Отиди на
Форум "Наука"

Абстрактното изкуство е още само декоративно изкуство


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 5 часа, ramus said:

Някой си се опитваше да говори за ИЗКУСТВО, а не кой с какво му била свързана професията. Разговор, за изкуство, който се води от хора които 'работят" с изкуство, но самите те не са ТВОРЦИ!!!... няма как да бъде друго яче. Нещо подобно е да си работник в Лувъра, примерно. Да се занимаваш да носиш картини, да ги пазиш, или изучаваш, оценяваш... дори и да ги копираш... да живееш си сред тях... да обясняваш на други хора какво означават и какво си научил по една или друга картина, любопитни подробности от живота на художника, статистика на живота, особености на боята или на дървото на рамката... Но обречен никога да не ги докоснеш с душата си...

------

Всъщност вие само споменавате думичката ИЗКУСТВО, но само като философстване по него. Само като лични впечатления, личен опит с автори и техни произведения... Лични съждения по едно или друго, по един или друг автор, но... всъщност ТВОРЕЦ няма. Съвсем ясно е че го няма... Твореца говори за творчеството по различен начин... защото той говори от душата, за душата си...

---------

Английския език също няма и разлика между любов и обич, в руския също, а в българския има две думички. Има и други примери... Въобще - като се отнася до това всеки да се самодокаже и да звучи логично и убедително, се вижда че с лекота го може, че се е научил... че си е намерил начините. И както се писа вече - "това било достатъчно"...

А ти откъде знаеш дали аз не пиша или не рисувам, тоест не "творя" по твоите критерии. Това което описваш по-натам за екстазите си пред картини или музика са си твоите лични усещания и не е необходимо да занимаваш публиката с тях. Казах ти го ясно, не желая, това което не мога - затова не се натрапвам да си изтъквам "творбите" пред другите, защото имам много ясната преценка колко ми е таланта.

Всички треньори ли, според твойта логика, трябва да са задължително велики футболисти, я помисли.

Но темата я оспами окончателно, а "не храни трола" е златно правило.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Б. Киров said:

публиката с тях

извинявай, не знаех че сме на представление и че е налице публика. И че е "важна".

Влезе сам в защитна позиция, изразяваш съвсем открито дразнене, а по-горе написа че "съм, се бил хванал на номер някакъв си".

Това на което ти реагираш дори не е номер от моя страна. Не съмм ннаписал нищо лично, нито преминавам лични граници...

Сам предложи за "шоуто", после се оказва че било номер... Нито съм нарушил правилата, нито уважителния тон, нито личното пространство на някого. Личното виждане на някого пак ще си остане негово...

Доста детински е модела на дразнене, който преминава вече в схема - при всеки случай, при който се представи различно отражение на думите на някого... и веднага да се влиза в сърдита защитна реакция и всеки по своя си начин я изиграва. Все пак това е също част от комуникацията... но не спомага за нея. Всъщност - не спомага за каквото и да е. И все пак всеки е свободен да си я изрази. Е, ок.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Споделям наблюдение:

На която да е тема се гледа сериозно в рамките на 3 стр.

След това има лични нападки, разводняване, темата видимо се изчерпва... или пък ни е до толкова "вътъка".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, ramus said:

Доста детински е модела на дразнене, който преминава вече в схема - при всеки случай, при който се представи различно отражение на думите на някого... и веднага да се влиза в сърдита защитна реакция и всеки по своя си начин я изиграва.

Все пак това е също част от комуникацията... но не спомага за нея. Всъщност - не спомага за каквото и да е. И все пак всеки е свободен да си я изрази. Е, ок.

Трола ( в единствено число) е виновен за всичко. И "всички". Това е лесната причина и е лесен консенсус. Поне на "Сърдитите"...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, ramus said:

Трола ( в единствено число) е виновен за всичко. И "всички". Това е лесната причина и е лесен консенсус. Поне на "Сърдитите"...

Това за "трола" не беше персонално, а по принцип.

Преди 13 часа, Втори след княза said:

Споделям наблюдение:

На която да е тема се гледа сериозно в рамките на 3 стр.

След това има лични нападки, разводняване, темата видимо се изчерпва... или пък ни е до толкова "вътъка".

Ако под "вътък" разбирате желанието да четем и мислим, може би; ако се върна към 3-та страница, последното смислено нещо за мен в тази дискусия, което написах, преди "разводнението" беше съпоставянето на "мимезис" /подражание и "дигезис" /наратив, основан само на факти; както и отхвърлянето на всякакъв "мимезис"/подражателно изкуство от Платон. Етимологията на втората дума, дигезис, според мен, има връзка с латинското digitus, което буквално означава "пръст", палец или показалец. Оттук чрез редица натоварвания и нови значения, тази дума днес означава "дигитализация", тоест цифровизиране. Между идейното/наративно изкуство, което допуска единствено Платон и абстрактното/декоративно изкуство съществува пряка пътека през Пещерата със сенките в Шеста книга /ако не се лъжа?/ на "Държавата"; както и между дигиталното изкуство, на което е способен компютърът, което би могло да бъде качествено декоративно изкуство /всъщност много десени за платове се генерират от компютърни програми/ - съчетание на форми и цветове, може би, точно компютърът е в състояние да произведе най-хармоничното като цветове и форми декоративно изкуство.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Днес бях на изложба на художничка и на картините гърдите на изобразените жени странстваха по телата им. Разбрах, че самите жени имат невисоко и неестетично отношение към себе си, а заради това и мъжете с отегчение ги ... обичат.

Другото, което изложбата ми внуши бе, че светът е карнавал, цирк. Циркаджии са и патриарсите, и художничката, и светците, и Христос. Дали авторката е отговорна за това, което ми внушава и не иска ли да предаде чисто, недвусмислено своята идея (ако я има)? Примерно тук има тема за изобретението и отговорността на изобретателя, ами художникът?

Не зная кой гласува ЗА, с парите си за това изкуство. Останах с впечатление, че сноби и някои с обществени пари. За моята спалня или хол- не е .

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...