Отиди на
Форум "Наука"

Лекува ли се пародонтитът?


siyana_power

Recommended Posts

  • Потребител

От известно време насам забелязвам отдръпване на венците си и подуване на места. При посещенията ми при зъболекаря той не ми е казвал никога, че имам пародонтално заболяване, но аз виждам, че го има и започнах да чета материали в интернет по тази тема.
В много от статиите и коментарите по форуми хората пишат, че пародонтозата не се лекува, докато в други източници чета, че има лечение за тази болест.

Обръщам се към хората, които страдат от нея и които са се лекували - имаше ли резултат от лечението и какъв е бил той?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, siyana_power said:

От известно време насам забелязвам отдръпване на венците си и подуване на места. При посещенията ми при зъболекаря той не ми е казвал никога, че имам пародонтално заболяване, но аз виждам, че го има и започнах да чета материали в интернет по тази тема.
В много от статиите и коментарите по форуми хората пишат, че пародонтозата не се лекува, докато в други източници чета, че има лечение за тази болест.

Обръщам се към хората, които страдат от нея и които са се лекували - имаше ли резултат лечението и какъв е бил той?

Първият шок е когато един здрав зъб почне да се клати /съвсем не боли/ и при едно по силно хапване например в твърд суджук изведнъж се преобърне от място си......

Има вече зъболекари които само това се занимават. 

Работата е следваща.

Пълна блокада с инжекции в горните и долните венци. След това тикат венците чак до корените на зъбите и с ултразвук и други препарати изчистват всичкият камък и други отпадъци по зъбите. Képtalálat a következÅre: âfogkoeltavolitasâСлед това с подходящи лекарства мажат Képtalálat a következÅre: âfogkoeltavolitasâзъбите и връщат венците на място и ги зашиват между зъбите. След Х време свалят конците и мажат венците с лекарста. Това още повтарят 1, 2 пъти и готово.

Препоръка спирането на цигари и ежегодно сваляне на зъбният камък.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Skubi said:

Първият шок е когато един здрав зъб почне да се клати /съвсем не боли/ и при едно по силно хапване например в твърд суджук изведнъж се преобърне от място си......

Има вече зъболекари които само това се занимават. 

Работата е следваща.

Пълна блокада с инжекции в горните и долните венци. След това тикат венците чак до корените на зъбите и с ултразвук и други препарати изчистват всичкият камък и други отпадъци по зъбите. Képtalálat a következÅre: âfogkoeltavolitasâСлед това с подходящи лекарства мажат Képtalálat a következÅre: âfogkoeltavolitasâзъбите и връщат венците на място и ги зашиват между зъбите. След Х време свалят конците и мажат венците с лекарста. Това още повтарят 1, 2 пъти и готово.

Препоръка спирането на цигари и ежегодно сваляне на зъбният камък.....

 

Увредената костно-челюста тъкан  не се самовъзстановя...И "джобовете" също не изчезват "яко дим" ..  Това знам.

 

Преди 3 часа, siyana_power said:

От известно време насам забелязвам отдръпване на венците си и подуване на места. При посещенията ми при зъболекаря той не ми е казвал никога, че имам пародонтално заболяване, но аз виждам, че го има и започнах да чета материали в интернет по тази тема.
В много от статиите и коментарите по форуми хората пишат, че пародонтозата не се лекува, докато в други източници чета, че има лечение за тази болест.

Обръщам се към хората, които страдат от нея и които са се лекували - имаше ли резултат лечението и какъв е бил той?

 

Правилният отговор за мен е "Излекуване като от вирусно заболяване-  по скоро не, но заболяването може да се забави и овладее в много голяма степен.. Т.е. то подлежи на лечение и контрол"

Скуби е написал препоръките за това..

Инжекциите са специфични антибитици, които атакуват този тип бактерии, които са отговорни за процесите

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 месеца по късно...
  • Потребител

Случайно попаднах на този въпрос. Интересно е, едни източници в зъболекарските среди за пародонтита твърдят, че няма никакъв проблем с лечението. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 28 минути, Дидия Вайова said:

Случайно попаднах на този въпрос. Интересно е, едни източници в зъболекарските среди за пародонтита твърдят, че няма никакъв проблем с лечението. 

Аха , най сполучливо се лекува с .......... клещи😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, laplandetza said:

Аха , най сполучливо се лекува с .......... клещи😀

Значи.

С 4-5-6 не си спомням колко инжекции Ти правят пълна упойка на венците. После вземат като бормашината но ултразвукова или каква палка и с помоща на горепоказаната кука, буквално обелват всеки един зъб наоколо и свалят наслоеният се над и под венците камък и други....Това трае доста, време и много-много не боли но звукът.....

Когато свършат с разни препарати мажат и почивка. Ако случайно упойката почва да те отпуща, сигнализираш и Ти дават още. После пак мият, ако ще стържат докато не решат, че е ОК. Тогава почват да шият. Между всеки зъб теглят нагоре венците и ги зашиват. Степ бай степ горе и долу. Доколкото може ги скриват, но и така има, че възелчетата ти боцкат езикът или устните-бозите отвътре. Нотова ще го усещаш когато Ти мине упойката.  Ще свикнеш. Така си близо седмица през която трябва да жибуркаш ежедневно няколко пъти с разни препалати. После назад при дентиста за да извади шевчетата едно по едно. Кеф. И плащаш доста солидна сумичка.....и струва около 400 евро

Иначе от ден за ден почват да Ти се клатят зъбите и при едно силно хапване някоя мръвка или по корав суджук ооопс ти пада един зъб....И хич не кърви. Така, че има че ни си го и забелязъл кога си го глътнал. И не само лошите, пломбираните падат ами и здравите. И когато наред идат фротоватите зъби, тогава е вече късно, защото протезата немогат на нищо да я фиксират....Трябва да чакаш всичките да опадат или да ти ги изтеглят и да почнеш с имплантати.   Но много пъти в долните челюсти не може зашото е нисък кокалът или много тънък/обикновено при жените/. Тогава трябва първо имплантация на собственна кост която по-рано са я цепвало от кръста, но сега вече сепят кост от горната част на челюстите и я имплантират до коста на венеца. Чакаш 30-60 дена и тогава почват да навиват винтовете за да държи имплантата....струва около 6000 еврота....

Така, че струва си годишно да сваляте камъкът от зъбите. Малко неприятно и частично кърви.....Но си струва.

image.jpeg.57e7135c11d8ca4da10e438c18d17ee4.jpeg

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

Ахаха,   лекуваме го, всяка седмица по няколко пъти😀, абе Скуби, нали това работя , надбагваме се с природата, постоянни опити като ония от анадола със забременяването😃

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, laplandetza said:

Ахаха,   лекуваме го, всяка седмица по няколко пъти😀, абе Скуби, нали това работя , надбагваме се с природата, постоянни опити като ония от анадола със забременяването😃

На мен пък са го правили. И от тогава не съм губил зъб.....Но подръжката е важна. Защото ако имаш склонност, ще се появи пак....Нали? Както всички дуги работи. Ако тати или мама е кончила в лудница, или специфичен рак, или лоши очи, зъби, сърце и тнт и Ти имаш голям шанс затова....Но ако знаеш, /не мож се спаси/, най-много да изтеглиш времето за да не е преждевременно. Нали?

Но  Бай Начо свинаря това не го бърка...Плуй си зъбите на земята и реже слънинката на по-дребни късчета и от хляба сърцавината....

А ракията пък не трябва да се дъвчи...:cool2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-новото по въпроса - може да се пусне в широка употреба веднага, щото съставките са вече одобрени и се ползват в други лекарства :

https://medicalxpress.com/news/2019-11-periodontal-disease-patent-treatment-method.html?utm_source=nwletter&utm_medium=email&utm_campaign=daily-nwletter

То преди време бяха намерили вещество, което предизвиква бурен растеж на пулпа на зъбите. Като страничен ефект от одобрено лекарство бяха го забелязали и затова се предполагаше, че много бързо може да бъде въведено в практиката. Демек - край на пломбите. И познайте - повече нищо не се чу или видя по темата. Да видим това от линка горе дали ще се промъкне покрай стоматологичната маф..., пардон, многоуважаваната стоматологична общност

Link to comment
Share on other sites

  • 8 месеца по късно...
  • Потребител

Шиниране на зъбите се налага при пациенти с напреднала пародонтоза или след ортодонтско лечение. Тук има повече инфо по въпроса

https://aleksandarvalev.com/услуги/шиниране-с-фибровлакно/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ежегодно премахване на зъбния камък. Ако се наложи и лекарства - има един антибиотик зелен, който преди се е налагало да пия.

Но, пак си зависи от генетиката - има хора, които цял живот не са си махали зъбния камък и нямат проблеми с охлабването на венците. Във всеки случай с постоянна грижа, няма няма да е проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Потребител

https://www.bg-shop.info/

 

BGSHOP – оферти от онлайн магазини

Широка гама оферти  - техника, стоки за дома и градината, мебели, мода, детски играчки, вижте и текущи промоции в някои онлайн магазини. Не пропускайте специалните промоции на онлайн магазини в bg-shop.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://vzaro.bg/

 

Онлайн бутик за дрехи VZARO - сърцето на българската мода

 

Първият български моден бранд, създаващ усещане за уникалност. Лимитирани парфюмни аромати и дамски аксесоари в онлайн магазина на VZARO.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител


Онлайн магазин за био и корейска козметика - Свиден Дар

Открийте нашата селекция от естествени и ефективни козметични продукти за лице, коса и тяло! Насладете се на бърза доставка и изключително обслужване.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...