Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 13 часа, Взвртнпстптлно said:

Ето и за самолетите, обяснено като за полуидиоти като мен. Само, че е пълна фантастика и освен да се изсмея със сълзи, няма как да реагирам.

https://www.obekti.bg/zemya/ako-zemyata-se-vrti-na-iztok-zashcho-leteneto-na-zapad-ne-e-po-brzo

Тук какво не е ясно?

Ако вървите в самолет (летящ на изток), към кабината по-бързо ли ще стигнете, отколкото, ако вървите към опашката?

Всички самолети и облаци се въртят заедно със земята. За това всичко изглежда статично. Все едно сте в самолет.

По-бързото е единствено часовата разлика. И ако летите на запад може да празнувате и 12 пъти Нова година.

А фазите на луната тук:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Фаза_на_Луната

А с материала отблъскваш водата облепете басейн, после напълнете и вижте водата в две три сфери ли ще се събере или ще изпълни басейна.

После и за реките прочетете, защо подмиват десният бряг в северното полукълбо и левия в южното течейки на изток, като Дунав. Т.е. към екваторът.

После защо водата в мивката при равни условия се върти на една страна, а от другата страна на земята на другата и т.н.

...

Мен ми беше интересно поведението, предимно от гледна точка на психологията.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 52 минути, Цветан Радушев said:

Доста интересна тема 🙂
Въпросът ми беше любопитен и определено научих много неща.

А аз нищо не научих, една и съща плоча за н-ти път.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Взвртнпстптлно said:

А аз нищо не научих, една и съща плоча за н-ти път.

Няма и да научиш, защото не искаш. Елементарна физика и география се учат в пети десети клас. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да дам и аз своя принос в спора.

На въртележка човек с отворена уста леко му се издува бузата от вятъра.

На влакче на ужаса - силно се издува бузата му.

Земята се върти с 1675км.ч.,но на човека нищо му няма...

Приемете го като шега...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, deaf said:

Да дам и аз своя принос в спора.

На въртележка човек с отворена уста леко му се издува бузата от вятъра.

На влакче на ужаса - силно се издува бузата му.

Земята се върти с 1675км.ч.,но на човека нищо му няма...

Приемете го като шега...

А в тоалетната като отидеш, кое се издува? Или заради гравитацията върви без да се издува, без напъни и без да ти излизат очите от очните ябълки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, самотния вълк said:

Няма и да научиш, защото не искаш. Елементарна физика и география се учат в пети десети клас. 

В пети десети клас, се учи според колко те бият хормоните и даскала. Тук говорим за явления, които противоречат на елементарната физика. А именно, че няма как в купом да се въртят земя, вода и въздух, при това въздуха с най голяма скорост? РАЗБИРАШ ЛИ??? Няма как Луната да отразява слънчева светлина, при положение, че слънцето не я осветява от тази и страна и още други чудеса.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Взвртнпстптлно said:

В пети десети клас, се учи според колко те бият хормоните и даскала. Тук говорим за явления, които противоречат на елементарната физика. А именно, че няма как в купом да се въртят земя, вода и въздух, при това въздуха с най голяма скорост? РАЗБИРАШ ЛИ??? Няма как Луната да отразява слънчева светлина, при положение, че слънцето не я осветява от тази и страна и още други чудеса.

Как точно противоречат на елементарната физика? Няма как... не е довод

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Взвртнпстптлно said:

В пети десети клас, се учи според колко те бият хормоните и даскала. Тук говорим за явления, които противоречат на елементарната физика. А именно, че няма как в купом да се въртят земя, вода и въздух, при това въздуха с най голяма скорост? РАЗБИРАШ ЛИ??? Няма как Луната да отразява слънчева светлина, при положение, че слънцето не я осветява от тази и страна и още други чудеса.

Всички споменати неща, са си точно съгласно физиката. И всички се движат с една скорост. Разликата се нарича вятър. Въпреки, че той е породен от ниско налягане. 

Не изричайте лъжи, още повече, след като заявявате, че уж не знаете.

Или се изрича отговор или се задава въпрос.

Слънцето не осветява луната при лунно затъмнение 

Това бе последният линк, който ви посочих и вие не го дочетохте.

Съжалявам ви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, miroki said:

Тук какво не е ясно?

Ако вървите в самолет (летящ на изток), към кабината по-бързо ли ще стигнете, отколкото, ако вървите към опашката?

Всички самолети и облаци се въртят заедно със земята. За това всичко изглежда статично. Все едно сте в самолет.

Вътрешността на самолета е затворено пространство. Земята и тя ли е затворено пространство? Ако една муха е кацнала от вътрешната страна на самолета а друга от външната страна, по един и същ начин ли ще се чувстват или тази от външната ще е отвята още при старта. Защо разглеждате земята като вътрешно, затворено пространство? Такава синхронизация на твърдо вщество и флуиди възможна ли е? Някой постигал ли е подобно нещо?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, самотния вълк said:

Как точно противоречат на елементарната физика? Няма как... не е довод

Тя цалата ви теория противоречи на реалността. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Взвртнпстптлно said:

Тя цалата ви теория противоречи на реалността. 

Нещо като доводи, аргументи. На коя точно реалност противоречи, кои физични закони са нарушени? Или само празни приказки

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, miroki said:

Всички споменати неща, са си точно съгласно физиката. И всички се движат с една скорост. Разликата се нарича вятър. Въпреки, че той е породен от ниско налягане. 

Не изричайте лъжи, още повече, след като заявявате, че уж не знаете.

Или се изрича отговор или се задава въпрос.

Слънцето не осветява луната при лунно затъмнение 

Това бе последният линк, който ви посочих и вие не го дочетохте.

Съжалявам ви.

Дочетох всичко, само не разбрах, как може слънцето да е от едната страна на луната а да осветява другата? 

Вятър, това са въздушни течения и има постоянни такива, както и водни. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Взвртнпстптлно said:

Тя цалата ви теория противоречи на реалността. 

Подложени сме под влиянието на гравитация, центробежни сили, въртене, слънчево притегляне, лунно птитегляне, налягане... но ние нищичко не усещаме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Взвртнпстптлно said:

Подложени сме под влиянието на гравитация, центробежни сили, въртене, слънчево притегляне, лунно птитегляне, налягане... но ние нищичко не усещаме.

И защо трябва да усещаме? Някакви аргументи или просто ти смяташ, че трябва да усещаме? Всичко е описано, изчислено... ама трябва и да се чете. А всички плоскомозъчни мразят да учат, за да не им промиват чистото необременено съзнание. И почват да бълват глупости

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, самотния вълк said:

И защо трябва да усещаме? Някакви аргументи или просто ти смяташ, че трябва да усещаме? Всичко е описано, изчислено... ама трябва и да се чете. А всички плоскомозъчни мразят да учат, за да не им промиват чистото необременено съзнание. И почват да бълват глупости

Трябва да усещаме, защото имаме сетива. Някъде да съм споменавал за плоска земя? Или така ви е по-лесно, да слагате всички в под един знаменател. Всичко е изчислено така, както на някой му изнася. Не мразя да чета, мразя обаче да чета глупости. Разбра ли г-н физик?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Взвртнпстптлно said:

Трябва да усещаме, защото имаме сетива. Някъде да съм споменавал за плоска земя? Или така ви е по-лесно, да слагате всички в под един знаменател. Всичко е изчислено така, както на някой му изнася. Не мразя да чета, мразя обаче да чета глупости. Разбра ли г-н физик?

Вълците имат по силни сетива от нашите, ама не им пука за формата на земята и дали се върти. Явно се иска и още нещо. И не съм физик, само съм внимавал в училище. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, самотния вълк said:

Вълците имат по силни сетива от нашите, ама не им пука за формата на земята и дали се върти. Явно се иска и още нещо. И не съм физик, само съм внимавал в училище. 

Да внимаваш, не е като да разбереш. На мен ми пука за всичко, особено за лъжите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Взвртнпстптлно said:

Да внимаваш, не е като да разбереш. На мен ми пука за всичко, особено за лъжите.

Мдааа... Цялата образователна система е впрегната да лъже безпросветните

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, самотния вълк said:

Мдааа... Цялата образователна система е впрегната да лъже безпросветните

Може и така да е. Зависи колко си податлив на внушение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Взвртнпстптлно said:

Може и така да е. Зависи колко си податлив на внушение.

Знаеш защо Гагарин се е пропил и занемарил? Точно поради лъжите с които е трябвало да живее. Организирали са му последен полет за да не се разприказва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Взвртнпстптлно said:

Подложени сме под влиянието на гравитация, центробежни сили, въртене, слънчево притегляне, лунно птитегляне, налягане... но ние нищичко не усещаме.

Може би защото човекът има кръвно налягане насочено навън,което неутрализира външният натиск.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Взвртнпстптлно said:

Знаеш защо Гагарин се е пропил и занемарил? Точно поради лъжите с които е трябвало да живее. Организирали са му последен полет за да не се разприказва.

Те руснаците имат стотици жертви на космическата надпревара( космонавти, техници, обслужващ персонал) много зор са видели да опазят тайната.😎

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Така е. Някои реалности са над усещанията, но пък практическото- сетивно мислене е достатъчно за живот. 

В темата за плоската земя се поставя следният въпрос "Защо като се мисли само с очевидни неща не се разбират теории?" Ами това е друга степен, в която се мисли с термини, абстракции, метафори, идеи. 

Моята препоръка е, да не си задавате сложни въпроси, защото няма да разберете отговорите. Ето, Махалото на Фуко, обясняващо въртенето на земята сравнихте с тестисите на пръча. Ами като не става, не става. Не се опитвайте да мислите с по- високи категории.

Значи единствено махалото на Фуко регистрира и се влияе от въртенето на земята?

Едно твърдение, за да се докаже, трябва да може да бъде пресъздадено.

Махалото от самосебеси ли се задвижва? Защото тестисите на пръча се клатят по врема на ход.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, deaf said:

Може би защото човекът има кръвно налягане насочено навън,което неутрализира външният натиск.

Кръвното налягане се създава от сърдечната дейност която изпомва кръв по кръвоносната система. Освен това, кръвта е особен вид тъкан а не е течност и няма отношение към сетивността. Има обаче един орган, вестибуларен апарат се нарича, той вече регистрира промяната на позицията на тялото.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...