Отиди на
Форум "Наука"

Кои филми на 2014-та ще запомните?


Recommended Posts

  • Потребители

2014-та си замина. Според "компетентния" преглед на "Денят започва с култура", миналата година ни предложи основно добри филми. И театърът, и музикалните събития у нас, разочароваха експертите. Не мога да не се съглася, обаче че годината беше добра на филми.

Аз си падам по екранизациите и определено ми допаднаха "Злодеида" (2014), "Игрите на глада" (2014), "Хобит" (2014). Сериалът "Холмс" и последните 3 серии от 3 сезон също ми се струват страхотно допълнение към детективите.

Кои са вашите най-любими филми на 2014?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Noah, Transcendence, Edge of Tomorrow, Sin City, Interstellar и Predestination /трябва да изгледам и I Origins, за когото подозирам, че ще е хубав/. В общи линии малкото добри фантастики сред комерсиалната помия, която за пореден път се изля от киноекрана. В това отношение 2013 като че ли беше една идея по-добра откъм гледаеми филми.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Sin City 2: A Dame To Kill For" ми хареса, но първият беше по-хубав. "Хобитът", както казах, ставаше. Но това са комерсиалните неща. Гледах две-три представления на London Theatre Live, които си струваха много повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Откъм филми:

Interstellar води класацията ми, естествено :) Жалко, че такива фантастики не излизат всяка година, че и по няколко на година бихме понесли, ама....

Magic in the Moonlight - Уди Алън никога не ме е разочаровал. Типично в негов стил - лек, забавен и много красив филм.

Predestination е брутален, ама много, много брутален :w00t: Добър е тоест.

Вчера изгледах Northmen - A Viking Saga. Уау.... много посредствен, не знам защо очаквах повече :wacko:

I Origins - Не е лош. Интересна идея и без много лиготии. Но имаше нещо дразнещо, не мога да разбера какво.... Може би подборът на актьорите, важен е. А може и друго да беше...

Имаше и десетина заглавия сред останалите тазгодишни, които стават за гледане, за убиване на времето, без да са нещо особено.

Откъм сериали:

The Cnick - Мнооого добър! Клайв Оуен е брилянтен там. А медицината в началото на 20 век - зловеща :biggrin:

Game of Thrones няма нужда от коментар. Много вдигна летвата. Направих грешката да гледам Vikings веднага след него и последва огромно разочарование, простееше ми :queen:

Имаше и един мини-сериал, Klondike, който също е добър, но доста клишета. Секси, богата и влиятелна мацка в ледения Клондайк, ей така, по поръчка. Но няма как, зрителят има нужда да получава от екрана това, което не получава в живота :icon_rolleyes:

ПС: На любителите на фантастиката бих препоръчала Moon. За който не го е гледал, де. Не е нов, от 2009-та е. Но да видите как се прави супер филм със само един актьор ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Към повечето споменати от вас бих добавил Dawn of the Planet of the Apes , много е впечатляваш на 3D

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вайкингс в доста отношения е бая сгафен, ама си го гледкам заради патакламицата :)

Гейм ъф тронс - общо взето същото.

Хобита - едва към 30-тина минути от 1-вия успях да изгледам на 3 или 4 опита. Тоя сега май 3-и се пада вече. Явно прекалено приказните фентъзита от много отдавна са ми станали безинтересни.

Northmen - A Viking Saga разбрах, че са го снимали в ЮАР и повече не ми трябваше.

I Origins съм го свалил и чака на опашката.... всъщност сигурен съм, че гледах и няколко добри филма от тая година, ама не мога да си ги подредя точно по години в мисълта, подреждам ги по жанрове иначе само на съвременни/стари. Затва коментирам (то па един коментар :) ) само гледаните от споменатото тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

честно казано - поредната природозащитна боза. ;)

Не трябва ли да споделяме мнения за филми които сме гледали все пак ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

да де, споделям мнение въз основа на впечатленията от маймунския филм.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Защо да не споменем тук и прекрасната поредица Cosmos: A Space Time Odyssey, с водещ симпатичния Нийл деГрас Тайсън, която излезе през изминалото лято. Представлява нещо като продължение (макар по-скоро допълнение) на първата поредица с Карл Сейгън - Cosmos: A Personal Voyage. Не е за пропускане!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Изгледах го "Зората на планетата на маймуните". Хм, няма дори загатната природозащитна идея... Но са засегнати някои общочовешки проблеми и ценности, макар и под воала на междувидови отношения. Не е лош. Но е предвидим. Много добро ревю за него на Д. Дринов в сайта Operationkino.net, които никога не са ме разочаровали ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще "кривна" от въпроса:

През 2014 година гледах с най-голямо удоволствие "Диамантената ръка" - филм от 1968 г. Колкото пъти се сетя за него, все ми се подобрява настроението :guitar::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Диамантената ръка" си е евъргрийн. Аз съм я гледала поне 5 пъти.

А през миналата година изгледах доста филми, които почти веднага забравих.

"Хобит" е хубав, но някак не ме трогва, освен безподобната архитектура на къщичките.

За това пък "Игра на тронове" много ме увлича, надявам се да има още.

"Игрите на глада" ми се струва че е за тинейджъри.

"Interstellar" не ме удиви особено. Изглежда повече ме интересуват човешките истории, отколкото звездните ефекти.

И аз ще се отклоня с едно малко закъсняло откритие - "Мементо" - един филм , който ме накара да си размърдам мозъка.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Хобит" е от онези много дълги и красиви филми, в които нищо не се случва :)) Ще изместя леко темата към телевизията, но нещо като това норвежко ТВ-предаване, чийто жанр създателите му определят като slow TV (от типа на slow food и т.н.) - 7 часово пътуване с влак в ефир :grin: Как ви се струва? Но пък 7 часа красиви пасторални гледки и жизнерадостни норвежци, не като у нас. Или пък едноседмично плаване с кораб.... Скучно и красиво, също като "Хобит". Става доста популярно, както изглежда... Норвежка му работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ще "кривна" от въпроса:

През 2014 година гледах с най-голямо удоволствие "Диамантената ръка" - филм от 1968 г. Колкото пъти се сетя за него, все ми се подобрява настроението :guitar::grin:

Заслужаваш да те банна за брутален оффтопик, но понеже филмът определено е класика на класиките, ще се разминеш с леко модераторско мъмрене.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сетих се за The 100, един филм който няма да забравя с това че изобщо не трябваше да го тегля...... на такава боза скоро не бях попадал.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"The imitation game". Много ми хареса. Замислих се... какво ли би постигнал гений като Тюринг, ако бе имал възможността да се фокусира върху науката и разработките си, без да му се налага да се бори с предразсъдъци и необосновано враждебно отношение? С две думи, ако бе живял дълго и щастливо. Сигурно щеше да даде космически старт на информатиката...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С две думи, ако бе живял дълго и щастливо. Сигурно щеше да даде космически старт на информатиката...

Той това го е постигнал.

А във филма има исторически неточности, но човек може да го преглътне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Постигнал е това, което е постигнал, въпреки тормоза. И то не че е малко, но не може да не се запитаме какво ли би постигнал, ако имаше възможност да работи в не така враждебна атмосфера...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

"Игра на кодове" и "Теория на всичко", биографични, първият е за Тюринг, ворият за Хокинг


И "Нека бъдем ченгета" :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой има ли файла с бг субтитрите на Игра на кодове, че докато се наканя да го изтегля, те го забърсали...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

'Великата красота' - филм шедьовър, който определено ще запомня, макар че го гледах едва сега.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...