Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Путин


Recommended Posts

  • Администратор

Владимир Владимирович Путин е руски политик, настоящ президент и бивш министър-председател на Русия.
Става временен президент на Русия на 31 декември 1999 г., като сменя Борис Елцин, заема поста като титуляр на 7 май 2000 г. след проведените президентски избори. През 2004 г. е преизбран за втори мандат. През 2008 г. е сменен от Дмитрий Медведев на президентския пост и е назначен за министър-председател на Русия. През 2012 г. отново печели президентските избори и от 7 май 2012 г. е за трети мандат президент на Русия.

Цитирай

Режисьорът Оливър Стоун на филма „Интервюта с Путин“ смята за гротескно, че много негови сънародници не знаят какъв е Путин. „Изглежда в момента много хора в Америка – в Държавния департамент, медиите и ЦРУ – се обявяват срещу каквито и да е отношения с Русия. Жалко“, каза той в интервю за немския вестник „Велт ам Зонтаг“.
По думите му САЩ „не се вслушват в Путин“. „Той е важен политик на световно равнище, а ние го обявихме за наш главен враг. В тази ситуация е гротескно, че мнозина американци не знаят кой е той“. Стоун споделя, че след интервютата с руския президент е останал с впечатлението, че „Путин не се стреми към създаване на експанзионистична, агресивна Русия, но иска да вижда, че се уважават нейните национални интереси. Това е нещо, което на Запад постоянно не се проумява. Може би САЩ не са заинтересовани Русия да има собствен суверенитет“, отбеляза Стоун. Режисьорът посочи, че американската общественост „често познава Путин само по кратките интервюта, които показва телевизията на САЩ. Там го превеждат и в повечето случай гласът на превода е твърд, груб“, отбеляза той и добави, че именно по тази причина искал Путин да говори във филма на родния си език, а преводът е със субтитри.
„Моето впечатление е, че Путин наистина иска добри отношения с Америка, той смята, че САЩ и Русия биха могли да бъдат добри партньори – в борбата срещу тероризма, по контрола върху ядрените оръжия, опазването на околната среда. И той би се опитал да ги създаде дори с Тръмп“, смята режисьорът.

Интервюта с Путин, еп. 1 (2017)

 

Интервюта с Путин, еп. 2 (2017)

 

 

Интервюта с Путин, еп. 3 (2017)

Интервюта с Путин, еп. 4

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Във фейса циркулираше и една история за един руски офицер, командващ дивизията дето пази берлинската стена, как върнал озверели и нетрезвиграждани, по времето на рушенето на стената.

Не знам доколко ве вярна.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Изгледах интервютата и много ми хареса начина по който говори за Русия, сякаш нямаме толкова национално отговорен човек в нашето управление, поне аз не съм забелязал да е настроен по този начин.

Много интересен образ и през годините с колкото и руснаци да се срещна независимо от коя федерация са винаги са говорили положително за Путин.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Недей да се заблуждаваш. В службите след това как да бият и убиват най-ефектино, огнева и физическа подготовка, най-много психология се учи. Този е висш кадър, може да знае и езици.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Някой беше казал тук във форума, че де факто при него руснаците жиеят най-добре от когато и да било. Властта му е сигурна като на Ким. Разликата е дотолова, доколкото Русия е по-отворена към света и режимът никога не е бил толкова свиреп.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Гледал ли си интервютата?

Той човека си знае не езици, а 2 и 200, но искам да кажа, че ме впечатли и смятам, че и ние трябва да имаме подобни държавници. Така като го гледам не е против никоя държава, а е изцяло за Русия и следва руския интерес, ако това против някой друг, то няма значение стига да е в полза на Русия - е ние тук нямаме такова мислене, ние угаждаме на всички и ако това някак пасне и с нашите предпочитания - супер, ако ли не....

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Добре. Ще ги изгледам. До тогава приемам, че се изказвам малко неодготвен, но аз имам доста вярна идея какво ще чуя (на какви въпроси как би отговорил).

Днес времената са други, както и ценностите. Ние сме част от алианс, военно обедидение -  НАТО, а като част от държавно обединение - ЕС. Иначе сме малка държава и можем малко, да не кажа нищо. В условията на режим и диктатура моеш да постигнеш - чисти паркове и градинки, някакъв вътрешен ред, голяма за страната военна мощ дори... Но можеш ли да напълниш магазините? И да задължиш хората да харесват Алтай, а не Кока кола?

Последен въпрос: Ти къде би отишъл да живееш ако не искаше тук и имаше избор (езиците да кажем не са ти проблем) - В Путинова Русия или в Америка на Тръмп? А Канада на Трюдо?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Гледах 2 от 4-те части на серията, за мен най-интересното в този диалог е под повърхността, в начина по който се задават въпросите и се дават отговорите, дори в езика на жестовете на двамата. Имайте предвид, че вземащият интервюто не е обикновен журналист, той е велик режисьор и голям човек, той е Оливър Стоун, носител на Пурпурно Сърце и ветеран от войната във Виетнам, изживял всичко показано в неговия "Взвод" лично, Путин оценява мащаба на човека, с когото беседва и получава възможност при такъв партньор да демонстрира на високо ниво своите възможности, а те въобще не са скромни. Като филм-портрет го оценявам с отличен 6, не говоря за политическия пълнеж, там могат да се правят различни интерпретации.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За кого говорите така възхитено? За Оливър Стоун или за деспод Путин. На този Путин на който само с мигането му отравят хора, режат глави на журналисти, застрелват ги на улицата,издига и разорава олигархи, купува пенсионирани германски полинитци ....Знайте като го гледам какво ми иде на ум? Сцената от Мефисто с Горинг. 

Ще разледам на ново внимателно, предимно да разбера мотивацията на Стоун.....

Путин научит тебя любит родину....Képtalálat a következőre: „отравяне на руския политик”

Боже мой......

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 часа, Б. Киров said:

Гледах 2 от 4-те части на серията, за мен най-интересното в този диалог е под повърхността, в начина по който се задават въпросите и се дават отговорите, дори в езика на жестовете на двамата. Имайте предвид, че вземащият интервюто не е обикновен журналист, той е велик режисьор и голям човек, той е Оливър Стоун, носител на Пурпурно Сърце и ветеран от войната във Виетнам, изживял всичко показано в неговия "Взвод" лично, Путин оценява мащаба на човека, с когото беседва и получава възможност при такъв партньор да демонстрира на високо ниво своите възможности, а те въобще не са скромни. Като филм-портрет го оценявам с отличен 6, не говоря за политическия пълнеж, там могат да се правят различни интерпретации.

Ей за това говоря и аз!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 часа, Skubi said:

Ще разледам на ново внимателно, предимно да разбера мотивацията на Стоун.....

Най-добре, Скуби, :)не мога да ти отговоря от негово име. Говорех за филма му, за неговата работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Навярно и Ти си попадал в такава ситуация когато конкретно не знаещ още но чувстваш че нещо не пасва....Нещо е фалшиво....Както навремето Сталин успя да заблуди доста западни умни глави, политици, писатели и други, и тук стана нещо подобно. 

Само чукнах на унгарски търсач и ведната ми излезе, че как направил маймуна от Стоне Путинчо....

 https://meduza.io/en/news/2017/06/20/putin-showed-oliver-stone-a-video-where-russia-s-air-force-supposedly-attacked-terrorists-in-syria-it-was-actually-footage-of-americans-fighting-the-taliban-in-afghanistan

Показвайки му видеозапис на американос от 2009 година авганистан, с говор на украинси екстремисти по-руски като оригинален руски запис от войната срешу ИСИС в Сирия....

:at:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Skubi said:

Навярно и Ти си попадал в такава ситуация когато конкретно не знаещ още но чувстваш че нещо не пасва....Нещо е фалшиво....Както навремето Сталин успя да заблуди доста западни умни глави, политици, писатели и други, и тук стана нещо подобно. 

Въобще не мисля, че Стоун е заблуден, правейки този филм, той за разлика от Ромен Ролан и др. навремето, според мен си е написал много добре домашното, преди да води разговорите си с Путин и това се вижда при внимателен преглед на филма му. Този филм не е апотеоз или хвалби и възхищения за Путин - Стоун е дистанциран и много ироничен, понякога до сарказъм, само че го прави на границата с добрия тон. Когато го пита защо е присъединил Крим например, конкретно Севастопол, Путин му отговаря нещо си, а Стоун му посочва снимката на баща му, върху бюрото на Путин, където бащата е в униформа на моряк, и само подхвърля "Защото баща ти се е бил в Севастопол сигурно?", това за мен е жесток сарказъм, но Путин или не го усеща, или се прави, че не чува. Филмът е пълен с такива моменти, Стоун нито за миг не напуска позицията си на своята гледна точка и не е хипнотизиран или излъган от събеседника си, за мен беше удоволствие да наблюдавам работата му, той е велик майстор в занаята си. Не знам дали знаеш, самият Стоун е воювал повече от две години във Виетнам като пехотинец и познава войната откъм най-грозното й лице, такъв човек трудно може да бъде излъган със снимчици по телефона, показващи войната като електронна игра. В конкретния случаи Путин си е вкарал жесток автогол, показвайки пред цял свят некомпетентността на своя министър на отбраната:

https://meduza.io/en/news/2017/06/21/how-did-putin-end-up-showing-oliver-stone-a-fake-war-video-the-kremlin-is-blaming-russia-s-defense-minister

който го е подвел с фейк кадър и прави цялата институция на армията за смях пред света.

Там е работата, че режисьор като Стоун не може да бъде оплетен в паяжина от приказки, колкото и майсторски да е изплетена тя, той показва нещата такива, каквито са, стига да има кой да ги види, докато гледа. Гледай внимателно и тогава да коментираме отделни моменти. Мнозина в САЩ обвиняват Стоун, че е антиамериканец, това според мен не е вярно. При него има нещо друго в биографията му, той по мое мнение е човек със силен Едипов комплекс, не се е разбирал и ненавижда конкретно баща си, който е бил брокер на Уолстрийт и не му е отделял никакво внимание в неговото детство и младост. Израз на тази неприязън е филма "Уолстрийт" и продължението му, където прототип на бащата на Стоун е чудовището Геко в ролята на Майкъл Дъглас. Оттам и по принцип негативизма на Стоун към света на спекулантите и големите риби с крайно екстремистки възгледи в американската политика - според мен, това личи и във филма му, той си води неговата лична война срещу тези кръгове в Америка, но без да се подава на "измамния чар" на Путин, през цялото време остава дистанциран от красноречието му, за мен беше забавно да наблюдавам такива епизоди.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Путин изграе ролята си и се показва в най-добрате си светлина не заради американците, или Стоун, а заради електората та си /Това че разговорът върви и вади най-доброто от интелектуалните му способности е само в негов плюс/

 

On 10/4/2017 at 22:33, Р. Теодосиев said:

„Путин не се стреми към създаване на експанзионистична, агресивна Русия, но иска да вижда, че се уважават нейните национални интереси.

.Не знам дали Путин все още не е наясно че на запад, в западното общество, в западния чип няма такова нещо като уважение към диктатори и страни, в които правата на хората се потъпкват /може да има лицемерие на някакво високо ниво, но приемане или уважение - няма/

Стоун трябва да си загубил напълно акъла на дърти години, за да мисли че редовите американци (или германци и европейци) ще започнат да уважават Путин (и Русия), Апропо нали си спомняте че никои на запад, не оплака руснацит,е загинали в един терористичен акт (никой не написа "Аз съм Московчанин" )

За американците на първо място е "Америка" и "Демокрацията" (те убиват заради нея), На Стоун трябва да му умрял дял от мозъка , за да не разбира как стоят нещата в Америка или на Запад, или просто си прави лице или четки пред Путин и руснаците (ясно е че филмът ще бъде излъчен в Русия)

Или в края на краищата ако приемем тезата че Стоун е гениален, то става дума за нещо просто - алчност

Апропо, в американските концлагери за японските американци какво мислите че може да намерите със сигурност - демокрация разбира се , вътре в лагерите (гротексно, но факт)..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аха...

"-Тогава да направим така, че ВИЕ ще идвате от там, от далече да има дълбочине записът и сякаш сега се срещаме, ще се здрависаме.

-Ако искате и с въже мока да се спусна....

-Акшън!.....Акшън!!!!!!......как е на руски акшън?...."

И Путинчо смигвайки в камерата пристига с две кафета без захар и лъжици, защото все така той е БОСЪТ.

И последният кадър, Путинчо се здрависва с целият щаб и после командва на една жена /наверно режисюрката/, приближете се! В Петербург да отидете обизателно! Когато има бели нощи.....

:animatedwink:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

И от двете страни се вижда много професионализъм!

Преди 2 минути, Skubi said:

"-Тогава да направим така, че ВИЕ ще идвате от там, от далече да има дълбочине записът и сякаш сега се срещаме, ще се здрависаме.

-Ако искате и с въже мока да се спусна....

-Акшън!.....Акшън!!!!!!......как е на руски акшън?...."

И Путинчо смигвайки в камерата пристига с две кафета без захар и лъжици, защото все така той е БОСЪТ.

Е как ще позволи на някакъв американец да го командва :animatedwink:

Преди 2 минути, Skubi said:

И последният кадър, Путинчо се здрависва с целият щаб и после командва на една жена /наверно режисюрката/, елате, ПРИСТАПЕТЕ! В Петербург да отидете обизателно! Когато има бели нощи.....

До колкото разбрах, това е жената на Стоун.

Преди 12 минути, nik1 said:

Стоун трябва да си загубил напълно акъла на дърти години, за да мисли че редовите американци (или германци и европейци) ще започнат да уважават Путин (и Русия), Апропо нали си спомняте че никои на запад, не оплака руснацит,е загинали в един терористичен акт (никой не написа "Аз съм Московчанин" )

Не мися, че си е загубил акъла, сега е много интересно всичко свързано с Русия в Америка и този филм сигурно му е спечелил милиони освен голяма слава и отново прави нещо много грандиозно! Прави интервюта с Путин!

Един от моментите, който ме впечатли, когато Стоун пита Путин настойчиво кой от сегашните кандидат президенти би подпрекил.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Америка, Демокрация и Пари, това са неотменимите американски неща

Ествествено че става дума а за милиони пари. Тази подробност я пропуснах, мерси за допълнението. Сега картината е ясна..

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има една репортерка когато я питали за платени репортажи, за подкупване и други, че тя правила ли е подобно в живота си....

Еееее, има тази пара за която и аз имам пархот в косата....:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Този филм за Путин не е първия, мисля и последен, от филмите политически портрети, направени от Стоун. Погледнете филмографията му - той има филми за Евита Перон, за Фидел Кастро, за Джон Кенеди, за Никсън и за Александър Македонски - Стоун показва на публиката си своето виждане за света на властта. Никой никога нямаше да го допусне да снима толкова часове, дни и години до Путин, ако беше отишъл там с липса на елементарно уважение и възпитание. не мисля, че иска да изгради положителен образ на Путин било то на Запад, били в Русия - как се употребява този филм вече е въпрос на пропаганда, а как се гледа и възприема, е въпрос на лични интерпретации. От начало до край във филма Стоун си стои на неговата позиция и си развива неговата гледна точка, според мен. Светът нямаше да има шанс да види Кремъл отвътре, ако не е филма на Стоун - епизодите в трите кабинета на Путин са жестока ирония, Стоун показва абсурда на постсъветската система към грандомания, вижте как зададе невинно въпроса си с какво се отопляват тези огромни помещения и леко сконфузения отговор на Путин, че е над такива технически подробности, но вероятно не с въглища, ами обзаведения кабинет от Сталин, преграден сега наполовина, кога щяхте да влезете без камерата на Стоун там и да разберете отвътре пружините на тази власт, демонстрациите на бърза комуникация с дежурните военни в Сирия, където се видя, че нещата са нагласени, без Стоун да го казва, само с показване на изражението му. За мен сполучлив и добър филм - но нали е ясно, един скалпел може да се употребява за различни цели, зависи от ръката, която го държи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 минути, nik1 said:

Възможно, е не знам. Хванах се за цитата, и за нещата за които имам представа..

Струва ми се, също може да греша, че този филм не е правен за пари или за някакви политически дивиденти като мотивация за Оливър Стоун, би трябвало с бестселърите и наградите зад гърба му, тези неща отдавна да са под неговата класа. Ако има някакво пристрастие, то е на принципа на огледалната негативност, нещо като "врагът на моите врагове ми е донякъде симпатичен, защото ги ненавиждам", това бих определил като водещ мотив за Стоун, от всичките му филми, които съм гледал, той меко казано изпитва гняв към "големите клечки" в американската политика, които злоупотребяват с властта, делегирана им от хората, от така наречения "истаблишмънт" - обяснимо за човек залагал кожата си във Виетнам и имал тежко детство, осигурено му от баща борсов спекулант.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 46 минути, Р. Теодосиев said:

Един от моментите, който ме впечатли, когато Стоун пита Путин настойчиво кой от сегашните кандидат президенти би подпрекил.

Няколко пъти му повтори името на Бърни Сандърс, явно очакваше от Путин да се закачи за това име, но опитния кагебист заобиколи безпрепятствено въпроса и отговора. Според мен, самият Стоун изпитва симпатия и пристрастие към кандидатурата на Бърни Сандърс, там демонстрира собствените си политически позиции.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

ПС Не бързай да ми слагаш плюсове, ха-ха-ха-ха-ха :), че може да се допълня

Все пак поворението на клишето „Путин не се стреми към създаване на експанзионистична, агресивна Русия, но иска да вижда, че се уважават нейните национални интереси" и придаването му на важност е тъпо..

------------------------

Но, нямаме право да протестираме четвъртата власт (медиите) Всичко е ръцете на потребителите. Американците не ме бъркат или притесняват, притесняват ме хората (или една мса от тях ) от Източна Европа, защото интервюто може въздейства върху тях най-вече..

Путин изобщо не ни трябва в момента, имаме да мислим за генералните въпроси за нацията, а отклонявамето ни в посока Изток ще е самоубийствено на нацията , която съвсем не е толкова здрава, колкото изглежда на повърхността (погледнато от София, от "Витоша")

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Съвсем друг става разговора, ако обсъждаме не конкретно филма, а политиката на днешна Русия и отражението й върху България, но това вече е дискусия, която според мен, не може да бъде базирана само върху едно интервю, филм или субективно отношение на неговия автор, а на много по-широка база от факти, статистика и реалности. Досега се концентрирах върху филма на Стоун, защото той е поставен като тема тук. Дори и документален, този филм е авторски, което ще рече субективен, той според мен може да е повод, но не основа за анализ.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...