Отиди на
Форум "Наука"

Земята е плоска. Лъжат ни, че е сферична...


Recommended Posts

  • Мнения 798
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Това е някакъв монтаж на различни видеа. И не е на живо, даже може да дадеш на пауза. Интересно и как лети тази камера. И Земята я нема.

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 30.05.2017 at 14:03, SAlexandrov said:

Причината децата да мечтаят да станат космонавти е била, че тогава авиацията и космонавтиката са били на дневен ред. При това пилотираната космонавтика. Днес епохата е друга - компютърната. Затова децата си мечтаят да станат програмисти. Прочие, това са днешните две големи цели за младите, които мечтаят независимост - работа в компютърната сфера, която е добре платена, и частното предприемачество.

А частното предприемачество може да включва и космонавтика :) Вчера писах за поредния български стартъп за станция с изкуствена гравитация. Ще почват да тестват идеята с CubeSat - което е наистина постижимо! Това се казва възможност.

Хората забравят, че по времето на социализма действително не е имало много възможности - извън тези, свързани с партийното издигане и финиширането на работа в някое от социалистическите индустриални предприятия. И въпросът за пропагандата не е бил само в това, че я е имало - а че е била преобладаваща и че те е заливала отвсякъде. На фона на това да се интересуваш от космос и света отвъд Земята ти е давало едва ли не възможност да погледнеш над сивото си ежедневие. Списание "Космос" е било велико поради определена причина - то, заедно с "Наука и техника на младежта" са били едни от малкото наистина стойностни издания. И пак са ми разказвали, че за да се абонираш за "Космос", е трябвало да се абонираш и за нещо друго, като "Работническо дело".

Фентъзито не е никак лош жанр. Аз се занимавам с наука, популяризирам наука, но понякога пиша фентъзи. Едното не противоречи на другото и не виждам защо трябва да ги противопоставяме.

Винаги съм се отнасял с предубеждение към крайностите и съм склонен да философствам и сравнявам обективно и безпристрастно без предразсъдъци. Обикновенно всяко нещо си има и + и - си. То и сега много хора си вадят хляба с пропагандиране на мантри като толерантност, мултикултура, непреходни, вечни, всепобеждаващи,  европейски ценности които замениха непреходните , вечните всепобеждаващи комунистически ценности , интернационализма и вечната дружба с големият брат и вярността към Съюза.  Каква е разликата между мултикултурата и интернационализма ?   Мултикултура - всеки има право да си развива культурата нали така ? И всички култури се допълват една друга. Интернациолнализма - всички имат право да се развиват. и ние трябва да се подкрепяме ? Едно и също. А вечния, прогресивен, нерушим, братски СЪЮЗ ? Ха познайте за кой вечен, нерушим, прогресивен, братски съюз говоря ? Съв. или Евр. ? А клетвата че Съюза е жизнено необходим както въздуха и слънцето за всяко живо същество ? Винаги ми е било смешно, сега пас същата песен звучи от същите хора на друг глас. 

Черно белите телевизори днеска ни се виждат смешни и примитивни. Даже на фона на големите плоски са древност , а на фона на компютрита са въобще каменен век. Но както деца или на нашите бащи тия телевизори ча били чудо на техниката по сравнение с радиото. Даже по скапания черно бял тумбест телевизор можеш много да видиш много неща от пустинята и океанското дъно до Президента на САЩ или съветските космонавти едва ли не в стаята си. 

А за баба като дете е било чудо и радиото и електричеството ! 

Преди проблем беше да събереш интересна информация за космоса, динозаврите, Древен Рим или Вавилон, Ванга , НЛО, подводниците , реактивните саммолети  и т. н. Сега проблем е свръхинформацията която залива и трябва да се отдели смисленото от откровенната глупост. 

Песен за чудото на техниката изменило света - ТЕЛЕВИЗОРА , предтчата на персоналния компютър. 

Есть телевизор - подайте трибуну,- 
Так проору - разнесется на мили! 
Он - не окно, я в окно и не плюну,- 
Мне будто дверь в целый мир прорубили. 

Все на дому - самый полный обзор: 
Отдых в Крыму, ураган и Кобзон, 
Фильм, часть седьмая - тут можно поесть: 
Я не видал предыдущие шесть. 

Врубаю первую - а там ныряют,- 
Ну, это так себе, а с двадцати - 
"А ну-ка, девушки!" - что вытворяют! 
И все - в передничках,- с ума сойти! 

Есть телевизор - мне дом не квартира,- 
Я всею скорбью скорблю мировою, 
Грудью дышу я всем воздухом мира, 
Никсона вижу с его госпожою. 

Вот тебе раз! Иностранный глава - 
Прямо глаз в глаз, к голове голова,- 
Чуть пододвинул ногой табурет - 
И оказался с главой тет-на-тет. 


Потом - ударники в хлебопекарне,- 
Дают про выпечку до десяти. 
И вот любимая - "А ну-ка, парни!" - 
Стреляют, прыгают,- с ума сойти! 

Если не смотришь - ну пусть не болван ты, 
Но уж, по крайности, богом убитый: 
Ты же не знаешь, что ищут таланты, 
Ты же не ведаешь, кто даровитый! 

Как убедить мне упрямую Настю?! - 
Настя желает в кино - как суббота,- 
Настя твердит, что проникся я страстью 
К глупому ящику для идиота. 

Да, я проникся - в квартиру зайду, 
Глядь - дома Никсон и Жорж Помпиду! 
Вот хорошо - я бутылочку взял,- 
Жорж - посошок, Ричард, правда, не стал. 

Ну а действительность еще кошмарней,- 
Врубил четвертую - и на балкон: 
"А ну-ка, девушки!" "А ну-ка, парням!" 
Вручают премию в ООН! 

...Ну а потом, на Канатчиковой даче, 
Где, к сожаленью, навязчивый сервис, 
Я и в бреду все смотрел передачи, 
Все заступался за Анджелу Дэвис. 

Слышу: не плачь - все в порядке в тайге, 
Выигран матч СССР-ФРГ, 
Сто негодяев захвачены в плен, 
И Магомаев поет в КВН. 

Ну а действительность еще шикарней - 
Два телевизора - крути-верти: 
"А ну-ка, девушки!" - "А ну-ка, парни!",- 
За них не боязно с ума сойти!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, vorfax said:

Това е някакъв монтаж на различни видеа. И не е на живо, даже може да дадеш на пауза. Интересно и как лети тази камера. И Земята я нема.

То си пише, че е запис на видеа от 2007  до 2009 г.  от японския лунен спътник Кагуя. Има изгрев и залез на Земята.

Ето само изгрев:

Разбира се, любителите на конспирации не вярват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Doris said:

Разбира се, любителите на конспирации не вярват.

Не им се връзвай, те ако не се бъзикат, значи са за някое заведение с бели престилки и ограничен достъп

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Doris said:

То си пише, че е запис на видеа от 2007  до 2009 г.  от японския лунен спътник Кагуя. Има изгрев и залез на Земята.

Аз не попитах дали има някакъв запис. Попитах защо няма камера, която в реално време, ден и нощ, всеки ден, да снима Земята и да ни я праща. Някак е очевадно, че това ще е уникатно зрелище. И някак липсата на атмосфера гарантира уникатно качество на заснетото. И някак това не е факт и аз не мога да открия смислен аргумент защо това не е направено до сега. Преди половин век изпратихме хора да се разхождат по Луната, донесохме няколко стотин килограма безполезен камънак, оставили сме някакво огледало да си мерим разстоянието между спътника и нас, и до там. Инвестират се милиарди за изкуствени спътници, а естествения се ползва само за пощенски картички. Защо?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

МКС-а си праща клипчета в реално време. Иначе другото е безсмислен разход на време и пари.

Колкото до спътника - още не сме дорасли до космическата ера. едва след като решим земните си проблеми, ще можем да се пренесем и в Космоса.

А ако не ние, то следвщата цивилизация ще стори това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Last roman said:

МКС-а си праща клипчета в реално време. Иначе другото е безсмислен разход на време и пари.

"Излъчването от МКС online става само когато космонавтите си почиват или спят." - каква е тая простотия? Не им работят камерите. Разбирам потайнствеността, с която да хранят болните умове с вяра в зелени човечета, за да оправдаят безсмислената НАСА, но 80-те минаха и заминаха, а що се отнася за чупене на пари, това е прашинка за грандиозния бюджет от $19 млрд, който е направил много за самочувствието на американците и почти нищо друго.

ПП: Що се отнася до категоризацията "безсмислен разход" аз не мога да се сетя за нищо по-зрелищно и грандиозно от връткането на света ни.

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки
Преди 3 часа, vorfax said:

"Излъчването от МКС online става само когато космонавтите си почиват или спят." - каква е тая простотия? Не им работят камерите.

 

Не знам къде гледате, откъде черпите информация, кво четете, обаче нищо вярно няма в тия неща.

Веднага намерих видео излъчването на живо:

https://eol.jsc.nasa.gov/ESRS/HDEV/

Описание на HDEV експеримента - https://www.nasa.gov/mission_pages/station/research/experiments/917.html

Това изречение, "Излъчването от МКС online става само когато космонавтите си почиват или спят", си го взел само от един сайт - UFO Post. А това е крайно ненадежден сайт. Все едно да цитирам Пик или Блиц. 

Пише си много ясно кога излъчването може да прекъсне - когато МКС загуби комуникация със Земята (случва се рядко) или когато екипът прехвърля излъчването от една камера на друга, или когато има профилактика. 

Сега си зяпам Земята от космоса в продължение на половин час и нямам никакъв проблем 

 

Редактирано от SAlexandrov
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, vorfax said:

"Излъчването от МКС online става само когато космонавтите си почиват или спят." - каква е тая простотия? Не им работят камерите. Разбирам потайнствеността, с която да хранят болните умове с вяра в зелени човечета, за да оправдаят безсмислената НАСА, но 80-те минаха и заминаха, а що се отнася за чупене на пари, това е прашинка за грандиозния бюджет от $19 млрд, който е направил много за самочувствието на американците и почти нищо друго.

ПП: Що се отнася до категоризацията "безсмислен разход" аз не мога да се сетя за нищо по-зрелищно и грандиозно от връткането на света ни.

виж с'а, аз съм рептил под прикритие и разбира се, че съм инструктиран да изкарвам Земята геоид. Но специално за БГ НАука правя примоция. Земята е kotkoid изглежда ето така:

14563360-25311010-49-0-1496407268-149640

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, Last roman said:

Но специално за БГ НАука правя примоция

БГ-то вече го няма. Сега е Форум-наука.

Добре че са котките, да има за какво да си приказваме нАучно.

(В тази тема намесени за втори път.)

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде сега, на някои хора държавната соц-пропаганда им била виновна. Те все едно от другата страна на Желязната завеса пропаганда хич са нямали горките, живи да ги ожалиш. Не, просто в наши дни "маркетингът" на пилотираната космонавтика е позамрял, защото я няма космическата надпревара като цяло. Да, няма го стремежът да строим комунизъм на новите светове, но го няма и стремежът за надпревара със "злите" руснаци и победа срещу тях. Да не говорим и за перспективите за използване на достиженията в тази област във военното дело. Затова и днес в тази област не се изливат толкова колосални средства. Частните предприемачи също не биха финансирали подобни скъпи начинания, защото не биха имали сериозна възвращаемост от тях. Затова и трябва да се примирим с по-бавните темпове на развитие на космонавтиката днес. Но това не е болка за умиране така или иначе. Рано или късно пак ще се открият нови възможности, ако не и по-големи от досегашните, благодарение на новите технологии.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, vorfax said:

"Излъчването от МКС online става само когато космонавтите си почиват или спят." - каква е тая простотия? Не им работят камерите. Разбирам потайнствеността, с която да хранят болните умове с вяра в зелени човечета, за да оправдаят безсмислената НАСА, но 80-те минаха и заминаха, а що се отнася за чупене на пари, това е прашинка за грандиозния бюджет от $19 млрд, който е направил много за самочувствието на американците и почти нищо друго.

ПП: Що се отнася до категоризацията "безсмислен разход" аз не мога да се сетя за нищо по-зрелищно и грандиозно от връткането на света ни.

Това беше, край. Тръгвам да търся Ръбът на Земята, па ко изпадна от него, не ме жалете! 

"

Джордж Оруел

ЗАЩО ВЯРВАМЕ, ЧЕ ЗЕМЯТА Е КРЪГЛА?


Не едно място в съчиненията си – струва ми се, в увода към Света Жана – Джон Бърнард Шоу отбелязва, че днес хората са по-наивни и суеверни, отколкото през средновековието, и като пример за сегашната ни лековерност посочва широко разпространеното разбиране, че Земята е кръгла. Обикновеният човек, твърди Шоу, не може да изтъкне и един смислен довод защо смята, че Земята е кръгла. Той просто предъвква тази теория, тъй като в нея намира нещо привлекателно за манталитета на нашия век.

Разбира се, Шоу преувеличава, но в това, което казва, все пак има нещо вярно, а и си заслужава да проследим въпроса, за да хвърлим повече светлина върху състоянието на съвременното знание. Защо наистина вярваме, че Земята е кръгла? Не говоря от името на няколкото хиляди астрономи, географи и т.н., които веднага биха извадили очевадни доказателства и биха ги подплатили с теоретични познания, а от името на обикновения гражданин, който всяка сутрин чете новините във вестника.

Вземем ли теорията за плоската Земя, смятам, че съм в състояние да я опровергая. Ако в безоблачен ден застанете на морския бряг, можете да видите мачтите на корабите – самите те още невидими – как превалят хоризонта. Този феномен може да се обясни единствено ако приемем, че повърхността на Земята е извита. Но от това съвсем не следва, че Земята е кръгла. Представете си, че съществува друга теория – за овалната Земя, която твърди, че планетата ни има формата на яйце. С какво можем да й възразим?

Първият коз, който съм способен да хвърля, е аналогията със слънцето и луната. Тогава защитникът на теорията за овалната Земя отривисто ми отговаря, че въз основа на личните си наблюдения не мога да бъда сигурен дали посочените небесни тела са сферични. Знам само, че са кръгли, но двете биха могли да бъдат и плоски дискове, а не кълба. На това нямам отговор. Освен това, продължава той, на какво основание си мисля, че Земята трябва задължително да притежава същата форма като слънцето и луната? Не мога да отговоря и на това.

Вторият ми коз е сянката на Земята: когато пада върху луната при затъмнениe, тя се вижда като сянка на кръгъл предмет. Откъде обаче знам, настоява привърженикът на овалната Земя, че лунните затъмнения са причинени от сянката на Земята? Отговорът е, че всъщност не знам това, но просто съм го приел на сляпо от статиите във вестника или от научнопопулярните брошури.

Загубил началните ръце, пускам своята дама пика – мнението на експертите. Негово величество астрономът, който задължително трябва да знае, ми казва, че Земята е кръгла. Привърженикът на овалната Земя изважда поп пика: сигурен ли съм в астронома и знам ли изобщо как мога да го подложа на подобен тест? Веднага вадя своя ас пика: да, знам. Астрономите са в състояние да предсказват затъмненията, което показва, че разбиранията им за слънчевата система са съвсем сигурни. Следователно и аз съм в правото да приема тяхното становище относно формата на Земята.

Но ако привърженикът на овалната Земя ми отговори – което, смятам, би било напълно правилно и оправдано, – че древните египтяни също умеели да предсказват затъмненията, макар да вярвали, че Земята е плоска и слънцето се върти около нея, тогава и този мой коз е изгубен. Остава ми една-единствена карта – мореплаването. Хората са способни да обикалят планетата с плавателни съдове и да достигат до предварително избрани места с помощта на изчисления, основани на сферичната форма на планетата ни. Смятам, че това окончателно ще довърши привърженика на

теорията за овалната Земя, макар че и сега той вероятно би могъл да възрази с нещо.

Видно е, че основанията ми да вярвам в кръглата Земя са доста объркани. А това е съвсем елементарна част от информацията ни за света. По повечето други въпроси съм принуден да разчитам на експертите на много по-ранен етап и способността ми да преценя твърденията им е далеч по-малка. А все по-голям дял от знанието ни се разполага на това равнище: тук то вече не почива на размишление или експеримент, а на авторитет. И как би могло да бъде иначе, след като обемът на знанието е толкова необятен, че самият експерт се оказва невежа веднага щом отстъпи встрани от тясната си специалност? Ако бъдат помолени да докажат, че Земята е кръгла, повечето хора не биха се поколебали да възпроизведат рехавите аргументи, които очертах по-горе. Те биха обяснили още в началото как „всеки знае“, че Земята е кръгла, и ако ги притиснете по-нататък, биха се ядосали. В известен смисъл Шоу е прав. Времето, в което живеем, е наистина лековерно и вината за това поне отчасти се корени в бремето на знанието, което ни се налага да носим.

"

А ето и документален филм за ИСТИНАТА:

"http://stamat2015.blog.bg/ НАСА е изключително печелившо активно мероприятие от арсенала на Илюминатите за заблуда, измама и манипулация на Човечеството. От създаването си през 1958 година до сега НАСА е субсидирана с около 620 МИЛИАРДА долара от бюджета на САЩ. За 2016 година Конгреса на САЩ й отпусна бюджет от 18,5 МИЛИАРДА долара. 
Каква полза донесе НАСА на Човечеството за тези колосални суми? Прочетете: "НАСА – CGI-измами, Зиро-Джи самолети, басейни и акробатика" - https://docs.google.com/document/d/1x... 
Когато разглеждаме снимки или видео-материали на изстрелвания на ракети, те винаги описват параболична траектория, която неминуемо ги отвежда отново на повърхността. http://stamat2015.blog.bg/
Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/poezia/2016... и в моя Google+ акаунт:https://docs.google.com/document/d/1j...
МИР И ЛЮБОВ!!!"

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, SAlexandrov said:

Пише си много ясно кога излъчването може да прекъсне - когато МКС загуби комуникация със Земята (случва се рядко) или когато екипът прехвърля излъчването от една камера на друга, или когато има профилактика. 

Чувствам се като на Нова година, в очакване на откосите с картечници и фойерверки.

654.jpg.745ccb25740b22a66183561cc7d687b6.jpg

Кога ще ме огрее да я видя тая пуста Земя :bash:

ПП: Само да вметна, че никой досега не отговори на въпросът ми. Той е: ЗАЩО НЯМА КАМЕРА НА ЛУНАТА?

 

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, Last roman said:

Земята е kotkoid изглежда ето така:

14563360-25311010-49-0-1496407268-149640

Това е конспирация на софиянци, за да отместят вниманието от факта, че са на гъза на географията.

hFFB749F3.jpg.f0be20ed4d6f5965aed103363f4cb1df.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, kall said:

 

А ето и документален филм за ИСТИНАТА:

"http://stamat2015.blog.bg/ НАСА е изключително печелившо активно мероприятие от арсенала на Илюминатите за заблуда, измама и манипулация на Човечеството. От създаването си през 1958 година до сега НАСА е субсидирана с около 620 МИЛИАРДА долара от бюджета на САЩ. За 2016 година Конгреса на САЩ й отпусна бюджет от 18,5 МИЛИАРДА долара. 
Каква полза донесе НАСА на Човечеството за тези колосални суми? Прочетете: "НАСА – CGI-измами, Зиро-Джи самолети, басейни и акробатика" - https://docs.google.com/document/d/1x... 
Когато разглеждаме снимки или видео-материали на изстрелвания на ракети, те винаги описват параболична траектория, която неминуемо ги отвежда отново на повърхността. http://stamat2015.blog.bg/
Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/poezia/2016... и в моя Google+ акаунт:https://docs.google.com/document/d/1j...
МИР И ЛЮБОВ!!!"

Я, България се е отчела със свой селски идиот, дето разпространява ИСТИНАТА за плоската Земя. Уникално :)))

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, vorfax said:

ПП: Само да вметна, че никой досега не отговори на въпросът ми. Той е: ЗАЩО НЯМА КАМЕРА НА ЛУНАТА?

 

Поради същите причини, поради които няма като масова услуга сателитно наблюдение на земната повърхност в реално време, въпреки отделните разработки. Доволен ли си?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки
Преди 3 часа, vorfax said:

ПП: Само да вметна, че никой досега не отговори на въпросът ми. Той е: ЗАЩО НЯМА КАМЕРА НА ЛУНАТА?

 

 

Защото Луната е най-малко подходящият обект, на който може да се монтира камера. Една лунна нощ продължава 14 дни и през това време температурите падат много под нулата. Искаш ли да разбереш какво се случва с електрониката? Сложи си лаптопа или телефона във фризера и ще видиш. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, SAlexandrov said:

 

Защото Луната е най-малко подходящият обект, на който може да се монтира камера. Една лунна нощ продължава 14 дни и през това време температурите падат много под нулата. Искаш ли да разбереш какво се случва с електрониката? Сложи си лаптопа или телефона във фризера и ще видиш. 

Това е доста слабо обяснение. Сложи си харддиска във фризера и ще видиш, че нищо няма да му стане. Просто е херметически затворен за да предотврати влагата и праха. Тях ги има и на Земята, междувпрочем. Твоя минус бледнее пред изброените от мен плюсове, а и, извинявай, НАСА е изконсумирала стотици милиарди американски долари, нали не твърдиш, че са били напразно?

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, kall said:

Поради същите причини, поради които няма като масова услуга сателитно наблюдение на земната повърхност в реално време, въпреки отделните разработки. Доволен ли си?

Не съм доволен. Сателитите могат да бъдат ползвани за шпионаж и се ползват и за шпионаж, като си има услуга да ги наемеш. Заснемането на цялата планета едва ли би предоставило детайлна секретна информация.

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки
Преди 7 минути, vorfax said:

Твоя минус бледнее пред изброените от мен плюсове, а и, извинявай, НАСА е изконсумирала стотици милиарди американски долари, нали не твърдиш, че са били напразно?

 

Никой не твърди, че са били напразно. Но грешката ти е да мислиш, че снимките и видеоклиповете са най-важното нещо в тоя свят - което подсъзнателно всеки човек на съвременната епоха си го мисли, защото непрекъснато се снимаме, тагваме, отбелязваме се във Фейсбук и Туитър. 

В реалността Гагарин не е носил със себе си камера. Както в САЩ, така и в СССР са смятали, че камерите само ще разсейват астронавтите и космонавтите от сериозните им задължения. Почти са щели да пратят Аполо 11 без камера. 

Даже в днешно време летят мисии до други планети без камери - като MAVEN на НАСА до Марс и Скиапарели на ЕКА, пак до Марс. 

Не всичко в този свят се измерва с визуална стойност. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, SAlexandrov said:

Никой не твърди, че са били напразно. Но грешката ти е да мислиш, че снимките и видеоклиповете са най-важното нещо в тоя свят...

Не ми казвай какво мисля. Защо всеки се занимава с разчистване на сметки с мен, а не отговаря на простия въпрос защо нещо тъй лесно, евтино и достъпно от половин век не е било направено за да се осигури най-грандиозната и зрелищна гледка - въртенето на нашия свят?

Колко е маловажно стимулирането на очите и ушите САЩ го показват и с Холивуд. Изтъкването на бедност и липса на интерес от света са тъкмо абсурдите, които раждат конспирациите, че Земята е плоска, че Луната е прожекция и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 9 часа, vorfax said:

Това е доста слабо обяснение. Сложи си харддиска във фризера и ще видиш, че нищо няма да му стане. Просто е херметически затворен за да предотврати влагата и праха. Тях ги има и на Земята, междувпрочем. Твоя минус бледнее пред изброените от мен плюсове, а и, извинявай, НАСА е изконсумирала стотици милиарди американски долари, нали не твърдиш, че са били напразно?

Не е съвсем така. Всички дискове (поне са масупотреба) имат връзка с околния въздух, но през филтър и/или миниатюрни дупчици, за да се уеднаквява налягането. Иначе срещу прах и влага са защитени, даже и рещу магнитно поле, но желателно е да не пробваш.

Прави разлика между записана информация и процес. Втоото иска енергия. Коппютърът грубо се състои от памет и процесор. Дискът сам по себе си ще издържи. (аз съм готов да се обзаложа, че тетрадката и учебникът или пък тефтерът и инструкциите ти (ако ползваш, работиш с такива) ще издържат във фризера с години, но ти нама да издържиш, така че това не е основание. Можеш да кажеш примерно, че техниката се защитава (и осигурява / запасява). Иначе самият харддиск не е електроника. Иначе ако някак развъртиш / включиш веднага харддиск след като е бил на студенода се развърти с 60 000 об/мин не съм сигурен, че от 10 опита няма да имаш няколко  (да не кажа поне 5)повреди. Прави разлика между -20 и -200 (не стават толко на практика, но пак...) градуса. При второто нещата стават крехки и трошливи. При +200...? само диска да вземеш, може да го размагнитиш.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ти ще поискаш още малко WEB цамера на Марс. То не че няма, но не може да предава в реално време.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...