Отиди на
Форум "Наука"

Полагате ли някакви грижи за фигурата си?


Полагате ли грижи за фигурата си?  

10 потребители са гласували

  1. 1. Полагате ли някакви грижи за фигурата си?

    • Да, спортувам.
      3
    • Да, ходя на фитнес.
      2
    • Да, ходя пеша.
      5
    • Да, храня се здравословно.
      5
    • Да, спазвам диета.
      1
    • Да, спазвам дневен режим.
      1
    • Да, тренирам йога.
      2
    • Да, тренирам танци.
      0
    • Да, тренирам бойно изкуство.
      2
    • Да, спазвам добра хигиена на тялото
      3
    • Да, ходя редовно на медицински прегледи.
      2
    • Да, карам велосипед.
      3
    • Да, тичам в парка.
      1
    • Да, плувам.
      3
    • Да, тренирам гимнастика, каланетика, тае-бо или аеробика.
      1
    • Не, не ми достига време.
      0
    • Не, нямам воля.
      0
    • Не полагам никакви специални грижи.
      4


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Я да видим сега... Дали само пишем по форумите или имаме и някакви физически активности...

Може да давате по повече от един отговор, ако сметнете за необходимо. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Моите занимания са свързани с ходене пеша до дожото по карате. И тренировки по карате, разбира се. Опитвам се да се храня здравословно. Избягвам например джънк храни и напитки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз, за съжаление, не мога да поддържам форма. Кръгла форма. Налага ми се да се тъпча с много мазно, сладко и солено. Просто работя и просто не почивам. Концепцията за надебеляване от въздуха за мен винаги е била оправданието за мързеливците. Като студент пък имах проблеми с алкохола. Трябваше да смесвам алкохол за да ме хване. А това струва пари. Изобщо нещастен живот водя, мда...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мдаа,

ще се отплесна, но vorfax ме провокира ( той е виновен ).

"Алкохол! Защото нито една добра история не започва със салата."

" Аз не съм алкохолик, те ходят на специални срещи, аз съм пияница- ходя по купони"

  "Преди правех джогинг, но леда постоянно падаше от чашата"

и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, vorfax said:

Аз, за съжаление, не мога да поддържам форма. Кръгла форма. Налага ми се да се тъпча с много мазно, сладко и солено. Просто работя и просто не почивам. Концепцията за надебеляване от въздуха за мен винаги е била оправданието за мързеливците. Като студент пък имах проблеми с алкохола. Трябваше да смесвам алкохол за да ме хване. А това струва пари. Изобщо нещастен живот водя, мда...

И аз искам да се поправя , понапълнея ама няма да стане. Събота и неделя сутринта се занимавам малко с йога без фанатизъм и с гирички. Обичам да ходя пеша , мога да ходя много особено сред природата. Не обичам  да тичам още от казармата. 1 година като новобранец всеки ден тичахме в гората от родната казарма до "разклона" и обратно. Писна ми и считам тичането за тъпо. Хубавите работи стават бавно - ходене разходки, гирички , гимнастика малко асани и пранаяма без никакъв фанатизъм за кеф и здраве. Не съм вегетарианец но предпочитам вегетарианската храна - патладжани, чушки , салати, таратори, тикви и прочее плодове , зеоенчуци , цитросови, кашкавали . Ям и салами, кебапчета, черен и червен хайвер , пия старо червено вино и ям плесенясало сирене с удоволствие . Харесвам красива природа - планина, море, жени, градове  пътувам и изучавм с удоволствие. Женен съм. 

Объркана работа. Повечето хоря страдат от вискоко кръывно , аз имам ниско, което с годините стана нормално. Повечето с годините страдат от далекогледство аз имам около 1,5 - 2 диоптра късогледство. Чета без очила , а кола карам с очила.  На кино, театър , мачове с очила ми е много по удобно. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Нали знаете старият соц лаф - Спорта е здраве! :)

Спрях да ям всякаква захар и месо от 2 години по здравословни причини и се оказа много сполочливо :) чувствам много по-добре. 

От скоро започнах и да плувам редовно, което също се отразява положително на здравето.

А иначе всяка сутрин и следобед с кучето си правим редовните обиколки. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

 не полагам специални грижи. Клинически съм здрав, така че няма какво да се доказвам повече :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 37 минути, Р. Теодосиев said:

Нали знаете старият соц лаф - Спорта е здраве! :)

Спрях да ям всякаква захар и месо от 2 години по здравословни причини и се оказа много сполочливо :) чувствам много по-добре. 

От скоро започнах и да плувам редовно, което също се отразява положително на здравето.

А иначе всяка сутрин и следобед с кучето си правим редовните обиколки. 

Пак съм провокиран - този път от администратора ( шъ го накажем ). Ама не мога да не му цитирам нещо за кучето:

 "Можете да кажете на едно куче какви ли не глупости и то ще ви погледне с онзи поглед, който казва Господи, ти си ПРАВ!" Dave Barry

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз па тренирам вдигане на халби за бицепс и шкембицепс. И като се замисля май общо взето само тва тренирам :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

И - нека Силата да бъде с нас!

http://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Lekarstvo-mozhe-da-predizvika-polzi-za-zdraveto-kato-ot-trenirovki_92102.html

Лекарство може да предизвика ползи за здравето като от тренировки

image.png.e569da992bb74be5c85d87b3e2d64e48.png

Би било добре да можехме да се възползваме от предимствата на физическите упражнения, без да помръднем и мускулче, нали? Ново проучване идентифицира протеин, който може "да чувства", че тялото се упражнява и да повлиява на кръвообращението.

Това е важна стъпка към евентуалното разработване на начин да се симулира този процес без усилия.

Но не бързайте - новото изследване, публикувано в списание Nature Communications е направено при мишки и е нужно много повече изследвания за последиците при хората.

По време на тренировка човешкото сърце изпомпва повече кръв. Но този увеличен приток на кръв не достига до всички части на човешкото тяло еднакво - повече кръв отива в скелетните мускули и мозъка на човека, а по-малко - към вътрешните органи като стомаха и червата. 

Не бе ясно обаче как тялото разбира, че по време на тренировки трябва да отклонява кръвта от една част на тялото към друга, заяви водещият автор на изследването Дейвид Бийч (David Beech), професор по сърдечносъдова медицина в Университета на Лийдс в Англия.

В новото изследване учените идентифицират протеин в мишки, който прави точно това - когато открие, че се полагат физически усилия, отклонява притока на кръв към съответните части на тялото, обяснява Бийч за Live Science.

Протеинът, наречен Piezo1, действа като "датчик за физически упражнения", разказа Бийч. Той е открит в клетките във вътрешните части на кръвоносните съдове в близост до стомаха и червата. По време на упражнение кръвта протича по-бързо и Piezo1 усеща тази промяна в скоростта. На свой ред  протеинът предизвиква свиване на кръвоносните съдове в близост до храносмилателните органи, така да тече по-малко кръв към тази част на тялото и отива повече към скелетните мускули и мозъка, според проучването.

В проучването изследователите сравняват притока на кръв в нормални мишки с притока на кръв на мишки без протеина Piezo1. По време на физическа активност (в този случай, въртят колело), кръвоносните съдове в близост до храносмилателните органи не се свиват при мишки без този протеин. А мишките, които имат протеина се представятпо-добре физически, отколкото мишките без протеина.

1503695023_0_559x*.jpgЙонни канали и червени кръвни клетки. (Вляво) Отварянето на канала Piezo1 (зелено) чрез механично напрежение или чрез синтетичната малка молекула Yoda1 стимулира притока на калциеви йони, които стимулират отварянето на гардос канала KCa3.1 (синьо). Полученият излив на калиеви йони през гардос канала KCa3.1 води до загуба на вода от червените кръвни клетки, което го кара да се свива.

Използвай силата

Физическите упражнения играят важна роля за здравето на човека, а големият въпрос е дали този протеин може да допринесе същите ползи за здравето, заяви Бук. И, ако това е така, може ли учените да  разработят лекарство, което може да активира протеина?

Бийч и екипът му вече са предприели стъпка в тази посока. В друга част от изследването учените правят експерименти със съединение, наречено "Yoda1", което взаимодейства с протеина Piezo1. (Името Yoda1 прави връзка с Учителя Йода от филмовата поредица "Междузвездни войни" и е наречено така от друга група от учени, тъй като то си взаимодейства с протеина с нещо подобно на "силата", добавя Бийч.)

Изследователите откриват в експериментите, проведени в лабораторни съдове, че Yoda1 изглежда се обръща към Piezo1, въздействайки по същия начин като увеличава притока на кръв.

Сега учените работят, за да направят форма на Yoda1, която да се даде на мишки, за да се види дали ще има същия ефект в телата на животните, разказва Бийч. С други думи, изследването може да е първа крачка в разработването на лекарство, което може да имитира ефекта от физически упражнения.

Бийч отбелязва, че човешките клетки имат същият протеин Piezo1.

"Знаем, че механизмът е същият и у клетки на кръвоносните съдове на човека, коментира Бийч. И "ние знаем, че притокът на кръв е ограничен до червата при хората по време на тренировка, точно както е при мишките", обяснява ученият. Изследователите очакват подобни находки при хората, но разбира се, нужно е да бъдат проучени в по-големи детайли.

 

...

Не разбрах, дали е лекарство или узаконяване на мързел?:) (като онез - вибриращите възглавнички за "стопяване на мазнини"). Май ... търговски смисъл е проучването?..:af:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Хората по принцип са мързеливи. Искат готино тяло, но ако може без усилия, пият хапче и.... супер. Това отдавна е забелязано от търговците които предлагат хапчета за отслабване, за мускули ... и прочее. Целта естествено е да се вземат пари.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...