Отиди на
Форум "Наука"

Източна и Западна Европа разделени на тема религия, малцинства и общество


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело
Преди 6 минути, dora said:

Не се. Помаците са българи.

Не съм убеден, че те са същото мнение. Да се сещаш за някой български възрожденец помак? Аз не. Но пък зная, че именно помаци са заклали Батак, а когато идват руснаците помаците масово бягат заедно с турците.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 203
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 12 минути, dora said:

Пак може да се тълкува превратно.

Напр. колко важна е религията за вас в ежедневието ви, ако в съседния вход живеят хора с произход от мюсюлманска държава, които на всичкото имат наглостта помежду си да си говорят на собствения си език, а вие ги ненавиждате и това ви дразни ежедневно.

И на мен ми мина това през главата,  че така структурирано проучването - с въпроси за религията и отношения към малцинствата по-скоро е проектирано да измери отношението към "другите", отколкото да се интересува наистина от религиозността на този или онзи. Наистина няма как да питаш "мразите ли мюсюлманите" и се търсят заобиколни пътища.  Доколко обаче са разбрали нещо и какво точно са разбрали няма как да разберем - пак няма да ни го съобщят в прав текст.  Ясно е само, че изводите им са за разлики в източна  и западна Европа. Какви точно разлики? - само авторите си знаят.

Това  звучи като "теория на конспирацията" и предполага, че авторите наистина знаят какво правят. Естествено може просто да имаме едно некадърно проучване и нещата да не са чак толкова сложни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Atom said:

И на мен ми мина това през главата,  че така структурирано проучването - с въпроси за религията и отношения към малцинствата по-скоро е проектирано да измери отношението към "другите", отколкото да се интересува наистина от религиозността на този или онзи. Наистина няма как да питаш "мразите ли мюсюлманите" и се търсят заобиколни пътища.  Доколко обаче са разбрали нещо и какво точно са разбрали няма как да разберем - пак няма да ни го съобщят в прав текст.  Ясно е само, че изводите им са за разлики в източна  и западна Европа. Какви точно разлики? - само авторите си знаят.

Това  звучи като "теория на конспирацията" и предполага, че авторите наистина знаят какво правят. Естествено може просто да имаме едно некадърно проучване и нещата да не са чак толкова сложни. 

Проучването мери това, което е заявено от респондентите. Това дали респондентите разбират по един и същи начин въпроса има значение за тълкуването на резултатите. Затова не бих го квалифицирала като неуспешно, но всеки от отделните аспекти може да се прецизира от други проучвания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 23 часа, ДеДо Либен said:

Тилчо , както го наричате е финансист , член на Управителния съвет на Бундесбанк и член на ГСДП , когато написва книгата  ,,Германия се самоунищожава...,,

Само суха статистика и публични данни.

Факта , че го изритаха като мръсно коте говори сам.

п.с.сега гледам , че е написал нова книга и съвсем е вбесил леберал-комуноидната общественост.

п.п.с.само да не му се случи случка като на оная злощастна рода на Ван Гог.Дора , бихте ли ни припомнили какво се случи тогава там при вас в страната на победилата Любов и Хармония.

 

Много плоско...

Всеки популист или нацист би казал същото - "Моите факти са правилни , защото не са политкоректни и дразнят либералите"..Бих се обзаложил че и подобна е била риториката на канцлера Хитлер..

Фактите обаче могат да се проверяват.. А фактите показват че твърденията на господина за нулевият (съмнителния, незначителния) принос на турците в германската иокономика са чисто и просто манипулация

Вие удобно не ги представихте, нека да ги събщя аз:

- заетостта при турците (мъже) в Германия е с 14 пунктан по-ниска от тази на етническите германци (мъже)

- заетостта при турците (жени) в Германия е с 30 пункта по-ниска от тази на етническите германци (жени)

От 3 те милиона турци в Германия, излиза че около милион са заетите..

Освен  причините от личен характер за по-ниската заетост на турските германци, има и такива които не зависят от личните качества на турските германци..

Вие казахте турците "не желаят да се интегрират" А ще представите ли изследване по въпросите с интеграцията, ....или трябва да приемаме мнението за меродавано, защото.. не е политкоректно и дразни либералите ?

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Никога не съм се смятал за либерал - Пиночет  е един любимите ми политици/държанници като борец срещу популизма

Приемам, че за някои хора тук "либерал" значи "човек, който не е туркофоб" , Така да бъде..

 

На мен като "виден либерал" ми харесва това турско семейство, и малкото ангелче Тучe

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, nik1 said:

Никога не съм се смятал за либерал - Пиночет  е един любимите ми политици/държанници като борец срещу популизма

Приемам, че за някои хора тук "либерал" значи "човек, който не е туркофоб" , Така да бъде..

 

На мен като "виден либерал" ми харесва това турско семейство, и малкото ангелче Тучe

 

Малкото ангелче няма общо с темата и не виждам защо го намесвате.

Ето , че не е сложно - от 3млн. турци в Германия 1 млн. работи , а останалите 2 усвояват социални помощи.Включително разни харни баби , които цял живот не излизат ат квартала и така и не научават и една дума на немски.Интеграция в действие.

И така , какво се получава на практика - пинг-понг класация:

- трудова заетост -долу

- усвояване на социални помощи - горе

- образование - долу

- престъпност - горе

мога само да си представя ,,драматичните,, промени в тази класация след масовия прилив на високообразованите мигранти на фрау Канцлерин.

Не на последно място цитираните от Киров(или Дора) - първо поколение - 30% бурки , второ - 17% бурки - кель гранде успех , драги зрители.

20% бурки в центъра на Европа и 80% от чуждестранните малоумници в Сирия доскоро - башкъ европейци , олицетворение на светлото бъдеще и леберализма.

п.с.още си чакам от Дора да каже две-три думи за Тео ван Гог

 

-

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, ДеДо Либен said:

п.с.още си чакам от Дора да каже две-три думи за Тео ван Гог

Няма кой знае какво за казване за Тео ван Гог, всъщност. Отмъщение за представянето на исляма в ето този филм, или по-точно казано, за нещо, което се счита поругаване на Корана. За мен лично този филм е повече лош вкус, отколкото нещо друго, но не всички считат така. Някои го намират за нарочна провокация:

https://en.wikipedia.org/wiki/Submission_(2004_film)

Затова и по него време никой не го считаше за акт на тероризъм, считаше се за убийство.

Безсмислеността на филма се оказа още по-голяма, защото малко по-късно стана ясно, че авторката на сценария, на чиято история уж се основава той, е лъгала, че е била подложена на насилие срещу жените в ислямска държава, за да получи политическо убежище. За което си загуби мястото в парламента и ако не беше заминала за САЩ, вероятно щеше да си загуби холандския паспорт:

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/netherlands/1518532/Critic-of-Islam-to-quit-Holland-after-lies-are-exposed.html

А няма нищо за казване, защото няма общо с темата.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 15 минути, ДеДо Либен said:

Малкото ангелче няма общо с темата и не виждам защо го намесвате.

Ето , че не е сложно - от 3млн. турци в Германия 1 млн. работи , а останалите 2 усвояват социални помощи.Включително разни харни баби , които цял живот не излизат ат квартала и така и не научават и една дума на немски.Интеграция в действие.

И така , какво се получава на практика - пинг-понг класация:

- трудова заетост -долу

- усвояване на социални помощи - горе

- образование - долу

- престъпност - горе

мога само да си представя ,,драматичните,, промени в тази класация след масовия прилив на високообразованите мигранти на фрау Канцлерин.

Не на последно място цитираните от Киров(или Дора) - първо поколение - 30% бурки , второ - 17% бурки - кель гранде успех , драги зрители.

20% бурки в центъра на Европа и 80% от чуждестранните малоумници в Сирия доскоро - башкъ европейци , олицетворение на светлото бъдеще и леберализма.

п.с.още си чакам от Дора да каже две-три думи за Тео ван Гог

 

-

Каквото искам това ще намесвам, това си е моя работа, не е ваша

Пинг-понг... Не е сложно , само дето вие го усложнявате с фобията и фиксацията си..

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, dora said:

Няма кой знае какво за казване за Тео ван Гог, всъщност. Отмъщение за представянето на исляма в ето този филм:

https://en.wikipedia.org/wiki/Submission_(2004_film)

После се оказа, че авторката на сценария, на чиято история уж се основава той, е лъгала, че е била подложена на насилие срещу жените в ислямска държава, за да получи политическо убежище. За което си загуби мястото в парламента и ако не беше заминала за САЩ, вероятно щеше да си загуби холандския паспорт:

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/netherlands/1518532/Critic-of-Islam-to-quit-Holland-after-lies-are-exposed.html

А няма нищо за казване, защото няма общо с темата.

Няма общо с темата..Викате за един филм е приемливо да се убиват хора...от уж прекрасно интегрирани индивиди.

Проблема на авторката ми е пределно ясен - лъгала навремето за да получи политическо убежище.Те сегашните дето идат все едно само истината говорят.Обаче защото е с по-десни убеждения и е против влиянието на исляма дайте да и вземем паспорта😁

Ако не беше заминала между другото по-вероятно някой благочестив , интегриран пич щеше да я убие , вие тука за един паспорт сте се запритеснявали.

 

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, ДеДо Либен said:

Няма общо с темата..Викате за един филм е приемливо да се убиват хора...от уж прекрасно интегрирани индивиди.

Проблема на авторката ми е пределно ясен - лъгала навремето за да получи политическо убежище.Те сегашните дето идат все едно само истината говарят.Обаче защото е с по-десни убеждения и е против влиянието на исляма дайте да и вземем паспорта😁

Ако не беше заминала между другото по-вероятно някой благочестив , интегриран пич щеше да я убие , вие тука за един паспорт сте се запритеснявали.

 

Абсолютно няма.

Ето новината от ББС, думата "тероризъм" там я няма:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/3975211.stm

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, nik1 said:

Каквото искам това ще намесвам, това си е моя работа, не е ваша

Пинг-понг... Не е сложно , само дето вие го усложнявате с фобията и фиксацията си..

 

Никакви фобии и фиксации.

След като пинг-понга е верен се питам , защо такива хладнокръвно-пресметливи пичове като германците си причиняват всичко това.

Очевидно от икономическа гледна точка ефектът даже не нула , а един огромен минус.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, dora said:

Абсолютно няма.

Ето новината от ББС, думата "тероризъм" там я няма:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/3975211.stm

 

 

Дора , кой говори за тероризъм , какви думи ми слагане в устата.

Говорим за интегрираните , светски пичове , които трепят,  когато решат че някой ги е обидил.

Като някоя секта сте , ей.....Сектата на Калерги-Маркузе.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, ДеДо Либен said:

Дора , кой говори за тероризъм , какви думи ми слагане в устата.

Говорим за интегрираните , светски пичове , които трепят,  когато решат че някой ги е обидил.

Като някоя секта сте , ей.....Сектата на Калерги-Маркузе.

Опитайте да засегнете дълбоко когото и да било със социопатни черти, досие в полицията от ранна възраст и проблеми с насилието - без значение по какъв точно повод, и без значение каква вяра изповядва, и вижте какво ще се случи. Това условно казано, защото е по-добре да не опитвате.

Дори в ситуация "Двама се скарали, единият го ударил на "чест" и наръгал другия с нож еди колко си пъти".

 Всъщност това е безпредметно, затова и предпочетох да не го започвам. Сега го приключвам.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1 hour ago, ДеДо Либен said:

Никакви фобии и фиксации.

Е то вие дори гредата в своите очи не виждате, както се казва.. Дотук писменото участието ви във темата за мен лично, е само демострация на фобии и фиксации, а приносът ви по поставените за дискусия Въпрос за резделението между Иизтона и Западна Еверопа се изчерпва с няколко лайквания..
 

Цитирай

 

След като пинг-понга е верен се питам , защо такива хладнокръвно-пресметливи пичове като германците си причиняват всичко това.

 

 

 Това е изсмукано от пръстите (и пак е без връзка с въпроса от заглавния постинг на темата) , Сега трябва да следва че лошите либерали (кои са те?) са похлъзнали пресметливите германци..Простотия е, ако го мислетете така, и непознаване на германците, както и  изкривяване на историята им,  И типично по  популистки

Германците нямат никакъв опит в интеграцията на чужденци, до 80-те години Германия е все още страна в която няма емиграция (лозунг от 60-те години).Отделно от това германския национализъм е етнически, за разлика от френския или американския. /Във Франция, добрият франзуцин е този, които спазва законите на Републиката и е лоялен към Нея, а не този който говори добре френски, т.е приема се един чернокож може да бъде французин и ако трябва държавата ще му помогне в интеграцията/

Колко са "пресметливи" и далновидни в етническите си "мерки" германците се вижда в двете им национални катастрофи - в Първата световна война, започната от тях самите, и във Втората Световна Война,също започната от тях..

Добре е (за тях самите, мен лично не ме бърка), че мнозинството днес в Германия все пак не споделя нагласите за "паразитите-турци"

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Има една поговорка; "За каквото и да ти говорят, става въпрос за пари".

За богатите е изгодно да идват емигранти, защото са гладни като бълхи и са готови да работят за много по малки заплати. А местните ги ненавиждат, защото заради тях им плащат по малко. Отделно социалните плащания...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Дедо Либене, прочетох за случая с Тео ван Гог и мисля, че прекалено много си се фиксирал в него. Контравъпрос: а ти какво мислиш за случая с Анреш Брайвик, който изпозастреля сума ти народ с фикс-идеята, че е "белия рицар" с мисия да свободи Европа от Исляма? Фанатизирани психопати винаги е имало, има и ще има, но не можеш да вземеш един изолиран случай и да правиш обобщения за цели общности върху него, дори върху серия от случаи, които да си свързваш в конструкции не бива, според мен. Нещата са много по-сложни и комплексни с ислямския фундаментализъм и ескалираха след 11 септември и последвалите западни инвазии в Близкия изток. В общи линии преди това, с изключение на инциденти предизвикани между араби и евреи и рефлектиращи в Европа по тази причина, не е имало. Ако погледнеш обективно историята от времето след ВСВ до 90-те години /визирам първата инвазия в Ирак/ и си сложиш ръка на сърцето, ще признаеш, че е така. Конспиративните теории са много, една от които цитираш, има и реални конспирации, свързани преди всичко с тайните служби, но като цяло историята и животът на хората, според мен, не се определят от такива сили, а от много по-прозаични фактори като икономика, пари и пазари.

Тео ван Гог, доколкото прочетох биографични данни за него, е бил доста неуравновесен и конфликтен човек, меко казано, и сам е провокирал конфликти и скандали, срещнал е този екстремен отговор от подобен на него индивид, изживяващ се като лидер на ислямска бойна група. Едва ли зад тази история можеш да откриеш мащабен заговор с идеология.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, Frujin Assen said:

Има една поговорка; "За каквото и да ти говорят, става въпрос за пари".

За богатите е изгодно да идват емигранти, защото са гладни като бълхи и са готови да работят за много по малки заплати. А местните ги ненавиждат, защото заради тях им плащат по малко. Отделно социалните плащания...

 

Тук нали затвориха границите от мигрантите/с изключение на богатите багабонти и подобни/ нема бачкари.

Затова утре ще гласуват в Парламента, че работодателя ако е обосновано може да те задължава на 400 часа +работа. Досега беше до 200 часа и имаше разни компесации. По новуму няма нищо, даже тези часове не е задължително да ти ги платят веднага ами в рамките на 3 години трябва да ти ги платят....

Хей! Къде са роботите? Къде е амтоматизирането? Къде са 35 часа работа на седмица? Къде е свободният Петък?  Хей?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Изглежда  че в Германия политиката за интеграция е направена така че да обекуражава турците да се интегрират/.натурализират

- за тях се иска отказ от двойно гражданство (не важи за ЕС имигрантите, и бежанците и търсещите убежище)

- след подаването на документи за натурализация, взимането на каквито и да е социлани помощи анулира апликацията

Голяма част от жените (това са булките на мъжете, които те са ги намерили в Турция) предпочитат да стоят в къщи на някакви помощи, и така остават извън обществения живот, (не подават документи и не се отказват от турското граждатство - това винаги е трудно); Не научават и германски..

....Има два класа право и закони за натурализация, турците са поставени във втория клас..

Това обяснява ва парадигмата - когато третираш една група като втори клас, тя няма как д а стане първи клас

Някой хора могат да си говорят или мислят как турците са мързеливи, глупави и изостанали  и така нататък...добре тяхна си работа.. вече мисля че написах достатъчно и спирам дотук.

Кой рабрал здраве да е , кои не пак здраве да е..

-

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 минути, nik1 said:

Изглежда  че в Германия политиката за интеграция е направена така че да обекуражава турците да се интегрират/.натурализират

- за тях се иска отказ от двойно гражданство (не важи за ЕС имигрантите, и бежанците и търсещите убежище)

- след подаването на документи за натурализация, взимането на каквито и да е социлани помощи анулира апликацията

Голяма част от жените (това са булките на мъжете, които те са ги намерили в Турция) предпочитат да стоят в къщи на някакви помощи, и така остават извън обществения живот, (не подават документи и не се отказват от турското граждатство - това винаги е трудно); Не научават и германски..

....Има два класа право и закони за натурализация, турците са поставени във втория клас..

Това обяснява ва парадигмата - когато третираш една група като втори клас, тя няма как д а стане първи клас

Някой хора могат да си говорят или мислят как турците са мързеливи, глупави и изостанали  и така нататък...добре тяхна си работа.. вече мисля че написах достатъчно и спирам дотук.

Кой рабрал здраве да е , кои не пак здраве да е..

Ник, не съм чел информативно как точно са законите в Германия за турците, затова ще коментирам твоята информация: според мен, от една страна, да, третираш ги като "второ качество", но от друга - не им даваш двойно гражданство, следователно вече ги заковаваш в Германия и второто и третото поколение ще бъдат германци. Без никакви възможности да се върнат в турската родина на бащата, родени германци - това, както го виждам си е чиста проба асимилация. Германците си вливат свежа кръв в нацията: туркините са им по-полезни у дома като работещи майки, те може и да са туркини, но отглеждат малки германчета от турски произход. Които учат в германски училища, работят в германски фирми и са си второ поколение германци, а по силата на това и европейци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, Б. Киров said:

Ник, не съм чел информативно как точно са законите в Германия за турците, затова ще коментирам твоята информация: според мен, от една страна, да, третираш ги като "второ качество", но от друга - не им даваш двойно гражданство, следователно вече ги заковаваш в Германия и второто и третото поколение ще бъдат германци. Без никакви възможности да се върнат в турската родина на бащата, родени германци - това, както го виждам си е чиста проба асимилация. Германците си вливат свежа кръв в нацията: туркинте са им по-полезни у дома като работещи майки, те може и да са туркини, но отглеждат малки германчета от турски произход. Които учат в германски училища, работят в германски фирми и са си второ поколение германци, а по силата на това и европейци.

Ердоган също говори з асимилационите германски закони, не го споменах за да се размиват още нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Една великолепно написана като литература и абсолютно по темата като сюжет и тематика книга на Елиф Шафак за турско-кюрдско семейство в Лондон, като епизодичен, но не второстепенен герой има и българка в Лондон /която се представя за рускиня/.

Животът на самата авторка е подобен на главните герои и книгата в този аспект носи автобиографични черти. За който обича добра художествена литература и има търпение да я чете ще бъде удоволствие и познание:

https://chitanka.info/text/32491-chest

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Киров, Ник за тези работи които пишите.....за Германия имам съмнението, че не само там няма дискриминация. Нито /-/  нито /+/. Затова мигрантите и децата им след като се ограмотят доле гору в немският са ги бутали да работят, учат в германска среда. Не ми се вярва да са организилвари турски училища с турски преподаватели детски градини още по-малко....Какво се получава? Едно такова дете ако не е изключително упорито и талентно изпада от образователната система. Най-много професия да вземи. Или да стане кебабчия....И така расте 2. 3. поколение. От туй нагоре онези административните тормози....Неслучайно тези последните се радикализираха толкова. Виждат, че няма пробив от гетото....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1 hour ago, Skubi said:

Киров, Ник за тези работи които пишите.....за Германия имам съмнението, че не само там няма дискриминация. Нито /-/  нито /+/. Затова мигрантите и децата им след като се ограмотят доле гору в немският са ги бутали да работят, учат в германска среда. Не ми се вярва да са организилвари турски училища с турски преподаватели детски градини още по-малко....Какво се получава? Едно такова дете ако не е изключително упорито и талентно изпада от образователната система. Най-много професия да вземи. Или да стане кебабчия....И така расте 2. 3. поколение. От туй нагоре онези административните тормози....Неслучайно тези последните се радикализираха толкова. Виждат, че няма пробив от гетото....

 

 

Съгласен съм, Skubi, с една вметка.

Гермaния остава малко по особен случай спрямо Франция, UK или Холандия. За едно поколение чипа на германеца ( и на който и да е народ- вкл и на турците) не може да се смени, Германците днес не са нацисти и шовинисти, (и като цяло са cool и разбрани) но си остават "етнонационалисти" в политическия смисъл (не в личния) такива каквито са от времнето на Бисмарк, а това им води проблемите с турците . Един вид германците са казали А,  обаче им трудно да кажат Б..

Interdisciplinary Undergraduate Law Journal Issue 2, Fall 2009

 

Цитирай

 

 Almost a decade post-reform, Turks have access to social and economic rights but still face political and cultural discrimination. Marginalization in German society results largely from the inability to access citizenship, or the inability to be German. Originally, blood and ethnicity defined the Germans. The reform shifted this definition by emphasizing integration into German culture. Since Turks tend to be less integrated, they are also less likely to be eligible for naturalization post-reform. Beyond this shift in definition, Germany has undergone little change in its stance towards immigration and foreigners. Bismarck’s fears of foreign populations gaining too much power, voting for liberal political parties, and being essentially “un-Germanizable” echo throughout German law and keep foreigners marginalized today

 

 
Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Б. Киров said:

Ник, не съм чел информативно как точно са законите в Германия за турците, затова ще коментирам твоята информация: според мен, от една страна, да, третираш ги като "второ качество", но от друга - не им даваш двойно гражданство, следователно вече ги заковаваш в Германия и второто и третото поколение ще бъдат германци. Без никакви възможности да се върнат в турската родина на бащата, родени германци - това, както го виждам си е чиста проба асимилация. Германците си вливат свежа кръв в нацията: туркините са им по-полезни у дома като работещи майки, те може и да са туркини, но отглеждат малки германчета от турски произход. Които учат в германски училища, работят в германски фирми и са си второ поколение германци, а по силата на това и европейци.

Навремето неандерталците европейци си внесохме Хомо С С от Африка през Турция и ги интегрирахме. Схемата е стара като света. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Atom said:

И на мен ми мина това през главата,  че така структурирано проучването - с въпроси за религията и отношения към малцинствата по-скоро е проектирано да измери отношението към "другите", отколкото да се интересува наистина от религиозността на този или онзи. Наистина няма как да питаш "мразите ли мюсюлманите" и се търсят заобиколни пътища.  Доколко обаче са разбрали нещо и какво точно са разбрали няма как да разберем - пак няма да ни го съобщят в прав текст.  Ясно е само, че изводите им са за разлики в източна  и западна Европа. Какви точно разлики? - само авторите си знаят.

Това  звучи като "теория на конспирацията" и предполага, че авторите наистина знаят какво правят. Естествено може просто да имаме едно некадърно проучване и нещата да не са чак толкова сложни.

Европейските учения - демокрация , марксизъм, расизъм, фашизъм, комунизъм, колониализъм и прочее ни учиха , че религията е БЕЗПЕРСПЕКТИВНА отживелица от миналото. Прогреса и религията са несьвместими и даже си проттворечат. Така или иначе повечето от нас са убедени в това - и националистите и марксистите и демократите обикновенно не поставят религията особено високо. Тука и не така напредналите райони ни цакат яко. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...