Отиди на
Форум "Наука"

За претенциозността в отношенията


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 41 минути, Skubi said:

Интересното е когато попиташ такива супер мачоси или представители на екстемисти/каквато и да е религия ги има/, които са със супер негативно отношение към женският пол, че това мнение важи ли и за родните им майки......Отговорът е обикновенно/ако не се обиди и с това прекрати дискуцията/, че неговата майка е изключително честна, умна, чиста жена, която се жертва за благото на семейството/под което обикновенно се подръзбира т мъжките екземпляри/ и затова е изключение....😎

Е, той Наполеон ясно си е казал мнението по този въпрос! Не е обаче научно доказано дали е бил мачо, а и не съм сигурен дали има научни доказателства, че въобще го е казал, а не е творение на противниците на феминизма .....мачовците, сексистите, шовинистите и прочее! Днес всички новини за някой са фалшиви или е пропаганда на нещо си! За това е най-добре, да се осланяме на интуицията си!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 133
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 11 минути, dora said:

Защото не се основават.

Не разбирам кои са тези неща, и на какво не се основават? Но сигурно не искаш точно аз да ти отговоря, защото сигурно пак няма да имам научни доказателства според теб!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Идеята, че има една единствена научна позиция е толкова абсурдна, че не ми се коментира. Гълъбици, сър.

Е да, ама тази единствена позиция е най-научно доказана с линкове, и ако някой вземе да и противоречи, и да се изказва ненаучно по темата, край с него. Ще бъде ликвидиран като личност и подобие заедно с темата!

Цитирай

Не питай старо, питай патило! - народна мъдрост!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, dora said:

Защото не се основават.

Пример, твърдите, че феминизмът е причина за хомосексуализма.

Никое политическо или културно течение не променя гените на хората. Каквито и политически течения да съществуват около вас, те не променят гените ви по никакъв начин.

За генетичната основа на хомосексуализма:

https://en.wikipedia.org/wiki/Epigenetic_theories_of_homosexuality

Същото опровержение от гледна точка на науката може да бъде извадено за всяка дума от написаното от вас.

Ерго няма как неща, които противоречат на науката, да се основават на наука.

Просто използвате темата, за да разпространявате личните, неосновани на никаква научна истина,  възгледи онлайн, за което това не е подходящият форум.

Не казвам да ги нямате - в личното си пространство можете да изповядяате каквито възгледи искате, но да ги пропагандирате тук не е редно.

Хайде стига с тези "научни" глупости бе Дора! Правилно подчертаваш! Лично аз твърдя, и продължавам да твърдя, че феминизмът е основната причина за увеличаването на хомосексуализма!!! Джендър-науката, която ти посочваш с линкове не е никаква наука, а измишльотини в услуга на феминизма и нео-либерализма! Феминистките искат да отнемат исконните права на мъжете и провеждат политика на гиноцентризъм, като подмолно са се издигнали на високи постове за да манипулират управлението на обществото и да налагат феминистични закони! И феминизмът и хомосексуализмът са болестни състояния на обществата, нарекли се цивилизовани! Хайде ето ти линк и от мен, щом толкова държиш на такава информация!!!

https://dariknews.bg/regioni/varna/kak-roditelite-da-predpazqt-decata-ot-bolestta-homoseksualizym-1360800

 На кое сега да вярваме? На твоята или на моята информация??? Мога да ти намеря и опровержение на твоите твърдения на английски, но не разполагам с много време. Все пак трябва и да работя. time is money !!!

Редактирано от herkules
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Откога "Дарик" е научно списание?

За ваша справка:

По повод на репаративната терапия, пропонент на която се оказва авторът на споменаваната от "Дарик" книга:

Позиция на Американската психиатрична асоциация:

https://web.archive.org/web/20110407082738/http://www.psych.org:80/Departments/EDU/Library/APAOfficialDocumentsandRelated/PositionStatements/200001.aspx

Позиция на Австралийското общество на психолозите:

https://www.psychology.org.au/getmedia/95cfcca4-009c-4a75-a0e7-597d68e5a55c/Position_statement_on_psychological_practices_that_attempt_to_change_sexual_orientation_members.pdf

Позиция на Канадската психологическа асоциация:

https://cpa.ca/docs/File/Position/SOGII Policy Statement - LGB Conversion Therapy FINALAPPROVED2015.pdf

Позиция на Американската асоциация на преподавателите, съветниците и терапевтите по сексуално здраве:

https://www.aasect.org/position-sexual-orientation-and-reparative-therapy

Статия:

http://www.psychiatricnews.org/pnews/99-01-15/therapy.html

в която изрично се посочва, че хомосексуализмът е свален от официалната класификация на психиатричните заболявания на Американската психиатрична асоциация още през 1973 година.

За справка, можете и сам да намерите класификацията, казва се DSM и се явява международният стандарт в психиатричната помощ.

Това, че някакъв ултрас е решил да пише неща, които отдавна са отречени от психиатрията, а и от науката изобщо (навсякъде ще видите, че репарационната терапия, която проповядва, е ненаучна), и че някой си бил му превел отречената книга, че и дал интервю за "Дарик" говори само за качеството на журналистиката във Варненския клон на "Дарик"...

А имах по-добро мнение за тях доскоро...

 

 

 

 

 

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами да,как съм пропуснал този "загадъчен ферман"?!

On 29.12.2018 г. at 11:01, caress… said:

Хах, какво ли би си помислил Жижек, този невротичен романтико-марксист, ако ме прочете? :)

За Жижек не знам(не го познавам),но точно така изложената от Вас гл.т.ми се струва доста "объркана".Прочетох целият постинг по хоризонтал,вертикал и диагонал.Накъде ли не го въртях,суках и все нещо не е както трябва.

On 29.12.2018 г. at 11:01, caress… said:

Най-фундаменталните ни нужди са 4 - нужда от защитеност, нужда от самочувствие, нужда да сме самостоятелни и нужда да се чувстваме свързани с другите хора

Дотук добре,засегнали сте 4 фундаментални нужди(потребности)."Потребност" – всяка необходимост, която човек изпитва в определен етап от своя живот и която е необходимо условие за неговото нормално съществуване.Биват материални и духовни. и etc.В случая Ви вълнуват духовните(водя се от написаното).Надолу спортът е "друго" и като психология и като  мотивация,но не е това,което сте написали(няма да навлизам в подробности).

On 29.12.2018 г. at 11:01, caress… said:

Сексът е стратегия, която употребяваме, за да задоволим психологически нужди, но не се явява самият той нужда.

Оттук(според мен) тръгва объркването.Хубаво се опитвате да извадите секса като нужда(а той е потребност) от Пирамидата на Маслоу,с което не мога да се съглася! Сексуалната задоволеност(физиологичната) е "ЗАДЪЛЖИТЕЛНА",за да можете да постигнете задоволеност на нужди(потребности) от по-горно ниво.Ако се ползва секса "като стратегия,без да е нужда"-това е мислене на една друга група хора,за постигане на едни други неща.Писах за избор на партньор в живота-започва от физическото привличане и следващото по важност е "дали си пасват сексуално"!!!-важно е и за двамата.Колкото повече една двойка е "сексиално задоволена",толкова повече тази двойка е по-стабилна за в бъдеще...и макар,че повечето жени или ги е срам,или не искат да си признаят,но "размерът има значение"! А липсата на секс води само и единствено до "проблеми"със здравето и най-вече от психично естество!

On 29.12.2018 г. at 11:01, caress… said:

Всъщност, сексуалното преживяване е страхотно. Сексът ни прави щастливи и здрави

Ето виждате ли? Как го остановихте това страхотно преживяване,като физиологична нужда или като стратегия...? И надолу си знаете вашата,още няколко пъти(да не Ви цитирам).

On 29.12.2018 г. at 11:01, caress… said:

Когато нуждите ни са задоволени по различни начини - здраво семейство, социален живот, професионално развитие и т.н., тогава желанието за секс произтича от място на удовлетвореност и богатство и това е атрактивно, защото не идва от място на отчаяние и свирепа нужда, което никога не е привлекателно.

И тук вече,на финалната права съм в "шашинг".Вече всичко е задоволено,няма нужда вече от стратегии и хоп,изведнъж се появява вече "ЖЕЛАНИЕТО" за секс.Абсолютен миш-маш,целият постинг. caress...,с така изложената от Вас гледна точка тотално убивате романтиката,красотата и еротиката ако щете,в бъдещите и настоящите връзки. Не знам "сметкаджийство" или някакъв вид "егоизъм",откъм реални,истински човешки чувства в отношенията да го нарека,но не съм съгласен с вашата теза.Може и аз да греша(не знам),но това чета,това коментирам,такова ми е мнението.

P.S Според мен в една връзка,когато нещо не е наред и възникнат проблеми(без значение от какво естество):"винаги са виновни и двамата"!!! Единият(без значемие кой),че го "ПРАВИ" и другият,че го "ПОЗВОЛЯВА"!!!

Gott nytt år från Sverige 2019!!!     Малко със закъснение,но както се казва: По-добре късно,отколкото никога!!!  Всички да сте живи , здрави и късмет(никога не е излишен)!!!!!!!!!    Приятна вечер!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 7.01.2019 г. at 14:51, dora said:

Откога "Дарик" е научно списание?

За ваша справка:

По повод на репаративната терапия, пропонент на която се оказва авторът на споменаваната от "Дарик" книга:

Позиция на Американската психиатрична асоциация:

https://web.archive.org/web/20110407082738/http://www.psych.org:80/Departments/EDU/Library/APAOfficialDocumentsandRelated/PositionStatements/200001.aspx

Позиция на Австралийското общество на психолозите:

https://www.psychology.org.au/getmedia/95cfcca4-009c-4a75-a0e7-597d68e5a55c/Position_statement_on_psychological_practices_that_attempt_to_change_sexual_orientation_members.pdf

Позиция на Канадската психологическа асоциация:

https://cpa.ca/docs/File/Position/SOGII Policy Statement - LGB Conversion Therapy FINALAPPROVED2015.pdf

Позиция на Американската асоциация на преподавателите, съветниците и терапевтите по сексуално здраве:

https://www.aasect.org/position-sexual-orientation-and-reparative-therapy

Статия:

http://www.psychiatricnews.org/pnews/99-01-15/therapy.html

в която изрично се посочва, че хомосексуализмът е свален от официалната класификация на психиатричните заболявания на Американската психиатрична асоциация още през 1973 година.

За справка, можете и сам да намерите класификацията, казва се DSM и се явява международният стандарт в психиатричната помощ.

Това, че някакъв ултрас е решил да пише неща, които отдавна са отречени от психиатрията, а и от науката изобщо (навсякъде ще видите, че репарационната терапия, която проповядва, е ненаучна), и че някой си бил му превел отречената книга, че и дал интервю за "Дарик" говори само за качеството на журналистиката във Варненския клон на "Дарик"...

А имах по-добро мнение за тях доскоро...

 

 

 

 

 

Здравей Дора! Прощавай, не знаех, че си допълнила поста си, но сега като изчетох коментара ти и видях линковете не мога да се стърпя, да не ти отговоря! tack подробно е обяснил това, което и аз мисля, защото е лекар а аз съм радио-инженер и нямам толкова много познания по медицина като него. Интересното е, как бързо си променяш мнението за "Дарик" , а и може би за много други неща. Както ти казах и в други мои коментари, който плаща, той поръчва музиката. И, всеки гледа от неговата си камбанария. Пак ще ме обвиниш в мизогинни възгледи, но няма как по друг начин да се аргументирам с контра-аргументи на твоите. От както феминизмът стана държавна политика в САЩ, джендъризмът придоби широка популярност и всевъзможни поръчкови изследвания с предизвестен резултат наводниха пространството с измислени нови теории, предоставени като научни и с недоказани "доказателства" които са за заблуда на непросветените. Само със словестни трикове наситени с научни термини не се доказват в обратното очевадни неща. В Американската психиатрична асоциация и Американската психологическа асоциация работят много лесбийки-феминистки и мъже-хомосексуалисти! Много естествено, че ще отхвърлят приеманите доказателства и изследвания относно хомосексуалността и ще наложат нови, които следват днешната политика на толерантност. Според тези Американски асоциации, педофилията, геронтофилията, зоофилията и останалите парафилии (психически девиации) са също нормални и не са болестни състояния. То и инцестът вече е законен и не се счита за нещо ненормално. Тази политика на "истинност" е наложена на всички държави. Смее ли някой да представи други доказателства, опроверганващи американските асоциации? ДА! Има и руски учени, които не признават американската политика на насилствено прилагане и утвърждаване на "научни изследвания" от които да произтичат и законодателни промени сред останалите държави.

https://www.blitz.bg/article/40107

Сега очаквам хапливия ти коментар, като оспориш "Блиц" и кажеш, че не е научно списание! Само че, ненаучните списания предлагат и научна информация и коментари на известни светила в науката, които кой знае защо, не коментират в "научните списания. Дора, аз разбирам защо мислиш така, само че ти не искаш да разбереш мен. Не съм казвал, че хомосексуалните са си виновни, тези които са се родили такива ( 2-5 %), а тези, които искат да станат хомосексуалисти, заради модните течения. Кое е норма, и кое патология? Хайде сега ти прецени, дали казаното от психиатъра Марк Цукерман е ненаучно и не трябва да му се обръща внимание? Прочети интервюто до край, за да разбереш какво аз имам предвид!

http://www.budiveren.com/index.php?option=com_content&view=article&id=925:2013-11-25-08-56-06&catid=69&Itemid=188

Малка извадка:

Цитирай

Трябва да се каже, че американските психиатри протестираха против това самоуправство, както можеха, но силите бяха много неравни. Пет години след като АПА реши да изключи „хомосексуализма“ от „Справочника“, беше проведено гласуване сред 10 000 американски психиатри, членове на АПА. Резултат: 68% от попълнилите анкетата психиатри продължаваха да смятат хомосексуалността за психическо разстройство. Така че такава болест като че ли има, но всъщност я няма. Парадоксът е още и в това, че тези, не много на брой хора, които искат да се отърват от своята хомосексуална ориентация не мога сега да получат нужното лечение. Макар че съществуват опити за излекуване – има хора, които са съумели да започнат нов живот и да изградят нормално семейство.

Това е Дора! Така ги виждам нещата, а ти говориш друго.

Поздрави, и приятен ден!

Редактирано от herkules
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, Херкулес,

Имам предвид това да не се подлъгвате по публикации, представени в източници с подозрителна научност.

Репаративната терапи / конверсионалната терапия е отречена не само в САЩ, отречена е във всички развити държави.

Дори ако отворите тази статия в Уикипедия, ще видите подробна библиография, както и това, че няма организация, свързана с психичното здраве в развитите англоговорящи страни, която да не я е отрекла:

https://en.wikipedia.org/wiki/Conversion_therapy#Status_by_health_organizations

Пускам англоезични линкове, защото статистически ми се струва по-вероятно потребителите да ползват английски, отколкото примерно шведски, норвежки, холандски и т.н., за да пусна становищата на здравните организации там.

Дори да не ви харесва Американската психиатрична асоциация (че там имало много педерасти и лесбийки - което няма как да твърдите, защото такава информация не може да бъде потвърдена по никакъв начин, както и не може да бъде потвърдена по никакъв начин пристрастността на същата, защото това, което публикува тя като насоки за психичните заболявания е световен стандарт, формулиран на основата на десетилетния опит на стотици организации, здравни институции, държавни и международни браншови институции, включително Международната здравна организация), то нима всички други организации, научни публикации в професионални списания и дори изследвания на университети (напр. веднага намерих едно на университета в Корнел) също са част от някаква вездесъща гейо-лесбийска конспирация?! Вярвам, че напълно разбирате, че подобно твърдение би било нелепо.

 Във Великобритания практикуването на този тип терапия води до отнемане на лиценза:

https://www.telegraph.co.uk/news/uknews/9580118/Psychotherapists-warned-against-offering-sexuality-conversion-treatment.html

Като се вижда, че дотолкова сериозно са взели единия прецедент, в който някакъв си терапевт - християнин взел да прилага отречената терапия, че са изпратили официални предупредителни писма до всичките си членове и са затегнали политиките си, че това да не се повтаря.

В статията се потвърждава и позиция на Световната здравна организация.

Формулирана още в ICD-10 така:

"It is explicitly stated in ICD-10 that “sexual orientation by itself is not to be considered a disorder”.

Следователно не подлежи на "терапевтиране" и опити за промяна*.

Eто и ICD-11 - там никъде няма хомосексуалност:

https://icd.who.int/browse11/l-m/en#/http%3a%2f%2fid.who.int%2ficd%2fentity%2f160690465%2fmms%2fother

Не възразявам в частното си пространство човек да споделя каквито си иска възгледи - негови са си. Но когато форумът е научен,. е добре тук да се лансират потвърдени от науката версии за нещата.

----

* И оттук, за да се върнем там, откъдето започнахме:

ако дори Световната здравна организация казва, че сексуалната ориентация не подлежи на променя чрез целенасочена психотерапия, то как може някакво си политическо течение (феминизмът) да променя сексуалната ориентация! :)

Ако човек има някаква сексуална ориентация, никой не може да му я промени. Помислете хипотетично за себе си. Вас някой би ли могъл да ви направи нещо, което не сте? Каквото казват гените ви, това сте. И това важи за всички хора, че и живи същества.

Какво остава някакво културно или общественополитическо течение да променя генетиката на хората.

Промяна на личността може да се случи при мозъчна травма. Но дори мозъчна травма като цяло не променя сексуалната ориентация откъм предпочитание за пола на партньорите. Дори когато е в базалната област (фронтална и темпорална). Променя степента на сексуалното желание, като документираните за това случаи са изключително редки.

 

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, dora said:

-

* И оттук, за да се върнем там, откъдето започнахме:

ако дори Световната здравна организация казва, че сексуалната ориентация не подлежи на променя чрез целенасочена психотерапия, то как може някакво си политическо течение (феминизмът) да променя сексуалната ориентация! :)

Ако човек има някаква сексуална ориентация, никой не може да му я промени. Помислете хипотетично за себе си. Вас някой би ли могъл да ви направи нещо, което не сте? Каквото казват гените ви, това сте. И това важи за всички хора, че и живи същества.

Какво остава някакво културно или общественополитическо течение да променя генетиката на хората.

Промяна на личността може да се случи при мозъчна травма. Но дори мозъчна травма като цяло не променя сексуалната ориентация откъм предпочитание за пола на партньорите. Дори когато е в базалната област (фронтална и темпорална). Променя степента на сексуалното желание, като документираните за това случаи са изключително редки. 

 

Е, то точно тоя тип пропаганда и простотии (че културата или политиката променяла ориентацията или половата идентичност) разцъвтяват във форума (обществото по принцип  е съставено от хора с с ниска грамотност, незнаещи английски, и функционално неграмотни такива , които биха повярвали във всяка дивотия, която им харесва- така че не можем да имаме претенции към него)..Мисля, че целенасочено такива простотии не се ограничават във форума, а всеки които се опита да ги опровергае, може и да стане черна овца..

Цитирай

Но дори мозъчна травма като цяло не променя сексуалната ориентация откъм предпочитание за пола на партньорите.

Дори и половото насилие не променя сексуалната ориентация, нито пък родителството от хомосексуални - изследвания има бол, в белите страни всичко свързано с пола, и идентичността е обект на научни изследвания от поне 30 години

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не пишете без подготовка, Вториследкняза :)

У затворническото население изнасилването се използва като боя - не като проява на сексуална ориентация, а като демонстрация на власт и налагане на някаква местна йерархия.

Да не забравяме, че основна част от населението на затворите е съставено от хора с психопатни черти. Те биха направили абволютно всичко, което схващат като дълбоко унизително за по-слабите от тях, вкл. да ги изнасилват - еднократно или системно, за да им покажат "кой командва парада". Не сте ли виждали демонстрация на превъзходство например у мъжките кучета? Мъжко куче да извършва псевдокопулативни движения върху друго мъжко куче? Психопатът няма обичайните задръжки на нормалния човек, на когото те биха му казали, че подобно поведение е животинско и неприемливо. Вкл. защото основна характеристика на извършителите на тежки престъпления с психопатни черти е импулсивността - на популярен език разберете, че не им пука. От нищо, дори не изпитват страх.

Освен заради проявата на власт, брутални изнасилвания стават и заради това, което на популярен език се нарича садизъм - не мислете, че това са ласки по взаимно съгласие. Психопатът се мотивира от това да причини максимално болка - физическа и още повече психическа, а ако може най-добре и двете. Обикновено обаче подобни прояви означават, че ако се следва протокола, извършителят ще бъде въведен в режим на изолация.

Не защото извършителите са хомосексуални, нито пък защото ненадейно са си променили половата ориентация.

Но спирам, че отидохме съвсем другаде :)

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

Е, то точно тоя тип пропаганда и простотии (че културата или политиката променяла ориентацията или половата идентичност) разцъвтяват във форума (обществото по принцип  е съставено от хора с с ниска грамотност, незнаещи английски, и функционално неграмотни такива , които биха повярвали във всяка дивотия, която им харесва- така че не можем да имаме претенции към него)..Мисля, че целенасочено такива простотии не се ограничават във форума, а всеки които се опита да ги опровергае, може и да стане черна овца..

Здравейте, Ник :)

Това не ме притеснява особено, вкл. защото това е една от многото пропуснати с десетилетията дискусии, които трябва да бъдат проведении - не само в България, но и в Източна Европа.

Това, което ме тревожи много повече е, че не остана между кого и кого.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, nik1 said:

Е, то точно тоя тип пропаганда и простотии (че културата или политиката променяла ориентацията или половата идентичност) разцъвтяват във форума (обществото по принцип  е съставено от хора с с ниска грамотност, незнаещи английски, и функционално неграмотни такива , които биха повярвали във всяка дивотия, която им харесва- така че не можем да имаме претенции към него)..Мисля, че целенасочено такива простотии не се ограничават във форума, а всеки които се опита да ги опровергае, може и да стане черна овца..

Нямах представа, че високо грамотните са само тези, знаещи перфектно английски, или пък представящи се за много знаещи английски! Чудно ми е, знаещите повече от един език освен английския (румънски, турски руски и др.), дали са достатъчно грамотни, след като не говорят добре английски, нито пък добре немски или френски, но все пак разбират когато им се говори на тези езици. Форумът за това е научен, за да се стига до обяснения на проблеми, касаещи ежедневието-живота на хората, и техните отношения, с аргументи и неоспорими факти. Не вярвам тук във форума хомосексуалисти и лесбийки да са с някакви привилегии, за да определят кое е простоия и кое не е, и да  решават съдбата на потребителите, като поучават модовете да вземат отношение към потребители и коментари, които не им изнасят и са против убежденията им! Хайде тогава ето ви линк и на английски, за да изглежа по-грамотно! Дали и уикипедия не е научно "списание" и говори дивотии, които днешната политика на толерантност не допуска да се "пропагандират" сред "неграмотните" люде?

https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality:_Disease_or_Way_of_Life%3F

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не всеки, който ползва английски е с висока грамортност и обща култура , но ползването е един от ключовете за ограмотяване..

Човек ако иска да не е грамотен, и се чувства добре така както си е, то няма проблем..

Цитирай

Дали и уикипедия не е научно "списание" и говори дивотии, които днешната политика на толерантност не допуска да се "пропагандират" сред "неграмотните" люде?

 

В Уикипедия има препратки и цитати, на английски на-често..

https://en.wikipedia.org/wiki/Biology_and_sexual_orientation

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Втори след княза said:

Не е необходимо половата ориентация да е променена. Достатъчно е средата да подкрепя различно от автентичното полово поведение. Ако в затворническа среда този, който си има и обгрижва "жена" е с висок статус, а "жена му" се чувства закрилян, то в тази среда се поемат тези роли, независимо от гените. След затвора, доминиращият може да продължи да влияе и получава своето. Не защото е хомосексуален ( че какъв ли е?), а защото така чувства, че е силен, "уважаван".

(в контекста на темата, в пенитенциарните заведения, където изборът е малък, "претенциозността в отношенията" е такава, че всичко с отвор отговаря на критериите. :)

Това в голяма степен са глупости, изсмукани от пръстите.. По-лесно е да се прочете нещо по въпроса , отколкото са се смучи според мнен, но разни хора

За да се чувства някой мъж като "жена", той трябва да има това състояние, което в медицината се нарича полова дисфория (да не се чувства добре в кожата си) , Без да е уточнено напълно произхода на състоянието, се смята и приема че състоянието има генетичен и, хормонален произход , и се знае че е преднатално. В случая става дума за мозъчна химия,... другото е дървена философия

https://www.arsmedica.bg/psihichno/полова-дисфория-какво-представлява

Що се отнася до извършването на хомосексуални актове - разбира се че хора със хетеросексуална ориентация могат  да извършват хомосексуални актове..

По-горе говорим за ориентация.. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Втори след княза said:

Опазил ме господ от такава подготовка. Прочее, dora, добре подготвена ли сте? Простеете с фалшивото си високомерие.

Аз не пиша за изнасилване, а за поведение от взаимен интерес. Защо визирате изнасилване?

Пишете за взаимен интерес, защото не познавате ситуацията в затворите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 15 минути, Втори след княза said:

Достатъчно е средата да подкрепя различно от автентичното полово поведение.

 

 

Няма такава среда, в която в която човек с хетеросексуална ориентация да е задължен или принуден да има неавтентично сексуално поведение, освен ако живота му не зависи от това..

Другото са просто фантазийни разкази..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, dora said:

Пишете за взаимен интерес, защото не познавате ситуацията в затворите.

Около 20 процента в затворнците са хора с психопатични черти,..поне още толкова като проценти има с други отклонения.

Да се дават за еталон затворите и затворниците е нон-сенс..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, nik1 said:

Няма такава среда, в която в която човек с хетеросексуална ориентация да е задължен или принуден да има неавтентично сексуално поведение, освен ако живота му зависи не зависи от това..

Абсолютно. Конкретно за сексуалното поведение в затворите има изследвания, най-ранните от които са от 1930те години. В "зората" на сексологията и под влияние на Фройд в началото се говори за "латентен хомосексуализъм". Тези ранни теории отдавна са опровергани.

Още през 1970те години са правени изследвания на това как сексуалното поведение в затворите, специално мъжките, действа като своеобразен регулатор, създаване на йерархия, където за тези от насилваната страна няма нищо доброволно - те се опитват да спасят живота си. Например защото този, на когото позволят да ги изнасилва (обикновено, както вече написах, изнасилвачът е с психопатични черти и идва от контингента извършители на тежки насилствени престъпления - като той не е хомосексуален,  него го мотивира насилието) се оказва гарант на това някой друг от психопатите да не ги убие. Какво имам предвид под "позволяват" - това, че не се оплакват. Щото оплачат ли се, вероятно ще си ги убие самият той.

Но съвсем другаде отидохме....

Затворите изобщо не са увеселителни заведения, където закоравелите мъжки сърца ненадейно се отдават на грациозни ласки...

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16756576

For example, research shows that between 50% and 80% of prisoners meet the criteria for a diagnosis of antisocial personality disorder, yet only approximately 15% of prisoners would be expected to be psychopathic, as assessed by the PCL-R. As such, the characteristics and research findings drawn from the psychopathy research may not be relevant for those with antisocial or dissocial personality disorder.

 

 

 

 

 

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/antisocial-personality-disorder/symptoms-causes/syc-20353928

Overview

Antisocial personality disorder, sometimes called sociopathy, is a mental condition in which a person consistently shows no regard for right and wrong and ignores the rights and feelings of others. People with antisocial personality disorder tend to antagonize, manipulate or treat others harshly or with callous indifference. They show no guilt or remorse for their behavior.

 

Individuals with antisocial personality disorder often violate the law, becoming criminals. They may lie, behave violently or impulsively, and have problems with drug and alcohol use. Because of these characteristics, people with this disorder typically can't fulfill responsibilities related to family, work or school.

 

Symptoms

Antisocial personality disorder signs and symptoms may include:

  • Disregard for right and wrong
  • Persistent lying or deceit to exploit others
  • Being callous, cynical and disrespectful of others
  • Using charm or wit to manipulate others for personal gain or personal pleasure
  • Arrogance, a sense of superiority and being extremely opinionated
  • Recurring problems with the law, including criminal behavior
  • Repeatedly violating the rights of others through intimidation and dishonesty
  • Impulsiveness or failure to plan ahead
  • Hostility, significant irritability, agitation, aggression or violence
  • Lack of empathy for others and lack of remorse about harming others
  • Unnecessary risk-taking or dangerous behavior with no regard for the safety of self or others
  • Poor or abusive relationships
  • Failure to consider the negative consequences of behavior or learn from them
  • Being consistently irresponsible and repeatedly failing to fulfill work or financial obligations

Adults with antisocial personality disorder typically show symptoms of conduct disorder before the age of 15. Signs and symptoms of conduct disorder include serious, persistent behavior problems, such as:

  • Aggression toward people and animals
  • Destruction of property
  • Deceitfulness
  • Theft
  • Serious violation of rules

Although antisocial personality disorder is considered lifelong, in some people, certain symptoms — particularly destructive and criminal behavior — may decrease over time. But it's not clear whether this decrease is a result of aging or an increased awareness of the consequences of antisocial behavior.

https://www.psychologytoday.com/us/conditions/antisocial-personality-disorder

Това е съчетано с другите общи психични заболявания и отклонения на затворниците - маникално-деприсивни, биполярно разстройство, шизофрения и психози, депресивни състояния, пост-травмативни състояния, ACD, забавено умствено развитие..

==================

Е,  за мен е  нон-сенс (смукане на пръсти и бонбончета) да се проектират отношенията между такива болни хора - в обществото, и то да се преставя такова, каквото е в затворите ..

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря, Ник.

С оглед на неотплесването на темата не ми се искаше да правя разграничение между социопатията и психопатията, затова написах "психопатични черти" - малко по-популярно казано, но вметката ви е напълно на място.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Ако в затвора сексуалната депривация може да промени сексуално активния човек да задоволява потребността си по необичаен начин, значи ПРИ НЯКОИ УСЛОВИЯ ХЕТЕРОСЕКСУАЛЕН ЧОВЕК МОЖЕ ДА СЕ ДЪРЖИ КАТО ХОМОСЕКСУАЛЕН.

Това е невярно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 17 минути, Втори след княза said:

Моля да обърнете внимание и на този текст. Удебеленото се отнася за това, че хомосексуалното поведение може да е по своя воля и да остане и след излизане от затвора.

Although there has grown up to a considerable literature on sex experiences in prison, little has been written on the post-prison behavioral patterns of those who, voluntarily or involuntarily, become initiated into homosexuality while incarcerated. In the light of the considerable number of prisoners and ex-prisoners in the original Kinsey sample, it is possible that the Institute for Sex Research might have in its files material that would shed light on this problem. To date, nothing has been forthcoming. In one of the few references to the subject, Kirkham (1972, p. 42) suggests that sexual experiences in prison may have permanent effects on the lives of some of the participants: "Can such men return to conventional heterosexual lives after release, or has the experience of being forced into acts of passive homosexuality been so traumatic as to preclude the resumption of sexual relations with members of the opposite sex?" In a search for an answer to his question, the present paper studies ex-prisoners whose initiation into homosexuality occurred during prison.

това звучи слабо - не е ясно дали  субектите са със хетеросексуална ориентация ,  с хомосексуална ориентация нили са бисексуални

1972 година..Откритите хомосексуални практически ги няма, повечето са прикрити

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Втори след княза said:

In a search for an answer to his question, the present paper studies ex-prisoners whose initiation into homosexuality occurred during prison.

  Ей това не е правилно.

"Initiation" не е правилно. Защото предполага доброволност, а нищо доброволно в нечие системно сексуално малтретиране няма. Затова се говори за сексуално насилие в затворите:

https://www.bbc.com/news/uk-45499591

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2438589/

Продължителното жестоко малтретиране, особено сексуалното, особено у момчетата и мъжете (независимо дали се е случило в детството им или на по-късна възраст) установено води до промени в цялостната себеизява, вкл. напр. страх от сексуални взаимоотношения с пълнолетни лица (разбирайте педофилия), примерно. Или проблем със секса по взаимно съгласие изобщо. Психическа травма, подхопаваща всички аспекти на личността изобщо, включително способността й да създава и поддържа задоволяващи сексуални отношения като равен с равен. Повторна виктимизация - веднъж жертва, цял живот жертва. Или какво ли не. Но не защото "в затвора попаднал на хора" и после - ехеее, хей живот, здравей, здравей! Нито защото някой го е "научил" колко хубаво е да е педофил. А защото това е рекция на травма.
 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...