Отиди на
Форум "Наука"

Книгата като подарък


Р. Теодосиев

Recommended Posts

  • Администратор

Миналата седмица се проведе за 46-та поредна година Софийски международен панаир на книгата – 11-16 декември. Ние взехме скромно участие и тази година на коледния панаир и тъй като имаме много приятели, които имат самостоятелни щандове, издават книги или просто пазаруват на килограм книги възползвайки се от големите намаления и огромното разнообразие - за поредна година виждам как се купуват книги основно за подаръци.

Лично аз си купих няколко много хубави книжки и съм много доволен, но като цяло не обичам да ми подаряват книги. Много рядко подарена книга влиза в употреба - тя е или някой много известен роман, за който всички говорят или някое скъпо луксозно издание на албум снимки, атлас, енциклопедия и други подобни. Те са много красиви и винаги много им се радваме, но почти никой не ги чете.

Покрай мен тази година се купиха стотици книги за подаръци и много малко за лична употреба, хората излизат специално да накупят книги за всички предстоящи празници.

И моят въпрос е - книгата като подарък убиване на номера ли е или е един стойностен и много хубав подарък?

Вие подарявате ли книги и радвате ли се когато ви подарят такава?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 20.12.2018 г. at 11:11, Р. Теодосиев said:

И моят въпрос е - книгата като подарък убиване на номера ли е или е един стойностен и много хубав подарък?

 

Ако си известен с това, че четеш е нормално да получиш някоя книга. Ако човека те познава добре ще ти подари нещо което ще ти е интересно, ако не те познава добре може и да уцели, а може и да не уцели това което ще ти хареса. Човека който не те познава добре ще избере известен актуален роман или някое скъпо луксозно издание на албум снимки, атлас, енциклопедия и други подобни, тъй като така има по-голяма вероятност да уцели нещо което може да ти хареса, или така ще иска да те впечатли с парите които е дал, с популярността и престижа на изданието, така че да не обърнеш голямо внимание на това, че не се е постарал да ги прочете нещата които ти подарява, а просто отбива номера. От човек който те познава или не те познава, и който чете ще получиш най-добрите книги.  Той ще ти разкаже защо на него му е харесала конкретната книга и ще я направи интересна и за теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 часа, makebulgar said:

От човек който те познава или не те познава, и който чете ще получиш най-добрите книги.  Той ще ти разкаже защо на него му е харесала конкретната книга и ще я направи интересна и за теб.

+++

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, makebulgar said:

 

Ако си известен с това, че четеш е нормално да получиш някоя книга. Ако човека те познава добре ще ти подари нещо което ще ти е интересно, ако не те познава добре може и да уцели, а може и да не уцели това което ще ти хареса. Човека който не те познава добре ще избере известен актуален роман или някое скъпо луксозно издание на албум снимки, атлас, енциклопедия и други подобни, тъй като така има по-голяма вероятност да уцели нещо което може да ти хареса, или така ще иска да те впечатли с парите които е дал, с популярността и престижа на изданието, така че да не обърнеш голямо внимание на това, че не се е постарал да ги прочете нещата които ти подарява, а просто отбива номера. От човек който те познава или не те познава, и който чете ще получиш най-добрите книги.  Той ще ти разкаже защо на него му е харесала конкретната книга и ще я направи интересна и за теб.

И ако е подъл, ще разкаже кой е убиеца......🤣

Но без майтап. 

Сега прочетох книгата /нещо като автобиография/ на Brunhilde Pomsel която е била личната секретарка на Гьобелс. Ужасяващото е, че нищо, буквално нищо не приема от греховете на режима на който и тя е била едно болтче....Но от това много по-ужасяващо е, че без никакви статистики и други данни, само както разказва за ежедневието след голямата световна криза сякаш разказва за събитията след голямата 2008 криза.....И светът пак е насочен в тази посока.....

Brunhilde Pomsel-Thore D. Hansen 

        >Ein deutsches Leben<

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някъде при майка ми се мотаят седем книги "Под игото". Седем!

Една, която ние си имахме, и още шест (!!!), подарени ми за рождения ден от различни хора, когато бях в основното училище и щяхме нея година да го изучаваме...

Всички семейни приятели ме знаеха, че съм читанка от почти бебешка възраст, обаче чак толкова.... :))

На всичкото отгоре точно по причината в предното изречение това "Под иго" вече го бях прочела....

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, dora said:

Някъде при майка ми се мотаят седем книги "Под игото". Седем!

Една, която ние си имахме, и още шест (!!!), подарени ми за рождения ден от различни хора, когато бях в основното училище и щяхме нея година да го изучаваме...

Всички семейни приятели ме знаеха, че съм читанка от почти бебешка възраст, обаче чак толкова.... :))

На всичкото отгоре точно по причината в предното изречение това "Под иго" вече го бях прочела....

И колко Тютюн имаш?😆

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...