Отиди на
Форум "Наука"
Р. Теодосиев

25 трика за ученика и студента

Recommended Posts

Има доста интересни и полезни неща в това видео. 

Споделете вашите трикове за учене, преписване и всякакви интересни и умни съвети са добре дошли :)

Аз не преписвах, понеже ме беше много страх от това, че може да ме хванат. Дори и от самата мисъл, че има вероятност да ме хванат ставах цялата червена, за това и не пробвах . Иначе редовно преди изпити си изписвах тетрадките с формулки, схемички, картинки, чертежчета...Така смилах материала и ми беше по лесно да го запомня. Редовно си ходех на лекций, от там запомнях една част и после ми беше по лесно при подготовката за изпит. Все пак при нас изпитите се взимаха главно с чертежи и формули, не с дълги теми (което за мен беше лесно, понеже не мога много да помня). От нас се изискваше да можем да мислим, а не да зубрим готови текстове и после да ги пеем. Който  учеше наизуст го късаха. Изучавахме различни механизми, методи и после с помоща на тях решавахме различни проблеми, задачи. Определено следването ми беше много интересно и приятно.:)

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...