Отиди на
Форум "Наука"
nik1

Къде е България на новата газова схема

Recommended Posts

Преди 9 часа, Du6ko said:

На конференция по "Чиста енергетика " във  Вакунвър , Канада вице министъра на енергетиката на САЩ Марк Мензес нарече разпространяването на американска газ по света - " молекули на американската свобода " ! Дано най накрая се освободим от   миризливия несвободен газ и задишаме свободни молекули .

Марк Мензес, этот  агент вашингтонского обкома,  надо привлеч к суровой ответственности, для прямое предательство интересов трудящихся.

Преди 12 часа, vvarbanov said:

Докато спасявахме страната си от джендърите,  истанбулската конвенция, и "повышали градус патриотизма", хищниците на империализма успяха да ни пробутат, заразена с капиталистическа идеология евтина американска газ.

Я уже сказал это и кандидат путинскую премию "придворного  кремлевского звездочета"

Абе не знам аз, руският газ отиде в Турция, това знам. Голям идиот се оказа това Ердоган - взе руската газ, строи си АЕЦ, загрижен за българите да им продава ток... 

Те нещата не са така сложни. 

Въпросът е, че май ние нямаме свободата да кръстосаме тука всички тръби и да печелим от транзитите... 

Редактирано от КГ125

Преди 6 часа, КГ125 said:

Абе не знам аз, руският газ отиде в Турция, това знам. Голям идиот се оказа това Ердоган - взе руската газ, строи си АЕЦ, загрижен за българите да им продава ток... 

Въпросът е, че май ние нямаме свободата да кръстосаме тука всички тръби и да печелим от транзитие... 

Ама ние и сега транзитираме руска газ,......И въпреки че сме от сто и кусур години по братушки с руснаците от турците, пак я плащаме по скъпо от нашия 5 вековен поробите, "новы друг Путина ".Загадочная русская душа "

Значи колкото и руски тръби да кръстосаме, " денег нет, но вы держитесь". "Главное, здоровья

Добро пожаловать в русский мир.Хорошего настроения."  :cool2:    

Преди 3 часа, vvarbanov said:

Ама ние и сега транзитираме руска газ,......И въпреки че сме от сто и кусур години по братушки с руснаците от турците, пак я плащаме по скъпо от нашия 5 вековен поробите, "новы друг Путина ".Загадочная русская душа "

Значи колкото и руски тръби да кръстосаме, " денег нет, но вы держитесь". "Главное, здоровья

Добро пожаловать в русский мир.Хорошего настроения."  :cool2:    

Какви добри наивни хора русофили  сме - Костовци , Плевнелийци , Кобурготци  , Соломонпасивци , ЖелюЖелювци , ФилДимитровци - без пари ей така им транспортираме газта ! И им разрешихме да ни построят АЕЦ ! Използваха ни понеже сме наивни ! 

Добре , че приятеля Макейн ни отвори очите за подлостта им ! Някога Германия , Китай , Турция и те ще се осъзнаят !

Чудя се ЗАЩО продьлжаваме да транспортираме руска газ ? След като Плевналиев докара 2007 азерската , а сега ББ и американската , време е да спрем най - накрая руската !

Най после и Русская Болгария!

Источник: «Русская Болгария»

Свершилось! Болгария купила сжиженный газ у США, который оказался дешевле российского

Буквально через пару дней Болгария получит первый сжиженный природный газ из США.

п.п. Жалко, скъпият руски газ ни пазеше от Сорос.:ak:

Редактирано от vvarbanov

Преди 1 час, vvarbanov said:

Най после и Русская Болгария!

Источник: «Русская Болгария»

Свершилось! Болгария купила сжиженный газ у США, который оказался дешевле российского

Буквально через пару дней Болгария получит первый сжиженный природный газ из США.

п.п. Жалко, скъпият руски газ ни пазеше от Сорос.:ak:

БАС ДЪРЖА, че Американският Газ е по - евтин не само от руския, ами даже и от Азербайджанският на президентите Плевналиев и Алиев ! Чакаме новото падане на цените на тока и газта, скоро и на бензиня когато дойде тексаската газ и тази от БР. 

Спомням си преди 2 - 3 години тържественно чествахме и посрещнахме първия Американски сгъстен газ в Европа в Португалия ! Бяха речи, хвалби, хвърляне на шапки , късане на рубашки от радост и сълзи от щастие ! Радвахме се както деца , както се радвахме и на пенсилванските въглища в Одеса и шиехме шевици - въйшиванки.  Чакаме новият срив на цените в Европата. 

Правилно , че не казват цената. Ми то всяка стока има няколко цени. Например произведена в Централен Китай цената е една, в Шанхай е по друга, на кораба е трета в Хамбург , Ротердам е четвърта и в София и Добрич е пета цена ! Стока за 1 евро  в Съчуан в Шанхай е 3 евро на кораба 10 евро в Ротердам 30 и в магазина 50 евро. 

On 1.06.2019 г. at 12:51, КГ125 said:

Въпросът е, че май ние нямаме свободата да кръстосаме тука всички тръби и да печелим от транзитите... 

На нас ни е доста скъп нека да иде там, ние ще се задоволим с евтиния американски, щот сме бедни и не можем да си го позволим.:ag::ag:  А прословутата централа не знам дали си наясно ама руснаците им я строят без пари!!:ai: За нас 20 млрд. евра,за турците безплатно, пък и приятели сме с руснаците,мани мани!!

Тука хората са обяснили,да се не чудиме ако от догодина или по-скоро ни скочи рязко газа. Обяснили са схемата и "ползите" :ag: за България и цената, ако стане сделката не ми се мисли колко хубаво ще ни стане.

В търсене на изчезналата бизнес логика в руско-турско-балканския поток през България

https://frognews.bg/biznes-turisam/tarsene-izcheznalata-biznes-logika-rusko-tursko-balkanskiia-potok-prez-balgariia.html