Отиди на
Форум "Наука"

Русия - най-голямата ислямска държава в Европа!


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 18 минути, Doris said:

Някои от постовете  изглеждат странно и объркващо, когато се говори за тях и нас, особено на полуруски език. Не става ясно кое е за Русия, кое е за Европа и България.:ab:

Русия и Турция  отсъстват от повечето географско-икономически статистики за Европа.  Все пак по-големите части от териториите им са в Азия. В този смисъл заглавието на темата също е малко странно.

 

Правилно, Дорис забелязваш замърсяването на езика с три нарочни русизми................. а хилядите, с които вече си свикнала? Каква нарочна деградация нали?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 72
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

 Може да не е нарочно, но е объркващо.

Гледах преди известно време един видеоблогър, руснак в България:

В това клипче човекът обяснява, че в Западна Европа на руснаците гледат по същия начин както в Русия гледат на кавказците - не директно, но на практика  като на втора ръка хора и за това  трудно се установяват и неформални контакти.  Вероятно в това разделение и невъзможност да се почувстваш пълноценен член на обществото  са много от проблемите на мюсюлманите и с мюсюлманите. И тези проблеми в Западна Европа и в Русия много си приличат.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И Флегрейските полета са се натопорчили да избухват /в централна Италия се намират, ако някой се чуди/, така че положението е тегаво и без евентуално муслимско бъдеще на Русия :)

 

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Doris said:

 Може да не е нарочно, но е объркващо.

Гледах преди известно време един видеоблогър, руснак в България:

В това клипче човекът обяснява, че в Западна Европа на руснаците гледат по същия начин както в Русия гледат на кавказците - не директно, но на практика  като на втора ръка хора и за това  трудно се установяват и неформални контакти.  Вероятно в това разделение и невъзможност да се почувстваш пълноценен член на обществото  са много от проблемите на мюсюлманите и с мюсюлманите. И тези проблеми в Западна Европа и в Русия много си приличат.

В Европа с удоволствие обслужват богатите и щедри руски туристи и купувачи на недвижимости. От Финландия до Южна Европа.   Ех някои ги е яд, обслужва стискайки зъби но какво да се прави, съдба. Писаха за един италианец който отказал да обслужва руснаци в ресторанта си, които идвали с яхтите си и го дразнели с брилиантите и яхтите си. Дугите веднага приели желаните клиенти, пресата се възмущаваше. В Австрия най - богатото градче е курортът Китсбург , където от десетилетия никой местен австриец не може да си купи недвижимост , поради това че руснаците са вдигнали до небето цените. Подобно е и положението в Лондонград. 

Руснаците мъже рядко търсят жени чужденки и казват така - "В гората с дърва не се ходи." В смисъл в гората има много дърва навсякъде. Все пак в Европа 1 500 години са изгаряли на клада всички хубави жени обявявани за вещици. В изостанала православна Русия такава традиция не е имало, хубавите жени не са били изгаряни на клада даже ако са дразнели някого. Все пак ако на някой руснак му харесват южнячки то тогава много активни и амбициозни грузинки, украинки, молдованки или арменки го хващат и се женаят с радост за да могат да живеят в Русия. 

За дългото си десетилеия пребиваване в централна Европа съм виждал 2 (две) жени рускини да работят ! Едната работеше в Нисан и ми предложи много изгодгна сделака за кола , но тогва Тойота излезна с нов модел и не си купих Нисан. Втората рускиня ми предложи супер застраховка за колата за което съм и много благодарен ! Всички застраховки правех при нея , много съм доволен от застраховките. 

Поне на 15 - 20 руснака и главно рускини съм помагал с дребни услуги главно информация по туристически въпроси и за покупки. Трябва да ви кажа , че когато продавачката в европейски магазин чуе ключова дума както  "Сапожки", "калготки" , "платье" , "юбка" и прочее веднага изстрелва поне 2 - 3 продавачки чехкини, полячки или в краен случай сърбохърватки за да обслужат рускоговорящата гостенка.  

Противно на всякакви легенди и сказки, голямата част от наистина богатите руснаци тежкареещи в Европа работят не в областа на нефта и газта а в областа на софтуерите и компютрите. Познавам бегло поне 3 такива руски семейства в едното и двамата съпрузи са компютърджии. 

Предполагам причината руснаци да не се женят за европейки е тази че там за разлика от останалите източно европейци руснаците отиват НЕ да бачкат и заработват, а на почивка и отдих. 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съмнявам се авторът на темата да е стъпвал в Русия. Твърдението му "Русия си  внася мюсюлмани целенасочено с държавна политика... и то с милиони. " е меко казано Non-sens ! Мюсюлманите , емигранти от бившите републики се "внасят" сами привлечени от икономическия растеж на Русия през първото десетилетие на Милениума. Работа, по-добър живот, липса или почти на езикова бариера - това е причината.  При Елцин явно не се "внасяха" щото цареше мизерия. Също така се съмнявам, авторът да има /или да е говорил с/ негови познати , които са били на работа/гурбет в Русия. Съвсем друга песен ще му запеят. В Англия е пълно с гастарбайтери / гест уоркъри/ от някои от СССР. Литовци, украинци, малко латвийци, но руснаци - НЕТ !  Вече идва ред и други да бачкат за руснаците. Що се отнася до " Затова е най-голямата ислямска държава в Европа. След пълната ислямизация на Русия след няколко поколения. Тя ще бъде ядрото на халифата. Поставянето на кгбисти за главни мюфтии, ходжи и ръководители на ислямските републики очевидно не променя нагласите на редовите мюсюлмани... особено в Кавказ "  е скок с двата крака към Езотеризъм и то доста пошъл, но е много далеч от научен форум !

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Евристей said:

Съмнявам се авторът на темата да е стъпвал в Русия. Твърдението му "Русия си  внася мюсюлмани целенасочено с държавна политика... и то с милиони. " е меко казано Non-sens ! Мюсюлманите , емигранти от бившите републики се "внасят" сами привлечени от икономическия растеж на Русия през първото десетилетие на Милениума. Работа, по-добър живот, липса или почти на езикова бариера - това е причината.  При Елцин явно не се "внасяха" щото цареше мизерия. Също така се съмнявам, авторът да има /или да е говорил с/ негови познати , които са били на работа/гурбет в Русия. Съвсем друга песен ще му запеят. В Англия е пълно с гастарбайтери / гест уоркъри/ от някои от СССР. Литовци, украинци, малко латвийци, но руснаци - НЕТ !  Вече идва ред и други да бачкат за руснаците. Що се отнася до " Затова е най-голямата ислямска държава в Европа. След пълната ислямизация на Русия след няколко поколения. Тя ще бъде ядрото на халифата. Поставянето на кгбисти за главни мюфтии, ходжи и ръководители на ислямските републики очевидно не променя нагласите на редовите мюсюлмани... особено в Кавказ "  е скок с двата крака към Езотеризъм и то доста пошъл, но е много далеч от научен форум !

 

Чакай малко, точно за Англия не съм съгласен преди пътувах често, даже съм постоял там особенно Лондон,руснаци има много. Не е вярно ,че няма, има.Даже имам познати руснаци там истински. Вярно е, мигрантите в Русия бяха привлечени от ръста, но това беше допреди две години сега кризата е сериозна. И незнам как ще се развият нещата. Икономиката се задъхва сериозно и ги чака по-голяма криза от сегашната. То затова и изгря Навални, докато имаше пара не го забелязваха сега е звезда.  Иначе наистина има много мюсюлмани , в Москва имам чувството ,че е всеки втори. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 06.06.2017 at 18:21, stinka (Rom) said:

Затова е най-голямата ислямска държава в Европа. След пълната ислямизация на Русия след няколко поколения. Тя ще бъде ядрото на халифата.

Поставянето на кгбисти за главни мюфтии, ходжи и ръководители на ислямските републики очевидно не променя нагласите на редовите мюсюлмани... особено в Кавказ. 

Сетих се за моите познати руснаци компютърджии и те ми разказаха историята на бъдещият Европейски Халифат.

( Предполагам всички сте чували за страшните и ужасни всемогъщи и всесилни руски хакери кагебешници ? Абе то и глухите са чували за тях, днеска в САЩ в Сената се разглежда въпроса за това как руските хакери са манипулирали изборите в САЩ и са поставили свой човек за президент.)

Аз обещах да не разказвам на никого тази история, но с вас на форума ще я споделя при условие че обещавате да не я разказвате на други. И така - страшните и ужасни всемогъщи и всесилни руски хакери хакнали чрез програма виртуална машина на времето свърхкомпютъра от бъдещето Мултивак. Решили да погледнат какво е бъдещето на Света през 2084 година. Это какво.

Само за вашите очи след прочитане да се унищожи. 

Отново мюсулмански бунтове в Москва и Петерубрг, Урал и Сибир, Аляска и Крим !

Държавните и духовните лидери на Европа с ясни знаци и силни сигнали изразяват своето възмущение и протест срещу нетолерантното отношение към бунтовниците. 

Подписали

Берлин - Канцлера Айше Махмуд Пазвантоглу

Лондон - премиер министъра Перверз Мушкараф и кралица Фатима II Абас.

Париж - президента на 6 тата република Ахмед Магриб Омаяд 

Рим - халиф Ибрахим ибин Хасан абу Мурад IV

и генералния секретар на имамите на Обединените Европейски Емирати  - Гюлчатай Фермансарай Абдулрахман. 

Протеста беше връчен на президента Влади Мир Владимирович Владимиров III . 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, bulgaroid said:

Чакай малко, точно за Англия не съм съгласен преди пътувах често, даже съм постоял там особенно Лондон,руснаци има много. Не е вярно ,че няма, има.Даже имам познати руснаци там истински. Вярно е, мигрантите в Русия бяха привлечени от ръста, но това беше допреди две години сега кризата е сериозна. И незнам как ще се развият нещата. Икономиката се задъхва сериозно и ги чака по-голяма криза от сегашната. То затова и изгря Навални, докато имаше пара не го забелязваха сега е звезда.  Иначе наистина има много мюсюлмани , в Москва имам чувството ,че е всеки втори. 

Руснаци има, но не като гастарбайтери !  Тоест не са в секторите на ниско-платената работа.  Или ако държиш на педантична точност - пренебрежимо малко в сравнение с поляци, литовци, украинци, румънци, българи, албанци - в строителството, чистотата, фермите ! И отделно - много от литовци и латвийци гаварят на руский. Той Андрюс , ама кеф му е като му кажеш Андрей. Като те разберат, че си българин направо те заговарят на руски. И то млади хора. Отделно в колите им дъни руска музика. (Рап)

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, bulgaroid said:

Чакай малко, точно за Англия не съм съгласен преди пътувах често, даже съм постоял там особенно Лондон,руснаци има много. Не е вярно ,че няма, има.Даже имам познати руснаци там истински. Вярно е, мигрантите в Русия бяха привлечени от ръста, но това беше допреди две години сега кризата е сериозна. И незнам как ще се развият нещата. Икономиката се задъхва сериозно и ги чака по-голяма криза от сегашната. То затова и изгря Навални, докато имаше пара не го забелязваха сега е звезда.  Иначе наистина има много мюсюлмани , в Москва имам чувството ,че е всеки втори. 

В Лондонград има много руснаци, те главно учат, почиват си там или се развличат и тежкареят.  Ако работят то е на доста квалифицирана работа, където обикновенните хора нямат достъп. Икономиката се задъхва след като Симеон Дянков ги напляска , а Барак ги разкъса на парчета. Отделно дето са изолирани . Жалкото е само че канцлерката Меркел, президента Макрон , държавния секретар Тилерсон, премера Шинтаро Абе , Си Дзин Тао и Моди - ръководителите на малки страни както Китай и Индия, президентите на Турция, Италия, Бразилия, Малайзия  ... кралете и емирите на Саудитска Арабия, Катар, Малайзия и прочие и прочие пречат на нас да блокираме окончателно Русия. Абе тия президенти, крале, премиер министри и държавни секретари все в Москва киснат.  Ердоган направи рекорд - за 1 месец 3 пъти се извинява и кланя на приятеля си Владимир в Санкт Петербург, Москва и Сочи. 

Силни и мощни страни както Естония, Румъния, Косово , Плевналиев , Албания почти бяхме изолирали Русия дипломатически и политически. Меркел и Тирълерсон, Макрон и Шинтаро Абе, Моди и Ердоган ни пречат окончателно да изолираме Русия. 

Бях в Петербург доста време и седмица в Мосвка. Явно сме били в различни градове. Може би си търсил работа като строителен работник в Москва ? Там сред строителите всеки втори наистина е мюсулмание, другата половина са молдованите и украинците. Аз разглеждах градовете , забележителности, театри един балет малко кино и разни музеи. Малко и по магазините. Мюсулманите в Москва и най вече в Петербург са доста по малко в пъти отколкото в Европа и най важното работят хората. Продавчи , таксисти . 

Страна звезда Навални ) Толкова пари вложихме в него , толкова пари напразно профукани за тази звезда ! Едвам успя да изкара няколко стотин пубертетчета обещавайки им по 10 000 ЕВРО ! Хубава звезда ! Сега тия тинеджери го търсят да си взмет парите от лъжеца звездата Навални ) Крие се в Испания , където ужкеким "ЗВЕЗДАТА " се лекува. 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Евристей said:

Руснаци има, но не като гастарбайтери !  Тоест не са в секторите на ниско-платената работа.  Или ако държиш на педантична точност - пренебрежимо малко в сравнение с поляци, литовци, украинци, румънци, българи, албанци - в строителството, чистотата, фермите !

Ами точно там са,"в строителството, чистотата, фермите !" И не са никак малко. Инжинери, банкери и други по-платени не съм срещал. Има и много богати но те са друг въпрос. Ако погледнеш официалната статистика смело умножаваш на две и получаваш колко са в сравнение с другите.Мен ме мързи да търся. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Du6ko said:

В Лондонград има много руснаци , те главно учат , почиват си там или се развличат.  Ако работят то е на доста квалифицирана работа, където обикновенните хоря нямат достъп. Икономиката се задъхва след като Симеон Дянков ги напляска , а Барак ги разкъса. Отделно дето са изолирани . Жалкото е само че канцлерката Меркел, президента Макрон , държавния секретар Тилерсон, Си Дзин Тао и Моди - ръководителите на малки страни както Китай

Ами аз почиващи съм виждал, ама повечето си бачкат. Квалифицирани няма как да има като не могат официално да работят, още повече не им признават дипломите. Нещо си се объркал. Има доста българи на квалифицирани длъжности. Незнам какво им е виновен Дянков ако той им е направил кризата, да му се скараме.:ag: Кризата доиде след войната в Украйна.Дянков ако я е започнал , :ag: лош Дянков. Това накрая не го разбрах и няма да коментирам.

Редактирано от bulgaroid
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, bulgaroid said:

Ами точно там са,"в строителството, чистотата, фермите !" И не са никак малко. Инжинери, банкери и други по-платени не съм срещал. Има и много богати но те са друг въпрос. Ако погледнеш официалната статистика смело умножаваш на две и получаваш колко са в сравнение с другите.Мен ме мързи да търся. 

Мене също ме мързи. Говоря от лични впечатления, статистики не ме интересуват. Рускоговорящи в строителството има много, руснаци - аз поне не съм срещал. За разлика от  - поляци, румънци, литовци, българи, албанци, украинци, пакистанци, чернокожи, унгарци. Горе-долу в такъв ред.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Du6ko said:

 

Попитали Магерето 

- Марко кой е беща ти ?

- Конят ми е вуйчо. отговорило магарето.

Явно тия "руснаци" с които си се срещал реално или виртуално  са толкова руснаци колкото аз съм английски лорд. Минали са покрай руснаците. На запад често за руснаци вземат всички източно европейци даже ге де еровците доскоро ги вземаха за руснаци. 

В Лондон не съм бил никога във Виена и много много други градове не съм виждал руснак да бачка нископлатена или средноплатена работа. Освет тия 2 рускини за които писах , работещи като служителки в авто и застрахователна фирма.  Жалко че не си чувал  за нашият голям икономист Симеон Дянков. Толкова се радвахме на разни сайтове когато каза че ще пляска руснаците. Поне надявасм се за Барак Хюсеинович обама си чувал надявм са ? Дянков и Обама се издигна до едно ниво с император френски и европейски Наполеон Велики Бонапарт, крал Карл 12 Шведски , фюрера на хилядолетния райх, гросмейстера на ордена на меченосците кръстоносци и крал Фридрих Велики които също пляскаха Русия. 

Абе пляска я, а после отиде да бачка гастарбайтерче в Русия. 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Евристей said:

Мене също ме мързи. Говоря от лични впечатления, статистики не ме интересуват. Рускоговорящи в строителството има много, руснаци - аз поне не съм срещал. За разлика от  - поляци, румънци, литовци, българи, албанци, украинци, пакистанци, чернокожи, унгарци. Горе-долу в такъв ред.

Аз също, но освен работни имам и лични контакти. И понеже руснаците там имат много добре организиран социален живот, са ме водили  по партита и разни събирания та от там знам много са.Вярно е също, при тях всички рускоговорящи са заедно което е нормално. Последно време започнаха да се делят от украйнците и другите.Иначе всички изброении от теб присъстват там сериозно. Но за черните много не съм съгласен те много не са по работата. Даже на нашите цигани там им прави впечетление, че черните не работят.:ag:

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Евристей said:

Съмнявам се авторът на темата да е стъпвал в Русия. Твърдението му "Русия си  внася мюсюлмани целенасочено с държавна политика... и то с милиони. " е меко казано Non-sens ! Мюсюлманите , емигранти от бившите републики се "внасят" сами привлечени от икономическия растеж на Русия през първото десетилетие на Милениума. Работа, по-добър живот, липса или почти на езикова бариера - това е причината.  При Елцин явно не се "внасяха" щото цареше мизерия. Също така се съмнявам, авторът да има /или да е говорил с/ негови познати , които са били на работа/гурбет в Русия. Съвсем друга песен ще му запеят. В Англия е пълно с гастарбайтери / гест уоркъри/ от някои от СССР. Литовци, украинци, малко латвийци, но руснаци - НЕТ !  Вече идва ред и други да бачкат за руснаците. Що се отнася до " Затова е най-голямата ислямска държава в Европа. След пълната ислямизация на Русия след няколко поколения. Тя ще бъде ядрото на халифата. Поставянето на кгбисти за главни мюфтии, ходжи и ръководители на ислямските републики очевидно не променя нагласите на редовите мюсюлмани... особено в Кавказ "  е скок с двата крака към Езотеризъм и то доста пошъл, но е много далеч от научен форум !

 

Внасят се щот няма кой да работи тези работи... А има региони с доста безработни руснаци... То при Елцин проблема беше, че цената на петрола е ниска... Сега пак ще е такава май в следващите години... американците ще залеят света с шистов нефт, а китайската икономика забавя растежа... демек и вноса на суровини... То и у нас се внасят вече емигранти за работа по морето... тва не значи, че сме цъфнали. Не Русия не е цъфнала икономически.... ама хич..... 

Колкото за демографския колапс на руснаците и демографския взрив на мюсюлманите е лесно проверим факт...

Математиката неможе да се замаже с русофилски заклинания... Също, както преди 70 години с колективизацията, като изселиш всички млади българи от селата и заселиш по няколко цигански семейства.............................. математиката може да ти каже какъв ще е резултата след 70 години... можеш да го видиш днес. То не става с русофилски магии и заклинания най-голямата та най-голямата. Езотеризъм е да вярваш в руски магии...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Du6ko said:

Бях в Петербург доста време и седмица в Мосвка. Явно сме били в различни градове. Може би си търсил работа като строителен работник в Москва ? Там сред строителите всеки втори наистина е мюсулмание, другата половина са молдованите и украинците. Аз разглеждах градовете , забележителности, театри един балет малко кино и разни музеи. Малко и по магазините. Мюсулманите в Москва и най вече в Петербург са доста по малко в пъти отколкото в Европа и най важното работят хората. Продавчи , таксисти . 

Страна звезда Навални ) Толкова пари вложихме в него , толкова пари напразно профукани за тази звезда ! Едвам успя да изкара няколко стотин пубертетчета обещавайки им по 10 000 ЕВРО ! Хубава звезда ! Сега тия тинеджери го търсят да си взмет парите от лъжеца звездата Навални ) Крие се в Испания , където ужким "ЗВЕЗДАТА " се лекува. 

В питер не съм бил, никога. И не не съм търсил работа там, няма нужда. То затова не си видял щото те по " театри един балет малко кино и разни музеи" не ходят, по-улиците се мотаят. навсякъде. По кръчми и кафета е пълно, а такситата, там руснаци не видях. 

Процентно в Русия са повече иначе като бройка са по-малко, но и Русия е по малка като население от Европа.

Навални говори доста смисленни неща, гледам доста хора го подкрепят.  Има си канал на ютюб може да го погледнаш там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Du6ko said:

Сетих се за моите познати руснаци компютърджии и те ми разказаха историята на бъдещият Европейски Халифат.

( Предполагам всички сте чували за страшните и ужасни всемогъщи и всесилни руски хакери кагебешници ? Абе то и глухите са чували за тях, днеска в САЩ в Сената се разглежда въпроса за това как руските хакери са манипулирали изборите в САЩ и са поставили свой човек за президент.)

Аз обещах да не разказвам на никого тази история, но с вас на форума ще я споделя при условие че обещавате да не я разказвате на други. И така - страшните и ужасни всемогъщи и всесилни руски хакери хакнали чрез програма виртуална машина на времето свърхкомпютъра от бъдещето Мултивак. Решили да погледнат какво е бъдещето на Света през 2084 година. Это какво.

Само за вашите очи след прочитане да се унищожи. 

Отново мюсулмански бунтове в Москва и Петерубрг, Урал и Сибир, Аляска и Крим !

Държавните и духовните лидери на Европа с ясни знаци и силни сигнали изразяват своето възмущение и протест срещу нетолерантното отношение към бунтовниците. 

Подписали

Берлин - Канцлера Айше Махмуд Пазвантоглу

Лондон - премиер министъра Перверз Мушкараф и кралица Фатима II Абас.

Париж - президента на 6 тата република Ахмед Магриб Омаяд 

Рим - халиф Ибрахим ибин Хасан абу Мурад IV

и генералния секретар на имамите на Обединените Европейски Емирати  - Гюлчатай Фермансарай Абдулрахман. 

Протеста беше връчен на президента Влади Мир Владимирович Владимиров III . 

Рускодушко, рускодушко.... нали ти бях писал за... поне десет % да беше вярно... дела ДНЕС на мюсюлманите в Русия е два три пъти по-голям, отколкото в Германия или Франция..... Така че след 100 години има два три пъти по-голяма вероятност шейх ул ислям да резедира в Кремъл, отколкото в Елисейския дворец... Е да де! То по руски е Влади мир... по арабски халиф :animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Du6ko said:

Попитали Магерето 

- Марко кой е беща ти ?

- Конят ми е вуйчо. отговорило магарето.

Явно тия "руснаци" с които си се срещал реално или виртуално  са толкова руснаци колкото аз съм английски лорд. Минали са покрай руснаците. На запад често за руснаци вземат всички източно европейци даже ге де еровците доскоро ги вземаха за руснаци. 

В Лондон не съм бил никога във Виена и много много други градове не съм виждал руснак да бачка нископлатена или средноплатена работа. Освет тия 2 рускини за които писах , работещи като служителки в авто и застрахователна фирма.  Жалко че не си чувал  за нашият голям икономист Симеон Дянков. Толкова се радвахме на разни сайтове когато каза че ще пляска руснаците. Поне надявасм се за Барак Хюсеинович обама си чувал надявм са ? Дянков и Обама се издигна до едно ниво с император френски и европейски Наполеон Велики Бонапарт, крал Карл 12 Шведски , фюрера на хилядолетния райх, гросмейстера на ордена на меченосците кръстоносци и крал Фридрих Велики които също пляскаха Русия. 

Абе пляска я, а после отиде да бачка гастарбайтерче в Русия. 

Бате нещо се изнервяш :ag: И не се изразяваш смисленно не се пали толкова.:animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, bulgaroid said:

Бате нещо се изнервяш :ag: И не се изразяваш смисленно не се пали толкова.:animatedwink:

Всичко е тип топ и ОК ! 

365.jpg

 

Горещи Новини
Боян Чуков: Във Великобритания са затворени 500 църкви и са построени 400 джамии

6% от джамиите се контролират от уахабитите и бълват радикални ислямисти, твърди още той

http://www.segabg.com/article.php?sid=2017060500019985008

Във Великобритания 6% от джамиите се контролират от уахабитите, които бълват радикални ислямисти. Това каза в предаването „Тази сутрин” по bTV анализаторът Боян Чуков.
През последните години са затворени 500 църкви и са построени 400 джамии на територията на Великобритания, отбеляза той. 
Водещи юристи казват, че трябва правото трябва да се промени и трябва да бъдат вкарани елементи от шериата. Цялата обстановка в страната генерира и подготвя подобни хора, смята Чуков.
„Един овчар от Пакистан, който е дошъл в Лондон и отишъл в една от тези джамии, контролирани от уахабитите, след 2-3 г. е готов воин на Аллаха да се жертва. Те се индоктринират”, отбеляза анализаторът.
„Идеята е, че искат да живеят по-добре, но да се спазват техните правила”, каза бившият секретар на МВР Николай Радулов. „Не се знае колко са незаконните медресета в лондонските квартали, които по същия начин индоктринират посещаващите ги”, заяви той. Според него става дума за криворазбран либерализъм.
„Още по време на Студената война големите глобални фактори използваха радиалните ислямисти за решаване на своите геостратегически задачи. По този начин беше създадена „Ал Кайда” и много други терористични организации.

( ГРЕШКА - тогава Ал Каида бяха борци за демокрация ) 

...
Само двама от световните лидери - Доналд Тръмп и Владимир Путин, искат да изтрият глобалния тероризъм от лицето на земята, всички останали дават уклончиви отговори, коментира той.
Радулов прогнозира, че вълната от терористични атаки ще продължи дълго. „Съществуват механизми това да се спре, но тези механизми по различни причини бяха унищожени след падането на Желязната завеса. Единственият начин да знаем какво замислят тези хора е ако имаме информационни източници близо до тях, обучени да разпознават признаците”, посочи той.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, stinka (Rom) said:

.Математиката неможе да се замаже с русофилски заклинания... Също, както преди 70 години с колективизацията, като изселиш всички млади българи от селата и заселиш по няколко цигански семейства.............................. математиката може да ти каже какъв ще е резултата след 70 години... можеш да го видиш днес. 

Хитро !?  Нали темата е за Русия...не за България ? Или как ни отърва. Ми защо не жалиш/прогнозираш/ за Дания, че са 5 милиона и по тази твоя математика с мюсюлманския прираст до 5 години ще се превърне в малък халифат ?  И стига с тази истерия : русофил, русофилски. Който не е съгласен или оспори крайните ти (недодялани) обвинения и "прогнози" е русофил ! Поне обвинявай на русоман, по сериозно е. 

 

Преди 29 минути, stinka (Rom) said:

.Внасят се щот няма кой да работи тези работи... А има региони с доста безработни руснаци

А  то щото във Франция например безработицата във всички региони е нулева и затова си внасят мюсюлмани. А па те са едни работливи - веднага заемат кризистните сектори - строителство, селско стопанство и. т. н. Важно е да гледаме руснаците как се уплитат както патета в калчища. Както и ти. А да ми кажеш кога руснакът е живял по-добре от сега ? При Брежнев ? Андропов/Черненко ? Горбачов ?  Или при Елцин ? Или пак ще гледаме по затънтените руски села и ще цъкаме, че не всичко е Москва и Петербург. Ми то не всичко е и Ню Йорк и Майами.  Или в САЩ няма безработица и затова пускат латиносите по мексиканската граница ? 

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Евристей said:

Хитро !?  Нали темата е за Русия...не за България ? Или как ни отърва. Ми защо не жалиш/прогнозираш/ за Дания, че са 5 милиона и по тази твоя математика с мюсюлманския прираст до 5 години ще се превърне в малък халифат ?  И стига с тази истерия : русофил, русофилски. Който не е съгласен или оспори крайните ти (недодялани) обвинения и "прогнози" е русофил ! Поне обвинявай на русоман, по сериозно е. 

 

А  то щото във Франция например безработицата във всички региони е нулева и затова си внасят мюсюлмани. А па те са едни работливи - веднага заемат кризистните сектори - строителство, селско стопанство и. т. н. Важно е да гледаме руснаците как се уплитат както патета в калчища. Както и ти. А да ми кажеш кога руснакът е живял по-добре от сега ? При Брежнев ?  Горбачов ? Андропов/Черненко ? Или при Елцин ? Или пак ще гледаме по затънтените руски села и ще цъкаме, че не всичко е Москва и Петербург. Ми то не всичко е и Ню Йорк и Майами.  Или в САЩ няма безработица и затова пускат латиносите по мексиканската граница ? 

То ако има нещо по-лошо от русофил е неосъзнат русофил... От малък перфидно са му подлагани русофилски нагласи, но той не е осъзнат русофил. Добре вземи за пример дела на руското и мюсюлманското население в Казахстан сега и преди 28 години. Или в Дагестан или Тува.

Ами това за икономиката беше отговор на твърдени "Дойде време и другите да работят за руснаците" ... по това някак си аз предположих, че се има предвид някакво икономическо процъфтяване. Затова и отговорих така... и все пак има някак си разлика между американската провинция и руската.... 

И сега вече по същество, баш закаквото пуснах темата.

Първо след като руснака никога не е живял кой знае колко добре икономически..... защо ни се предлагат постоянно някакви руски модели на развитие?

Второ след като Русия си внася милиони мюсюлмани емигранти също, както Франция... защо беше цялата тази истерия няколко години за сирийските бежанци в Европа и за ислямизацията на Европа? След като е същото защо е истеричния лай за ислямизацията на Европа? Или просто активно пропагандно мероприятие да създаваме антиевропейски нагласи, а всъщност тя реалността била същата и в Русия? Ама още повече Русия се представя като спасителка на Европа от исляма, самата тя в пъти по-ислямизирана? Значи повечето полуидиоти пък и нормалени у нас облъчени от тази пропаганда мразят Меркел щото ислямизирала Европа, а Путинчо го прави същото... 

 

 

Забележи темата. Аз нарочно не исках да се коментира Европа. И въпреки това почти всеки опониращ ми го прави. Щото това му идва на ум веднага, това е слушал и веднага вади клипа от ютуба, цитат еди колко си джамии и т.н. - Франция, Германия, Англия... Никой не си направи дори труда да проучи малко за исляма и ислямизацията на Русия, въпреки пуснатите от мен подсказки... отговори ми се Русия е велика, Русия е богата, Путин е силен, руснаците ги бият....

Осъзнаваш ли как целият този конструкт за исляма в Европа и в Русия, колко е силно изкривен, и как при едните се представя силно позитивно, а при другите силно негативно?

Редактирано от stinka (Rom)
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, Frujin Assen said:

Стинка, аз съм русофил! Заявявам го гордо и ... О УЖАС!!! не ме ме е срам.

А теб те поздравявам с песен.

То не пречи да си русофил, ама да гледаш трезво на нещата. Щот има някой дето малко са у "перебор" направо се уливат от русофилия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Ясно е че има два вида руснаци: бедните, редовите руснаци (те си стоят в Русия, защото с техните номинални доходи не могат да си позволят нищо "западно") и 0,1 процент богати, които ги "обслужват" на Запад, та не виждам защо е целия спор..

Евристей, виж икономическите показатели (неравенство, БНП в номинални пари, а не по паритет  на покупателна способност) и нещата ще ти станат ясни.

/Ако говорим за средноазиатските републики, с изключение може би Казахстан,  и Кавказ, там нещата с икономиките са трагични - липса на ресурси, съчетано с бедност, безработица, корупция, лошо управление. Хората от тези страни нямат друга възможност освен да емигрират в по-богата Русия/

chart_3-2-1.png

 

Апропо, след кризата в Русия руснаците от тяхната средна класа (тя е доста тънка прослойка,говорим за 3-5 процента от руснаците) спряха да купуват имоти по българското Черноморие., или в момента си ги продават (20 000-30 000 евро при обезценената рубла са цяло състояние в Русия)

 

 

Редактирано от nik1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 часа, Frujin Assen said:

Стинка, аз съм русофил! Заявявам го гордо и ... О УЖАС!!! не ме ме е срам.

А теб те поздравявам с песен.

 

Аз те поздравявам с "Аллаху Акбар"

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...