Отиди на
Форум "Наука"

КРОТАЛ.


Apofis

Recommended Posts

  • Потребител

КРОТАЛ.

Дължина 75 см - 2,20 м.

Диамантеният кротал е живораждащ, т.е. той ражда малките змиичета напълно освободени от яйчената обвивка. На брой те са 9 - 14 и много приличат на майка си освен по звънеца, който още не е образуван и не може да издава звук.

Обезпокоен от минаването на куче или човек, Диамантеният кротал (гърмяща змия) повдига опашката си и енергично започва да бие звънеца - той се чува добре на 20 - 30 метра. Човек би помислил, че това е щурец или шумно свистене на струйка пара. Най-добрите "звънци" имат седем или осем "хлопки". Ако това предупреждение не е достатъчно, гърмящата змия изправя предната част на тялото си, клати главата си и се подготвя да ухапе този, който и досажда. Челюстите се разтварят, отровните зъби се подават, готови да се впият в плътта. В такива случаи е по-добре да се отдалечиш. От 28 вида кротали, или гърмящи змии, 15 обитават САЩ. Той е образуван от пръстени дебела кожа (хлопките). Те не падат, когато змията си сменя обвивката, а остават прикрепени и се прибавят към предидещите, докато животното расте. Младият кротал си сменя обвивката 3 или 4 пъти в годината, а възрастният само веднъж. Въпреки това не може да се изчисли възрастта на змията по броя на пръстените, защото те се износват, чупят се или падат. В природата рядко се срещат кротали със "звънец" от 10 или

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...