Отиди на
Форум "Наука"

Кимерийците не трябва да са табу за българските историци (и за македонските им колеги).


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 52 минути, Conan said:

Стига с тази брадата лъжа за изчезването! Има много народи дори наций който сменят найменованието си било то външно или тяхно. Елини-гърци. римляни - италианци ... даките-румънци😊

Нелепи примери. Всеки който обвинява в брадати лъжи трябва да дава други примери, като тези с идването на турския език на Балканите, идването на татарския език на полуостров Крим, идването на маджарския език в Панония и т.н. Тоест някой идва, избива друг, налага език, култура и нова държава. Геноцида не е измислен през 20 век, а е широко използвана през средновековието практика. Средновековните и античните хора са знаели това и пред подобни заплахи са си хващали багажа и са се изнасяли.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 924
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 18 минути, Conan said:

Царство Кимерийски Боспор.

Βασίλειον τοῦ Κιμμερικοῦ Βοσπόρου.

Тоест Царство на Кимерийския Боспор. "Кимерийския Боспор" в случая е географско уточнение, доколкото за ромеите и елините има и един друг Боспор, както знаем. По това време ромеите със сигурност не смятат, че при кимерийския боспор живеят кимерийци, а просто използват старите карти на които е нарисуван онзи боспор. По същия начин говорят и за Скития и Сарматия - географски области от картите, и всеки който мине от там става скит или сармат.

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Conan said:

Стига с тази брадата лъжа за изчезването! Има много народи дори наций който сменят найменованието си било то външно или тяхно. Елини-гърци. римляни - италианци ... даките-румънци😊

Ех, къде са тия неизчезнали кимери?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 8.12.2019 г. at 12:40, makebulgar said:

Βασίλειον τοῦ Κιμμερικοῦ Βοσπόρου.

Тоест Царство на Кимерийския Боспор. "Кимерийския Боспор" в случая е географско уточнение, доколкото за ромеите и елините има и един друг Боспор, както знаем. По това време ромеите със сигурност не смятат, че при кимерийския боспор живеят кимерийци, а просто използват старите карти на които е нарисуван онзи боспор. По същия начин говорят и за Скития и Сарматия - географски области от картите, и всеки който мине от там става скит или сармат.

А защо не пишеш царство на боспора? Като си толкова стриктен в превода. Царство кимерийски боспор! Няма нужда от табу! Както ти предполагаш така и световно признати учени предполагат че Спараток е кимерийско име. Топлата вода е открита ! Но ти експериментирай, има сапун , шампоан, душ гел,  ароматни соли, ... че дори и студен душ да си освежиш мозъка.☺

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Conan said:

А защо не пишеш царство на боспора? Като си толкова стриктен в превода. Царство кимерийски боспор! Няма нужда от табу! Както ти предполагаш така и световно признати учени предполагат че Спараток е кимерийско име. Топлата вода е открита ! Но ти експериментирай, има сапун , шампоан, душ гел,  ароматни соли, ... че дори и студен душ да си освежиш мозъка.☺

Спараток е тракийско име. Има една хипотеза че кимерийците са липсващото звено между тракийци и иранските народи.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 12 часа, tantin said:

 Има една хипотеза че кимерийците са липсващото звено между тракийци и иранските народи.

Твърде смела хипотеза.Не почива на нищо освен на предположение.

Link to comment
Share on other sites

On 8.12.2019 г. at 11:37, Conan said:

Стига с тази брадата лъжа за изчезването! Има много народи дори наций който сменят найменованието си било то външно или тяхно. Елини-гърци. римляни - италианци ... даките-румънци😊

Понеже, няколко пъти попадам на подобни безсмислени, малоумни твърдения, ще помоля твърдящия го, да посочи, кога гърците/елините сменят наименованието си, било то външно или тяхно?!..

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, skiahtro said:

Понеже, няколко пъти попадам на подобни безсмислени, малоумни твърдения, ще помоля твърдящия го, да посочи, кога гърците/елините сменят наименованието си, било то външно или тяхно?!..

Ако Рим не беше ги завладял дали сега щяха да са гърци? Ами ако Персия беше успяла .... йонийци? Найменованията на народите или нацийте не са постоянна величина. Това имах предвид. Какво е чак толкова малоумно и безмислено кимерийците да са станали хуни (кутригури и утигури)?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Conan said:

Ако Рим не беше ги завладял дали сега щяха да са гърци? Ами ако Персия беше успяла .... йонийци? Найменованията на народите или нацийте не са постоянна величина. Това имах предвид. Какво е чак толкова малоумно и безмислено кимерийците да са станали хуни (кутригури и утигури)?

Ами просто е, седни прочети какво всъщност се е случило с кимерийците. Историята доста ясно го описва. Мога и аз да ти разкажа, но ще оставя удоволствието за теб. Хората се опитват да ти обяснят, по времето когато говорим не съществуват кимерийци, няма ги, изчезнали са,избити, изгонени, претопени от народ които сам на свои ред е изчезнал. Просто не съществуват,как да го кажа по-ясно? Използването на името им от източниците са просто хиперболи,също както се използват за българите имената скити,мизи,власи и ред други.Няма никакви скити, мизи и власи има българи,това е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Conan said:

Не бързай да злорадстваш! И македонците бяха изчезнали но я ги виж.😁😎😊

Ако ще коментираме измислени наций кажи? Няма кимерийци, има хуни, покорили местните сармати,после германци(дето сега им викаме анти), и остатъците от античното население, и накрая асимилирали част от ромейте населяващи Балканите. Това е, няма скити няма кимерийци, няма древни славяни, няма траки. Реалността тогава е такава. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Conan said:

Не бързай да злорадстваш! И македонците бяха изчезнали но я ги виж.😁😎😊

Магьосник ли съм а, чета мисли и отговарям преди да ги напишеш! :ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, bulgaroid said:

Ако ще коментираме измислени наций кажи? Няма кимерийци, има хуни, покорили местните сармати,после германци(дето сега им викаме анти), и остатъците от античното население, и накрая асимилирали част от ромейте населяващи Балканите. Това е, няма скити няма кимерийци, няма древни славяни, няма траки. Реалността тогава е такава. 

Доста твърдения, много от които са спорни:

-  Няма кимерийци ->  няма надеждна информация, каквото и да кажем все са спекулации .

-  има хуни -> имало е хуни, вече и тях ги няма, каквото и да кажем за тях за след 6 век са пак спекулации.

- после германци(дето сега им викаме анти) --> повещето твърдения за анти-те са че това са славяни... Твърдението че са дошли германци а станали славяни, или че антите са германци не е достатъчно обосновано от господин Булгароид....

- няма скити - > няма надеждна информация за тях след 3 век, каквото и да кажем все са спекулации .

- няма древни славяни -> това твърдение също е от групата на спекулациите

--няма траки--> до 4-5 век все още има доста траки, после вече се самонаричат ромей доколкото схващам 

 

Всеки опит да се изкажат нещата в изчистена и опростена формула води до натрупване на неточности и неверна картина.. Реалността е доста сложна за описание, особено погледнато във времето....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, bulgaroid said:

Ами просто е, седни прочети какво всъщност се е случило с кимерийците. Историята доста ясно го описва. Мога и аз да ти разкажа, но ще оставя удоволствието за теб. Хората се опитват да ти обяснят, по времето когато говорим не съществуват кимерийци, няма ги, изчезнали са,избити, изгонени, претопени от народ които сам на свои ред е изчезнал. Просто не съществуват,как да го кажа по-ясно? Използването на името им от източниците са просто хиперболи,също както се използват за българите имената скити,мизи,власи и ред други.Няма никакви скити, мизи и власи има българи,това е.

Къде според теб са изгонени?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, tantin said:

Няма кимерийци ->  няма надеждна информация, каквото и да кажем все са спекулации .

Сигурен ли си? Я виж пак. Спекулации са твърденията за наличието на кимерийци през IV-Vв 

 

Преди 5 минути, tantin said:

има хуни -> имало е хуни, вече и тях ги няма, каквото и да кажем за тях за след 6 век са пак спекулации.

Има хуни в Европа и даже същите през 376г размазват готите, това са събития описани от историците, края на Vв, и началото на VIв източниците започват да говорят за хуно-българи, като с течение на времето българи измества хуни. Археологически са неразличими което ни говори,че са едно и също нещо. Няма как във времето и пространството да има две абсолютно еднакви неща, на едно и също място, по едно и също време, и те да са напълно различни. Разликата идва от политиката на някои държави в IXв. 

 

Преди 11 минути, tantin said:

после германци(дето сега им викаме анти) --> повещето твърдения за анти-те са че това са славяни... Твърдението че са дошли германци а станали славяни, или че антите са германци не е достатъчно обосновано от господин Булгароид

Изобщо не мисля тепърва да ти обяснявам защо мисля така, вече съм се обосновал на форума, ако беше попрочел щеше да разбереш,защо мисля така. Факт е, антите са си готи и остатъци от античното население, няма кьорав славянин тука, оригиналдъ славяните са в Полесието и са им викали вандали. Анадънму?

Преди 15 минути, tantin said:

няма древни славяни -> това твърдение също е от групата на спекулациите

Ами я ни обясни кои са тия древни славяни ? След като са спекулации моля да ни поясниш като как стоят нещата в случая?

 

Преди 16 минути, tantin said:

няма траки--> до 4-5 век все още има доста траки, после вече се самонаричат ромей доколкото схващам 

Изобщо не схващаш!:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Conan said:

Къде според теб са изгонени?

Той ако можеше да ти отговори на този въпрос вече щеше да е станал доктор на историческите науки и световно известен, знаменитост ;)

Има няколко отговора на този въпрос, ама всичко е спекулации и предположения, няма достатъчно, да не казвам никакви доказателства.

Link to comment
Share on other sites

Преди 44 минути, Conan said:

Ако Рим не беше ги завладял дали сега щяха да са гърци? Ами ако Персия беше успяла .... йонийци? Найменованията на народите или нацийте не са постоянна величина. Това имах предвид. Какво е чак толкова малоумно и безмислено кимерийците да са станали хуни (кутригури и утигури)?

Да в твоите представи, нямаше да са гърци! Но гърците винаги са се наричали елини, не гърци! Такава дума в гръцкия език, "гърци" т.е. "греко"съществува само в митологията! Може би трябва, да се запознаеш с митологията, за да разбереш произхода на думата "гърци" и защо римляните са ги нарекли така и защо гърците никога не са се наричали така!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

Той ако можеше да ти отговори на този въпрос вече щеше да е станал доктор на историческите науки и световно известен, знаменитост ;)

Има няколко отговора на този въпрос, ама всичко е спекулации и предположения, няма достатъчно, да не казвам никакви доказателства.

Ами мога представи си,предлагай ме за "доктор на историческите науки и световно известен, знаменитост" :ag: 

Преди 14 минути, Conan said:

Къде според теб са изгонени?

Абе хора вие историята поне погледнете, поне викито отворете там да видите, ако не друго, има ли нещо написано няма ли? Не според мен, а според източниците е ясно написано какво се е случило, защо не четете? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, bulgaroid said:

Ами мога представи си,предлагай ме за "доктор на историческите науки и световно известен, знаменитост" :ag:

Цитирай

Кимерийците са били трако или ирано-говорящи, които под натиска на скитите са мигрирали през 7 – 8 век пр.н.е. от северното Причерноморие в Задкавказието.[1][2][3]

През 696 – 695 г. пр.н.е. завоюват Фригия. Достигат върха на могъществото си през 652 г. пр.н.е., след като завземат Сарди, столицата на Лидия. Скоро след това обаче са победени от лидийците и името им спира да се споменава[2].

Това е Уикито...  Не е много казаното.  Не знам какво ти можеш да кажеш в повече, но ако си направиш домашното и го пуснеш във вид на публикация и си я защитиш както трябва, няма нужда да те предлагам за титли, хората от бранша сами ще ти ги дадат .. Аз съм никой в тия среди. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, tantin said:

Това е Уикито...  Не е много казаното.  Не знам какво ти можеш да кажеш в повече, но ако си направиш домашното и го пуснеш във вид на публикация и си я защитиш както трябва, няма нужда да те предлагам за титли, хората от бранша сами ще ти ги дадат .. Аз съм никой в тия среди. ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Cimmerians

https://ru.wikipedia.org/wiki/Киммерийцы

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, bulgaroid said:

Ами мога представи си,предлагай ме за "доктор на историческите науки и световно известен, знаменитост" :ag: 

Абе хора вие историята поне погледнете, поне викито отворете там да видите, ако не друго, има ли нещо написано няма ли? Не според мен, а според източниците е ясно написано какво се е случило, защо не четете? 

Бултериере ъъ пардон булгаройде.😁 на едно мнение сме но.... тая средна азия ..... имам един приятел който казва - къде ме търсиш на бадема за лимони?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Conan said:

но.... тая средна азия .....

Календарът от Именника на българските владетели е от Средна Азия. Повечето от календарните термини в него са от един индоевропейски език от онези земи.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...