Отиди на
Форум "Наука"

Срещи с науката: "Действително ли България и българите са ощетени от историята?"


Recommended Posts

  • Потребител
Цитирай

жестомимичен език познаваш ли?

Не. Сестра ми е специален педагог, но живее в Италия. Като нормален човек, който е имал остър слух, не успях да възприема жестомимиката. Благодаря, че попита. :)

Редактирано от insighting
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 59
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 35 минути, insighting said:

Не. Сестра ми е специален педагог, но живее в Италия. Като нормален човек, който е имал остър слух, не успях да възприема жестомимиката. Благодаря, че попита. :)

Жена ми е олигрофен психопедагог, но поради съкращения и дадоха ученичка която до менталното има и недостатък от слух....Хмм интересно стана, защото глухото довн синдромно дете почна да учи жена ми на основните мимични термини. Сега вече и аз знам как се показва, гладен съм, жаден, ходи ме се до тоалетна по малка/ голяма работа....

Което е замислящо не намерих на нета анимация или гогле преводач на/от писан текст на мимика или от мимични знази на текст...

Но гледайки това ужасно количество хора със супер слушалките и дум-дум музиките най-малко след 20 години ще има голям интерес за решаване на проблемите на слабо или хич не чуващите хора....За съжеление....извинявам се стана малко оф топик.

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То това е условно казано зала. Всъщност представлява помещение, което побира до 30-40 души и няма нужда от озвучаване. Стига разбира се всички да не започнат да се надвикват едни други, както стана на последната дискусия на няколко пъти :) 
Намирането на жестомимичен преводач тъй или иначе ми изглежда отвъд възможностите и финансовите рамки на това начинание, но можеш например да застанеш достатъчно близо до лектора, така че да четеш по устните му какво казва.
Иначе относно живото предаване - замисля се да се запис със камера на някоя от следващите лекции. Торн на шега каза, че на следващата няма да е в България, но ако го пуснем по скайпа, може спокойно да участва. За което не мисля, че ще има някакъв проблем - може да се пусне и камера, както и звук, който да увеличаваш на твоите слушалки/колонки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, Skubi said:

Жена ми е олигрофен психопедагог, но поради съкращения и дадоха ученичка която до менталното има и недостатък от слух....Хмм интересно стана, защото глухото довн синдромно дете почна да учи жена ми на основните мимични термини. Сега вече и аз знам как се показва, гладен съм, жаден, ходи ме се до тоалетна по малка/ голяма работа....

Което е замислящо не намерих на нета анимация или гогле преводач на/от писан текст на мимика или от мимични знази на текст...

Но гледайки това ужасно количество хора със супер слушалките и дум-дум музиките най-малко след 20 години ще има голям интерес за решаване на проблемите на слабо или хич не чуващите хора....За съжеление....извинявам се стана малко оф топик.

Отговарям в темата, но който се интересува от проблема, може да пише на ЛС.

Да ползвам орязана версия на богатия ни български език, осакатен чрез жестомимиката, не е в моите разбирания. Аз говоря нормално и все още мога да се изразявам добре. Знам какво ще ми помогне и имам идея как да се направи, но не съм инженер. Моята слухова загуба се дължи на база лечение с антибиотиците гентамицин и стрептомицин в детска възраст, което дава отражение 20 г. по-късно. Само не знам за какво съм била спасена - за късмет или тегло.

Преди 12 минути, Warlord said:

То това е условно казано зала. Всъщност представлява помещение, което побира до 30-40 души и няма нужда от озвучаване. Стига разбира се всички да не започнат да се надвикват едни други, както стана на последната дискусия на няколко пъти :) 
Намирането на жестомимичен преводач тъй или иначе ми изглежда отвъд възможностите и финансовите рамки на това начинание, но можеш например да застанеш достатъчно близо до лектора, така че да четеш по устните му какво казва.
Иначе относно живото предаване - замисля се да се запис със камера на някоя от следващите лекции. Торн на шега каза, че на следващата няма да е в България, но ако го пуснем по скайпа, може спокойно да участва. За което не мисля, че ще има някакъв проблем - може да се пусне и камера, както и звук, който да увеличаваш на твоите слушалки/колонки.

Благодаря, трудно чета по устните. Не помага много. Ако застана близо до лектора, той трябва да говори толкова високо, че да го чува и последният човек в залата. Но всякакви говорни дефекти и недобра дикция ще намалят шанса да го разбера. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

И все пак - ще се събираме ли скоро пак? Срещата беше интересна и полезна, направихме и малко оборот на заведението :-)

 

Лимонадата беше хубава, така че какво чакаме?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

По-нататък ще е през следващите месеци имаме други сбирки, на които ще обсъждаме други толкова интересни теми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Р. Теодосиев said:

По-нататък ще е през следващите месеци имаме други сбирки, на които ще обсъждаме други толкова интересни теми.

Е те това не можах да проумея още като говорихме на живо. Толкова ли е претъпкано заведението всяка вечер, че да не се намери една и за нас, историчарите? Ако уважаемият Warlord се навие да бъде постоянен водещ, можем да се събираме нон-стоп. И не като някакви си там самосиндикалисти, а под мощното крило на списание "Наука"! И да сме достойни за това име, да го носим високо, като знаме!

Та бога ми, каква е пречката да го правим по-често?

1235.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Имам една презентация за "Камикадзе", която бях представил в Абордаж този месец. Мисля, че се получи интересно представяне, имаше лек спор и въпроси. Ако имате интерес, бих я повторил и на сбирка с вас :) 

cover (2).jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Силно ЗА камикадзе!
А след като има интерес и желание от хората да се продължи и дискусията за(не)ощетената България - и за това съм съгласен :)
Vox populi vox dei

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...