Отиди на
Форум "Наука"

Интимността като средство


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 14 часа, Skubi said:

Сексът е физиологична нужда и за двата пола, и е средство използвано предимно от жените, Хмммм, хмммм това след раждане на 1-2-3 деца рязко намалява и то при жените.

Чак сега ми стана ясно,  защо у Швеция трябвало документ подписан от нотариус за женско съгласие при секс, иначе мъжът отивал у панделата! Пази Боже! Добре, че у нас не ратифицираха ИК! Че то по тази логика, 5% от доходите ми щяха да отидат само за нотариална заверка! :rofl:

Преди 14 часа, Skubi said:

за постигане на цели, които без мъж не могат да постигнат, Хммм, хмммм сега е вече модерно да изпъдят търтеят от жилището и да го дерът докато е жив... 

А-аааа НЕ! Не съм съгласен! Тази мода скоро ще трябва да отмине. Ретрото пак ще е на мода, и отново предложението за брак на жената, ще е приятна мелодия за нейните уши,  а мъжът отново ще е наказателят и ще я гони от жилището ако нещо много вземе да се опъва, пък и ще я поотупва от време на време профилактично, да не вземе пак да си фантазира за матриархат! Патриархатът е велик! :bj:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, herkules said:

Чак сега ми стана ясно,  защо у Швеция трябвало документ подписан от нотариус за женско съгласие при секс, иначе мъжът отивал у панделата! Пази Боже! Добре, че у нас не ратифицираха ИК! Че то по тази логика, 5% от доходите ми щяха да отидат само за нотариална заверка! :rofl:

Ясно. Но когато също има закон, че сексът с животно например в Дания е разрешена зоофилията. Тогава една коза как може да даде съгласие?🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Skubi said:

Ясно. Но когато също има закон, че сексът с животно например в Дания е разрешена зоофилията. Тогава една коза как може да даде съгласие?🤣

Кимането с глава на козата, ще е достатъчно за да се приеме за съгласие, ако е заснето с телефон или фотоапарат за доказателство. Тогава онождането на козата няма да е наказуемо престъпление, и нотариусът с чиста съвест ще подпише документа за правене на секс с козата! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще се опитам да обобщя за средствата от които интимното е само частен случай.

Всяко средство, което води до успешна адаптация, ще бъде използвано. Проституция, корупция, търговия с боклуци, с алкохол, наркотици и оръжие подобряват положението на тези, които се занимават с тях и няма да бъдат отказани. Споменах вредящи на другите средства, като имам предвид, че основните, подпомагащи обществото средства (да работиш повече, по- ефективно, по- умно и да откриваш велики неща) са си средства да живееш по- добре и се прилагат, но не за тях става дума.

Като последвам само две- корупция и секс ще се опитам да съм по- ясен. За да стане нещо, от което зависи добруването ни, опитът ни при турците гласи, че трябва да дадеш рушвет или бакшиш. Това смазва колата. Може да дадеш и дупе. Което ти изнася повече. Хората са имали някакви задръжки, защото първо- даването ги ощетява и второ- инвестицията не е регламентирана, рискована е и може да не донесе печалба, както всяко нещо на тъмно. Обществата са се стремели това да е в някакви по- тесни граници, но никога не са можели да го премахнат. Винаги е имало хора, които са рискували и печелели чрез рушвет или секс. Лили Иванова дори научила гарга да пее. По- скоро въпросът е защо има законопослушни и рушветът, както и сексът като средство не са всеобщи? Примерно в ориенталската баня се е плащал бакшиш на излизане. Опитните са знаели колко е бакшиша, неопитните са научавали по трудния начин. Връщам се при проституцията- там може за секс да се получават пари, а защо да не може да се добиват и други облаги- звездни роли в киното, музиката, науката?

Патрик Шварценегер ще стане актьор, а Хилда- певица. С немски пари кардинал Ратцингер ще стане папа. Не отричам качествата, но преди това трябва да заемеш някакво място, за което има много претенденти. Е, какво, бедните и сексапилните, да умират ли? Няма! Те ще ползват това, с което майка Природа ги е надарила.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Втори след княза said:

По- скоро въпросът е защо има законопослушни и рушветът, както и сексът като средство не са всеобщи?

 Зависи как са подредени в ценностната система на човека сексът, рушветът,....С тия ценности които са на първо място индивидът трудно прави или въобще не прави компромис. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4.02.2019 г. at 4:29, vvarbanov said:

 Зависи как са подредени в ценностната система на човека сексът, рушветът,....С тия ценности които са на първо място индивидът трудно прави или въобще не прави компромис. 

Е, те ценностите за различните индивиди са различни, особено за заразените с либерализъм и прочее! Я виж тук едни други "ценности", дето и в Норветия ще им се завие свят относно правата да децана, па било то и пълнолетни! Жените нямат право да раждат, без съгласието на неродените им деца! :rofl:

https://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2019/02/06/roditeli-na-syd-deteto-im-ne-dalo-syglasie-da-byde-rodeno.401354

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Skubi said:

14 дена без секс......

Днес отидох да бягам по джапанки! Само заради гласът.....🤣

Сублимация на либидото в спорт? :D За св. Валентин - с рекламни дъски и надпис ХЕТЕРОСЕКСУАЛЕН!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4.02.2019 г. at 4:29, vvarbanov said:

 Зависи как са подредени в ценностната система на човека сексът, рушветът,....С тия ценности които са на първо място индивидът трудно прави или въобще не прави компромис. 

Мисля си, че по- добре би било наречено , подтискане другите, вследствие по- силна възбуда на някое поле. Имам предвид нещо такова: полето в мозъка, свързано с нагона да е/ не е , толкова интензивно, че да подтиска/не подтиска  другите полета.

Факт е, че либидото е променливо във времето, възрастта, при различните индивиди. По тази причина сексът не винаги е желан. Това важи не само за животните, които не са разгонени, но и при хората. Има по- силни инстинкти- глад, внимание към заплаха.( Ако има страх от изненада от съпруг/а, не се получава някак си. От друга страна, ако заплахата е твърде силна, тя подтиска съпротивата, задръжките, морал, и достойнство и има изнасилване)

Та, ако хора се плашат, че ще бъдат злепоставени, ще имат сериозни щети, тогава това поле е доминиращо и ще подтисне либидото, а сексът ще им е неприятен повече от това да не постигнат някаква цел. Ако обаче целта е много важна, то  възбуденото поле в мозъка е доминиращо и подтиска срам, страх, болка. Тогава и дупе се дава заради целта. Най- изразено е, когато едновременно са възбудени нагона и целеполагането, тогава вървят заедно без контрамотиви и подтискане.

Не се прави компромис, а се избира по- ценното, интензивно и силно. Ще ми се да съм го написал разбираемо. 👨‍🎓

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Втори след княза said:

, а се избира по- ценното, интензивно и силно. Ще ми се да съм го написал разбираемо

https://www.youtube.com/watch?v=9mSb-dw9o1E

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Skubi said:

Факе....😂

На практика - резонансът решава посредством "микро-закони, правила, които са по-силни от едрите". Но Разумът не всякога е "съгласен" с обективното и проявява "свободна воля"- така създава хаос в мислене и действия. В крайна сметка Природата си го връща посредством микрото ... по някакъв начин - може и неописано в закони и правила на обществото - те са измислени, за удобство на човеци.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Малоум 2 said:

На практика - резонансът решава посредством "микро-закони, правила, които са по-силни от едрите". Но Разумът не всякога е "съгласен" с обективното и проявява "свободна воля"- така създава хаос в мислене и действия. В крайна сметка Природата си го връща посредством микрото ... по някакъв начин - може и неописано в закони и правила на обществото - те са измислени, за удобство на човеци.

...

Така е. Но това не означава, че видеото е не измама....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Втори след княза said:

Не се прави компромис, а се избира по- ценното, интензивно и силно. Ще ми се да съм го написал разбираемо.

Неминуемо щом трябва да се нарушат моралните норми възниква дисонанс.И индивида търси начин да го намали.В подобни случаи най често се самозалъгва, той/тя/ не ме разбира/уважава/цени,обича,кара се, бие ме,.../.Така дисонанса намалява.Така ценното което е на висока позиция се омаловажава, премества надолу в списъка с ценностите и става по лесно да се направи компромис с него.

То под въздействието на емоциите, критичното мислене се губи и по лесно се възприемат удобни аргументи ,които намаляват дисонанса.

В такъв случай роля играят не само реда на ценностите, но и емоционалната устойчивост.Някои индивиди бързо "палят", нагрубяват, изневеряват, сбиват се,  без да мислят или дори застрелват човека който ги е ядосал.Имаше един случай с някакъв американец дето заредил бензин в който имало вода.Веднага се върнал в бензиностанцията и застрелял работника на колонката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, vvarbanov said:

Неминуемо щом трябва да се нарушат моралните норми възниква дисонанс.И индивида търси начин да го намали.В подобни случаи най често се самозалъгва, той/тя/ не ме разбира/уважава/цени,обича,кара се, бие ме,.../.Така дисонанса намалява.Така ценното което е на висока позиция се омаловажава, премества надолу в списъка с ценностите и става по лесно да се направи компромис с него.

То под въздействието на емоциите, критичното мислене се губи и по лесно се възприемат удобни аргументи ,които намаляват дисонанса.

В такъв случай роля играят не само реда на ценностите, но и емоционалната устойчивост.Някои индивиди бързо "палят", нагрубяват, изневеряват, сбиват се,  без да мислят или дори застрелват човека който ги е ядосал.Имаше един случай с някакъв американец дето заредил бензин в който имало вода.Веднага се върнал в бензиностанцията и застрелял работника на колонката.

Приемам идеята за дисонанс- размисъл- решение- постъпка, както и късосъединителната реакция дисонанс- постъпка. Втората е по- честа и обяснима с доминирането на възбудата. Колкото и да е интересна пиесата, случайно преминаващата котка отвлича вниманието. Човек размисля и стига до разбирането за конфликта ако има време и обичай да мисли.  Ако съзнанието е стеснено от напрежение (важна цел, недостиг на време, и т.н.) то не може да обхване всички променливи и работи само с най- важните. "Прекара ме и трябва си го получи" Ба-а-ам. Ценностите и отговорността се игнорират като несъществени. Не казвам, че другото е по- добро- "Оня чукаше жена ми и аз, отидох в кухнята, направих си кафе и седнах да мисля какво да направя. Вчера пак. Д-ре, да не прекаля с кафетата?" ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да не си помислите погрешно, че мъже само унижават чрез интимното, ето цитат от статията Кунилингус в Уики.

Цитирай

Китайската императрица У Цзетян от династията Тан въвела в придворния етикет обичай за това да се възвиси жената и да се унижи мъжа. Тъй като фелациото е било символ на мъжкото превъзходство, тя въвела за придворните задължението „облизване на тичинките на лотоса“ , което е било възнесено до високо ниво, символизирайки пришествието на ерата на женското превъзходство. Тя заставяла всички чиновници и сановници да изказват особено уважение към Нейно Императорско Величество посредством кунилингус 

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...