Отиди на
Форум "Наука"

Интересно ми е мнението ви. Какво мислите за всичко това в линка.


Recommended Posts

  • Потребител

В коментар в тема пусната в страницата на Наука и критично мислене видях следното:
http://archive.is/LRe05
Любопитен съм доколко информацията там е вярна и какво е вашето мнение по въпроса? 
Ако темата не е за тук я изтрийте или преместете. Предварително благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Информацията там всъщност е твърде много, и въпросите които разглеждат са твърде много, тъй че "интересно ми е мнението и какво мислите" са твърде общи и неясни въпроси. Все едно да попиташ какво е космоса и какво ви е мнениено за него. Хиляди отговори има и хиляди гледни точки. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знам, че е много разнообразна. По-скоро ме интересува дали е вярна по-голямата част от нея поне. Сигурен съм, че доста от това е обсъждано в различни теми, а вероятно и много от потребителите са попадали на този архив. 
П.С. Точно от теб не очаквах отговор, който да ми даде каквато и да е полезна информация. Очакванията ми се потвърдиха за пореден път. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дали е вярна тази информация?

Тя е тенденциозно подбрана.Имам съмнения, че част от изследванията не са коректни.Приличат ми на поръчкови. Насаждат конспиративно мислене и имат пропагандни цели. Въобще това е смес от истина, полуистина и лъжа.

 Тия същите теми са в устата на Блиц , Пик и цялата плеяда от проруска СМИ пропаганда.

Или, какви диванета са мигрантите.Не им се работи, а колко много изнасилват. .Не учат, но за сметка на това правят тероризъм . Виждам че няма изследвания как се разбират с еврогейовете, пък е интересно.

Не обичат евреите(то и ние не ги харесваме защото правят конспирации и искат да завладеят света).

Въпреки , че не съм патриот, пак се чувствам леко обиден на мигрантите.Значи те  искат да отидат в Германия, Франция,....даже предпочитат да им падат бомби на главите в Сирия  , но не искат да останат в България. Не обръщат внимание и на българките, според тях германките са по хубави, тях изнасилват.Тук до нейде ги разбирам, миските ни ги отблъскват?   

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отворих една от връзките

https://archive.is/PTMu0#selection-1299.0-1299.370

Ето два цитата, които според мен са малко противоречиви

According to MWUK, arranged marriages in the Muslim community are creating unusually large population growth in areas where Muslims predominate, since first-generation families tend to have larger numbers of children (based on published research and a comparison of the 1991 and 2001 census). For example, in the eighties the Bradford (city) Council estimated that the Muslim population would reach 130,000 by 2030 and then level off. Now the projection is for 130,000 by 2020 and rising. Bradford is a West Yorkshire industrial city whose 2001 population of 294,000 included an estimated 75,000 Muslims (25%), predominantly of Pakistani origin. Bradford has the largest Muslim population in the UK outside of London, and no single London borough (neighborhood) has as large a Muslim population.

~~~

Muslims are the second least-likely of all religious groups to have been born in the UK, with the majority being born outside the UK; 46% were born in the UK, 39% were born in Asia (Pakistan - 18%; Bangladesh - 9%; India - 3%), 9% were born in Africa (Somalia - 2%; Kenya - 1%), and 4% were born in Europe outside the UK (Turkey - 3%, former Yugoslavian countries - 1%).

Явно цитатите са безразборно подбрани от различни изследвания в различни периоди. Извадени са отделни изречения ту от 2004 г., ту от 2008. А в началото се обяснява, че това са резултати от преброяване от 2001 г.

Muslims who were born in the UK are more likely than Muslims born elsewhere to have a degree or equivalent qualification at any age. UK-born Muslims under the age of 30 were almost twice as likely to have degrees as those born elsewhere in 2004.

..

371,000 school-aged (5 to 16 years old) Muslim children were in England in 2001, and by 2008 there were seven state-maintained Islamic schools catering to around 2,100 Muslim children.

Това се неща от WikiLeaks, които преди са биле секретни, сега очевидно вече не.                    

 

 

 
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...