Отиди на
Форум "Наука"

НАСА пусна голямо количество безплатен софтуер – ето какво трябва да изпробвате


Recommended Posts

  • Администратор

НАСА току-що публикува своя софтуерен каталог за 2017-2018, в който са изброени многото приложения, кодови библиотеки и инструменти, които почти всеки може да изтегли и използва. Разбира се, повечето са доста тясно свързани със… знаете, изстрелване на космически апарати и неща, които повечето хора не правят. Но ето няколко от тях, които могат да се окажат полезни и за непрофесионалисти любопитковци.

Ако сте заинтересовани от някой софтуер, последвайте връзката; тя трябва да предостави рилийз или лиценз (някои неща са ограничени само за САЩ, например), контакт, който можете да натиснете за повече информация и понякога специален сайт за приложението или услугата.

 

Да летиш наоколо с поглед отгоре, в стил НАСА

Да речем, че изграждате безпилотен самолет (дрон) или сателит от нулата. И защо не? Може би бихте искали да започнете с Consultative Committee for Space Data Systems File Delivery Protocol, стандартен инструмент за получаване на големи файлове към и от космически кораб.

След като сте получили изображенията на земята, може да искате да ги пуснете през PixelLearn, която ви позволява да настроите правила за пиксели и модели, като програмата автоматично ще намери и категоризира неща като кратери, сгради и др. Ако това са луксозни мулти-спектрални изображения, помислете дали да не използвате Lossless Hyper-/Multi-Spectral Data Compression Software, а JPL’s Stereo Vision Software Suite ще ви влезе в употреба, за да настроите стереоскопичните камери. Използвайте  Video Image Stabilization and Registration за стабилност при турбуленция.

Разбира се, вие ще сте подготвени за тази турбуленция с Cart3D, известен също като Automated Triangle Geometry Processing for Surface Modeling and Cartesian Grid Generation. Той помага за визуализиране на проблеми с флуидната динамика.

tumblr_inline_olubdjgplg1tzhl5u_500-1.gi

Цялата статия: http://nauka.bg/наса-пусна-голямо-количество-безплат/

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...