Отиди на
Форум "Наука"

превод


velin

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, случайно някой дали може да ми преведе на старобългарски израза: "Всеки край, е едно ново начало." Ще съм много благодарен 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Утре някой ще дойде и ще поиска да му преведем ръководство за пералня на латински или на старобългарски... :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Аз по желание :animatedwink:

Може ли да преведем упътванията на шумомер, сеизмограф, метеорологична станция и pH-метър на латински?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ама - в какъв срок, за кога ти трябват? А, освен на латински, искаш ли ги и на старобългарски?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Майтап няма, тука просих като кокошка просо да ми преведете един японски или китайски йероглиф (за мен са все ниски, жълти и неразличими нации), но вие, пустите, сте спецове само по антични езици Mr. Green

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Йероглифът (kanji) е по своя произход китайски. Но на японски произношението му е различно от китайското. 

Само един пример, 少林寺 на китайски се произнася Шаолин, а на японски - Шоринджи. В китайския език липсва звукът Р, а в японския език липсва звукът Л. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 14.09.2016 г. at 9:17, Last roman said:

Nичьсоже не имѣахѫ, нъ рѫцѣми бръсаахѫ си гѫза...

 

Голям си дегенерат, ей. :biggrin::biggrin::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, ISTORIK said:

Йероглифът (kanji) е по своя произход китайски. Но на японски произношението му е различно от китайското. 

Само един пример, 少林寺 на китайски се произнася Шаолин, а на японски - Шоринджи. В китайския език липсва звукът Р, а в японския език липсва звукът Л. 

Това ми беше много полезно. Вече знам, че тук няма звук "р".

s-l1600.jpg

Kujiro ми преведе едната колиба като мангизи и до там. Ако беше на староперсийски или инджикитайски, веднага щяхте да скочите да ми го преведете, Ама нали е на прост китайски и клекнахте Mr. Green

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 57 минути, Aspandiat said:

 

Голям си дегенерат, ей. :biggrin::biggrin::biggrin:

Копнах на бай Манол умозренията, тъй като счетох че подхожда на темата.;))))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.09.2016 г. at 19:59, vorfax said:

s-l1600.jpg

Kujiro ми преведе едната колиба като мангизи и до там. Ако беше на староперсийски или инджикитайски, веднага щяхте да скочите да ми го преведете, Ама нали е на прост китайски и клекнахте Mr. Green

На този сайт - http://ce.linedict.com/#/cnen/home - може да се рисуват китийски йероглифи и да се разпознават онлайн.

Горе-долу излезе това:

日子 - всеки ден
金 - злато 目- око .........

 

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...