Отиди на
Форум "Наука"

Спорът между Лъчезар Томов и Йордан Стефанов - какво се случи?


Recommended Posts

  • Потребител

Питай Лъчезар от мен кога ще научи:

1) Разлиакта между вид и клетка. Не знам как можеш да объркваш подобни понятия...

2) Какво е дендограма.

3) Какво е филогения.

4) Какво представялват хомолози, паралози, ортолози.

Да пишеш статия колко били зле скептиците, а да не знаеш значението на термините, с които се аргументираш и то грешно... Слаба работа. Пасквил.

Слагам край на участието в тази иначе жълта дискусия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 77
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОПУЛЯРНИ ДНИ

  • Модератор Космически науки

Окей. Да я приключим тая абсурдна дискусия.

Ще се погрижа да предам на Лъчезар да се поправи за биологичните си неточности.

Същото се надявам, че и ти ще се поправиш за историческите неточности и да се запознаеш малко повече по въпроса с паралакса. Ако не сега - може би някой друг ден, година... или когато може би допуснеш, че опонентите ти в някои отношения може и да са прави. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, heimy said:

Между другото нали знаете кои обсъждат хоа и кои идеи/аргументи? Та такава е и тази дискусия.

Хаха, дааа, едни обсъьдали хора, други събития, трети идеи, а пък най достойните си пием ракията мълчаливо, разбираме се само с мисъл............... хахах:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще съм честен. Няма да го направя. И не защото не искам и не мога, а от инат. Просто не ми пука като цяло. 

Ако вашата група вярващи бяхте подходили любезно, по християнски... Уви, добротата и моралите остават само на хартия.

Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, nik1 said:

ОК

Според мен е грешен избор, основан на неправилни виждания

http://www.jneurosci.org/content/35/4/1505

"Моя път" (и този на много страни,слушали сте всички  и за Уругвай, добре е да видите мотивите защо е легализирана марихуаната ) е да спася десeтки или стотици хиляди хора в България от смърт и психическо разрушение,

За първото: THC и непсихоактивния канабиноид убиват раковите клетки и когато марихуаната се пуши в комбинация с тютюн (тези които познвам, го употребяват така ) това намалява вероятноста от рак на белите дробове

ПС знам, че употребата на марихуната може да отключи шизифренията, но това е "цената". За това написах, че всичко трава да се слага на кантара,когато се правят политики,

 

 

 

Отивай при лекар психиатър, разясни му колко ще е полезно легализирането на марихуана и лека дрога, какъв положителен ефект ще има и опази много животи............, брой до три ,след това се оглеждай за онея дето ти носят армаган, хубава бяла ризка !

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки
Just now, heimy said:

Ще съм честен. Няма да го направя. И не защото не искам и не мога, а от инат. Просто не ми пука като цяло. 

Ако вашата група вярващи бяхте подходили любезно, по християнски... Уви, добротата и моралите остават само на хартия.

 

Не мога да кажа, че не ми е тъжно. Не защото си се ядосал заради нашите глупости и че понякога реагираме грубо, емоционално и първично. 

А просто защото да откажеш да научиш едно или две неща в повече, понеже някои от нас сме ти неприятни - това е истинската трагедия. Аз, между другото, съм се научил да чета и критика на хора, които са ми неприятни.

В този смисъл отказът от това да се учиш е непростим. 

Успех с издаването на книгата от "Сиела", но ти обещавам, че веднага щом излезе, ще съм още по-критичен. Може би пък тогава ще се научиш да четеш и малко повече критика и да не я наричаш "пасквил". 

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, heimy said:


Ако вашата група вярващи бяхте подходили любезно, по християнски... Уви, добротата и моралите остават само на хартия.

Хахах, то това е същността на религията , институционално лицемерие и умело контролиран цинизъм.Така е и при другите религиозни, знам от опит , работно съм общувал с подобни, едни лицемернорелигиозни , а други, по симпатичните, истински уважаващи религията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, heimy said:

Ще съм честен. Няма да го направя. И не защото не искам и не мога, а от инат. Просто не ми пука като цяло. 

Ако вашата група вярващи бяхте подходили любезно, по християнски... Уви, добротата и моралите остават само на хартия.

Като всяка друга битката, губещите се съпротивляват отчаяно..

Това доказва колко е бил прав Буда, когато е посъветвал учнбиците питащи "аджеба, има ли нещо след смъртта", да им каже че въпроси на които никои не знае отговора са безпредметни и безпредметно да се умува върху тях:ag:

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, nik1 said:

 

Това доказва колко е бил прав Буда, когато е посъветвал учнбиците питащи "аджеба, има ли нещо след смъртта", да им каже че въпроси на които никои не знае отговора са безпредметни и безпредметно да се умува върху тях:ag:

Ееее, дебелият не е прав, винаги има едни първи , които ако не открият отговора.........., просто ще го <напишат> , а Онзи , бащата на тези аврамист.религии винаги вади книга изпод чаршафа..............., преди кесията , а от време на време и некоя ножка:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, laplandetza said:

Отивай при лекар психиатър, разясни му колко ще е полезно легализирането на марихуана и лека дрога, какъв положителен ефект ще има и опази много животи............, брой до три ,след това се оглеждай за онея дето ти носят армаган, хубава бяла ризка !

Брях, на колко ракии си? :animatedwink:

Дал съм изследване от научно списание, демек питал съм вече когото трябва.

И айде малко престани да ми казваш какво да правя, става ли? Аз не ти казвам..

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, nik1 said:

 

Дал съм изследване от научно списание, демек питал съм вече когото трябва.

И айде малко престани да ми казваш какво да правя, става ли? Аз не ти казвам..

Не си, тези пичове не са тези , които трябва. Попитай онези които виждат реалното състояние, пораженията и ползата от инак тъй живите млади деграданти, които в место да получат помощ от обществото, не се иска кой знае колко, нужно е време и постоянство, и да изпълзят от мрака, ще ги затрият съвсем легално и това не са само няколко хиляди , а стотици хиляди и милиони млади хора само в Европа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Оффф, ти сериозно ли си вярваш?

Цяла свят глупави,само наш дядо коледа и татко му разбират от всичко. Спри се малко бе пич, и вземи прочети нещо за мариахуаната, за Уругвай, за Холандия, само с латерната не става.

Нашите нарколелички не правят разлика между опиат и други наркотици,не знаят английски,ти ми даваш като голяма работа??? Айде моля ти се,питай си ти и не ме занимавай повече със себе си . Разрах ти мението, и това е последния път когато ти отговарям за нещо. 

(Що ли започнах комуникация с теб,ама нали съм добро сърце)

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 часа, nik1 said:

Оффф, ти сериозно ли си вярваш?

Цяла свят глупави,само наш дядо коледа и татко му разбират от всичко. Спри се малко бе пич, и вземи прочети нещо за мариахуаната, за Уругвай, за Холандия, само с латерната не става.

Нашите нарколелички не правят разлика между опиат и други наркотици,не знаят английски,ти ми даваш като голяма работа??? Айде моля ти се,питай си ти и не ме занимавай повече със себе си . Разрах ти мението, и това е последния път когато ти отговарям за нещо. 

(Що ли започнах комуникация с теб,ама нали съм добро сърце)

 

Добро утро наркомански. Май тревата ти е взела поне част от разсъдъка. Кой разумен лекар , ако не е под зависимост, натиск, ще се съгласи да си мълчи пред налагането на този вид геноцид срещу младежта. 

Какво за Уругвай , познаваш ли устройството на тази страна , какво да говорим , дръпни една.................

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки
On 5.01.2018 г. at 21:24, makebulgar said:

Тоест Александров, не си губи времето с чат под разни блогове и форуми и не се занимавай с захлупените атеисти, а вземи и докажи научно съществуването на боговете, докажи че светите книги са божие слово, и т.н. Щото към момента науката е доказала за себе си с методите си много неща, доказала е че хората са имали нужда да вярват, доказала е кой е написал и кой не е написал свещените книги, и е доказала, че Юпитер, Слънцето, Марс и Венера не са богове. Докажи боговете и науката ще се съобрази с доказателствата ти!!! Другото е словоблудство и графомания. 

 

Историята е дала достатъчно силни доказателства за съществуването на Исус и голяма част от историците са християни. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, SAlexandrov said:

 

Историята е дала достатъчно силни доказателства за съществуването на Исус и голяма част от историците са християни. 

Е и , има доказателства , така говорят, че и аз съм бил съществувал, според нашите традиции ,никак не се бъзикам, ние сме смъртни богове. Сега вече си сигурен, Ние боговете съществуваме, успокои ли се.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки
Преди 1 минута, laplandetza said:

Е и , има доказателства , така говорят, че и аз съм бил съществувал, според нашите традиции ,никак не се бъзикам, ние сме смъртни богове. Сега вече си сигурен, Ние боговете съществуваме, успокои ли се.

 

Да, всеки човек е малък бог в тяло от кал - Иустин Попович

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, SAlexandrov said:

 

Историята е дала достатъчно силни доказателства за съществуването на Исус и голяма част от историците са християни. 

Хората се опитаха да ти обяснят в страницата ми, че всъщност няма реални доказателства, че това, което смяташ за Исус няма нещо общо с библейската личност...

А второто ти съждение е логическа заблуда -  argumentum ad verecundiam. Щом повечето истирорици са християни, значи трябва да им вярване. Повечето престъпници също са християни между другото :D

Той и проф. Божидар е христиняин, ама такива глупусти говори.

Редактирано от heimy
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки
Преди 4 минути, heimy said:

Хората се опитаха да ти обяснят в страницата ми, че всъщност няма реални доказателства, че това, което смяташ за Исус няма нещо общо с библейската личност...

Ако въпросните хора се осланят само и единствено на метафизичния натурализъм, естествено е че по дефолт тяхната предиспозиция е, че Исус няма нищо общо с библейската личност :)

 

Преди 4 минути, heimy said:


А второто ти съждение е логическа заблуда -  argumentum ad verecundiam. Щом повечето истирорици са християни, значи трябва да им вярване. Повечето престъпници също са християни между другото :D

 

За пореден път правиш една основна грешка - бъркаш логическите заблуди с научния консенсус.  
О, чакай... имам спомени, че на страницата си бе писал, че историята не е точна наука. 

Редактирано от SAlexandrov
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Браво! 

За последните 12 години от както този форум съществува подобни дискусии са се появявали веднъж на петилетка. 

Радвам се, че народа се събужда, науката лека по лека се пренася в интернет, гражданското общество се заражда и имаме вече "истински скандали" за научни (и не толкова) разбирания.

Времената, в които живеем са много шарени и не е толкова важно дали си християнин, евреин, атеист или както там искаш да се приемаш - стига да не го афишираш и да не обясняваш на другите ти какъв си и и най-вече те какви са или не са. Ако един християнин или мюсюлманин демонстрира своята религиозност то е равносилно, на атеиста, който демонстрира своята нерелигиозност, няма разлика.

За пример ще дам Докинс, който е религиозен фанатик, но неговата наука е религията и като един истински фанатик той има много последователи, които му симпатизират.

=============

Нека дискусията да приключи тук!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още една логическа заблуда и грешка...

Истината не се променя спрямо философските ти възгледи и течения... Тя е статична  и непроменлива.

Убедителни доказателства за съществуването на Христос няма, а ти не можеш и да ги приложиш :) Забавно е как се опитваш да докажеш недоказуемото.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Р. Теодосиев said:

Браво! 

За последните 12 години от както този форум съществува подобни дискусии са се появявали веднъж на петилетка. 

Радвам се, че народа се събужда, науката лека по лека се пренася в интернет, гражданското общество се заражда и имаме вече "истински скандали" за научни (и не толкова) разбирания.

Времената, в които живеем са много шарени и не е толкова важно дали си християнин, евреин, атеист или както там искаш да се приемаш - стига да не го афишираш и да не обясняваш на другите ти какъв си и съответно те какви са. Ако един християнин или мюсюлманин афишират своята религия то е равносилно, на атеиста, който афишира своята нерелигиозност, няма разлика. Докинс е религиозен фанатик, но неговата наука е религията и като един истински фанатик той има много последователи, които му симпатизират.

=============

Нека дискусията да приключи тук!

Тук спор няма. Aз осъждам опита на религиозните фанатици да държат сметка на хора, защото са избрали да не вярват в детски приказки. Не сме в средновековието, религиозна инквизиция вече няма... Имаме свобода на слово и мислене.

А и е жалко да се обикалят всички форуми и да се реве срещу мен и хобито ми... Тази дискусия я намерих случайно чрез Google.

Изпитвам погнуса от хора, които афишират своите християнски морали, а в същото време препдриемат серия от неморални, непочтенни, обидни практики.

Именно това лицемерие, този войнстващ, агресивен теизъм ме отблъсква от религията, а не фактологичните грешки и слабостите в тезите на вярващите. 

 

Редактирано от heimy
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Фактологични грешки и слабости допускаш ти също. 

Иначе Росен като цяло е прав - получи се интересен дебат - в Мисъль, в твоя блог, в моя блог и тук, в този форум. 

Ще ми е интересно да се направи и нещо като телевизионна или радиоизява. Само че за да се стигне до това, някои хора трябва да преодолеят погнусата си :)

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, SAlexandrov said:

Фактологични грешки и слабости допускаш ти също. 

Иначе Росен като цяло е прав - получи се интересен дебат - в Мисъль, в твоя блог, в моя блог и тук, в този форум. 

Ще ми е интересно да се направи и нещо като телевизионна или радиоизява. Само че за да се стигне до това, някои хора трябва да преодолеят погнусата си :)

Какво ще дебатирате,колко десетилетия вече знайни и незнайни се упражняваха.Ще бъде много по смислено да обсъдите, обсъдим как да положим наяалото на истинския край на всички религии, как да ги погребем достойно.Например какъв механизъм ще е подходящ за образоване на деца и младеж за избягване на религиозното влияние, модерно е напоследък/ фалшиви новини, а проблемът с религиите е много по сериозен и увреждащ обществото:), нещо като ........, да го наречем фалшив живот.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...