Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

Преди 3 минути, Б. Киров said:

Слаби са ти аргументите против идването на Фолксваген /което въобще не значи, че те ще инвестират в България/:

Първо - субсидиите за инфраструктура /в случай че дойдат/ остават в България, инвеститора не може да си ги отнесе у дома, ако си отиде - тази инфраструктура остава тук и е собственост на българската държава, която може да я отдава под наем или продаде.

Второ - от цифрите, които си цитирал за субсидиране на 1 работник, едно работно място на Мерцедес, конкретно - 2500 работни места по 28 000 евро, са 70 млн. евро, в случая за Фолксваген това е два пъти повече, ерго субсидията за инфраструктура ще бъде 140 млн. евро от страна на българската държава, повтарям, тя си остава собственост на българската държава.

Трето - срещу 140 млн. субсидии на българската държава, Фолксваген се наема да инвестира 1400 млн. евро за производствени мощности - 10 пъти повече.

Четвърто - само заплатите на тези 5000 работници за две години покриват цялата държавна инвестиция, те са 150 млн. евро. Тези заплати се харчат в България, те са пряка инвестиция, върху тях се начислява ДДС 20 процента и т.н., влизат в паричната маса в обращение. Каквито и фокуси /което се съмнявам германиците манипулират с минимални заплати и кеш на ръка да се правят за избягване на данъци/ чистият кеш от заплатите влиза в оборот като пряка чужда инвестиция и увеличава БВП на страната, 10 години работа на този завод без никакви данъци е още 1500 млн. евро пряка инвестиция само от заплати.

Сигурно.

Профита изнася, профита....

Което оставят когато се изтеглят е купчина опустошени згради...Навярно не мислиш, че вслучай на напускане ще ти оставят пълното оборудване....

Това което съм цитирал е официални данни. На краят на таблицата се вижда источникът....  Могат да се проверят.

За Второ, Трето. На балкана наверно други цифри са валидни...Тамошните, останалите далавери незнам но е съмнително 5000 работници само за ФВ, когато на маджарите всичките 7 фирми дават подобно количество....

Не, не германците манипулират. Те наемат най ефтиният, бодегард за опазване на обйекта, градинари стрижещи тревата, чистачи чистещи кенефите и други помещения на зградите от местните търговци за наемници.  При местната фирма са регистрирани на стаж физическите работници и техните коствени шефове...От средният на горе са командировани или дадени поднаем от другите ФВ фирми.  

Но, ако не искаш да ме разбереш, все такаси ще цитираш още 100 параграфи и цифри за да оправдаеш....какво ли? А да. Ние сме по-тарикати. Ние по-добре знаем. Нас не могат ни мина....Това ли? Не забравай, че сме последни в Европа. По всичко. И това и германците го знаят....

Другото, ще го видиме ако доживеем....Нали зглобявахме и Рено и Москвич. Така, че практика има....

Преди 13 часа, Skubi said:

Сигурно.

Профита изнася, профита....

Което оставят когато се изтеглят е купчина опустошени згради...Навярно не мислиш, че вслучай на напускане ще ти оставят пълното оборудване....

Това което съм цитирал е официални данни. На краят на таблицата се вижда источникът....  Могат да се проверят.

За Второ, Трето. На балкана наверно други цифри са валидни...Тамошните, останалите далавери незнам но е съмнително 5000 работници само за ФВ, когато на маджарите всичките 7 фирми дават подобно количество....

Не, не германците манипулират. Те наемат най ефтиният, бодегард за опазване на обйекта, градинари стрижещи тревата, чистачи чистещи кенефите и други помещения на зградите от местните търговци за наемници.  При местната фирма са регистрирани на стаж физическите работници и техните коствени шефове...От средният на горе са командировани или дадени поднаем от другите ФВ фирми.  

Но, ако не искаш да ме разбереш, все такаси ще цитираш още 100 параграфи и цифри за да оправдаеш....какво ли? А да. Ние сме по-тарикати. Ние по-добре знаем. Нас не могат ни мина....Това ли? Не забравай, че сме последни в Европа. По всичко. И това и германците го знаят....

Другото, ще го видиме ако доживеем....Нали зглобявахме и Рено и Москвич. Така, че практика има....

Скуби, инвеститорите идват тук с оборудване, което произвежда стока, тази стока им носи профит, когато я продадат. В тази стока инвеститорите/мултитата капиталисти влагат човешки труд, този труд е част от цената на стоката и печалбата им. Този труд също е стока. капиталистите/мултита плащат тази стока в България, за да я прибавят към стоката си. За България парите на мултитата са печалба, те не могат да бъдат загуба, ако ще мулититата да си изнесат един ден и последното болтче от опразненото хале, защото мултитата са си оставили парите в България - така че след 2 години работа на мултитата от Фолксваген всяка стотинка от държавната субсидия ще бъде занулена и ще има печалба, като чистата годишна печалба от заплатите/стока/пари която мултитата оставят в джоба на България е годишно 90 млн. евро.

Не се съмнявам в данните от таблицата ти, напротив, превърнал съм форинтите в евра и съм ги калкулирал в моите сметки.

Работата е че мултитата никога няма да си оставят профита и парите в България точно заради такъв ход на мисли, който следваш ти, поне така ми се струва, дано да не съм прав. Между другото, България произвеждаше добри рена, които румънците ни взеха, защото сме много хитри, и сега произвеждат дачия, която е рено; а от москвичите бяха произведени над 300 000 и продадени, а москвич-12 вървеше с двигател на БМВ.

Да не се минем и да не настинем, това е най-страшното.

Преди 31 минути, Б. Киров said:

Скуби, инвеститорите идват тук с оборудване, което произвежда стока, тази стока им носи профит, когато я продадат. В тази стока инвеститорите/мултитата капиталисти влагат човешки труд, този труд е част от цената на стоката и печалбата им. Този труд също е стока. капиталистите/мултита плащат тази стока в България, за да я прибавят към стоката си. За България парите на мултитата са печалба, те не могат да бъдат загуба, ако ще мулититата да си изнесат един ден и последното болтче от опразненото хале, защото мултитата са си оставили парите в България - така че след 2 години работа на мултитата от Фолксваген всяка стотинка от държавната субсидия ще бъде занулена и ще има печалба, като чистата годишна печалба от заплатите/стока/пари която мултитата оставят в джоба на България е годишно 180 млн. евро.

Не се съмнявам в данните от таблицата ти, напротив, превърнал съм форинтите в евра и съм ги калкулирал в моите сметки.

Работата е че мултитата никога няма да си оставят профита и парите в България точно заради такъв ход на мисли, който следваш ти, поне така ми се струва, дано да не съм прав. Между другото, българия произвеждаше добри рена, които румънците ни взеха, защото сме много хитри, и сега произвеждат дачия, която е рено; а от москвичите бяха произведени над 300 000 и продадени, а москвич-12 вървеше с двигател на БМВ.

да не се минем и да не настинем, това е най-страшното.

10. 10 години са обикновенно облекченията на вложителите. След 10 години, ще почнат някои от горепосочените приходи да идват на държавата. Дотогава само левчетата за мезе и ракийка похарчени от работниците... А да. Навярно и за  консумираните ресурси /ток, вода, гас/ и техният данък оборот. Ще бъдат платени. Ако не са на версия също...

Но тези неща вече фигурират в тайните каузи на граждансите договори....Иначе не ми е за печалбата, ами за това, че колкото са прокопцали колониите от колонизаторите, или бедните от капиталовложенията, толкова прокопцваме и ние от този вид индустрия.....Ако бяха така заставени, че до печалбата да помагат за развитието на общото индустриално ниво, ако ще култура на производството /например с помоща им да се развият местни доставчики-малки чисто български фирми/в средно и више обучение най-новите им ползвани технологии. И много още такива, тогава бих би доволен...

Имам снимка на старо рено. Само незнам булгар рено или френско рено ли е.

• Харесва ми! 1

Преди 3 часа, Skubi said:

10. 10 години са обикновенно облекченията на вложителите. След 10 години, ще почнат някои от горепосочените приходи да идват на държавата. Дотогава само левчетата за мезе и ракийка похарчени от работниците... А да. Навярно и за  консумираните ресурси /ток, вода, гас/ и техният данък оборот. Ще бъдат платени. Ако не са на версия също...

Но тези неща вече фигурират в тайните каузи на граждансите договори....Иначе не ми е за печалбата, ами за това, че колкото са прокопцали колониите от колонизаторите, или бедните от капиталовложенията, толкова прокопцваме и ние от този вид индустрия.....Ако бяха така заставени, че до печалбата да помагат за развитието на общото индустриално ниво, ако ще култура на производството /например с помоща им да се развият местни доставчики-малки чисто български фирми/в средно и више обучение най-новите им ползвани технологии. И много още такива, тогава бих би доволен...

Имам снимка на старо рено. Само незнам булгар рено или френско рено ли е.

Та аз ти говоря за 90 млн. евро заплати на работниците годишно единствено, не за другите ползи - тези пари "за ракийка и салатка" се плащат от германците на българските работници като заплати всяка година, което за 10 години е 900 млн. евро влизащи "за ракийка и салатки" в България,

Отделно 350 000 коли от тези две марки, които се планира да произвежда фабриката

https://www.seat.bg/carworlds/suv-ateca/overview.html

http://www.skoda-auto.bg/models/karoq

изнесени от България означават положително търговско салдо от износ около 7 млрд евро всяка година при сегашно състояние на отрицателен баланс:

Exports:

$29.08 billion (2017 est.)

$25.37 billion (2016 est.)

country comparison to the world: 66

Germany 13.5%, Italy 8.3%, Romania 8.2%, Turkey 7.7%, Greece 6.5%, Belgium 4.2%, France 4.1% (2017)

clothing, footwear, iron and steel, machinery and equipment, fuels, agriculture, tobacco, IT components

Imports:

$31.43 billion (2017 est.)

$26.66 billion (2016 est.)

machinery and equipment; metals and ores; chemicals and plastics; fuels, minerals, and raw materials

Imports - partners: Germany 12.3%, Russia 10.3%, Italy 7.3%, Romania 7.1%, Turkey 6.2%, Spain 5.3%, Greece 4.4% (2017)

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/bu.html

И което е най-важното, българия ще изнася продукция с висока добавена стойност /автомобили/, а не дрехи ушити на ишлеме и суровини, както е сега

Не знам дали ти е известно, но 50 % от българския износ се дължи на 11 % от фирмите с чужди преки инвестиции

https://ime.bg/bg/articles/chuvdestrannite-inwestitori-sa-po-proizwoditelni/#ixzz5fteMeMUG

Нали върху този износ се плаща данък печалба.

наистина е отегчително да се доказват очевидни неща, темата в края на краищата не е моя. Бъди здрав.

• Харесва ми! 1
  • Upvote 1

Преди 6 минути, Б. Киров said:

Това не е булгаррено, това е алпинрено. 

Спортен типавтомобил набор на булгарреното - машина за тузари по това време.

• ХаХа 1

Преди 6 минути, Capitainofmarine said:

Това не е булгаррено, това е алпинрено. 

Спортен типавтомобил набор на булгарреното - машина за тузари по това време.

Здравей Капитане! Не си разгледал целия клип - първите кадри са за Булгарено 8 и булгарено 10, които не бяха за тузари, а масови модели; и бяха много по-добри като показатели от москвичите и ладите, но това е друга тема.

• Харесва ми! 1

Преди 14 часа, Б. Киров said:

Здравей Капитане! Не си разгледал целия клип - първите кадри са за Булгарено 8 и булгарено 10, които не бяха за тузари, а масови модели; и бяха много по-добри като показатели от москвичите и ладите, но това е друга тема.

Грях скъпи приятелю, прости и да прощават потрелителите които съм подвел, въобще не съм гредал клипау признавам. 

Просто в статично положение на кадър в началото е алпин рено. Имаше навремето един човек кадваше се Илия Чубриков той имаше такава машинка. Беше добър приятел на баща ми и съм се возил тогава в тази машина. А булгар-рено имаше най-добрия приятел на баща ми Стойчо Добрев, по-точно баща му дядо Добри. Нищо положително, като отзив за тази машина, всеки месец в ремонт. Това само завери баща ми да си купи москвич 1500 от тези за които пишеш че на двигатела пише БМВ. Потвърждавам пишеше, но и не само на двигателя. "Знаещите твърдяха " че тези двигатели били от лезервни части конфискувани от заводите на Ф Порше след втората световна. Такива ти ми работи. Накараме приятелю да си спомня времената когато съм бил 2-5 клас. За което благодаря!  

• Харесва ми! 1

Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Грях скъпи приятелю, прости и да прощават потрелителите които съм подвел, въобще не съм гредал клипау признавам. 

Просто в статично положение на кадър в началото е алпин рено. Имаше навремето един човек кадваше се Илия Чубриков той имаше такава машинка. Беше добър приятел на баща ми и съм се возил тогава в тази машина. А булгар-рено имаше най-добрия приятел на баща ми Стойчо Добрев, по-точно баща му дядо Добри. Нищо положително, като отзив за тази машина, всеки месец в ремонт. Това само завери баща ми да си купи москвич 1500 от тези за които пишеш че на двигатела пише БМВ. Потвърждавам пишеше, но и не само на двигателя. "Знаещите твърдяха " че тези двигатели били от лезервни части конфискувани от заводите на Ф Порше след втората световна. Такива ти ми работи. Накараме приятелю да си спомня времената когато съм бил 2-5 клас. За което благодаря!  

Как се върти "колелото на Историята" и "където е текло пак тече" - по едно малко стечение на Обстоятелствата, въпросните Порше пак са собственици на Volkswagen Group с мажоритарен дял и пак гледат "къде тъдява" да инвестират:):

Industry Automotive
Founded Berlin, Germany
(28 May 1937; 81 years ago)
Headquarters ,
Number of locations
100 production facilities across 27 countries
Area served
Worldwide
Key people
Hans Dieter Pötsch (Chairman of the Supervisory Board)
Herbert Diess (Chairman of the Board of Management)[1]
Products Automobiles, commercial vehicles, internal combustion engines, motorcycles, turbomachinery
Production output
Increase 10,875,000 (2017)[2]
Services Banking, financing, fleet management, insurance, leasing[3]
Revenue Increase230.682 billion (US$260 billion) (2017)[2]
Increase €13.818 billion (2017)[2]
Increase €11.638 billion (2017)[2]
Total assets Increase €422.193 billion (2017)[2]
Total equity Increase €109.077 billion (2017)[2]
Owner Porsche SE (30.8% of equity, 52.2% of voting power)[4]
State of Lower Saxony (11.8% of equity, 20% of voting power)[4]
Qatar Investment Authority (14.6% of equity, 17% of voting power)[4]
Number of employees
642,292 (31 Decem

https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Group

642 000 работници и активи за 422 млрд евро, годишна продукция 10.8 млн. автомобила... трудно е да си представи човек толкова власт и пари.

Регистрирай се или влез в профила си, за да коментираш.

Трябва да имаш регистрация, за да може да коментираш.

Регистрирай се!

Регистрацията на нов акаунт в нашата общност е много лесно!

Нова регистрация!

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

За нас

Всяка помощ за нас е ценна и се надяваме с общи усилия да успеем да поддържаме това място на научни дискусии живо. Форум "Наука" е сред малкото активни форуми в България, изключително полезно и нужно място за свободна обмяна на мисли и знания.

baner_event_marco

За контакти: