Отиди на
Форум "Наука"

Прабългарите са древен кавказки народ.


Recommended Posts

Преди 3 часа, Конан вулгарина said:

Ами 

Ами вулгарос какво означава? 

Не знам..

Ама Конан Вулгарина, сигурно е нещо, като Мара Общата, на кимерийски, нали?😍

Надявам се, да не се сърдиш и отбираш от майтап:)

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 306
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 6 минути, skiahtro said:

Напротив, които разделя тракийска и гръцка култура и не я разглежда, като едно цяло има винаги различна цел от истината! Това е правило което може, да следваш и никога няма, да сбъркаш!

Проблеми са създавали предимно по-далечните племена, предимно на север и запад, където и не са били толкова цивилизовани, за това и там не са смятани толко, за траки

 

Какви проблеми са създавали траките като всичките им цивилизовани съседи са се нуждаели от роби.  А те съответно са обичали да воюват. Общо взето в градовете роб или наемник. А на село моето си е мое чуждото е общо.😁

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, skiahtro said:

Не знам..

Ама Конан Вулгарина, сигурно е нещо, като Мара Общата, на кимерийски, нали?😍

Надявам се, да не се сърдиш и отбираш от майтап:)

Не бе простия на латински. Има и кимерийци  в Уелс.

Редактирано от Конан вулгарина
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, skiahtro said:
Преди 9 минути, skiahtro said:

Траките също, са имали роби. Не излизай с толко банални митове и легенди:)

Селяни плантатори?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Аз съм скромен, смятам, че българите съществуват, единствено и само от както съществуват българи, т.е. не по рано от разпада на хунския съюз.

Смятам, че българите имат велика история, но малко българи я оценяват и залитат по чуждата такава.

Българите, са един от малкото народи, които са дали култура на света!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, skiahtro said:

Аз съм скромен, смятам, че българите съществуват, единствено и само от както съществуват българи, т.е. не по рано от разпада на хунския съюз.

Смятам, че българите имат велика история, но малко българи я оценяват и залитат по чуждата такава.

Българите, са един от малкото народи, които са дали култура на света!

Да. 

Преди това(преди хуните да разбъркат котела от племена и народи- мисля че само го разбъркват, иначе ората са си там и не се надпреварват с камилите да оправят демографията на източна Европа, от индустан, тян-шан или Токио) е тъмна индия и нишката на приемственост с който и да е от старите титуляри е прокъсана, впоследствие скъсана. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, БатеВаньо said:

Да. 

Преди това(преди хуните да разбъркат котела от племена и народи- мисля че само го разбъркват, иначе ората са си там и не се надпреварват с камилите да оправят демографията на източна Европа, от индустан, тян-шан или Токио) е тъмна индия и нишката на приемственост с който и да е от старите титуляри е прокъсана, впоследствие скъсана. 

Само уточнение: скъсана за нас като информация или изобщо? Според мен е само за нас. 

Link to comment
Share on other sites

А може ли някой, да уточни, каква по-точно информация търсите?

Досега никой не ми е отговорил на този въпрос. Всички търсят някаква информация и никой не знае каква..

Имаме българи, съответно имаме българщина, характеризирайте ми българщината и обещавам ви, че аз лично ще ви намеря българите...

Нека го задам по друг начин въпроса, допускате ли че може, да съществуват българи, без българщина?

Link to comment
Share on other sites

За да търсим нещо, първото условие е, да знаем какво търсим! Условието на уравнението!

Защо Атила е българин, а не турчин, примерно?

Защо траките, са българи, а не гърци, турци, румънци?

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може би защото синът му е българин? Или най вече защото звучи фундаментално да имаш такъв родоначалник. Такъв авторитет.😏

Редактирано от Конан вулгарина
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Конан вулгарина said:

Само уточнение: скъсана за нас като информация или изобщо? Според мен е само за нас. 

Изобщо според мен. Човешкият ресурс винаги е бил най-ценен. Борбата между владетелите/вождовете е била за брой хора и е представлявала като сливане или поглъщане при бизнес организациите. 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Сливане_и_поглъщане

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 14 часа, Конан вулгарина said:

Не бе простия на латински. Има и кимерийци  в Уелс.

това че имаме някакви приблизително сходни наименования /и то звучащи ни сходно на български/ не е непременно доказателство за родство. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 11 часа, Конан вулгарина said:

Да търсим българщина в българина Атила. Без да залитаме както казваш.

Атила не е българин, но степните народи от 6-7 век умират да се отъждествяват и да извеждат митологичните си родословия от хуните. Въпрос на престиж и утвърждаване по онова време. Похватът е толкова стар, колкото и света /. Римляните и гърците правят същото с героите от Троянската война. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Привет. Не е българин, то е ясно няма данни тогава да е имало българи. Има някакви племена който са били в този съюз. Знае ли някой Атила от кое племе е. Също се знае че древните историографи са имали творчески подход към истината. Значи няма логика всички да го дърпат към себе си. А ние да викаме не! Той е китаец или пък турчин. Пълен абсурд искаш да се докоснеш до нещо толкова велико, все пак е променило Европейската действителност и същевременно с другата ръка си пречиш. От всичките тези племена и народи кой е оцелял? Кога идват маджарите да не говорим за тюрките. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...