Отиди на
Форум "Наука"

Фалшиви вечни двигатели


Recommended Posts

  • Потребител

Полезна статия, за популярно обяснение на действието на законите за запазване:

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%A4%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0_14/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B2%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%9D%D1%8C%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80_7810.html

Съмненията, че са възможни нарушавания на тези закони, например - в микросвета (дето популярно и грешно, разбира се, се тръби, че се нарушавала причино-следствената връзка при взаимодействия) - та, съмненията, водят до ... ентусиасти - неподготвени с основни знания по физика - да търсят "безплатен обяд" от енергия.

И - от отдавна го наблюдавам това (Кирил Чуканов, Чернетски -1986г., че и по-рано) - все "вадят" енергия от вакуума?! :grin:

И затова, ги питам - А друга енергия има ли?.. освен такава от вакуума. :harhar: - дето да я превръщаме в работа. (Тая думичка "превръщане" - все я забравят. Пък си има и технически термин за функцията "превръщане" - ЕНТРОПИЯ й думат :frusty2: )

Нали все "късаме" връзки на готови вещества (подредени, значи имало е локално отрицателна ентропия) и ги превръщаме в полева форма (полета във вакуум, дето могат да топлят ИЧ-лъчи, например) и някаква друга вещева форма с различна Екин от изходните вещества. И понеже взаимодействията на вещевите става с "допир" на полетата им (пак структури във вакуум), то, всичката енергия е полевата енергия от това, което "дава" (позволява по ентропиен начин) вакуумът.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Чуканов беше оня с кълбовидната мълния във вакуума ли?

Много хора сигурно биха се изненадали ако видят фазомер да свети в близост до високото напрежение на стар телевизор или газоразрядна лампа в микровълновата и това е нормално, няма лошо.

Проблемът идва когато такива хора открият случайно подобен ефект и си помислят, че са направили фундаментално откритие и че науката тъпче намясто. И после почват да спасяват света.


Към края малко с писанието ти не съм съгласен, ама няма да ти забелязвам.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чукано беше оня с кълбовидната мълния във вакуума ли?

Много хора сигурно биха се изненадали ако видят фазомер да свети в близост до високото напрежение на стар телевизор или газоразрядна лампа в микровълновата и това е нормално, няма лошо.

Проблемът идва когато такива хора открият случайно подобен ефект и си помислят, че са направили фундаментално откритие и че науката тъпче намясто. И после почват да спасяват света.

Към края малко с писанието ти не съм съгласен, ама няма да ти забелязвам.

Да, Кирил Чуканов - отиде в щатите да си прави камерите с волтова дъга във вакуум.

"Много силно свети!" - казваха на учениците дето тогава под строй ги водеха да гледат чудо!

Та, к.ф.м.н. Н. Ахабабян, беше писал във вестник (Орбита)- Ако К.Чуканов изпържи поне едно яйце с енергия от вакуума, ще си нарежа всичките дипломи, дето ми дават буквичките пред името и ще ги изям като гарнитура към яйцето :grin: (по памет цитирам)

Забраниха поне на ученици (млади хора) да не ходят да "гледат" колко свети, щото УВ-то от камерите е много и е вредно.

(Това с фазомера ми е първата "гатанка" до ТХО-то, която ме повлече повече към физиката. Разбрах как Тесла е държал светеща лампа в ръка, далеч от източника. По-късно - в казармата - обяснявах що радара "пече" гарги. И ... как ято птици - дават сигнал за нещо летящо - като ги перне радара се разпръсват, после пак се групират и радарът ги "хваща" на друго място... Кво излезе - "извън земно" тяло (НЛО) се движи с изчезване с огромна скорост - ту тук - ту там.)

Разбира се, че няма да се съгласяваш с всичко - няма да е интересно. :grin:

Някаква подсказка, все пак, ако е възможно?.. в интерес на дискусията! :guitar:

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То доскоро имаше един от Търново, дето обясняваше как действал ХААРП-ът с луминесцентна лампа, не е само Чуканов шарлатанин.


Те го маминия убавец, ненагледен: http://tv7.bg/%D0%94%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE-%D1%83%D1%82%D1%80%D0%BE-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B8%D0%B5-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B8_l.102_i.10080247.html#.VSU8IdysXzY


Прочее, сетих се, че в БГ си имаме цели форуми за такива гаражни гений, например mazeto... Що вечни двигатели съм видял там...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Някаква подсказка, все пак, ако е възможно?.. в интерес на дискусията! :guitar:

"Екин"... "Ентропия - превръщане".. нищо повече ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

И аз го четох във вестник "Орбита", a по-рано (за пръв път) го видях в предаването "Добро утро". Лека му пруст на Сашо Авджиев, предаването му беше първият (соц) сутрешен блок.

Малко за безелектродните лампи - хронология

1705 г - още тогава Франсис Хоксби открил че въртящо стъклено вакуумирано свети, дори и ако доб;ижите ръката си (без триене)

1890 - Тесла патентова подобна система..

=================

1968 г, патент от Джон Андерсън от Дженеръл Илектрик за 300 W безелектродна MW лампа

Нашия хайванин дори нищо не е открил


http://en.wikipedia.org/wiki/Electrodeless_lamp


http://www.youtube.com/watch?v=iWmpBpzvIfY

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То доскоро имаше един от Търново, дето обясняваше как действал ХААРП-ът с луминесцентна лампа, не е само Чуканов шарлатанин.

Те го маминия убавец, ненагледен: http://tv7.bg/%D0%94%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE-%D1%83%D1%82%D1%80%D0%BE-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B8%D0%B5-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B8_l.102_i.10080247.html#.VSU8IdysXzY

Прочее, сетих се, че в БГ си имаме цели форуми за такива гаражни гений, например mazeto... Що вечни двигатели съм видял там...

Принципно, всеки който не може да обясни научно твърденията си, попада в графата "теория на конспирациите", ако е застрашен животът на хората - независимо по каква причина е обясняваното явление.

Човекът (от клипа) се опитва да обясни, но се и притеснява... Разказът му излиза като неправомерна тревога (луд, шарлатанин, малоумен и др. психо-качества). Специфичният технически език - води директно до недоверие в слушателя, а ... да си признаем като "слушатели", първосигналната ни реакция е, че "това не е вярно!" :grin:

Някой учен беше казал: Ако напиша и една формула в изложението си - губя поне 1000 читатели!.. Иди обяснявай наука?!

Веднага споменавам - ЕМП и ЕМВ - яко влияят върху живота. Но - наистина, в зависимост от ...дължината на вълната и интензитетите, ефективността на влиянието е много, много различна. Наистина, може да е въпрос за проучване, но ... така е, военните "не дават!" и то - в повечето случаи, за добро на хората.

Обаче - оказва се, че хората губят (от живота си) и когато се унищожава живота на други същества в околното пространство - пчели, птици, хищници (санитарите на природата), насекоми и т. н., нарушаване на баланс между "живо и умрело" в Природата на Земята.

Високите честоти (къси дължини на вълни - резонират ефективно с "размерите" на живи твари и растения), засилват-забързват обмена на информация и често водят до необратими разрушавания в клетките.

(Писал съм го вече, но да припомня - Едисон е изгонил Н.Тесла от фирмата си с думите: Променливият ток е опасен за живота! (не само по рекламни и комерсиални причини го е изгонил)).

Така че - отчасти е прав човекът от клипа... :haha:

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм много съгласен с теб. Ето защо:

Човекът (от клипа) се опитва да обясни, но се и притеснява... Разказът му излиза като неправомерна тревога (луд, шарлатанин, малоумен и др. психо-качества). Специфичният технически език - води директно до недоверие в слушателя, а ... да си признаем като "слушатели", първосигналната ни реакция е, че "това не е вярно!" :grin:

Ами не се притеснява и въобще не използва технически език, прочее, явлението, което демонстрира, няма нищо общо с изследванията на програмата ХААРП и е известно поне от началото на 20-ти век. Пичът си е баш мошеник.

Някой учен беше казал: Ако напиша и една формула в изложението си - губя поне 1000 читатели!.. Иди обяснявай наука?!

За съжаление е пълно с хора, като туристите от едни материали, дето ги бях пуснал скоро в темата за реставрирането на крепостите, така че не виждам това как ще се реши като проблем в близко бъдеще.

Веднага споменавам - ЕМП и ЕМВ - яко влияят върху живота. Но - наистина, в зависимост от ...дължината на вълната и интензитетите, ефективността на влиянието е много, много различна. Наистина, може да е въпрос за проучване, но ... така е, военните "не дават!" и то - в повечето случаи, за добро на хората.

Както сам казваш, влиянието на ЕМ полета и вълни върху живите системи е сериозна област на изследване, но не е военните да не дават, всъщност там също текат изследвания, плюс това -кои военни, щото доста държави имат действащи армии. И освен това- тук се твърди, че ХААРП влияе върху метеорологичното време, а доколко ЕМ въздействието върху климата е факт вече се нагазва в сериозна материя...

Високите честоти (къси дължини на вълни - резонират ефективно с "размерите" на живи твари и растения), засилват-забързват обмена на информация и често водят до необратими разрушавания в клетките.

Може ли малко материал по тази тема, щото това звучи малко странно, поне за мен...

Така че - отчасти е прав човекът от клипа... :haha:

Прави евтино шоу...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм много съгласен с теб. Ето защо:

Ами не се притеснява и въобще не използва технически език, прочее, явлението, което демонстрира, няма нищо общо с изследванията на програмата ХААРП и е известно поне от началото на 20-ти век. Пичът си е баш мошеник.

Може и да е мошеник - щото наистина явлението "запалване на тлеещ разряд в разредени газови среди" е известно от отдавна.

Но - той не го обяснява за "простолюдието", а го ползва за "енергийно" доказване влиянието на високата честота - плаши незапознатите ... както Чуканов казвал - "Много силно свети!" :grin:

Както сам казваш, влиянието на ЕМ полета и вълни върху живите системи е сериозна област на изследване, но не е военните да не дават, всъщност там също текат изследвания, плюс това -кои военни, щото доста държави имат действащи армии. И освен това- тук се твърди, че ХААРП влияе върху метеорологичното време, а доколко ЕМ въздействието върху климата е факт вече се нагазва в сериозна материя...

Именно - не им отърва на военните много хора да са просветени в тая област, защото сравнително лесно се достига до унищожаване ... на нещо. Засекретяват се разработките - и както съм казал - с право! Опасни са ...подробностите. :grin:

Мисля, че с ХААРП се спекулира. Има си тотална забрана за изхвърляне на каквото и да е над "чужда" територия (доколкото знам).

И нещо друго - когато се спекулира. Много отдавна се наблюдават плътни купчини от облаци, атмосферни завихряния (торнадо - тайфун). В миналото не са били обхванати в матмодели за евентуални предсказвания (изпреварваща информация) на локално време и климат. Също, тези явления са правили поражения на цели области. Било е страшничко!, също!

Спекулацията е, че сега е преднамерена човешка дейност, за разруха.

Това е заблуда. Човешка е дейността, но не е преднамерена - става грешка в развитието на технологиите - изпреварват знанията за това, какви бедствия ни очакват.

Честотата и силата на атмосферните катаклизми е увеличена, заради насищане (повишаване на интензитета на СВЧ) на ефира с високочестотни електромагнитни вълни - за скоростен обмен на информация. Отговорът на Природата е - рязкост в промяната - увеличава се мощността на действието.

И се сещам за репликата в песента на Славчо - "Господ здраве да ни дава, има кой да ни го вземе!"

Високите честоти (къси дължини на вълни - резонират ефективно с "размерите" на живи твари и растения), засилват-забързват обмена на информация и често водят до необратими разрушавания в клетките.

Може ли малко материал по тази тема, щото това звучи малко странно, поне за мен...

Клетките на кожата (на ръцете, да речем) са "видими". Всяка клетка има датчик за ИЧ фотони. Когато доближим ръка до топло (усещане "топло" в човешки смисъл) ИЧ фотони, които са с дължина на вълната около 0,8 -10 мкм (микрона) "свиват" (механично действие) клетката, датчикът формира елмагн. импулс по нервни пътища до мозъка, там се отчита, разпределя и сравнява с ген-информация, последствие се формира елмагн. импулс, които действа на мускулни групи за съкращаване, които да "отдръпнат" ръката от топлото, ако е станало горещо и опасно за цялостта на кожата (еволюционно изградена защита).

Свиването (деформацията) на клетките (и на клетъчните мембрани) става при резонанс на падащото върху им лъчение. Трябва им след това време за релаксация - възвръщане на способността си пак да се свиват. Ако често, често има падащо лъчение - те деформират и им се губи свойството еластичност - не могат за кратко време да релаксират. Остаряват е истинският популярен термин. При здрави организми - тия клетки се заменят с нови.

Да, ама забързването на ЕМП не е еволюционно оправдано - не е естествен "земен" процес - еволюция на неживата природа на Земята. Затова - няма промяна ( еволюционна) при живите твари да посрещнат тези промени и ... не издържат на рязкостта и честотата на природните атаки.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това, което си писал звучи доста интересно, значи обобщено:

клетките се свиват при ИЧ въздействие, формира се като резултат ел. импулс по нервните влакна, стига до мозъка, който реагира с обратен импулс за мускулно съкращение. "При резонанс на падащото върху им лъчение"(?) клетките се свиват и ако честотата е висока, не могат да релаксират поради инертност. Това е вредно най-кратко казано... Не съм специалист тук и нищо не мога да кажа...

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето, простотиите продължават:

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8_1/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B0_8100.html

Под претекст, че нещо се изучавало, давайте да рушим, да видим докъде ще я докараме. Не стигат потоците от Слънчо, ами и от друга страна ще "пробваме" защитата на Земята.

(пп Модератор - моля, да поправите заглавието на темата "...във: Фалш...") :grin:

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
...

И какво намерих..

На петия лист е описано "Патето" - една детска играчка дето някои може да я нарекат препетуум мобиле. Не е, но се движи за сметка на топлината в околната среда. Специално заради патето го давам.

http://web.uni-plovd...Phys/tema_6.pdf

...

Вж едно подценяване на същността на втория принцип как прави заблуждаване, че "студът" ТЕЧЕ на някъде - има сини стрелкички за студено на схемите. :grin:

Студът не тече на никъде.

Популярният израз на втория принцип на термодинамиката е: Топлината самоволно (без чужда намеса) винаги се пренася от топло към студено тяло.

(Не знам дали е нужно да припомням - по-топло съответства на по-къси дължини на вълни на електромагнитните вълни. По-късите ЕМВ взаимодействат по-ефективно с частиците. Това води до увеличаване на Екин на частиците, а средната кинетична енергия съответства на температурата на тялото съставено от тези частици.)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Магнитен двигател на някой си там Нелсън Камю:

http://www.newenergybg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=14&catid=13&Itemid=2

Целият сайт е crank-щина, май...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Такъв е да. Ако искаш за упражнението да пробваме да анализираме нещо, но там май няма


Имаше тема в този раздел за машината на Метернита - представлява електростатичен двигател генератор. Но както обикновено няма достатъчно информация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За анализирането- лично на мен ми се видя доста хитроумна и авангардна идея това с магнитите при тоя "двигател"... Предполага се, че те вършат цялата работа, за бобините не знам каква е била идеята на изобретателя...

Интересното за мен в случая е, че не се сещам къде тая иновация се "дъни", точния процес на това защо не сработва, иначе е ясно, че няма да работи...

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

За анализирането- лично на мен ми се видя доста хитроумна и авангардна идея това с магнитите при тоя "двигател"... Предполага се, че те вършат цялата работа, за бобините не знам каква е била идеята на изобретателя...

Интересното за мен в случая е, че не се сещам къде тая иновация се "дъни", точния процес на това защо не сработва, иначе е ясно, че няма да работи...

За бобините не си видал, идеята им е да правят ток от въртенето на магнитите.

Колкото до магнитите - май назад го предвидих случая, с отблъскването. Подобно на привличаето, при отблъскване не можеш да доближиш отблъскващи се полюси с по-малко енергия (сила) отколкото ще получиш при отблъскването.

Тоест не можеш да накараш магнит да изхвърли нещо без да вложиш външна енергия. А привлича - не може да изтърве и изхвърли нещото. Това е.

Тук казват, че може - като го екранираш, вероятно това е идеята на алиминиевите плочки/ пластини. Не е така, алуминият няма да екранира.

Може пък да го ползват за индуктивна спирачка - токове на фуко, виж "Магнит в медна тръба" във Физика.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Щях да дам нагледен пример с пружини в подобна конфигурация (дето бутат вал с гърбици и се самонавиват), но за да избяна излишни приказки и рисунки давам това. Между другото щеше да е хубаво ако разпределителният вал в ДВГ можеше да се върти от натиска на пружините на клапаните (които са доста яки).

Туй по-долу е подобно

https://www.youtube.com/watch?v=bmjBTSdCiVg

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Модератор Инженерни науки

И още някоко двигателя дето ползват изпарението на водата при стайна температура.. Един вид вариантина пиещото пате, ни по-напредничави.

MoistureMill-1434560849678.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=xeLD8u-z-Wg

https://www.youtube.com/watch?v=x5j9VEye1OY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=v0m8fuG9MCU&feature=youtu.be

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Като уважаващ себе си дивак, пак забравих да дам линк/ове/. Давам:

http://www.popsci.com/watch-what-engine-powered-evaporation-can-do

http://spectrum.ieee.org/energywise/energy/renewables/evaporation-can-drive-engines-and-generate-electricity

Изследването е проведено от учени от Колумбийския университет. За окръг Колумбия става въпрос, не държавата.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • 8 месеца по късно...
  • Модератор Инженерни науки

Това е интересно. И е възможно (да спира по-бавно като са свързани). Как ли?!

И все пак спира.

 

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Модератор Инженерни науки
On ‎2‎.‎3‎.‎2015‎ г. at 12:03, КГ125 said:

Оргиналдъ капалъ чарши! :)

Да се върнем малко назад

Става въпрос за това:

https://www.youtube.com/watch?v=YO-hcAASNpA

Много ме кефи като съм познал :animatedwink:

 

On ‎15‎.‎3‎.‎2015‎ г. at 20:01, Joro-01 said:

Отново няколко думи за турското двигателче. Това си е електомотор (или динамо - електрическите машини са обратими), само че по-неефективен, по-маломощен и по-нестабилен, за да има практическо приложение. Да си представим постановката, но с батерия. Подаваме периодично ток на бобините (може и само на едната) в подходящ момент с някакво ключе и моторът ще се върти - намотките стават електромагнити и притеглят магнитите на ротора. Периодичното подаване на ток може да се автоматизира - поставяме контакти, които да се включват когато роторът е в определено положение. Това са колекторние пластини при постояннотоковите мотори заедно с контакните четки. Има обаче и безчеткови постоянно токови (DC brushless motor) - те ползват магнитен или оптичен датчик, който в комбинация с електроника (пре)включва намотките.

Е, моторът от постановката е нискотехнологичен безчетков (каквито мисля че няма). Подозирам, че е дори без електроника (полуповодникови елементи). Едно ключе за слаби токове сработващо от слабо магнитно поле върши цялата работа. Нарича се рид ампула.

Ето го

rid-ampuli-9210.jpg

 

 

Батериите бих ги скрил в бобините. Бих ползвал срязани болтове за сърцевина, там може да се помест батерия от 1,5 V, а наблюдаващите ще си мислят, че сърцевината е цяла. Магнитното поле пак ще има нужната сила. Мога да направя това само с едната бобина, за да може другата да се ползва по-ефективно като диманамо - да произвежда ток когато магнита мине над нея и да светва за кратко светлодиодите.

 

 

Решенията са разнообразни. Ще работи, гарантирам.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...