Отиди на
Форум "Наука"

Джендър- психология или джендър- лакърдии


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Родител 1 и родител 2: тъжно, грозно и противно

Аз не съм родител 1 и родител 2 на моите деца, а техен баща и това понятие, колкото богато, толкова и дълбоко, е вкоренено в моята култура. Не виждам защо хомосексуалните двойки родители да ми забраняват да се наричам баща. Аз естествено искам да живея в мир в Републиката, стига да не ми налагат терминология, която не е нито моя, нито на огромното мнозинство от французите. А точно такъв е случаят с този идиотски закон.

4241%20MARIN%20DE%20VIRY.jpg 

Това е грозно и тъжно, смъртоносно и антирепубликанско, безполезно и объркано, подбуждано от безразсъдни малцинства, чието главно умение е сплашването, и няма нищо общо с изразяването на общата воля. Това е замяната, гласувана във вторник от Националното събрание, на думите “баща” и “майка” от “родител 1” и “родител 2” в училищните формуляри.

Това е грозно: просто родител 1 и родител 2 е много по-малко красиво от баща и майка. Аз не съм родител 1 и родител 2 на моите деца, а техен баща и това понятие, колкото богато, толкова и дълбоко, е вкоренено в моята култура. Вероятно това е най-дълбокият корен на моята култура, първият от моите културни ориентири, най-старият, най-основополагащият: 

аз съм син, имам баща и майка, аз съм баща, имам деца.

Аз ли съм единственият или всички бащи са като мен? Кои са тези депутати, които преименуват в безкрайно по-малко дълбока, забавна, прекрасна и тържествена моята роля спрямо децата ми и убиват правилната дума, за да обозначат мястото ми в семейството?

Родител 1, родител 2 е безвкусно, противно, административно, 

изглежда сякаш излязло от номенклатура на Националния институт по статистика и икономически изследвания, която претендира да влезе в съкровищницата на речника. Този абсурден дублет превръща един административен формуляр в нова концепция на макроновите власти за произхода на човешкия живот на детето. Формулярът се опитва да стане плът, да създаде живот с подкрепата на народните представители.

Ясно разбирам, че за един формуляр винаги е било много тъжно да остане изолиран в ролята си на формуляр: доколкото се отнася до мен, аз отказвам да му придам божественото достойнство, за което претендира. Но ето народното представителство срещу мен, което иска да стане също толкова значимо като основополагащите митове, Природата, Библията. То решително преименува произхода… 

Кога да очакваме литургията на Центъра за регистрация и ревизия на административни форми, канона на Съюза за възстановяване на вноските за социално осигуряване и семейни помощи, космическата сага на партия “Република напред!”? Необразоваността, безразсъдността, мерзостта и нетърпимостта, нужни, за да се стигне дотам, ще останат в летописите като най-ниската точка на парламентарния живот.

Това е тъжно и антирепубликанско: 

огромното мнозинство от децата, включително и децата на разведените родители, се радват да имат баща и майка, които ги отглеждат и закрилят, обичат, уважават и ги смятат за късмет и дар. Фактът, че някои деца са в положение, при което онези, които ги закрилят и отглеждат не са двойка, състояща се от баща и майка, не отнема на майката и бащата правото да бъде назован правилно и точно статутът им спрямо техните деца. 

Смисълът на общия интерес е случаите на хомосексуално родителство, които са малцинство, да бъдат третирани с уважение, учтивост и зачитане, а не мнозинството да не бъде назовано, да изчезне, да бъде заменено. Защото какво конкретно ще се случи, когато се попълва формулярът? Повече няма да имаме право да се наричаме баща или майка. 

Не виждам защо хомосексуалните двойки родители да ми забраняват да се наричам баща.

Както и не виждам защо да не могат да запишат децата си в училище, упоменавайки се като “родител”.

Аз естествено искам да живея в мир в Републиката, стига да не ми налага терминология, която не е нито моя, нито на огромното мнозинство от французите. А точно такъв е случаят с този  

идиотски закон.

Това е закон на изключване на мнозинството по един фундаментален въпрос; това е шедьовър на агресивната абстракция, типична за войнствения дух на пълно отричане на реалността. Ефектът е незабавен: тази поправка нервира, разделя, презира.

Защото, ако училището не ме смята за баща, защо да му поверявам детето си?

Именно като баща аз поверявам детето си на училището на Републиката. 

По този въпрос народните представители имаха отлична възможност да оставят на администрацията грижата да отвори формулярите си за нови ситуации, възможно най-тактично и умело. Но ето че желанието да робуват на духа на времето доведе до този вот, който ще остане като нова битка, спечелена от войнствената глупост, дълбокия цинизъм и интелектуалното объркване срещу срещу общия интерес. 

Авторът, Марен дьо Вири, е френски писател и литературен критик.

Превод от френски: Галя Дачкова

http://www.glasove.com/categories/na-fokus/news/roditel-1-i-roditel-2-tyzhno-grozno-i-protivno?fbclid=IwAR28Y-RRaDh0UxgYuNLg7plSuMEKVH0UrjaMCG8-R4r16Dn4-S_7wSwQ30s

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Last roman said:

Не виждам защо хомосексуалните двойки родители да ми забраняват да се наричам баща.

Тръгнаха пак манипулацийките! 

Кои са тия хомосексуални двойки родители ,които му забраняват да се нарича баща.Националното събрание е заменило в училищните формуляри думите "баща",.............Нима Националното събрание на Франция се състои от хомосексуални двойки ?

  И не става въпрос да му забранят да се нарича баща, а да го впишат във формуляра като родител - 1.

Въобще ,редовната патардийка на хора с предразсъдъци. Ескалирането на страстите и разпалването на гендерен расизъм е похват от бойната пропаганда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, vvarbanov said:

Тръгнаха пак манипулацийките! 

Кои са тия хомосексуални двойки родители ,които му забраняват да се нарича баща.Националното събрание е заменило в училищните формуляри думите "баща",.............Нима Националното събрание на Франция се състои от хомосексуални двойки ?

  И не става въпрос да му забранят да се нарича баща, а да го впишат във формуляра като родител - 1.

Въобще ,редовната патардийка на хора с предразсъдъци. Ескалирането на страстите и разпалването на гендерен расизъм е похват от бойната пропаганда.

Чакай, чакай.....ще дойде време и татето ще се казва епруветка а мамито колба.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, laplandetza said:

Има си цел това френско джендървключване.Няма да надбягат времето, бай Мемед, Али, Хасан  не ручат КуРасани............, 😜

Приемам като реална възможността това да е отвличащ маньовър за прехвърляне интереса от движението "жълти жилетки" към "джендър- тематиката", но това е Политика и не ми е интересна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Last roman said:

Родител 1 и родител 2: тъжно, грозно и противно

Ох, боже, да им имам проблемите....

Навсякъде на хората се привижда някаква хомосексуална конспирация.

В моята държава отдавна формулярите за училище посочват не "майка" и "баша", а "отговорен за детето 1" и "отговорен за детето 2".  И като "Отговорен 1" изобщо не би ми хрумнало да си помисля, че някой е създал срещу мен уронващо правата ми на майка обстоятелство :))

И то не заради хомосексуалните двойки, а защото деца могат да живеят във всякакви конфигурации с отговорни за тях възрастни, и на училището не му е работа да знае точно кой от тях какъв е на детето. Дали му е втори баща и е посочен във формуляра, защото биологичният му баща в починал, го е изоставил или изобщо не знае, че то съществува - училището не го интересува това. И не трябва да го интересува. Защото така се защитава интересът на детето.

Училището го интересува да знае на кого да се обади в случай на нужда  - детето си е счупило крака.,защото е скочило от дърво в двора.  Сега на кого да звъним? Ами, на "Отговарящ за детето 1"!

Този отговарящ може да е баба му, ако родителите на детето са починали в катастрофа и то живее с чичо си, но понеже чичото е летец и го няма често, то първият посочен е бабата - тя ще дотича веднага.

 А може и тези, които отглеждат детето, изобщо да не са му родители, то да живее при приемно семейство или в институция, където "отговарящ 1" е този, на когото детето се счита конкретно поверено в случай, че трябва училището да се обади на някого, а 2 - негов заместник, ако 1 не си вдига телефона... Ако се напишат конкретната майка и баща, които се са виждали детето от раждането?! И те нито знаят то как се казва, нито в кое уюилище ходи, нито с какво яке е излязло сутринта?!  Какво помага това на училището възможно най-бързо да открие кой отговаря за детето? Или с кого да се съветва за детето? Обажда се на майката, която им затваря телефона с трясък, защото се е отказала от детето още при раждането му? И какво?

Боже, прибери си вересиите.... отвсякъде дебнат едни зли педерасти, които променят законодателствата и отнемата на бащите изконната им роля...

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук в формулара до името на детето се пишат по-ред имената /и съответно тел номер/ на лицата които могат да вземат детето от у-ще.

Апропос....Какво е тази дискриминация РОДИТЕЛИ 

Пак гледат да унижават мъжете с това, че само жените могат да раждат....🤔

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, dora said:

Ох, боже, да им имам проблемите....

Навсякъде на хората се привижда някаква хомосексуална конспирация.

В моята държава отдавна формулярите за училище посочват не "майка" и "баша", а "отговорен за детето 1" и "отговорен за детето 2".

И то не заради хомосексуалните двойки, а защото деца могат да живеят във всякакви конфигурации с отговорни за тях възрастни, и на училището не му е работа да знае точно кой от тях какъв е на детето. Дали му е втори баща и е посочен във формуляра, защото биологичният му баща в починал, го е изоставил или изобщо не знае, че то съществува - училището не го интересува това. И не трябва да го интересува. Защото така се защитава интересът на детето.

Училището го интересува да знае на кого да се обади в случай на нужда  - детето си е счупило крака.,защото е скочило от дърво в двора.  Сега на кого да звъним? Ами, на "отговарящ за детето 1"!

Този отговарящ може да е баба му, ако родителите на детето са починали в катастрофа и то живее с чичо си, но понеже чичото е летец и го няма често, то първият посочен е бабата - тя ще дотича веднага.

 А може и тези, които отглеждат детето, изобщо да не са му родители, то да живее при приемно семейство или в институция, където "отговарящ 1" е този, на когото детето се счита конкретно поверено в случай, че трябва училището да се обади на някого, а 2 - негов заместник, ако 1 не си вдига телефона...

Боже, прибери си вересиите.... отвсякъде дебнат едни зли педерасти, които променят законодателствата и отнемата на бащите изконната им роля...

Аааа , не е точно така.

Ако нямаше задни (педерастки) мисли(желания , щения за ,,пипане,, на мозъка и моделиране на поведението) , защо формулярите не са политкоректни и плуралистичти - опция 1 - баща и майка , опция 2 - родител1 е родител2 , опция 3 - същество1 и същество2?

п.п.много пост , много нещо , много примери да убеждавате аборигените в правотата на ,,вярата,,

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, ДеДо Либен said:

Ако нямаше задни (педерастки) мисли(желания

Защото в подобен административен акт няма педерастки мисли, а:

- Улесняване на училището

- Улесняване на документите, в които изобщо не е необходимо да има хиляда полета за попъляане, защото конфигурациите могат да са всякакви - две стигат, вместо петдесет възможни.

- Най-важното: Опазване на интересите и добруването на детето. Помислете си, че примерно сте осиновен от баба си, но не знаете, че тя не ви е майка. А сте осиновен, защото майка ви е била на 13 години, когато ви е родила и е починала от свръхдоза. Баба ви изрично е решила да не ви казва, докато не излезете от възрастта, в която това би ви причинило тежка травма. Защо училището трябва да знае, майка ви не ви е майка, а баба?! Че майка ви е починала?! За да може някой учител без да иска да се изпусне и после да ви се присмиват децата, нанасяйки ви тежки психологически щети, не само защото ви се присмиват, а и защото изобщо не сте предполагал?! Училището това не го интересува, и не би трябвало да го интересува изобщо - това са семейни работи, в които то не и не трябва да се бърка, дори по случайност.

Ерго документите трябва да са така написани, че да са лесни за използване и никой да не се затруднява при попълването им, чудейки се какво да напише, ако ситуацията е различна от класическата. Затова просто и администравитно:

Човек 1

Човек 2

И готово. Пука ли ми на мен, че съм се попълнила в полето за Човек 1? Не, защото не страдам от комплекси и не ми се привижда, че някакво си поле за попълване подрива качествата ми на майка. Който страда от подобни терзания и държи да официално да го тупат по рамото, че е някакъв на детето си, за да не се чувства ощетен, проблемът си е негов, не на формуляра.

Нищо подмолно няма в това. Но ако желаете да вярвате в някакви конспирации на педерасите, марсианците и забравих още какви бяха, някакви свръххора, от които сме произлезли, то никой не може да ви спре.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Майсме позабравили Енгелс:

http://septemvri23.com/engels_za_semeistvoto/

Част:

"...

„безредността включва потискането на индивидуалните наклонности”, така че „проституцията е нейната най-истинска форма”.

А на мене, напротив, ми се струва, че не може да бъде разбрано първобитното състояние, докато на него се гледа през очилата на публичния дом. На този въпрос ще се върнем при разглеждането на груповия брак.

..."

Бая писано има...😫

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, dora said:

Защото в подобен административен акт няма педерастки мисли, а:

- Улесняване на училището

- Улесняване на документите, в които изобщо не е необходимо да има хиляда полета за попъляане, защото конфигурациите могат да са всякакви - две стигат, вместо петдесет възможни.

- Най-важното: Опазване на интересите и добруването на детето. Помислете си, че примерно сте осиновен от баба си, но не знаете, че тя не ви е майка. А сте осиновен, защото майка ви е била на 13 години, когато ви е родила и е починала от свръхдоза. Баба ви изрично е решила да не ви казва, докато не излезете от възрастта, в която това би ви причинило тежка травма. Защо училището трябва да знае, майка ви не ви е майка, а баба?! Че майка ви е починала?! За да може някой учител без да иска да се изпусне и после да ви се присмиват децата, нанасяйки ви тежки психологически щети, не само защото ви се присмиват, а и защото изобщо не сте предполагал?! Училището това не го интересува, и не би трябвало да го интересува изобщо - това са семейни работи, в които то не и не трябва да се бърка, дори по случайност.

Ерго документите трябва да са така написани, че да са лесни за използване и никой да не се затруднява при попълването им, чудейки се какво да напише, ако ситуацията е различна от класическата. Затова просто и администравитно:

Човек 1

Човек 2

И готово. Пука ли ми на мен, че съм се попълнила в полето за Човек 1? Не, защото не страдам от комплекси и не ми се привижда, че някакво си поле за попълване подрива качествата ми на майка. Който страда от подобни терзания и държи да официално да го тупат по рамото, че е някакъв на детето си, за да не се чувства ощетен, проблемът си е негов, не на формуляра.

Нищо подмолно няма в това. Но ако желаете да вярвате в някакви конспирации на педерасите, марсианците и забравих още какви бяха, някакви свръххора, от които сме произлезли, то никой не може да ви спре.

И защо трябва от изключенията да правим правила и най-важното задължения.

Може би , защото по Маркузе отклонението трябва да стане нормално , а нормалното - отклонение.

Пука ми не мене , че формуляра на училището щял да стане много обемен и ще се хаби много хартия.В крайна сметка разходите му , включително и заплатите на учителите ги плащаме всички ние.

Така , че не виждам , защо да няма поне две опции - за ретроградите , като основната маса - баща и майка , за малцината извисени духом - съшество1 е същество2?

п.с. Да живей чистата и свята Леберастия и Дж.Бътлър - нейния пророк.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, ДеДо Либен said:

Така , че не виждам , защо да няма поне две опции - за ретроградите , като основната маса - баща и майка , за малцината извисени духом - съшество1 е същество2?

п.с. Да живей чистата и свята Леберастия и Дж.Бътлър - нейния пророк.

Дедо Либене... оказА се, че всички сте чели Бътлър, всички сте се научили на сексуална ориентация и полова идентичност в училище, и на всички, основният прууф за полова принадлежност, е написаното в личната карта... Нещо бъркам ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Официалната статистика в България (пустите му цифрички) говори, че НАД 60% от децата са родени извън брак, 30% не познават ПОНЕ единият си родител, а данни за децата, живеещи с ПОНЕ един НЕБИОЛОГИЧЕН родител - НЯМА.
За такива семейства, наличието на Родител 1 и Родител 2, е огромно улеснение, а създаването на множество формуляри, подходящи за различни "конфигурации" на семейството се нарича ПРЯКА ДИСКРИМИНАЦИЯ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, WanaGo2Mars said:

Официалната статистика в България (пустите му цифрички) говори, че НАД 60% от децата са родени извън брак, 30% не познават ПОНЕ единият си родител, а данни за децата, живеещи с ПОНЕ един НЕБИОЛОГИЧЕН родител - НЯМА.
За такива семейства, наличието на Родител 1 и Родител 2, е огромно улеснение, а създаването на множество формуляри, подходящи за различни "конфигурации" на семейството се нарича ПРЯКА ДИСКРИМИНАЦИЯ.

Бъркате , защото явно обичате да обобщавате.Какво се е оказАло и на кой какъв му е основния джендър си е негова работа.Ма явно това за Бътлър дълбоко ви е жегнало и е смутило вътрешния ви мир , та чак се хвърлихте като един Матросов за защитавате правата вяра.Чак и измислена статистика вкарахте в темата.(измислена и на ангро по метода на проф.А.Н.Нагласовский , щото тия кръгли цифри....)

Е , при дедо ви Либен макар и без брак домочадието знае добре кой е бащата и коя е майката и няма проблеми с това , така че пряка дискриминация ще е някакви формуляри да ги принуждават да се сблъскват с подобни  малоумщини.

Все още нямам отговор на въпроса , защо да няма две опции и възможност.за избор.

Придобиването на права за едни не би трябвало да става за сметка на лишаване от права за други.Макар и обратна това също е дискриминация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

При тези шумотевици около различно "ориентираните" субекти възниква въпросът дали техният брой се увеличава процентно - например преди петдесетина години да е бил 1 на 100, а сега да е 2 или 3 на 100. Някой чувал ли е нещо за такива статистически проучвания?

Дали преди години субектите с подобен род ориентации /девиации/ просто са ги прикривали, а сега напротив - повечето са с манията да ги афишират? Или това е някакво явление, обхващащо все по-голяма част от човечеството - някакво израждане... поне според мен. С извинение към тези, които са на противоположното мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Най-вероятно леко се е увеличил, заради синдромът на последователите, но природата все пак държи постоянен процент на тези неща..... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, WanaGo2Mars said:

... създаването на множество формуляри, подходящи за различни "конфигурации" на семейството се нарича ПРЯКА ДИСКРИМИНАЦИЯ.

Не разбрах на какво основание приемате, а вероятно и други попълването на формуляри за ПРЯКА ДИСКРИМИНАЦИЯ? Мислех че такава е някакво действие, в краен и доста условен смисъл отношение, но попълване на формуляр?... моля, пояснете.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И все пак кой ще е родител едно и кой родител две? Изобщо ли не усещате каква безмерна глупост е това? Детето било осиновено от баба си, детето било родено без брак... дрън дрън дрън.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, WanaGo2Mars said:

създаването на множество формуляри, подходящи за различни "конфигурации" на семейството се нарича ПРЯКА ДИСКРИМИНАЦИЯ.

И още нещо по определението

Цитирай

Дискриминацията (от лат. discriminatio – „правене на разлика“) към или спрямо даден индивид или група е третирането или възприемането му на базата на класа, категория, раса, етнос, религиозна принадлежност, сексуална ориентация, биологичен вид или нещо друго вместо спрямо неговите лични качества.

Ако в този научен форум, изследвайки сексуална ориентация не питаме "Каква е вашата сексуална ориентация?", ако изследващите расови особености не питат "Каква раса сте?",  ако в детската градина питат дали детето е в  семейство с настоящите родители или отглеждано от баба за да вземат съответните обучителни мерки, ако изследващите етнически различия не питат, а и не отбелязват  етноса, то политкоректността е много мракобесническа. 

Във въпросниците и формулярите няма дискриминация! Може да я има в някакви последващи действия, но и в продажбата на сода каустик може да има нещо опасно...

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

При тези шумотевици около различно "ориентираните" субекти възниква въпросът дали техният брой се увеличава процентно - например преди петдесетина години да е бил 1 на 100, а сега да е 2 или 3 на 100. Някой чувал ли е нещо за такива статистически проучвания?

Дали преди години субектите с подобен род ориентации /девиации/ просто са ги прикривали, а сега напротив - повечето са с манията да ги афишират? Или това е някакво явление, обхващащо все по-голяма част от човечеството - някакво израждане... поне според мен. С извинение към тези, които са на противоположното мнение.

Има си съответни медицински изследвания от 40-50те години на миналия век та досега.Процентът естествено е един и същ.От 5-6% при хомосексуалните до даже не промили , а промили на промилите при разни транс екзотики.Всичко това в миналото е било много по-невидимо и ,,тихо,,. Все пак до съвсем скоро тия неща бяха инкриминирани(и за да не скочи някой като Матросов пак , ще вметна - нещо неправилно според мен).

Както е казал обаче голямият учен А.Н.Нагласовский: Каквото трябва да се докаже - ще се намерят доказателства и статистики по въпроса и ще се докаже.

Затова и в днешно време не е проблем да прочетеш (не в специализирани издания , а като авторитетно мнение на разни активисти от Марс) , че тия 5-6% всъщност били 10-15% и други такива лакърдии.Като сложиш и повишените като цяло децибели на либерал-комунизма и се създава чуство за масовка.

Така , че израждането доколкото го има е само в главата на

- човек , полагащ грижи1 и

- човек , полагащ грижи2.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 15 часа, vvarbanov said:

Тръгнаха пак манипулацийките! 

Кои са тия хомосексуални двойки родители ,които му забраняват да се нарича баща.Националното събрание е заменило в училищните формуляри думите "баща",.............Нима Националното събрание на Франция се състои от хомосексуални двойки ?

  И не става въпрос да му забранят да се нарича баща, а да го впишат във формуляра като родител - 1.

Въобще ,редовната патардийка на хора с предразсъдъци. Ескалирането на страстите и разпалването на гендерен расизъм е похват от бойната пропаганда.

То става стъпка по стъпка, не бой се. 

Чудя се защо тая промяна на става ПО ИЗБОР. Който иска да го пишат майка и баща - да го пишат. Който не иска - родител 1 и родител 2 - като съдът да решава евентуалните спорове кой да е под номер едно. 

По избор. Това би била истинска свобода. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, dora said:

- Улесняване на документите, в които изобщо не е необходимо да има хиляда полета за попъляане, защото конфигурациите могат да са всякакви - две стигат, вместо петдесет възможни.

ХАХАХА

Конфигурациите можели да са всякакви. Хиляди, видите ли. ХАХАХА, благодаря Ви много, внесохте необходимата доза свежест в този иначе тъй обикновен ден.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, самотния вълк said:

И все пак кой ще е родител едно и кой родител две? Изобщо ли не усещате каква безмерна глупост е това? Детето било осиновено от баба си, детето било родено без брак... дрън дрън дрън.

Родител 1 е този, на когото училишето се обажда първо. В моя случай това съм аз, защото така сме си разпределили ролите - аз съм тази, която се занимава с всички административни неща, свързани с хлапето. За това родителите се разбират помежду си и няма никаква драма. Мъжът ми е този, който се занимава с всички административни неща относно къщата, примерно - така задачите са що-годе поравно.

Ако аз  като "Отговорно лице номер 1" не мога да вдигна, примерно защото съм на среща, шофирам или просто не си чувам телегона, се обаждат на мъжа ми - "Отговорно лице номер две".

И той, като нормален мъж, чието мъжко самочувствие със сигурност не зависи от някаква хартийка,  няма нищо против да е "2", защото да е едно означава да го занимават с неща, които са делегирани на мен. И след като му звъннат на него в работно време, той да не знае какво да им каже, та да трябва да ми звъни на мен да ме пита, и после да им се обажда обратно на тях, че да им каже.... Е що за дивотия би било това? :)) На Родител номер две в нашия сллучай дори не би му хрумнало да прави това на въпрос, какво остава да пише цяла статия как му било накърнено бащинството?! От един формуляр?!

Къде е драмата в това? Абсолютно никъде.

Според мен няма никаква причина човек да го удря на чест, когато става единствено дума за това как на всички да се създаде възможно най-малкото административно неудобство.

Ако го удря на чест заради някакво поле във формуляр, то егати. Наистина трябва да се консултира за психичното си здраве :)

Затова си мисля, че това е поредното използване на абсолютно безобидно решение за хомофобски цели - ау, педалите отрекоха башите. Ами, глупости.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, WanaGo2Mars said:

Официалната статистика в България (пустите му цифрички) говори, че НАД 60% от децата са родени извън брак, 30% не познават ПОНЕ единият си родител, а данни за децата, живеещи с ПОНЕ един НЕБИОЛОГИЧЕН родител - НЯМА.
За такива семейства, наличието на Родител 1 и Родител 2, е огромно улеснение, а създаването на множество формуляри, подходящи за различни "конфигурации" на семейството се нарича ПРЯКА ДИСКРИМИНАЦИЯ.

Ако не знаеш, да те информирам защо е така). Миналата година са родени колкото българчета толкова и ромчета. (България става от българска в ромска държава- това между другото). Огромният проблем е, че голяма част от ромите са от най ниската социална класа, живеят в гета и са напълно безпомощни. Както обаче знаем, никой на този свят не е навит да умре от глад и когато ножа опре до кокала става агресивен. Тоест говорим за млади енергични хора, които няма какво да губят. Това е взривоопасна комбинация, тъй като, ако просто им се каже "умирайте от глад", те имат желанието и възможността да устроят истинска гражданска война от типа на сирийската. 

Тъй като държавата няма възможност да изнесе това население (както направи с бедните българи в Европа), и тъй като няма как да ги впише в икономиката (България приключи с икономическото развитие около 2008 когато стана ясно, че никакъв подем не се очаква), тя им плаща данък "Обществено спокойствие". Този данък се изразява в разрешението да извършват кокошкарски кражби без да бъдат сериозно преследвани и в изплащането на социални помощи. Той се изплаща по най различни начини (например инвалидни пенсии на здрави роми). Един от тези начини са митичните "детски". Те включват още плащания и за самотен родител. Поради тази причина твърде голям брой млади ромки с деца се записват като самотни родители. Те разбира се имат мъже до себе си, но какво да се прави, тия пари също трябва да бъдат взети. 

И те така.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, ДеДо Либен said:

Има си съответни медицински изследвания от 40-50те години на миналия век та досега.Процентът естествено е един и същ.От 5-6% при хомосексуалните до даже не промили , а промили на промилите при разни транс екзотики.Всичко това в миналото е било много по-невидимо и ,,тихо,,. Все пак до съвсем скоро тия неща бяха инкриминирани(и за да не скочи някой като Матросов пак , ще вметна - нещо неправилно според мен).

Както е казал обаче голямият учен А.Н.Нагласовский: Каквото трябва да се докаже - ще се намерят доказателства и статистики по въпроса и ще се докаже.

Затова и в днешно време не е проблем да прочетеш (не в специализирани издания , а като авторитетно мнение на разни активисти от Марс) , че тия 5-6% всъщност били 10-15% и други такива лакърдии.Като сложиш и повишените като цяло децибели на либерал-комунизма и се създава чуство за масовка.

Така , че израждането доколкото го има е само в главата на

- човек , полагащ грижи1 и

- човек , полагащ грижи2.

Цялата тази работа е описана много добре в два идентични вица. 

При агънцето което пиело вода от потока дошъл вълкът и го обвинил, че му мъти водата. Агънцето отбелязало, че той идва отгоре и като така то няма как да му мъти водата. Тогава вълкът обявил, че агънцето миналата година му е мътило водата. Агънцето отбелязало, че се родило тази пролет и няма как да миналата година да му е мътило водата. Мътиш не мътиш ще те изям! резюмирал вълкът и го изял.

Самолет пада в океана. Спасяват ги туземци. Връзват ги и ги питам ам ам или яя. Пътниците помислили и решили, ам ам ще ги изядат, а яя не е ясно какво е и има надежда. Казали яя. Последвал здрав гей секс. Питат ги отново ам ам или яя. Пътниците решили, че стига толкова унижения, по добре да умират и казали ам ам. Тогава туземците обобщили, не ам ам, а яя. И последвал нов секс тур.

Извода е този. Когато властта реши да направи нещо- ще го направи- независимо колко правилно и аргументирано е. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...