Отиди на
Форум "Наука"

Интимността като средство


Recommended Posts

  • Потребител

Jonathan Schwartz's research in the documentary Turned Out: Sexual Assault Behind Bars found that "in male prison populations where entitlement to (anal and oral) penetration (or perhaps possessing a 'wife') is the ultimate symbol of domination - part of the symbolic economy of an all-male, hyper-masculinist environment.

Изследванията на Джонатан Шварц : Оказа се: сексуалното нападение зад решетките установи, че „в мъжките затворнически групи, където правото на (анално и орално) проникване (или може би притежаване на„ съпруга “) е най-важният символ на господството - част от символичната икономика на една мъжка, хипермаскулистична среда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обобщение на съжденията до сега:🧠

1.    Сексът е самоцел за човека, задоволяваща хормоналното напрежение на тялото му и вече осъзната- като цел за продължаване на рода.
2.    Използването на секса като средство за постигане на други цели освен удовлетворяване на нагона и продължаване на рода е непълноценно и нетрайно.
3.    Женската, отдала се на мъжкия получава предимството да не бъде физически насилвана. Петелът не кълве кокошки, които сами клякат. В половото насилие при животните има оплодотворяващ момент, но при другите страсти у човека, а и имайки предвид контрацептивите, налагането на лични страсти не носи социални ползи.
4.    Индивидуалните страсти, разглеждани общо могат да съдържат обществено полезна съставка редом с обществено разрушителната. Социално положителният момент ( като вектор и сума от вектори) определя значението й.
5.    Сексът като средство е ползван и като унижение на другия за подчертаване на статусна разлика, позволяването на сексуален акт е признаване на доминиране, независимо от пола на унижения. В някои среди сексуалният акт е най-важният символ на господството.
6.    Владетели, издигнали се чрез сближаване с императриците, биват безсрамни, безогледни, алчни. Неморални във всичко.
7.    Цялостният процес до половия акт има и игрова съставна. Понякога играта, достигането до акт е по- атрактивна от самия акт. В този случай не точно потребността от секса е основна, а потребността от игра, преследване, съблазняване.
8.    Спазването на групови норми при сексуалния акт понякога бива афиширано, което е потребно за приемане в група и е своеобразна инициация.
9.    "Отдаването" и съобразяването със страстта на доминанта е дало възможност да се създаде група с най- просто разпределение на ролите- мъжка и женска.
10.    Използването на сексуалните контакти е било и е популярен  начин за постигане на други цели. От психологическа гледна точка е успешен адаптивен механизъм за постигане на целите. От социално- психологическа, сексуална връзка с лице от желана група, дава възможност за преодоляване на групови бариери и приемане.
11.    Проблемът за "сексът като средство" е част от проблема за личните страсти в социума. Страстта към секс, пари, власт, имоти, биват осъждани, защото нарушават съществуващата в някакъв относителен ред и стабилност система. Смята се за нечестен и не според приетия ред- постигат се цели без социално приемливи способности и съответен труд и усилия. Поражда проституция, разврат.
12.    Отделянето на моралната гледна точка, която е осъдителна от психологическата  и социално- психологическата, които са позитивни, отразява реално противоречие в индивидуалната и групова оценка на явлението „сексът като средство”.

 

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Doris said:

Ха-ха, тъпотии на квадрат...Правите ли изобщо разлика между човек и кокошка? 😄😄

Предлагам ви чудесната възможност, ако темата ви интересува да изложите сериозно мнение. Част от критиката е ползотворното обратно мнение, което поощрявам.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Втори след княза said:

8.    Спазването на групови норми при сексуалния акт понякога бива афиширано, което е потребно за приемане в група и е своеобразна инициация.

Това съждение се отнася за много тесни групи и е силно оспоримо. Приемам го като частен случай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Помислих си за смисъла на "сексът като средство" за снемане на напрежение, натрупано в живота. То е реалистична и практикувана техника, но отговаря на определението, че е непълно- който прави секс за да снеме външно напрежение, нито снема външното напрежение пълноценно, нито прави секс пълноценно.

Link to comment
Share on other sites

Преди 56 минути, Втори след княза said:

Помислих си за смисъла на "сексът като средство" за снемане на напрежение, натрупано в живота. То е реалистична и практикувана техника, но отговаря на определението, че е непълно- който прави секс за да снеме външно напрежение, нито снема външното напрежение пълноценно, нито прави секс пълноценно.

Като донякъде запознат с човешкото тяло , практикувам секс редовно  < за здраве> При мъжа е важно да го прави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, laplandetza said:

Като донякъде запознат с човешкото тяло , практикувам секс редовно  < за здраве> При мъжа е важно да го прави.

При жената- също. Секс с кеф и заради самия секс си е част от здравия живот.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Втори след княза said:

При жената- също. Секс с кеф и заради самия секс си е част от здравия живот.

Различно е, жените също, при мъжете е с по голяма полза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandetza said:

Различно е, жените също, при мъжете е с по голяма полза.

Рекъл Вуте. Ако требе да опраим жената, па не можем, съседо че извикам. Само мир да е.

Знае шопа му с шоп, че семейният мир се донагласява с онова средство. В "оправяне" има нещо мъдро. Нещо се е разцентровало, криво върви, вдига шум, "требе да се оправи". 😃

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.01.2019 г. at 6:59, Doris said:

Ха-ха, тъпотии на квадрат...Правите ли изобщо разлика между човек и кокошка? 😄😄

Почувствах се обиден от това да оценят темата ми като "глупости на квадрат". Коректно помолих за обяснение. Като не се появи такова, помислих си дали е проява на глупост?

Не ще да е. Във физиката, например, движението се изразява абстрахирано от вида на обекта- там не правят изобщо разлика между човек и кокошка, а го изразяват чрез движението на точка. Значи Doris злонамерено оскърбява и се държи просташки по отношение на темата.

Това да влезеш в някоя тема, да се изплюеш и да не се обърнеш на виковете на стопанина "Хей, хей, ЗАЩО?" си е направо оскърбителна постъпка.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Втори след княза said:

Това да влезеш в някоя тема, да се изплюеш и да не се обърнеш на виковете на стопанина "Хей, хей, ЗАЩО?" си е направо оскърбителна постъпка.

Така е, но не им обръщай внимание и не се коси! "Гълъбици сър!"  Ако всеки тук им обръщаше "особено" внимание, до сега за мен и теб щеше да има безмилостна дискриминация-наказания от власт имащите, заради несъгласието ни с "правилните и научни доводи", подкрепени с линкове на английски! А ти доста подробно си обяснил значението на секса като средство за издигане в йерархията-кариерното развитие на единият от половете, не притежаващ друго конкурентно качество, освен предлагането на секс! Те за това не им остава нищо друго, освен да реагират по този начин!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 13.01.2019 г. at 23:27, Втори след княза said:

Мата Хари. Името е достатъчно.

Харви Уейнстейн. Ако обвиненията в съда паднат, остава въпросът кой кому е натрапвал секс. Ще се измъкне ли старият козел или наистина актрисите са му се бутали сами в ръцете?

По вероятно е второто, за да се издигнат и да станат известни. Днес вече като се сбръчкаха и никой не ги брои вече за нищо, измислиха Ме Тоо, та отново да са в центъра под светлините на прожекторите!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14.01.2019 г. at 10:33, Втори след княза said:

Кратко обобщение: Използването на сексуалните контакти е било и е популярен  начин за постигане на други цели. От психологическа гледна точка е успешен адаптивен механизъм за постигане на целите. От социално- психологическа дава възможност за преодоляване на групови бариери и приемане от високо статусна група. От морална гледна точка е укорим, доколкото се смята за нечестен и не според приетия ред- постигането на целите не е чрез социално приемливи способности и съответен труд и усилия

То това го знаят всички, дори и тези, които не са чели дебели книги. От както е възникнало човечеството, най-древната професия просперира и до днес. И освен като професия такъв труд полагат точно тези които нямат други способности, за да постигнат набелязаните от тях цели!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съдия:

-Разкажете госпожо как стана насилието!

-Ами то така беше, че този мързавец ме притисна до едно дърво в паркът и ей така, права ме изнасили.....

-Но, госпожо! Как? Вие сте близо 1.80 м висока а подсъдимият едва е 1.50м.

-Ами то така беше, че той се качи върху един пън, аз пък приклекнах малко и така ме изнасили......Честно Ви казвам....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 часа, herkules said:

То това го знаят всички, дори и тези, които не са чели дебели книги. От както е възникнало човечеството, най-древната професия просперира и до днес. И освен като професия такъв труд полагат точно тези които нямат други способности, за да постигнат набелязаните от тях цели!

Винаги когато има интимна връзка между хора с различни възраст и статус (положение, власт, пари, връзки), подозирам, че сексът е средство. Единият дава статус, а получава друго (възможно дори да добави статус, пък може и наслада), другият дава д..., пък добива възможност за статус, доколкото позволява сделката. :)

Цитирай

 

Въпреки твърденията, че Хю Хефнър не е оставил нищо на съпругата си Кристъл Харис след смъртта си, младата вдовица ще получи луксозно жилище за 7 милионна долара в Холивуд, както и сумата от 5 милиона долара според предбрачното им споразумение. Това пише вестник "Дейли мейл".

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/stsena/palavata-vdovitsa-na-khyu-khefnr-udari-koravoto-prilapa_news547833.html

 

Непосредственият секс е между млади, здрави, които създават семейство и имат деца. Никой не го прави с дядо или баба по любов.

И това го знаем от практичен разум, без дебели книги :).

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Doris said:

Темата е тъпотия, и да ви обяснявам, няма да ме разберете.

Превърнахте форума в бунище на сексистки комплекси.

Обяснението бе нужно на читателите. Отговорът ви е една голяма дупка в кашкавала. Не сте чела внимателно примерите в които отразявам византийски царе и балзакови герои. Пълна сте с предубеждения. Не защитихте изобщо защо физиката може да игнорира разликата между човек и кокошка, а други науки да не могат да се абстрахират от различиета съобразно изследванията си.

Няма лошо- и от нищото има полза Вж. Дж. Родари.

 

Цитирай

 

Имало някога едно човече от нищо. Имало нос от нищо, уста от нищо, дрехи от нищо и винаги се обувало в нищо. Тръгнало на път по едно шосе от нищо, което не водело никъде. Срещнало една мишка от нищо и я попитало:

— Не се ли страхуваш от котката?

— Не, разбира се — отговорила мишката от нищо. — В тази страна от нищо има само котки от нищо, които имат мустаци от нищо и нокти от нищо. Освен това аз уважавам кашкавала. Ям само дупките. Нямат никакъв вкус, но са много сладки.

— Главата ме заболя — казало човечето от нищо.

— Това е глава от нищо: даже и да я удариш в стената, няма да те заболи.

Човечето от нищо искало да опита, потърсило стена, за да си блъсне главата, но стената била от нищо и тъй като се било засилило — паднало от другата страна. И от другата страна нямало съвсем нищо. Човечето от нищо така било уморено от всичкото това нищо, че заспало. И докато спяло, сънувало, че е човече от нищо и вървяло по един път от нищо и срещнало една мишка от нищо и започнало и то да яде дупки от кашкавал и излязло, че мишката имала право: просто нямали никакъв вкус.

 

Моля да не увеличавате спама с присъствието си извън темите в които имате образование.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 24.01.2019 г. at 12:51, Doris said:

Темата е тъпотия, и да ви обяснявам, няма да ме разберете.

 

 

Е, ние от плебса не можем да  те разберем, щото не владеем перфектно като теб английски, а линковете ти на английски от "научни" сайтове и списания са "най-достоверни", но отлично разбираме какво целиш! Успя да накараш админите да изтрият вече една тема на автора, и сега целта ти е отново същата! Дали тази тема е тъпотия или не е, мисля че, не трябва да решаваш ти! Аз пък я намирам за доста актуална и интересна. Не разполагам с време за да я коментирам обстойно, но не искам пак да я изтрият като предишната.

Цитирай

Превърнахте форума в бунище на сексистки комплекси.

Я да видим сега колко раздела има този форум и колко различни теми има публикувани? Струва ми се, че тази тема и други подобни не са целият Форум - Наука, а една микроскопична част от него! И, какво ще рече "сексистки комплекси" защото бунище го знаем какво е, колкото и да ни мислиш за ниско-интелигентни. Темата за интимността като средство включва и секса. Та, сексист сигурно ще да е мъж обичащ много секса!?! А, комплекси, предразсъдъци, мачизъм шовинизъм и прочее, са си феминистични прийоми, с които се манипулира обществото и власт имащите. Трябва ли аз да смятам, че форумът се е превърнал във феминистична собственост, където женските недостатъци трябва да се скриват, и да се измислят несъществуващи по-високи женски постижения от мъжките, като принос за човечеството?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

herkules, а случвало ли ти се е секс, като средство за сдобряване? На мен ми е доста чудно. За да има секс, жената изтъква, че трябва да е предразположена, ухажвана, в хубава обстановка.

Сексът за сдобряване именно с това е абсурден. Преди това са се ругали, крещели са, обстановката не е била никак хубава, а думите никак мили. Как така се получава, че жената се съгласява на секс при тези условия? Много ми е чудно, макар че съм го преживявал. Допускам, че мъжът дава някакви признаци на напускане - "Нетърпимо е!Напускам!" и жената се уплашва и прави нещо за да бъде пожелаена. Може да има фалш от негова страна- уж напуска, ама остава. Ама сигурно има фалш и от нейна старана. Уж той е ужасен ... (да не изброявам), но сексът си е нещо семейнообразуващо. Друго си е "говедото да бъде вързано за сливата, че да не бега" както казва шопът.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, herkules said:

 Аз пък я намирам за доста актуална и интересна.

Действително, колко интересни случки има във всекидневието.

Дойде ми на ум, как стари ергени с жилища биват прилъгвани и след една вечер в дамска компания им прибират жилищата. Как съпрузи и съпруги ползват изневярата като средство да натрият носа на другия и си съсипват сами живота- удавен в кавги и мръсни номера. Как най- неудобните за казване молби се казват след секс, та да минат по- успешно и как необичайни техники се използват по конкретен повод- за демонстрация на нещо си и за постигане на нещо си, вместо обикновения детераждащ секс.

Много, много неща можеха да се разкажат от зрели и непредубедени хора, но де такива?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Втори след княза said:

herkules, а случвало ли ти се е секс, като средство за сдобряване? На мен ми е доста чудно. За да има секс, жената изтъква, че трябва да е предразположена, ухажвана, в хубава обстановка.

Ти не я гледай какво казва жената. Тя едно казва, а за друго мисли. При мен се беше случило още преди да се оженя. Разсърдих и се фиктивно, защото не дойде с мен  на един рожден ден на приятел. В същност дори се зарадвах за това че не дойде, а беше обещала. Майка и получила някакво обриване, яла развалена храна в някакво заведение, и моята отишла да я види без да ми се обади. То не бяха после извинения, не беше чудо, едва се сдържах да не се разсмея. Казах и, че ще я изпъдя и сексът дойде като по поръчка без да съм го поръчвал. Така стават някои сдобрявания, а моята жена аз си я разпечатах. Много ме харесала преди да се запознаем, но не смеела да ми каже.  Запознаха ни в една дискотека нейна приятелка и мой приятел, като след това се ометоха, дисководещият ни покани на танц, а аз щях да припадна от притеснение. Беше най-красивото момиче! След това нещата се наредиха последователно, оженихме се след 9 месеца. Първото ни дете падна, но след това  дойдоха щерките през три години. Нямам късмет на момче и това си е, а много исках да имам син! Я виж тук този случай! Е, аз държа много на щерките си и се старая нищо да не им липсва, но това момче от клипа на Карбовски го разбирам!!!

Сексът е физиологична нужда и за двата пола, и е средство използвано предимно от жените, за постигане на цели, които без мъж не могат да постигнат, нищо че имат претенции за можещи и независими от мъжете. В същност са си дори много зависими, а една жена без мъж е нищо, каквито и привилегии да им предоставя феминизмът. 

Редактирано от herkules
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, herkules said:

........... Разсърдих и се фиктивно, защото не дойде с мен  на един рожден ден на приятел. В същност дори се зарадвах за това че не дойде, а беше обещала. Майка и получила някакво обриване, яла развалена храна в някакво заведение, и моята отишла да я види без да ми се обади. Хммм, хммммм, бих пратил куриер с цветя на майката за здраве....

Много ме харесала преди да се запознаем, но не смеела да ми каже.  Туй то. Тогава кой-кого ловува? Споко си плуваш сводоно в басейнът на удоволстнията на младешкият живот а през това верме от трибуната някоя се е прицелила и Ти е дигнала мерникът......Хихихихихи

Сексът е физиологична нужда и за двата пола, и е средство използвано предимно от жените, Хмммм, хмммм това след раждане на 1-2-3 деца рязко намалява и то при жените.

за постигане на цели, които без мъж не могат да постигнат, Хммм, хмммм сега е вече модерно да изпъдят търтеят от жилището и да го дерът докато е жив... 

СМСМ😎

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Skubi said:

това след раждане на 1-2-3 деца рязко намалява и то при жените.

Потвърждение тук и тук.

Това ме навежда на мисълта, че след раждане и в менопауза трябва да сме внимателни, да не очакваме кой- знае каква взаимност.

Мисля си обаче и за един друг аспект- в някои моменти и отказът от интимност може да стане средство. "Няма да ти дам, докато ..." У Аристофан Лизистрата ще спре Пелопонеската война като жените от елинския свят спрат временно сношенията. (За заместител- момчета и ръкополагане ;) авторът не споменава, явно в неговата култура е неестествено) 

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...