Отиди на
Форум "Наука"

Обрязването при християнството


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 часа, Skubi said:

Незнам защо е толкова вълнуващу обрязването. Но досега не ми показа никой точно цитатите където това е описано в новият завет. Защото при юдеите обрязването е един вид съюз с Бог. Бриза или как му казват /вижте викито/, при християните нали това го направи Христос /който също е бил обрязан/, когато със своята жертва изкупува всички наши грехове за винаги.....

Така, че ако обичате дайте ми цитати да си ги видя.....Мерси боку....

Точно така. Св.Павел го обяснява някъде из Новия завет по този начин.

Има и един български лаф - "Прекален светец и Богу не е драг" .Аз мисля, че ако някой някъде се обрязва заради местен обичай или някакви хигиенни съображения - няма значение, но да се влага в това религиозен смисъл е в разрез с доктрините на  основните християнски конфесии.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Doris said:

Точно така. Св.Павел го обяснява някъде из Новия завет по този начин.

Има и един български лаф - "Прекален светец и Богу не е драг" .Аз мисля, че ако някой някъде се обрязва заради местен обичай или някакви хигиенни съображения - няма значение, но да се влага в това религиозен смисъл е в разрез с доктрините на  основните християнски конфесии.

Да,така е,но виж-все пак това е религиозен обичай. По същата логика все едно да питаш защо децата като ги кръщават, ги потапят в купела. За тях може пък да е странно това, както и на нас ни е странно обрязването .

Редактирано от Vivian
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според пастора Георги Шуманов, всички църкви проповядват лъжливо християнство, и затова са взели че премахват забраната за свинско и обрязването от новият завет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, krapetz said:

Според пастора Георги Шуманов, всички църкви проповядват лъжливо християнство, и затова са взели че премахват забраната за свинско и обрязването от новият завет.

До появяването Ти не бях и чувал за този Шуманов. Но няма да е последният който говори неканонизирани приказки....Незнам апостол или привържаник му си или просто провокираш но виж ересите които са били изколени до човек с изключение на богомилите които доста са се държали но накрая и те си заминават  

37073017808622758105.jpg

така, че късмет има твоят Шумов, че не бива изгорен на огън....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител
On 29.10.2018 г. at 19:20, krapetz said:

Здравейте, интересувам се от религия и по специално от християнството. Християнството е млада религия възникнала някъде в 1 век пр.Христа, знае се че има много по древни религии от християнството, някой дали знае в трактовките на хиндуизма или античната древногръцка политеистична религия да фигурира обрязването като религиозен обичай? та въпроса ми към теолозите по християнство тук, е  - как е възникнало обрязването като обичай в християнството, и защо не всички християни го практикуват, и дали в библията пише че християните трябва да се обрязват или да не ядат свинско.

 

Сега виждам въпроса ви, дано все още да ви интересува. 

Евангелие от Лука глава 2:21. Като се изпълниха осем дена, за да бъде обрязан Младенецът, дадоха Му името Иисус, наречено от Ангела, преди да се зачене Той в утробата.

 

22. А когато се изпълниха дните на нейното очистяне, според закона Моисеев, донесоха Го в Иерусалимi.gif, за да Го представят пред Господа,
23. както е писано в закона Господен, че всяко мъжко, което разтваря утроба, ще бъде посветено Господу;

Исус е бил обрязан, ако следвате него и вие следва да практикувате обрязването. 

Забрана за свинското има в Стария завет: Трета книга Моисеева Левит 11:7

7 свинята, защото копитата ѝ са раздвоени, и на копитата си има дълбок разрез, но не преживя; тя е нечиста за вас.
 
Но ако следвате Исус би трябвало да следвате и Мохаммед С.А.С. Исус прави проровество за идването на Мохаммед, в Корана има цяла глава посветена на майката на Исус Мериам и  много се говори за Исус, ислямът е единствената религия освен християнството, която признава съществуването на Исус. Мога да ви дам номерата на пасажите в Библията където Исус прави пророчество за идването Мохаммед и от където става ясно че Христос не е Бог а е негов пратеник, пророк, както Мохаммед С.А.С., както Моисей Муса, Както Ной Ноа и многото други, всички включителни Мохаммед са пратени със същото послание да призоват към единствения Бог. Ислямът трябва да го гледате като най-новата версия на Божествените религии. Има само един Коран, преводите не се смятат за Коран, само Арабския. Докато Библията има много варианти. Повече от половината Библия е писана от Павел, който е бил против християните и е допринесъл за убийството на много от тях. А знаете ли за намереното евангелие на Варвара. http://ikra.blog.bg/drugi/2012/02/26/novo-evangelie-iuda-umrial-vmesto-hristos.910333
Има и други бг сайтове, които пишат за него. Това явно е единственото не променено и идеята за Исус е същата както в исляма. Също в това евангелие се казва, че Павел, същия който е написал повече от половината на Новия завет е предател. 
 
Аз съм родена в християнско семейство, но приех исляма за моя религия. Смятам че това е правата вяра. 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Всъщност Павел реформира християнството и го прави различно от секта в юдаизма. Той именно казва, че няма нужда да си първом евреин и след туй християнин (Петър). Такова сектантско степенуване е еврейска заемка от гръцката философия. Павел обаче отрича кашера и типичните еврейски мурафети като обрязването. Също така част от старите (варварски) празници се префасонират като християнски обреди. И така християнството става много привлекателна религия и може да привлича нови членове, извън юдейските кръгове. По тоя повод се появяват и секти в ранното християнство, които отхвърлят изобщо Стария завет (например макрионитите). Имат и стабилни логически въпроси за това, например как така бога на Стария завет е толкова отмъстителен и кървав, а в Новия е добър и прощаващ? Но за християнството в Рим (и признаването като вярване) е било важна референцията към древността, демек че има стари корени. Това е причината и Стария завет да стои като пришит към една чисто нова религиозна система. Това е историко-философската страна на християнската еволюция, която е тясно свързана с борба между различните течения (секти). В крайна сметка побеждава сектата на прото-ортодоксите. Тя има що-годе завършен вид в Никея, но продължава да се развива, та чак и до ден днешен. 

--

Между другото, Фифи, нямаш идея колко различен е Христос според разбиранията на християнството и исляма. Ако ти разбираше Христос, то определено щеше да се отречеш от по-късните фалшификации на Мохамед и жена му ;)

Редактирано от SRH
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...