Отиди на
Форум "Наука"

"Българският популизъм: щрихи към портрета"


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 8 минути, nik1 said:

:)ОК

Аз всъщност акцентирах на връзката между ГЕРБ и ХСС, която е описана доста добре и цветисто..

Разбирам. Но сега си спомням, че идването на Сакскобуготски беше посрещнато доста сдържано от западните ни партньори още в началото, бих го определил като скептично. НДСВ със своята идейна платформа също беше доста близо до идеологията на християндемократите, дясноцентристка партия, лидерът й беше човек с история, потекло и харизма, екипът беше от млади технократи /юпита, но... Нещата не се получиха.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 190
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 1 минута, nik1 said:

 

Тъпо, по тъпо, няма никои в къщи

 

Децата алингви,  остават неграмотни - не разбират материала , и се настройват крайно негативно спрямо всеки учебен процес

Функционально неграмотные люди культурно ограничены (в той или иной степени), характеризуются слабой учёбой в школе, негативным отношением к культурным учреждениям, вытекающим из неумения понимать их репертуар и боязни быть осмеянными в связи с этим[2].

Не е до езика.В нашия край циганите знаят повече български,отколкото цигански.Народопсихология....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разбира се - знаят 100 разговорни думи на ромски и 150 на български ,... но останали безписмени, затова викат най-ученото дете да им попълни документите

Много литрални и знаещи езика демек  - просто нямат желание за литература, математика и другите науки..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

Много литрални и знаещи езика демек  - просто нямат желание за литература, математика и другите науки.. 

Заради естествената липса на желание у децата да учат образователната система по отношение на основното образование е задължителна. И българчетата нямат много желание за литература, математика и други науки, но имат родители, които ги принуждават да учат, наказват ги, и ги водят. Това обаче не го правят болшинството от циганите. Родители, които не виждат смисъл от литература и математика няма как имат деца учещи литература и математика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, makebulgar said:


Това е било в сила в миналото, когато масата народ е била необразована. Днес е съвсем различно и повечето хора имат средно образование, много имат висше, и всички имат достъп до всякаква информация през мрежата. Тоест днес компетентността е относителна и човек много бързо може да се запознае с всеки проблем. 

А като се запознае с проблема, конкретният човек дали е експерт и може да прецени коя платформа предлага рационално и изпълнимо решение и коя не? Елементът на рационалност при вземане на решение за избор е минимален. В повечето случаи гласуването за този или онзи политик или партия не е рационално, а емоционално. Гласуваме за някаква партия защото традиционно  гласуваме за нея  - определяме се като бесепари, депесари, гербаджии и т.н.. Или пък се доверяваме на някой, "вярваме му" или просто ни е симпатичен. Когато се почустваме излъгани, даваме шанс на някой нов - нека се пробва и той и т.н.

Експертизата и рационалното е може би на последно място при избора ни.  Шлаката, боклука и кухите лозунги в информационния поток който ни залива от политическите формации са в огромно количество и дори истинските експерти трудно се ориентират какво точно се предлага и какви  са планираните последствия от предлаганите политики. За непланираните и рисковете изобщо няма смисъл да се говори - до там се стига в много редки случаи.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, makebulgar said:

Заради естествената липса на желание у децата да учат образователната система по отношение на основното образование е задължителна. И българчетата нямат много желание за литература, математика и други науки, но имат родители, които ги принуждават да учат, наказват ги, и ги водят. Това обаче не го правят болшинството от циганите. Родители, които не виждат смисъл от литература и математика няма как имат деца учещи литература и математика.

Българчета нямат проблема на алитератите или алингвите (термин изполван за циганета),

Дали образованието е задължително или не,... не променя невъзможността им да вникат и разберат материала... Те си остават неграмотни, а учителите в осмновните уилиша ги избутват и прикриват, за да не се изгубят  парите за калпак..

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, makebulgar said:

Тоест напърво място виновни са родителите, а след тях учителите.

 Родителите са неграмотни., значи са виновни..

Всички родители в затвора...или бой от баретите...

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виновни са че не учат, а пият ракия и слушат чалга. Явно нямат желание да учат, но секса и правенето на деца го умеят изначално. Не знаят как да ги изхранват и не прявят усилия в тази насока, но не са виновни.  Благинките са им по-лесни и по-удобни. Не знаят да пишат и не искат да се научат, но знаят как да убият някого, да го изнасилят, да го оберат. И тези неща не всяко дете ги знае, но явно си имат някаква вътрешна образователна система за тях.

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според при циганите може да сработи някакъв по-старомоден подход, заимстван от вероизповеданията.  Нещо като  мисионерска мисия за работа както с родителите, така и  с децата. При религиите това явно работи и има резултати.  Разбира се, тези нови мисионери трябва да са силно мотивирани и вътрешно убедени в ползата от работата си.  На други места това е става с помощта на самите вероизповедания. Католическите училища например в много страни  имат сравнително добро качество и са с една идея по-добри от държавните. Не знам обаче колко е осъществима подобна идея. Привличането на вероизповеданията ще срещне съпротива както вътре в България, така и навън.  Държавата не е способна да го направи, а разните частни фондации и структури нямат интерес. Ако имат, то пак ще срещнат съпротива - вътре и вън от България. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

Разбира се - знаят 100 разговорни думи на ромски и 150 на български ,... но останали безписмени, затова викат най-ученото дете да им попълни документите

Много литрални и знаещи езика демек  - просто нямат желание за литература, математика и другите науки..

Може да ти е странно,но за по-нови термини,или  такива,които не са от тяхното ежедневие, нямат думи на цигански.Вкарват българизми,които в много случаи също са заемки,разбира се....На опашката пред бачичарницата в махалата,можеш да чуеш-"щар баничкес" примерно.....Нямат дума за баничка...Така ,че-се получава наистина ако знаят 100 думи на цигански,да знаят 150 на български/поне тези цигани,които аз познавам/!

Редактирано от Бобо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 часа, Бобо said:

Може да ти е странно,но за по-нови термини,или  такива,които не са от тяхното ежедневие, нямат думи на цигански.Вкарват българизми,които в много случаи също са заемки,разбира се....На опашката пред бачичарницата в махалата,можеш да чуеш-"щар баничкес" примерно.....Нямат дума за баничка...Така ,че-се получава наистина ако знаят 100 думи на цигански,да знаят 150 на български/поне тези цигани,които аз познавам/!

 

....Странно ми е че написахте 5 сложни изречения за да потвърдите това, което съм написал по-горе..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 часа, makebulgar said:

Виновни са че не учат, а пият ракия и слушат чалга.

..Брат ми е етнически българин, пие всеки ден, и слуша рок.. Обаче е програмист на висока длъжност, синовете му са с няколко езика..

Какъв е процента на българите който не пият и не слушат чалги?

=======================

Явно продължаваш с демагогията и апелирането към емоции , правя последен опит за обяснение

Порочния кръг е следствие от алингвизма/алитратацията и съответно формирането на отрицателни нагласи към ученето, последвано от ранно отпадане от училище (родителите имат интерес децата да учат,  нио децата бягатс)..и последвано от цялостта маргинализция..Порочният кръг може да се прекъсне чрез подходяща система на образование ..И това не го казвам аз, а техните преподаватели..

 

А ти вместо да въртиш постоянно латерната като изпаднал чалгаждия и кръчмарски всезнайко  , вземи потърси материалите за които ти писах, анализрай ги и тогава пиши

Аз излизам от темата си, която ти и бобо я удавихте, но имай превдив какво съм написасл по-горе:  А ти вместо да  въртиш постоянно латерната като изпаднал чалгаждия и кръчмарски всезнайко  , вземи потърси материалите за които ти говорих, анализрай ги и тогава пиши.

С тоя номер да я караш на демагогия и на апелиране към емоции - си копаеш твоя гроб във форума

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2.12.2018 г. at 20:46, nik1 said:

Ще се повторя: Пиночет не е икономист, а военен, за имаме очаквания да бъде икомически, пазарен или фискален технократ, Такъв  Ернандо Бучи и "момчетата от чигакската школа" които поствят основите на социалната пазарна икономика в Чили

Точно този се появява през 1982 г, след като чикагските момчета са вършали 9 години и сриват всичко, което социалистите не са успели до 1973.

Разходите за образование, здравеопазване и социална политика по времето на Пиночет са много ниски. То няма и как да бъде иначе по чикагската школа.

По-нанатък говориш за интеграция чрез образование, това няма как да стане без разходи за образование.

В края на режима около 50% от населението живее в крайна бедност. БВП на глава е по-ниско през 1989, отколкото през 1980. Каква е тази социална пазарна икономика?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 14 часа, Atom said:

Според при циганите може да сработи някакъв по-старомоден подход, заимстван от вероизповеданията.  Нещо като  мисионерска мисия за работа както с родителите, така и  с децата. При религиите това явно работи и има резултати.  Разбира се, тези нови мисионери трябва да са силно мотивирани и вътрешно убедени в ползата от работата си.  На други места това е става с помощта на самите вероизповедания. Католическите училища например в много страни  имат сравнително добро качество и са с една идея по-добри от държавните. Не знам обаче колко е осъществима подобна идея. Привличането на вероизповеданията ще срещне съпротива както вътре в България, така и навън.  Държавата не е способна да го направи, а разните частни фондации и структури нямат интерес. Ако имат, то пак ще срещнат съпротива - вътре и вън от България. 

В цивилния живот това може се постигне от екипната работа на преподаватели, психолози, специалисти за трудово или профевсионално ориентиране, и чрез подходяща система на образование.

Сегашната система не е подходяща - тя е насочена към средностистическият ученик... Не се отчитат мнго факти: нито изкусвената  сегрегация на ромски училища (в които няма българета, деца говорещи български) , нито много големите различия между българчета и циганчета, нито пък системата развива/набляга на грамотността на малцинствата на майчините езици

При липса на познания върху майчния език- научаването на друг е проблемно - има изследвания по този въпрос в България, не ми се търсят, безпредметно е за дискусията, имначе вярвам че ти можеш да ги намериш ако проявиш интерес

Системата може да се оптимизира, слабо казано, тя следва да претърпи много промени ,

Със сигурност трябва да да има специален, различен режим (от "средностатистическия") в системата на обучение на всички ромски деца 

Дали ромчетата ще учат две подготвителни години и ще се набляга  върху българския и майчиния през това време, или нещо подобно...

Дали ще има повече часове по трудово и музика, вместо по математика и литрература, или нещо подобно..

И т.н.

Въпросът според мен опира до политическата воля, обаче като гледам как "антициганизъм" (от ромите нищо не става, защото родителите им са такива и онакива)  се е вкоренил в умовете на "средностатистическите българи" , работите вървят натам (да им е честито на Бобо, макето и сие)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, nik1 said:

 

Явно продължаваш с демагогията и апелирането към емоции , правя последен опит за обяснение

Порочния кръг е следствие от алингвизма/алитратацията и съответно формирането на отрицателни нагласи към ученето, последвано от ранно отпадане от училище (родителите имат интерес децата да учат,  нио децата бягатс)..и последвано от цялостта маргинализция..Порочният кръг може да се прекъсне чрез подходяща система на образование ..И това не го казвам аз, а техните преподаватели..

 

А ти вместо да въртиш постоянно латерната като изпаднал чалгаждия и кръчмарски всезнайко  , вземи потърси материалите за които ти писах, анализрай ги и тогава пиши

Аз излизам от темата си, която ти и бобо я удавихте, но имай превдив какво съм написасл по-горе:  А ти вместо да  въртиш постоянно латерната като изпаднал чалгаждия и кръчмарски всезнайко  , вземи потърси материалите за които ти говорих, анализрай ги и тогава пиши.

С тоя номер да я караш на демагогия и на апелиране към емоции - си копаеш твоя гроб във форума

 

Темата е социално-политическа доколкото е в раздел Социални науки и доколкото в нея се обсъждат политическите действия на някои власт-имащи. 

Аз просто се намесих по въпроса за споменатия антициганизъм, който според мен се основава не на популизъм и на лъжи, а на реални факти свързани с ежедневието на градовете и селата. Според някои хора изтъкването на тези проблеми е популизъм в лошия смисъл на думата, а според мен е съвсем нормално политическо действие. 

 

Относно алингвизма/алитерацията въпросът е защо трябва циганските деца за бъдат разделяни от всички останали?! Напрактика и българчетата започват да учат чужди езици вече от много рано, и напрактика научават английски, немски, руски, френски, докато завършат основното образование. Тоест възможно е да се научи друг език, дори и да си дете и да не ти е майчин езика. Същото е положението и с възрастните цигани, които не учат дори и българския език, въпреки че е задължително да го знаят. Проблема не е че не могат да го научат, а проблема е, че не искат. Примерите за хора живеещи в чуждоезична среда, които са усвоили и чуждия език много добре са навсякъде по света. В нашия случай обаче няма желание. 

При българите които са се образовали не е проблем че пият ракия и слушат чалга, защото са образовани, тоест вече не им е нужно да полагат усилия в тази насока. Ако си неграмотен обаче и ако не полагаш никакви усилия да се изучиш, всичко останало с което си губиш времето може да се оцени като лошо, особено когато влияе и на децата ти!

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Perkūnas said:

Точно този се появява през 1982 г, след като чикагските момчета са вършали 9 години и сриват всичко, което социалистите не са успели до 1973.

Разходите за образование, здравеопазване и социална политика по времето на Пиночет са много ниски. То няма и как да бъде иначе по чикагската школа.

По-нанатък говориш за интеграция чрез образование, това няма как да стане без разходи за образование.

В края на режима около 50% от населението живее в крайна бедност. БВП на глава е по-ниско през 1989, отколкото през 1980. Каква е тази социална пазарна икономика?

 

 Според мен си на грешен път..и малко или много забиваш в опростяване ...или демагогия... И двата случая дискусията не е за мен..

Социалната икономика не е възможна без пазарната такава,  това е лема в германската школа

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Преди 4 минути, makebulgar said:

Относно алингвизма/алитерацията въпросът е защо трябва циганските деца за бъдат разделяни от всички останали?!

Обясних няколко пъти кое е различното и кое го налага, ти го избягваш  и ме питаш пак.. "защо"?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, nik1 said:

 

Обясних няколко пъти кое е различното и кое го налага, ти го избягваш  и ме питаш пак.. "защо"?

 

Ами ще питам защо, тъй като не е ясно защо трябва да ги разделяме и защо към тях трябва да имаме особено отношение? Не съм много запознат с въпроса, но доколкото знам от медиите децата на емигрантите от афганистан, сирия или другаде ги пращат да учат български език и образование в българските училища. Как те могат да научат езика и да започнат да се образоват на български, но други да не могат!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, makebulgar said:

Ами ще питам защо, тъй като не е ясно защо трябва да ги разделяме и защо към тях трябва да имаме особено отношение? Не съм много запознат с въпроса, но доколкото знам от медиите децата на емигрантите от афганистан, сирия или другаде ги пращат да учат български език и образование в българските училища. Как те могат да научат езика и да започнат да се образоват на български, но други да не могат!?

Когато са 1-2, 10, е така. Но когато са 10 000-20000, 1000000 въпросът е вече друг. Нали и ти виждаш.

 http://magyar-kinai.hu/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, nik1 said:

 Според мен си на грешен път..и малко или много забиваш в опростяване ...или демагогия... И двата случая дискусията не е за мен..

Социалната икономика не е възможна без пазарната такава,  това е лема в германската школа

 

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwivwp_mrYnfAhVjkIsKHbgQBg0QFjAHegQICBAB&url=https%3A%2F%2Ftrud.bg%2F%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84-%D0%B8%D0%B2%D0%BE-%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4-%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%2F&usg=AOvVaw0tli1ZNHYtBHBHHzy1k28t

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 часа, nik1 said:

Социалната икономика не е възможна без пазарната такава,  това е лема в германската школа 

+ Историята на Чили е нагледно доказателство за това. Няма начин да преразпределяш, ако преди това не произведеш, няма такава алхимична формула за превръщане на всичко в злато.

Цитирам:

"Икономическата депресия, която започва през 1972 г., е изострена от изтичането на капитали, отслабването на частните инвестиции и изтеглянето на банкови депозити в отговор на социалистическата програма на Allende. Ръстът на производството пада и безработицата се повишава. Allende замразява цените, увеличава заплатите и прави данъчни реформи, за да увеличи потребителските разходи и да преразпредели доходите надолу, голяма част от банковия сектор е национализиран. Много предприятия в медната, въгледобивната, желязната, нитратната и стоманодобивната промишленост са отчуждени, национализирани или подложени на държавна намеса. Програмата на Алиенде включва защита интересите на работниците, заменяйки съдебната система със "социалистическата законност", национализиране на някои банки и принуждаването на други да фалират и укрепването на "народните милиции", известни като MIR, платформата му "народно единство" също така призова за национализация на най-големите медни мини в Чили чрез промени в Конституцията. Мярката е приета единодушно от Конгреса. Икономическите проблеми се засилват и от публичните разходи на Allende, финансирани главно чрез отпечатване на пари и лоши кредитни рейтинги, дадени на търговските банки. До началото на 1973 г. инфлацията излиза извън контрол. Осакатената икономика е още по-уязвима от продължителни и понякога едновременни стачки на лекари, учители, студенти, собственици на камиони, работници в мините и собственици на малък бизнес. На 26 май 1973 г. върховният съд в Чили, който се противопоставя на правителството на Алиенде, единодушно отхвърля нарушението на законността от Алиенде.

Макар че според чилийската конституция е незаконно, съдът подкрепя и дошлият с преврат на власт Пиночет. Чили се насочи към свободна пазарна икономика, в която се наблюдава увеличение на местните и чуждестранните частни инвестиции, въпреки че медната промишленост и други важни минерални ресурси все още не са отворени за конкуренция. В плебисцит на 5 октомври 1988 г. Пиночет се отказва втори осемгодишен мандат като президент (56% срещу 44%). Чилийците избират нов президент и мнозинството от членовете на двукамерен конгрес на 14 декември 1989 г. Християндемократът Patricio Aylwin, кандидат на коалиция от 17 политически партии, наречен Concertación, получават абсолютно мнозинство от гласовете (55%).  Президентът Айилвин има мандат от 1990 г. до 1994 г., което време се счита за преходен период. През декември 1993 г. християндемократът Едуардо Фрей Руиз-Тале, син на предишния президент Едуардо Фрей Монталва, довежда коалицията Concertación до победа с абсолютно мнозинство от гласовете (58%).Фрей Руиз-Тале е заменен през 2000 г. от социалиста Ricardo Lagos, който печели президентския пост в безпрецедентен изборен двубой срещу Joaquín Lavínот десния Alliance for Chile. През януари 2006 г. чилийците избират първата жена президент от Социалистическата партия Michelle Bachelet Jeria, която побеждава Sebastián Piñera от National Renewal, като удължават управлението на Concertación за още четири години. През януари 2010 г. чилийците избрират Sebastián Piñera за първи десен президент след 20 години; Пинера побеждава бившия президент Eduardo Frei Ruiz-Tagle от Concertación, и получава четиригодишен мандат след Бачелет. Себастиан Пинера не се кандидатира за преизбиране през 2013 г., а неговият мандат изтича през март 2014 г., което води до връщането отново на Мишел Бачелет."

https://en.wikipedia.org/wiki/Chile

0e19c780b6d16a252f9355134cf81278.jpg

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GNP.PCAP.CD?locations=CL

Това са данни на Световната Банка за БНП на глава от населението в Чили за период 1962-2014 в стойност на американски долари от 2017. БНП на глава от населението е измерител за развитието на една страна. "Капан на бедността" е границата от 4000 долара, тогава говорим за неразвита страна. "Капан на средните доходи" е границата от 10 000 долара /България е тук/ - страните в този диапазон /4000 - 10 000/ се определят като "развиващи се". Страните преминали "капана на средните доходи" /10 000/ са "развити икономики". Чили от 2009 е такава икономика.

Графиката в съчетание с текста за историята на Чили съвършено нагледно показва през кои години Чили е излязъл от "капана на бедността" /4000/ и през кои години е преодолял "капана на средните доходи" /10 000/ - това са годините на управление на политици от десния и център-десния спектър.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 часа, Бобо said:

Бобо, линка който даваш е "щрих към портрета" на българския популизъм. Въпросният "теоретик" и "идеолог" освен намеци за "световен заговор" и страхуване от апокалипсис не посочва никаква друга алтернатива за решаване на проблема с гетовизираните цигани, освен "реиндустриализация", което е смехотворно, защото "реиндустриализация" може да се осъществи, ако си конкурентен на пазара с други производители, а той въобще не обсъжда това. "Реиндустриализация" с примитивна технология и неквалифицирана работна ръка /да вкараме циганите в мини, фабрики и заводи, само и само да им отворим работа/ би довела до нова икономическа катастрофа, Орешарски и сие пееха такива химни, но бързо си отидоха отдето дойдоха. Това са утопии и чиста проба популизъм за наивни хора.

3d938b9fc8d8accd6b3f4cb5f6612383.jpg

c636fadad3d06301968ca3b457480ac9.jpg

2b5aa316e8bca5aad92ac67a00fc6fc2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Б. Киров said:

Бобо, линка който даваш е "щрих към портрета" на българския популизъм. Въпросният "теоретик" и "идеолог" освен намеци за "световен заговор" и страхуване от апокалипсис не посочва никаква друга алтернатива за решаване на проблема с гетовизираните цигани, освен "реиндустриализация", което е смехотворно, защото "реиндустриализация" може да се осъществи, ако си конкурентен на пазара с други производители, а той въобще не обсъжда това. "Реиндустриализация" с примитивна технология и неквалифицирана работна ръка /да вкараме циганите в мини, фабрики и заводи, само и само да им отворим работа/ би довела до нова икономическа катастрофа, Орешарски и сие пееха такива химни, но бързо си отидоха отдето дойдоха. Това са утопии и чиста проба популизъм за наивни хора.

3d938b9fc8d8accd6b3f4cb5f6612383.jpg

c636fadad3d06301968ca3b457480ac9.jpg

2b5aa316e8bca5aad92ac67a00fc6fc2.jpg

Той не казва нещо кой знае колко по-розлично от теб..-

Б.Киров

  • Потребители
  • team_member.png
  •  3256
  • 3406 мнения
  • Пол:Мъж
  • Интереси:история, изкуство, литература, кино
  Преди 19 часа, nik1 said:

Социалната икономика не е възможна без пазарната такава,  това е лема в германската школа 

+ Историята на Чили е нагледно доказателство за това. Няма начин да преразпределяш, ако преди това не произведеш, няма такава алхимична формула за превръщане на всичко в злато.

 

Иначе-да,то понятието "популизъм" е доста хлъзгаво,и дори и твоите постове могат да минат за такова,-принципно.

Защото преди да се предлагат каквито и да е мерки-първо трябва да се проумее народопсихологията на циганите,а не да се приравняват с някакви други европейски или други малцинства.....

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...