Отиди на
Форум "Наука"

Войната в Сирия


Recommended Posts

  • Потребител
On 29.09.2018 г. at 21:45, Frujin Assen said:

Още новини

1 Ердоган обвинява САЩ, че не са му предали Минбадж както са се разбрали по рано и там остават кюрдски терористи.

2 Турците евакуират населението от крайграничните села с обяснението, че създават учебни зони. 

3 Малид Муалем-външен министър на Сирия е заявил, че засега е доволен от ситуацията в Идлиб.

4 ХТШ е извършила нападение над сирийската армия близо до равнината Ал Габ, убити са четирима сирийци и са ранени петима. В отговор сирийската артилерия е обстреляла град Кабани.

5 Боевете в Сувейда продължават.

6 Боевете при Бугуз Фуркани продължават.

7 В Джейш ас Шегур е бил проведен митинг против съглашението Ердоган- Путин. Съобщава се, че част от бойците на ХТШ, Джейш ал Иза и Хорас ад Дин заедно с част от мирните жители са готови да преминат на страната на Халифата за да се противопоставят на сделката с кървавия диктатор Асад.

 

игил.jpg

Виждаме идлибски опозиционери с халифатски знамена. Хвала на таквизи опозиционери!

 

20-30 маймуни на 4-5 мотора снимани отблизо и навярно крещят алаху акбар....

В една селска кръчма ще намериш толкова запалянковци на местният 3 класен футболен отбор....🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 399
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

ХТШ се реформира. Сега той ще има три армии във всяка от които по три бригади на териториален принцип.

1 Армия Джейш ал Абу Бакр ал Садик

Лива Бадия, Лива Идлиб, Лива Хомс

2 Армия Джейш Умар бин Ал Хаттиб

Лива Халаб, Лива Хама, Лива Шаркия

3 Армия Джейш Осман бин Афен

Лива Худуд, Лива Сахел, Лива аш Шам

 

 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Продължават боевете в Ас Сафа, там сирийците имат някой скромни успехи, най големия от които е превземането на района Кабр Шейх Хусейн. Така са на 4 км от централните части Тел Ас Сафа които се явяват основната халифатска крепост.

ас сафа.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

МЪЛНИЯ В БГ НАУКА!!!

След многодневни кандърми ръководството на ХТШ се е съгласило с предложенията на турското разузнаване да се изтегли от демилитаризираната зона  в Идлиб и да разпусне своето "Правителство на националното спасение". Обещано им е присъствие във "Временното правителство" на умерената опозиция.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Не съм писал няколко дни едно защото нищо съществено не се е случило, второ бях зает.

1 За трети път в последната седмица кюрдите влизат в Шадж и за втори в Хаджин. Там американците постоянно бомбят, но когато спрат и кюрдите влязат халифатците контраатакуват и изтласкват кюрдите. 

2 Сирийското правителство е изразило увереност, че Турция ще успее да разоръжи опозицията в Идлиб и да изгони от там чуждестранните наемници. След което турската армия ще поеме контрола над Идлиб. Когато и това стане ще започнат конкретните преговори между Асад и Ердоган за предаването на Идлиб под сирийска власт.

3 Партизанската война в Африн продължава. Кюрдите всекидневно съобщават за убити опозиционери.

4 Съобщава се, че в ХТШ е започнало масово дезертьорство. Опозиционерите се вливат във враждебната ДТС. Започнала е поредната гражданска война между ДТС и ХТШ. ДТС се хвалят, че са убили 7 командири при засада когато отивали на съвещание, а ХТШ, че са убили няколко бойци от ДТС при бой в Хазарин.

идлиб.jpg

Предполагаема карта на демилитаризираната зона в Идлиб.

5 В Рака халифатците са се опитали да вдигнат въстание, но опита е бил осуетен от кюрдите. Те съобщават, че в него са участвали няколко десетки души. Убити са шестима, а са пренени още четирима, останалите са успели да отстъпят извън града.

6 В Ас Сафа продължават тежките боеве. Появяват се съобщения, че халифатците са изгубили надежда и се опитват поединично да избягат от района.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новините

1 Започнала е отново войната между ХТШ и ДТС. ХТШ щурмуват град Кафр Халаб, а край Тадил е имало сражение. Това са градове близо до Алепо.

2 Ахрар аш Шам и Ислямската партия на Туркестан са отхвърлили договора Ердоган-Путин и са обявили, че няма да се изтеглят от демилитаризираната зона.

3 Опозиционерите от Ахрар аш Шаркия също са се обявили против ставащото и в северна Сирия са започнали да нападат отряди от протурската ССА.

4 В боевете при Ас Суса между кюрди и халифатци са победили халифатците, като са изтласкали кюрдите и даже са взели пленници.

5 Халифатците са атакували нефтеното поле Коноко и са успели да убият няколко кюрди и да взривят някакво оборудване.

6 Племенното арабско опълчение от Рака е нападнало кюрдски блокпост в покрайнините на града. Убити са няколко кюрди.

7 В боевете при Ас Сафа сирийците са превзели местността Ард ал Банат. Към фронта са изпратени подкрепления.

8 Бойци от Джейш ал Иза са проникнали на сирийска територия за да минират път в Латакия, но са били заловени.

9 Водят се боеве между кюрди и халифатци при Ал Багуз.

10 Руснаците са казали какво са поискали от Ердоган. Пълно разоражаване на опозицията в Идлиб, а тези които не се разоражат ще бъдат унищожени.

11 Слухове, че руснаците ще разположат в Сирия задхоризонтен радар, благодарение на който ще могат да следят всеки самолет който излита, лети и каца в твърде обширен район от Израел и Саудитска Арабия, през Турция до Иран.

12 При Азаз кюрдите са успроили засада и са убили няколко бойци от ССА.

13 Слухове, че ХТШ са превзели от Нуредин ас Зинки (част от ДТС) град Мираназ.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Започнало е извеждането на тежкото оръжие от демилитаризираната зона.

2 Кюрдите от Афринско са се оплакали, че опозиционерите от ССА се държат като окупатори мародерстват, като крадат всичко до което се докопат и проявяват ненужно насилие.

3 Боевете при Ал Марашида между кюрди и халифатци продължават.

4 Халифатците продължават с терористичните актове в Рака. Само за миналата седмица са взривили 12 бомби.

5 Продължават боевете при Ас Сафа

6 Халифатските спящи клетки в Идлиб започват да се събуждат и да организират атентати. Вчера в Ал Дана е взривена бомба, убит е един човек.

7 В Сирия са разгърнати С-300ПМ2, които не са експортна версия и са най модерните за момента.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 В Шахил и Абу Хамам халифатците са извършили два големи взрива- убити са над 10 кюрди. 

2 Американците са бомбили Ал Суса.

3 Опозиционерите от Ислямска партия на Туркестан са нападнали сирийските позиции в Латакия, но са били отбити.

4 Халифатците са нападнали кюрдски конвой около Ал Шадади, убити са няколко кюрди.

5 Боевете при Ас Сафа продължават.

6 В Рака халифатците са извършили голям взрив, убити са неустановено число кюрди.

43542722_1934412999940000_6706443737368625152_n.jpg

Сухейл Хасан

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Опозицията е обстрелвала Алепо в опит да накара сирийците да я атакуват и така да провали договора Ердоган-Путин.

2 Турците са реагирали остро на прехвърлянето на още кюрди в Минбадж и са обвинили САЩ, че провалят споразумението. 

3 Руснаците са доволни от ситуацията в Идлиб и от това, че Ердоган е успял да накара опозицията да изведе тежкото оръжие.

4 ХТШ и Ислямската партия на Туркестан са се обявили против извеждането на тежкото оръжие и са изразили недоверие към Турция.

Боевете при Ас Сафа

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Американците извеждат ЗРК Пейтриът от Йордания

2 Израелските Ф-35 са спрени от полети по съвет от САЩ докато се разследва катастрофата в Южна Каролина.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 При Хаджин са задържани две руски гражданки- Амина Кадирова и Халифа Саланова заедно с малолетните им деца. Смята се, че са съпруги на халифатци и са се опитали да избягат.

2 Боевете при Хаджин продължават. Халифатците пак са извършили партизанско нападение над нефтодобивните платформи, а американската авиация ги е бомбила.

3 В битка при Бахра халифатците са убили над 10 кюрди.

4 Ердоган е заплашил САЩ, че ще нападне Минбадж със или без договорка.

5 Двама американски войници са били убити, а трима ранени при терористичен акт в Рака.

6 Американската армия е бомбила Хаджин със забранения бял фосфор.

7 Слухове, че халифатците са атакували бежански лагер в провинция Деир Зор и са взели в плен над 100 мирни жители.

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 След пристигането на подкрепление сирийците са подновили настъплението си в Ас Сафа.

2 ХТШ са приели да спазват договорката между Ердоган и Путин. А после пак са отказали-цирк.

3 Гражданската война между ХТШ и ДТС в Идлиб продължава, имало е боеве при град Джабал Туркмен- победили са ХТШ.

4 Халифатците се хвалят, „е при две атаки над Шефах са убили над 30 кюрди.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Пиша по рядко в темата, тъй като не се случва нищо по особено, а не виждам смисъл всеки ден да пиша едни и същи неща за партизанските войни в Сирия, които за момента не променят нищо.

1 Халифатците са подпалили помпени станции в нефтените полета Омар. 

2 Кюрдите са признали, че имат трудности във войната с Халифата.

3 ХТШ отново са отказали да напускат демилитаризираната зона в Идлиб

4 Сирийците прехвърлят големи сили в Ас Сафа.

 

5 Халифатците са организирали две големи контраатаки над кюрдите в Деир Зор

6 Руснаците са се съгласили да дадат отсрочка на Ердоган да кандардисва ХТШ.

7 Боевете в Сувейда

 

8 Продължава гражданската война в Идлиб

9 Продължава партизанската война на халифатците против кюрдите

10 Продължава партизанската война на кюрдите против турците в Африн

11 Сухейл Хасан е пристигнал в Абу Духур, слухове, че скоро сирийците ще нападнат ХТШ която отказва да се изтегли от демилитаризираната зона.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Попадна ми сериозна информация. Според нея Турция сериозно се укрепява в Сирия. На жителите се раздават турски лични документи, пусната е обръщение турската лира, турците формират сили за безопасност от свои привърженици. По всичко изглежда, че турците имат намерение дълго да стоят в Сирия, а според някой опасения и завинаги.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едва ли някой се е съмнявал къде ще се окаже сирийския дивизион С-300, но вече потвърдено и от сателитните снимки.
https://twitter.com/imagesatint/status/1055164949952106496

ПС: Засега са 4 ПУ, както и каза Шойгу - първо са били в Хмеймим, докато е вървяло оборудването на въпросната позиция. Транспортирани са (от Хмеймим) миналата седмица.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Така.

Не пиша по темата, тъй като няма и какво да се пише. Кучето си лае керванът си върви. Всички партизански войни - на Халифата против кюрдите, на кюрдите против турците си продължават без значителни изменения. Турците продължават да кандардисват ХТШ да се махне, но те не се махат. Продължава гражданската война в Идлиб между опозиционерите. Ердоган засега се проваля, но Путин си мълчи, сирийците току прехвърлят войски и се готвят да нападнат, но не нападат. Боевете в Ас Сафа продължават, халифатците там продължават да се държат.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Отново няма някакви особени новини, но все пак.

Най новото е, че при започналите пясъчни бури в Сирия халифатците започнаха офанзива против кюрдите и ги изтласкаха от районите до иракската граница.

халифат.jpg

Ердоган отново е обявил, че има намерение да окупира всички кюрдски райони на Сирия, тъй като там има терористи.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини.

1 На турската граница са забелязани американски военни. Смята се, че Ердоган няма да посмее да заповяда нападение при което могат да пострадат американци. 

2 Съобщава се, че халифатците са убили чуждестранни съветници при настъплението си. Смята се, че са американци и/или французи. 

3 Американците са започнали масирани бомбардировки над халифатските райони.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новините.

1 ДТС са превзели от ХТШ град Кафр Хамра, в хода на боевете е убит високопоставен конандир от ХТШ.

2 В Хасака и Рака се усилва партизанската война на арабите против кюрдите. 

3 Тежки боеве между ДТС и ХТШ при град Дараат Изза.

4 Съобщения, че халифатците готвят голяма офанзива против кюрдите. Халифатци са забелязани при солите полета Малах.

халифат1.jpg

Отбелязал съм ви на картата Малах, където са забелязани халифатци.

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...