Отиди на
Форум "Наука"

Нова версия: Хитлер искал да помогне на Борис III, убили са царя от Москва


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 7 минути, resavsky said:

Не е армия а е цял флонт - Трети украински фронт.Командван от Толбухин но операцията е възложена лично на маршал Жуков.Доста страници е отделил за това в неговите мемоари.Самото присъствие на маршал Жуков показава колко е важно балканското направление за Сталин.

Знам че е цял фронт, не се хващай за думата:) Сталин винаги се е презастраховал, затова успява да се задържи толкова дълго на толкова високо.

В мемоарите на Буров има изложена версия как са протичали преговорите с англо-американците, и как според Буров те са били провалени от българските преговарящи съзнателно, чрез забавяне и шиканиране от тяхна страна. Това обаче е мнение на Буров, а фактът, че той не емигрира, ми говори, че е хранел надежди България да не попадне в съветската сфера - богат човек като него не е имал никакъв проблем да отиде при парите си където и да било на друго място, но той остава, въпреки че се мотивира с патриотизъм за това, според мен послъгва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 20.09.2017 at 22:36, Galahad said:

Е, нямаме! Бил си е добре до момента в който посетил руското посолство и после състоянието му бързо се влошило и починал. Димитров също починал скоропостижно щом посетил великия СССР - туй разбира се след като Тито изневерил на Сталин и великия вожд преценил, че националните вождове ще му служат по-добре ако са мъртви.

Ние пък си мислехме , че Царя си е бил добре до полета в Берлин и срещата му с фюрера. После в самолета без да му стане лошо, любезните германци му нахлузват немска кислородна маска. Ей така на всеки случай... В Берлин и самолета съветски посолства няма, а и ме съмнява цял цар да посещава посолство в своята държава, без да вземе мерки. Или може би Цар Борис като нелегален криейки се от полицията през ноща е ходил за инструкции в съветското посолство ? (като един президент на една голяма страна прави) Аз лично за първи път чувам , че Цар Борис ходил в съветското посолство. Даже ми стана интересно каво са обсъждали Цар и Посланник ? 

За тия които повече  се интересуват от факти и по- малко от пропаганда и предразсъдъци - малко материал за разсъждения. Лидера на Нац. Соц. Раб. Партия на Германия , Хитлер е имал доста проблеми с царете и кралете. Норвежкия крал го ядосвал и се опитвал да се съпротивлява , датският крал се опитвал да спаси евреите, италианският крал прави преврат на мусолини и предава съюзника си Германия и минава на страната на Англия и САЩ. Румънският крал също прави преврат на маршал Антонеску и забива нож в гърбъ на райха и армията му. Същото прави и президента на Финландия - напада бившия си съюзник Германия . ( Президента на Финландия има власт повече от който и да е било Крал в Еевропа ) . Същия мръсен номер на Фюрера изиграва и Адмирал Хорти - шеф на Кралство Унгария . ( Кралство Унгария между 1 и 2 Свет Войни  .... нямало ... крал - чудеса ! ) 

Пита се - може ли лидера на Германската Работническа Национал Социалистическа  Фюрера на Райха А. Хитлер партия да има доверие на някакъв си крал в славянска православна държава , който отказва да мобилизира армията и да я изпрати на източния фронт ? Как мислете вие ? ( Маршал Антонеско се съгласява на мобилизация , Борис отказва. ) 

Ако вие сте на мястото на Фюрера не би ли било по удобно за Райха да премахнат Царя който се ползвал с авторитет в страната , и на мястото на убития монарх да поставят своето протеже - професора по археология и история Богдан Филов + безличния брат на царя ? 

За какъв му е на Сталин и съветският посланик да премахне Царя който отказва война със СССР , да го ликвидират и на мястото му да дойде фашисткият агент Богдан Филов ?  Би ли ми обяснил някой логиката ? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Финландците успяват да избегнат окупацията понеже главнокомандващ армията им е бил руският царски генерал и шведски дворянин роден във Финландия - Карл Густав Манерхайм. Армията му се подчинява , той изважда Финландия от война с ССР и обявява война на Германия - така наречената Лапландска война. Чрез крути мерки и ползвайки се с голям авторитет. 

(Ка́рл Гу́став Эми́ль Ма́ннергейм - барон, финский военный и государственный деятель шведского происхождения, генерал от кавалерии (7 марта 1918) Финляндской армии, фельдмаршал (19 мая 1933), маршал Финляндии (только как почётное звание) (4 июня 1942), регент Королевства Финляндия с 12 декабря 1918 года по 26 июня 1919 года, президент Финляндии с 4 августа 1944 года по 11 марта 1946 года; русский военачальник, генерал-лейтенант Русской армии (25 апреля 1917).
В качестве личного им использовалось второе имя, Гу́став; во время службы в русской армии он звался Густа́вом Ка́рловичем; иногда его звали на финский манер — Ку́стаа.)

Чисто теоретически Цар Борис би могъл също така да нанесе удар в гърбъ на немците както направиха фините и да спаси нещо. На практика ме съмнява Кобурггота да направи така. Що се отнася за неговите наследници - регентите то там картинката е жалка . 

СССР окупира България , Румъния, Чехословакия , Унгария, Полша , Белград ,Берлин и Виена понеже така минава границата на распределение на зони на влияние. Англия и САЩ не допускат СССР до Средиземно море , СССР създава буферна зона от "братски страни"  срещу вековната агресия от Запад. Всеки получава своето. 

Даже Полша и Чехословакия - страни победителки във войната биват окупирани временно от Червената армия, па какво остава за победените - Унгария, Румъния, България. Като страни победителки Полша и Чехия решават окончателно и безвъзвратно чрез масови изселвания така наречения немски въпрос в страните си. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Ако беше останал жив Борис ІІІ щеше вероятно да повтори действията на Манерхайм.Скъсване с Германия,обявяване и на война и т.н.Но това едва ли щеше да ни помогне да избегнем съветска окупация.Пример крал Михай на север от Дунав.Който прави неоценими услуги на Сталин и става кавалер на доста съветски органи.Но това въобще не спасява страната му от окупация а той загубва трона си.Разбира се следва да се създаде въпроса защо Сталин прощава на Финландия и не я съветизира?Няма логичен отговор.Вероятно щастливо стечение на обстоятелствата.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Не знам защо българите не могат да приемат, цар Борис ІІІ внезапно умира от естествена смърт. Аз доколкото знам няма нито едно нишан за който човек да се хване и да каже "Това не е доказателство, но е съмнително". Само кръчмарски приказки тоя имал полза, оня имал полза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Frujin Assen said:

Не знам защо българите не могат да приемат, цар Борис ІІІ внезапно умира от естествена смърт. Аз доколкото знам няма нито едно нишан за който човек да се хване и да каже "Това не е доказателство, но е съмнително". Само кръчмарски приказки тоя имал полза, оня имал полза.

Не е така. Цар Борис, Георги Димитров, Ернст Телман, Рузвел и прочее са жертва на едни спецслужби.  

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
1 hour ago, Du6ko said:

Не е така. Цар Борис, Георги Димитров, Ернст Телман, Рузвел и прочее са жертва на едни спецслужби.  

Доказателства нещо за Борис ІІІ, че и Георги Димитров?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 12 часа, Du6ko said:

Не е така. Цар Борис, Георги Димитров, Ернст Телман, Рузвел и прочее са жертва на едни спецслужби.  

Душе не ти ли омръзнаха тези конспиративни теории.Сталин трябва да е бил идиот за да ликвидира Рузвелт / с когото е работил сравнително добре/ за да качи на власт анти комуниста Труман.Да не говорим че Рузвелт си е имал здравословни проблеми от поне 20 години и смъртта му не е особена изненада.Георги Димитров пък си е болен от тежка цироза на черния дроб.Прекалено много е пиел - това е цената която плаща след като оцелява първо в нацистка Германия а след това и по време на Сталиновите чистки.Въобще ако Сталин беше решил да трови Димитров въобще нямаше нужда да го праща на лечение в Барвиха.И в София има предостатъчно изпълнители за тази работа а обкръжението на Димитров е бъкало от офицери от НКВД.И другите е същата работа.

Редактирано от resavsky
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...