, защото има интереси да не се прилага. Когато първоначално си решил да водиш една политика, трудно можеш да се пренастроиш към друга (колкото и належащо да е това), поради различните интереси и лобита поддържащи началния курс.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какъв свят... Иран да бомбардиа крайните ислямисти.

Няма нищо шокиращо, драги ми кагебеецо. Шиити и сунити се мразят вече четиринадесет века - от средата на VII в. насам ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе според мен голяма вина за ИДИЛ носи и самият Асад с унищожаването на всичката цивилизована опозиция в страната си.

http://mayas-corner.blogspot.com/2014/09/brief-history-of-islamic-state.html За втори път го публикувам това в тази тема, мисля, че добре описва нещата...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Kall аз с това въобще не съм съгласен. Аз мисля че за ИДИЛ вина има подкрепата на Русия за Сирия и невъзможноста за още една цветна революция. Въпреки че гражданската война си е направо западна демокрация в действие. Либия е не по-различна

Редактирано от ABBEY18
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Kall аз с това въобще не съм съгласен. Аз мисля че за ИДИЛ вина има подкрепата на Русия за Сирия и невъзможноста за още една цветна революция. Въпреки че гражданската война си е направо западна демокрация в действие. Либия е не по-различна

Дрън, дрън, - Садам ако управляваше още, такава идилия щеше да е, че никакъв ИДИЛ нямаше да вирее

Редактирано от JImBeam
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На Садам въжето не стигна ли цена от 7 милки? Не ми се вярва че Садат ще бъде сполетян от народния гняв, но както и да е, всичко тече

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Съвременното безразличие на италианците по същия този въпрос е озадачаващо. По време на кампанията срещу Кадафи, те бяха сред най-пасивните западно европейски участници в конфликта, единствено предоставиха своя база за изходна точка на общите войски. Отделно към нейните брегове постоянно плава нелегална африканска пасмина, включително и потенциални клетки на ИД. Защо не затягат мерките в бреговата охрана и защо оставят Либия на произвола на ислямистите??

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Опа, помислих че тва горното е шега, по инерция. :) Сега попаднах на последните статии по въпроса...

ИДИЛ-ците бягат от италианската флота на либийския бряг! :new_shocked: този свят няма да спре да ме изумява

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Пичове, когато има диктатор, който държи здраво властта в една страна с него може да се договориш, и да се знае, че има сила която да изпълни тия договорки. С кого да се договаря днес запада в Либия? С ислямистите ли? А в Ирак? С демократичното правителство, което не може си върже гащите само?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пичове, когато има диктатор, който държи здраво властта в една страна с него може да се договориш.....

....и питам аз и отговор не искам - кой и защо махна диктаторите :hmmm:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ами този по която свирка отказват да играят. Обикновенно това че обявяват някой за диктатор, не значи че е такъв или че страната не просперира. Пример Саудитска арабия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

....и питам аз и отговор не искам - кой и защо махна диктаторите :hmmm:

Кръгът около Обама. Те решиха че ако заменят диктаторите с т.нар.умерени ислямисти Близкият Изток ще се контролира по-лесно. Експериментът се проведе в страни, които не са ключови за петролодобива. Резултатите бяха предвидими, но за уминците от Вашингтон очевидно не. Такова същество като умерен ислямист няма. Все едно да има умерен алкохолик или умерен наркоман. Съвсем естествено се получи хаос, тъй като самите ислямисти пък нямат чак толкова голяма подръжка в местното население, че да се наложат.Избухнаха безконечни граждански войни. За да замажат гафа се измисли ИДИЛ, на който американците възлагат надежди да създадат някакъв ред в Ирак, от една страна, а от друга да държат в шах Саудитския двор, за да се свали цената на пертола. Когато дойдат републиканците на власт, може и да разкарат ислямистите.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кръгът около Обама. Те решиха че ако заменят диктаторите с т.нар.умерени ислямисти Близкият Изток ще се контролира по-лесно.

Е дойдохме си на думата....Ако Русия не беше подкрепила Сирия, и там щеше да стане същото. Ама колко реваха тогава -Пуитн туй, Путин онуй. Този сценарий се пробва и с Украйна, но с "умерени" националисти вместо ислямисти, тъй че нищо ново под Слънцето.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...