Отиди на
Форум "Наука"

Войната в Сирия


Recommended Posts

  • Мнения 399
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 36 минути, Frujin Assen said:

Информацията, че сирийците са влезли в Минбадж се оказа преждевременна.

Градът ми прилича на Берлин 45. Четири армии - американци , кюрди, сирийци и турци в разните части  на града.  Възможно руснаци и иранци .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Модератор Военно дело

Зарязах я аз тази тема, което е грешка. 

1 Нуредин аз Зинки (част от ДТС) бяха унищожени от ХТШ в тежка гражданска война в Идлиб. Остатъците са отишли в Фейляк аш Шам. Същевременно ХТШ е в примирие с Ахрар аш Шам - най важната част от ДТС.

2 Кюрдски делегации са заминали за Дамаск и Москва да преговарят след ката американците напускат. Най лошия сценарий е съгласието на Тръмп турците да окупират 30 километрова зона по границата. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фружине, как мислиш? Защо американците си обират крушите от Сирия? Какво ще стане с кюрдите, ако турците ги запукат здраво, и Ердоган се скара с Тръмп, дето щял да разори икономически Турция?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Какво става ли? Става това за което говорих. Хегемона в лицето на САЩ се призна за победен. Ердоган се оказа достатъчно силен, за да застави Тръмп да престане да се отнася с него като със слуга (както прави примерно с Бойко Борисов) и да седне да преговаря. Американците не се оказаха достатъчно силни да смачкат Турция и бяха поставени пред избор- или напълно да скъсат отношения с тази толкова важна страна, или да преговарят. Убеден съм, че пускането на пастора и изтеглянето от Рожава (както и слуховете, че ще предадат Гюлен) са част от договорки между Тръмп и Ердоган. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Frujin Assen said:

Какво става ли? Става това за което говорих. Хегемона в лицето на САЩ се призна за победен. Ердоган се оказа достатъчно силен, за да застави Тръмп да престане да се отнася с него като със слуга (както прави примерно с Бойко Борисов) и да седне да преговаря. Американците не се оказаха достатъчно силни да смачкат Турция и бяха поставени пред избор- или напълно да скъсат отношения с тази толкова важна страна, или да преговарят. Убеден съм, че пускането на пастора и изтеглянето от Рожава (както и слуховете, че ще предадат Гюлен) са част от договорки между Тръмп и Ердоган. 

Не, че се радвам кой знае колко, но да си призная харесва ми това развитие на събитията. Световните главорези си подвиха опашката, и ще се радвам ако сега някой им потърси сметка и отреже тяхната глава! Ердоган показа мускули, но няма да е за дълго. Нашите медии не дават точна информация и за това не им вярвам. Западните пък представят нещата едностранно, и избирателно! За това не знам до каква степен това е обективно, но повече вярвам на тази информация!

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Last roman said:

това какво общо има със Сирия?

Общото е, че това, че едни, мислещи се за богоравни създават проблеми и предизвикват войната освен в в Сирия и на други места по света, и други, които им показват че никой не е безсмъртен и че този който се мисли за най-силен и е решил да коли наред безнаказано, може да бъде разстрелян от друг дето му е омръзнало да го търпи, и слага край на безобразията на разсилния! 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Четрима американски войници са убити при взрив в Минбадж. Халифата е поел отговорност за терористичния акт.

Продължават тежките боеве между халифатци и кюрди за село Суса. Засега кюрдите успешно изтласкват халифатците.

халифат6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 5 минути, Frujin Assen said:

Четрима американски войници са убити при взрив в Минбадж. Халифата е поел отговорност за терористичния акт.

Има интересна, но непотвърдена информация, че сред убитите е бил саудитския министър на Персийския залив Тамер ал Сабхан и кадрови турски разузнавач. Има съмнения, че това е била много важна среща, на която са текли важни преговори за Сирия.

Продължават тежките боеве между халифатци и кюрди за село Суса. Засега кюрдите успешно изтласкват халифатците.

халифат6.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 16.01.2019 г. at 16:36, Frujin Assen said:

Нуредин аз Зинки (част от ДТС) бяха унищожени от ХТШ в тежка гражданска война в Идлиб. Остатъците са отишли в Фейляк аш Шам. Същевременно ХТШ е в примирие с Ахрар аш Шам - най важната част от ДТС.

Това е сериозен шамар за Ердоган, почти никои не остана от протурските групировки в Идлиб. Саудитска Арабия се опитва да вземе реванш.

 

On 16.01.2019 г. at 17:19, herkules said:

Фружине, как мислиш? Защо американците си обират крушите от Сирия? Какво ще стане с кюрдите, ако турците ги запукат здраво, и Ердоган се скара с Тръмп, дето щял да разори икономически Турция?

Това не е точно така, изтеглят някакъв персонал но част от силите остават. Пак преекспонирате, и давате невярна информация. Защо никои не пише,че Тръмп е заплашил Ердоган по телефона, ако се занимава с кюрдите ще фалира икономиката на Турция. Американците разполагат на границата на Ирак и Сирия контингент.

 

Преди 13 часа, Frujin Assen said:

Какво става ли? Става това за което говорих. Хегемона в лицето на САЩ се призна за победен. Ердоган се оказа достатъчно силен, за да застави Тръмп да престане да се отнася с него като със слуга (както прави примерно с Бойко Борисов) и да седне да преговаря. Американците не се оказаха достатъчно силни да смачкат Турция и бяха поставени пред избор- или напълно да скъсат отношения с тази толкова важна страна, или да преговарят. Убеден съм, че пускането на пастора и изтеглянето от Рожава (както и слуховете, че ще предадат Гюлен) са част от договорки между Тръмп и Ердоган. 

Браво. Е това е. Тая геополитика на нищо я направи. :ag: Гледам това фактите за нищо ги нямаш. Ердоган напляскал Тръмп и тои бяга,.... смях и веселие!!:D

 

Преди 6 часа, herkules said:

Не, че се радвам кой знае колко, но да си призная харесва ми това развитие на събитията. Световните главорези си подвиха опашката, и ще се радвам ако сега някой им потърси сметка и отреже тяхната глава! Ердоган показа мускули, но няма да е за дълго. Нашите медии не дават точна информация и за това не им вярвам. Западните пък представят нещата едностранно, и избирателно! За това не знам до каква степен това е обективно, но повече вярвам на тази информация!

Това пък откъде дойде? Какви опашки ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, herkules said:

Сериозно ! Аз предполагах нещо подобно, ама това,не знам как да го нарека, ..... нещо, да те информира е несериозно ! Ако не знаеш езици седни научи някакъв поне ще се информираш като хората, или гуглепреводач. :ai:

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, bulgaroid said:

Сериозно ! Аз предполагах нещо подобно, ама това,не знам как да го нарека, ..... нещо, да те информира е несериозно ! Ако не знаеш езици седни научи някакъв поне ще се информираш като хората, или гуглепреводач. :ai:

Нямам претенции да говоря перфектно английски, но каква е гаранцията, че статии на английски са достоверни? Сигурно пък ако са на руски, ще е отново дезинформация или ще е част от хибридната война! Може и да съм достатъчно информиран, а и следя световните новини. Сам мога за събера 2+2

И, като говорим за Сирия, какво е обяснението от английски анализ за бягството на американците? Дали са унищожили Идилци напълно? Дай линк!

От този мога да си направя сам заключения!

https://www.nytimes.com/2018/12/20/world/middleeast/winners-losers-syria-trumps-troops.html

Аз намирам все на бъргарски! И някак си по ми харесват!

https://debati.bg/atentat-na-islyamska-darzhava-v-siria-ubi-5-amerikanski-voenni/

Е, и с българския може да не съм перфектен,  по нашия край българският ни разговорен език е възприет от Търновската школа, Охридската е за софийския регион! Не съм американофоб, но разбирам американофилите. Либералната "демокрация" успя да промие мозъците на подрастващото поколение и болшинството от обществото ни остана без инстинкти за самосъхранение. Случващото се в Сирия е ярък пример за действителната "власт" на САЩ и страхът от възмездие, за престъпленията им срещу човечеството!

 

Редактирано от herkules
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, herkules said:

Нямам претенции да говоря перфектно английски, но каква е гаранцията, че статии на английски са достоверни? Сигурно пък ако са на руски, ще е отново дезинформация или ще е част от хибридната война! Може и да съм достатъчно информиран, а и следя световните новини. Сам мога за събера 2+2

Така е голяма част от източниците и на английски не са достоверни, препоръчвам ти да следиш независимите блогери, големите информационни агенции и вестници са точно и най-големите източници на глупости и измислени новини,също като у нас. 

 

Преди 8 часа, herkules said:

И, като говорим за Сирия, какво е обяснението от английски анализ за бягството на американците? Дали са унищожили Идилци напълно? Дай линк!

От този мога да си направя сам заключения!

https://www.nytimes.com/2018/12/20/world/middleeast/winners-losers-syria-trumps-troops.html

Аз намирам все на бъргарски! И някак си по ми харесват!

https://debati.bg/atentat-na-islyamska-darzhava-v-siria-ubi-5-amerikanski-voenni/

Е, и с българския може да не съм перфектен,  по нашия край българският ни разговорен език е възприет от Търновската школа, Охридската е за софийския регион! Не съм американофоб, но разбирам американофилите. Либералната "демокрация" успя да промие мозъците на подрастващото поколение и болшинството от обществото ни остана без инстинкти за самосъхранение. Случващото се в Сирия е ярък пример за действителната "власт" на САЩ и страхът от възмездие, за престъпленията им срещу човечеството!

Ами изтеглянето не е точно изтегляне https://www.straitstimes.com/world/united-states/us-says-no-timeline-for-syria-withdrawal-as-fighting-continues

Някои се изтеглят на границата други остават, играта е с различни залози. Има мнение за тънка игра на американците с цел да предизвикат конфликт между Турция и Иран за Сирия, така ли е ще видим ! Играчите в Близкия Изток са няколко като всеки е против всеки, Израел е против всички, Саудитска Арабия и държавите от залива са отделна група която засега губи позиции. Имаме блока Турция и  Катар,между другото за тях има твърдения,че точно те са опората и тайния съюзник на Ислямска държава, Идлибските, Джебхат ан Нусра или ТХШ сега, са инструмент на Саудитите, а Сирийците са подкрепяни от Иран. Войната е всеки срещу всеки , без ясен победител засега. Хуситите от Йемен също участват в тази игра. Голямата воина в Близкия изток изобщо не е химера. 

Български източници с ясна и вярна на 100% информация досега не съм срещал. ако искаш анализи с някаква достоверност пробвай с това https://www.livejournal.com на руски е има много плява но има и стойностни неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Малък офтопик.

Афганистанските талибани са се похвалили, че са нанесли тежък разгром на правителствените сили в провинция Фараб. Била разгромена мотоколона и са убити над 70 войници, част от тях американци. По правителствени данни са убити 20 души и сред тях няма американци.

фараб.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сега за Сирия.

1 Гражданската война в Идлиб продължава с изявено надмощие на ХТШ. 

2 Боевете за Суса между кюрди и халифатци продължават. Този микроскопичен анклав е последната организирана опора на халифатците. Навсякъде другаде те са принудени да водят партизанска война.

3 Кюрдите в Африн продъйлжава партизанската война с турците и протурските опозиционери. 

4 Турците разпространяват такива карти като част от своята пропаганда против кюрдите. В случая те заиграват на кюрдско-арабските противоречия. Един вид се надяват арабите да ги посрещнат като освободители от кюрдите.

турско.jpg

5 Кюрдската делегация в Дамаск е поставила своите условия.

1 Сирия остава единна и неделима (иначе казано - турците да се махат)

2 Широка кюрдска автономия

3 Кюрдската автономия ще има свое представителство в Дамаск

4 Кюрдското знаме става официално и ще се поставя на административните сгради заедно със сирийското

5 Кюрдското опълчение става част от сирийската армия и ще отговаря за охраната на сирийско-турската граница.

6 Кюрдската автономия ще има право на своя външна политика, ако тя не противоречи на сирийската

7 В кюрдските райони кюрдите ще организират изборите за новата конституция.

8 В кюрдската автономия кюрдския става втори официален език

9 Образованието ще е в кюрдски ръце

10 Кюрдската автономия ще получава дотации от Дамаск

 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Браво на Фружин! Много информация добре поднесена но ако се спори за достоверността... ясно е че в момента е безмислено. Всеки си изявява пристрастията. При тая пропаганда, толкова много играчи трябва време. Колкото до Ердоган в близкото минало на доста диктатори им дадоха шанс да си вирнат носа и после бяха стъпквани. Примери много. Остава да чакаме още новини от Сирия.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Кюрдите се хвалят, че са убили петима бойци от ССА и двама турски войници в Африн при партизанско нападение.

2 ХТШ са извършили дръзко нападение над сирийците в Аштан и са убили и ранили неколцина войници.

3 На идлибския фронт се прехвърля 9 дивизия от сирийската армия.

4 Сирийците са обстреляли с артилерия град Морек, където са разполежени Джейш ал Иза.

5 Неизвестни са убили селски кмет в провинция Дараа

6 Продължават боевете в Суса

7 Новини, че ХТШ са де помирили с ДТС и бойци на Ахрар аш Шам ще бъдат разположени на фронта вместо тези на ХТШ. 

8 В провинция Деир Зор е имало голяма антикюрдска демонстрация.

9 Имало е бой между сирийци и ДТС край село Кимар (между Алепо и Африн). Съобщава се за убити 7 опозиционери.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Израелски самолети са бомбардирали международното летище на Дамаск. Убити са 4 души, ранени са шестима. Нанесени са неголеми разрушения. Сирийците се хвалят, че са унищожили 30 израелски ракети.

В Африн е избухнал автобус бомба, когато е минавал покрай местното кметство. Убити са 4 души, а са ранени 11. Предполага се, че е дело на кюрдите.

Руснаците са бомбили щаба на ХТШ в Хан ел Сабил. Самите ХТШ са разстреляли няколко души заподозряни във връзки с Халифата.

Руснаците са бомбили Кафр Зита

В южен Дамаск е избухнал взрив резултат от терористичен акт. Затворен е околовръстния път. Жертви няма, не е ясно кой е отговорен за атентата.

В Хасака халифатски шахидомобил е нападнал американо-кюрдска колона. В резултат на взрива са убити петима кюрди и са ранени двама американци и един иракчанин.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Frujin Assen said:

Сирийците се хвалят, че са унищожили 30 израелски ракети.

Какво друго им остава след загубата на още 2 Панцира и един радар (освен ударената инфраструктура на летището).

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

По съобщения на руското военно министерство са свалени 7 израелски ракети. По съобщения на израелското сирийците са стреляли по време на лъжливо нападение. По техни данни нападението е в отговор на запуск на ракети земя-земя от сирийска територия по Израел. Предполага се, иранците са правили това.

Иксперти заявяват, че има предател в сирийското ПВО. Самите сирийци мълчат има ли загуби или не, само твърдят, че са сринали плановете на ционистите и те са останали с празни ръце.

Кюрдите са превзели Суса, а сега съобщават, че са превзели и Мозаина. 

халифат 7.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Кюрдите се хвалят, че са унищожили булдозер на ССА в Африн който е бил използван за строителство на укрепления.

2 Сирийски войник е бил ранен при престрелка в околностите на Алепо.

3 Кюрдите са превзели село Сафакин и сега атакуват село Багуз Фавкани. На картата е дадено като вече превзето.

 

халифат8.jpg

4 Относно твърденията на израелците, че са унищожили сирийски ЗРК, руснаците мълчат, а сирийците само казват, че "не отричат своите загуби", имайки предвид разбомбеното летище, но нищо не споменават за унищожени ЗРК. 

В случая трябва да си спомним Бисмарк кога се лъже най много 

1 Преди избори

2 По време на война

3 След лов

Кой лъже в случая е невъзможно за мен да определя.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...