Отиди на
Форум "Наука"

Различия между руското и вселенското православие


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 11 часа, Capitainofmarine said:

Не съм запознат с руските аргументи, нито с грузинските. Но това не е проблем , ти тях не ги споменаваш.

За теб е важно това което казват избраните от теб богослови и политкоректници, че тези богослови са в по-голямата си част  протестанти теб не те тревожи, че православните богослови които хулят.майката БПЦ са неразкаяли се разколници също не ти пука.

Това е обяснимо, ти сам декларира, че не си православен християнин. 

Въздържай се повече да клеветиш църквата ни. 

За пореден път показваш, че не можеш да прочетеш това, което ти пишат хората на форума, поради което не можеш и да разбереш. Като не съм дал мнението на РПЦ, това какво е? И на други места в темата, търси си ги сам.

On 18.07.2016 г. at 21:22, Incorrectus said:

хорото вече го поведе РПЦ.

Никога не съм декларирал, че не съм православен. Винаги съм бил православен християнин по кръщение и по убеждение. Цитирал съм Калин Янакиев и Горан Благоев, които не са протестанти. Нещо повече, показах снимка и инфо на икуменическо братолюбие между православни български духовници и еретици в дните на събора, но ти това избирателно пропускаш да го коментираш. Дадох инфо за икуменическо сношение между РПЦ и еретици в дните на православния събор, но ти това избирателно пропускаш да го коментираш. Чакам да дадеш мнение за нарушение в заключителните документи на събора относно икуменизъм, гейове и т.н., но ти такива няма да  дадеш, защото просто няма. Е, какво искаш тогава? Да каканижа с другите за нарушения, каквито не виждам?! Съборът е основен орган на църквата, а не предсъборното и следсъборното мрънкане на гузни владици.

Никъде не съм клеветил твоята църква, а съм давал мнение за действията на Св. Синод на моята църква, което е мое право за свободно изразяване на мнение. Защитавал съм в темата всеправославното единство и съм против неговото фрагментиране по териториално-поместни и властово-политически признаци, което човек трябва да е слепец, за да не го види, че е факт в момента. И водачи на това фрагментиране са споменатите четири църкви.

И като ми посочи аргументите на споменатите от теб църкви, като традиционно не пожела да дадеш мнение върху моите аргументи, а даде мнение отново върху моята личност, аргументите на споменатите от теб църкви, техните страхове за решенията на събора...оправдаха ли се или - не? Ако отговориш утвърдително трябва да дадеш доказателство, ако ли не - автоматично се самоизобличаваш за клеветник и защитник на клеветници.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 280
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Руският "православен" кръст по произход е византийски и е само един от многото исторически обособили се варианти :

http://pravlife.org/content/vizantiyskie-kresty-mnogoobrazie-form

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 20.07.2016 г. at 10:48, Incorrectus said:

Винаги съм бил православен християнин по кръщение и по убеждение.

A!?! :Oo:

Та нали до онзи ден беше най-големият материалист в човешката история, пропит от западен емпиризъм (а понякога дори и от рационализъм), който обаче залиташе и по разни източни философски учения? Да не би и ти като Шауль да си бил тръгнал за Димашк? Или сблъсъкът между емпиризъм и рационализъм нанесе непоправими щети на материалистите, а дявола загуби душа?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Интерполации върху моя форумен образ правиш някакви. Помниш стария ни разговор по тези въпроси (и аз го помня), но не помниш как съм аргументирал тогава своя сантимент към православното християнство. Нека не спамим тази тема със стари разговори.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Истинските намерения вече се избистрят чрез изявления на водачите на разкола. Ще се подготвя нов православен събор или поне такива са намеренията. По обективни причини на нов събор, който е отрицание на Критския, могат да отидат само четирите църкви. Самото изявление е каноничен скандал, да не кажа канонично безобразие.

Цитирай

Русская православная церковь продолжит подготовку Всеправославного собора, и ей "известны механизмы", как эту работу успешно осуществить, заявил в понедельник РИА Новости председатель синодального отдела Московского патриархата по взаимоотношениям Церкви с обществом и СМИ Владимир Легойда.

"Собор есть результат нормального течения православной жизни. Несмотря на все сложности, он должен быть тщательно подготовлен. Я могу повторить нашу готовность работать в этом направлении, и, думаю, что мы найдем способы, как эту работу осуществить. Механизмы известны, надо немножко подождать", — сказал Легойда.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2016 at 23:36, Capitainofmarine said:

Въздържай се повече да клеветиш църквата ни.

Капитане, ти сериозно ли си написал туй чудо? Никоя религия не е била свободна, но чуствайки се свободен човек /за сега/, мога да плюя по всяка религия.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...