Отиди на
Форум "Наука"

Warlord

Любим отбор в Европа  

19 потребители са гласували

  1. 1. Любим отбор в Европа

    • Барселона
    • Реал (М)
    • Атлетико (М)
    • Манчестър (Ю)
      0
    • Ливърпул
    • Арсенал
      0
    • ПСЖ
    • Байерн (М)
    • Борусия (Д)
      0
    • Ювентус


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Доста неочакван развой на вчерашните мачове. Въпреки, че при жребия уж всичко изглеждаше ясно.
Прогнози за днешните и за изхода от групите?

31.03.liga_.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Не гледам футболни мачове. Но за днешния Ливърпул - Марибор залозите са за победа на домакините.


1.png.68ddab19213089dd6004ef50cdc8d235.png

 

Мисля, че Ливърпул има шанс да лидира в първата петица.

2.png.f5604c4efd1018e7b748458f54ac66f6.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тотнъм разби Реал :) Барселона и Атлетико - с измъчени равенства срещу невзрачни източноевропейски отбори. Май дойде края на испанската хегемония :animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Няколко възлови срещи, които ще се играят довечера и ще решат окончателното класиране в групите:
 

 

untitled.JPG

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

С голямо задоволство отчитам, че феновете на Juventus сме най-много. Очаквам интересни мачове с Тотнъм, след които да се класираме. 

Много зависи от тактиката на Алегри, силно се надявам да излезем в Торино с идеята да ги смачкаме с игра. А не да ги чакаме и дебнем за контраатаки. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мен ме учудва, липсата на фенове на английски отбори. Иначе Тотнъм ако играят както срещу Реал трудна работа :animatedwink: според мен Юве ще заложат на стабилна защита и дебнене, макар че и на мене ми се гледа динамичен и нападателен футбол.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Нещо темата е замръзнала. Не коментирате какво става на 1/8 финалите. Аз лично симпатизирам на Тотнъм и мога да кажа, че и двата отбора ги чака мъчение на реванша. Изхода е 50/50. Иначе Реал и Барса навлизат във форма и пак ще са на 1/2 финал без проблем според мен.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Изхода от първите два сблъсъка вече е ясен. Трябва да станат някакви много големи и неочаквани сътресения за да се промени нещо тук. Това според мен важи и за изхода от утрешния сблъсък между Барса и Рома, само английското дерби е все още непредсказуемо.

шамп.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само не мога да разбера защо анкетата е затворена. Аз например не съм видял темата преди и не съм гласувал.

Който и от английските отбори да продължи, няма шансове срещу трите най-постоянни отбора в ШЛ през последните години.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е затворена, просто вече си гласувал :animatedwink: и си забравил.
Иначе и аз съм на мнение, че английския отбор, който и от двата да е няма да прекоси полуфинала.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като цяло нищо изненадващо и снощи. Ясно беше, че Ливърпул (а и който и да е друг) вече няма как да догони Сити във Висшата, така че им оставаше единствено да хвърлят всичките сили срещу тях в Шампионската :animatedwink:
Хареса ми и че Рома не се дадоха без бой и контраатакуваха до последно, с което се получи доста динамичен мач. Ако бяха удържали поне на 3:1 можеше и да остане интрига за реванша другата седмица, но засега класирането им си остава в сферата на фантастиката :)

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сензация на Стадио Олимпико! Току що Рома успяха да ликвидират Барселона с 3:0, след 1:4 в първия мач и продължават напред с оказалия се безценен един гол на Джеко на чужд терен.

Английското дерби между Сити и Ливърпул също беше доста динамично и интересно, но това с което аз ще го запомня е грубата съдийска грешка за отменения втори гол на Сити, без която събитията можеха да потекат и в друго русло.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 часа, Warlord said:

Сензация на Стадио Олимпико!

Ето това е най-красивото във футбола.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Така е. Ще се изкефя още повече на подобна сензация в днешния мач на Юве срещу Реал. Но за съжаление там вече се прояви грозната страна на футбола, а именно - повсеместните груби съдийски грешки, неволни или платени, все тая. Ако беше останало само 0:2 имаше някакъв шанс, но след като изхвърлиха Паоло Дибала ги оставиха с човек по-малко до края в критична ситуация, а и сега той няма да има право да вземе участие в реванша...

Иначе днес се надявам единствено на Алианц арена в Мюнхен да няма никакви изненади :animatedwink: 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 11 часа, Warlord said:

Сензация на Стадио Олимпико! Току що Рома успяха да ликвидират Барселона с 3:0, след 1:4 в първия мач и продължават напред с оказалия се безценен един гол на Джеко на чужд терен.

 

Високомерието във футбола почти винаги се наказва.Барселона бяха излезли на разходка без настройка за сериозен мач.А е все пак четвъртфинал от ШЛ.Между другото съдията развали зрелището в Манчестър.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да имаше невероятни серии от пасове с бързо придвижване без топката да докосва земята, които съдята постоянно накъсваше. Освен всичко друго и страда от някаква мания за вдигане на картони, в началото коментаторите изнесоха потресаваща статистика за техния брой през последния сезон. Явно човека си гони някаква норма, само за първото полувреме бяха 5 или 6 картона, включително и Гуардиола беше изгонен на трибуните.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като фен на Байерн съм доволен от жребия за полуфиналите. По-добре два мача срещу Реал, с надеждата, че няма да успеят да купят поне единия...

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като задрямъл фен на английския циклон ще се събудя с надежда да ги видя за 6-ти път като крале на Европа.  Това което отличава Ливърпул от останалите велики клубове е липсата на постоянство и ...класа, компенсирана с много желание, хъс и себераздаване  особено на Анфийлд бурно подкрепяни от публика номер едно ...в света. (донякъде оспорвана само от тази на Дортмунд)  Е сега този сезон Манчестъра Сити си ядат редовно бой от Ливърпул - 4:3 в шампионата, 3:0 и 2:1 в ШЛ. Така, че обвинения в съдийски пристрастия за изход от двубоя не е съвсем точно. А и в това е харизмата на този отбор, че може да бие и най-силните и  да падне от най-слабите. Колко скъсани нерви, колко псувни ми е отнесъл, колко загубени парици....но си го обичам...                  Лорде вия съсипахте клубния футбол в Германията бре. Не ви ли е срам ?  Някога имаше , Байерн и Боруся Мьонхенглаадбах, Байерн и Кьолн, Байерн и Вердер Бремен, Байерн и Боруся Дортмунд, сега има само Байерн и...Байерн и пак Байерн....най-омразния клуб сте извън Мюнхен.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Вече не изглежда никак нереално Ливърпул да се докопат до финала, а там при само един мач може и да им изгрее късмета :) стига Мохамедката да продължава да играе в същия дух като в последния мач срещу Рома.
За Бундеслигата си прав, че напоследък се загуби тръпката, поне в борбата за първото място. Но не им е виновен Байерн на останалите немски грандове, че са в някаква хронична криза през последните години.

Много жалко за пропиляния първи полуфинал срещу Реал на Алианц арена. Три принудителни смени, които тотално объркаха стратегията на Юп Хайнкес, маса пропуснати положения и маса контузени титуляри за реванша довечера в Мадрид...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Докарахме го до там, че и аз да викам за Ливърпул :))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е ...Ливърпул абсолютно заслужено си стигна до финала . Наниза две 7-мици : на Марибор и Спартак Москва , две 5-тици : Порто и Рома и три 3-ки : Марибор, Севиля и Ман.сити    Наистина с хазартна игра и непостоянство, но няма и чак толкова класа. Реал пък напредва с резултати точно толкова каквито му стигат, но все си мисля, че не заслужава с играта си трета поредна ШЛ !  Още нещо което ще е в полза на Ливърпул - финалът ще се играе в Киев. Твърде далече (и скъпо) за испанските привърженици на Мадрид, но не и за англичаните. Всеизвестно е, че англичани, холандци и донякъде германци са най-многобройните фенове съпътстващи отборите си при гостувания. Още Лъчо Танев обясняваше тази странност на испанците - отборите им имат добра домакинска посещаемост но твърде слабо присъствие на привържениците им при гостуване. Включително и на Реал и Барселона и то от преди кризата. Така, че Реал трябва да разчита на местните украински мадридисти....

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On ‎1‎.‎5‎.‎2018‎ г. at 8:41, Warlord said:

За Бундеслигата си прав, че напоследък се загуби тръпката, поне в борбата за първото място. Но не им е виновен Байерн на останалите немски грандове, че са в някаква хронична криза през последните години.

Твоите калпазани са ми до болка познати ...................                                                                                                                                 20180513_163206...thumb.jpg.1ce729a5aba1238272c81f8050456beb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма значение, че е далече Киев, всички ще летят със самолет до там. По-скоро това, че мача ще е само един е шанс за Ливърпул и хазартния им подход, да постигнат някакъв резултат и да го удържат в рамките на 90 мин.
Хех, доста щастливо нацелен фиш.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...