Отиди на
Форум "Наука"

Жалко и кошмарно е, когато загиват артефакти и реликви на човешката история..


Du6ko

Recommended Posts

  • Потребител

Жалко и кошмарно е когато загиват безценни произведения на човешката история или на природата ! Релкиви, артефакти, светини правени с години, десетилетия , векове преди 100 , 1 000  или 10 000  години загиват за 1 миг, за 1 час , за 1 ден ! Днеска гори една от най старите и карсиви катедрали в света - символа на Париж - Нотър дам ! Такива безценни артефакти на човешката история и Християнството може да изчезнат ! Дано бъде спасено каквото е възможно . 

Бил съм само 1 път в Париж за по - малко от 1 седмица и 1 ден посветих на Нотър Дам. Бях с група и ни показаха и съм виждал трънения венец на Христос и много другии  свети. Не съм кой знае какъв фен на Франция или Париж , но това е нещо Велико ,идревно произведение част от човешката история ! 

Тесни улички, там с кола не можеш да се промъкнеш па камо ли пожарна. Чух че кулата е рухнала, казват че и 210 тонния покрив е рухнал :-(.

paris28.jpg

Казват че съкровищата НЕ са пострадали ! Доколкото разбирам и хоря пострадали няма . Венеца на Христос от тръни е спасен. 

otrivok_parizh_iz_muzikla_notr_dam_de_pa

Редактирано от ISTORIK
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гледам кадри от новинарските програми. Пожарна кола залива пожала с вода, ефекта е 0 . Или просто водата не действа или показват едни и също видео ! Казаха че в действие са 18 противопожарни коли. Аз си мислех, че сега пожарите ги гасят в пяна или някаква химия ? Възможно е пяната която загасва огъня да не може да лети нагоре а само напред и надолу ?  Отделно покрива е дървен , аз съм чувал, че например разни финландски къщички ги обработват с боя която уж е противопожарна ? Хайде разние дървозеби вътре в сградата , които при католиците са нещо като икони, не могат да се обработват с такива химикали, ама покрива може би може. Отделно в Готическия стил всеки елемент всеки камък е конструктивен , опорен, което усложнява спасяването. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Du6ko said:

Венеца на Христос от тръни е спасен. 

Има много венци на Христос от тръни, както и части от тях които се продават на богомолците които посещават божи гроб.Така хем вярващите са доволни, хем местните имат бизнес.

И Марк Твен носи един венец от тръни на леля си.

Преди 49 минути, Du6ko said:

Отделно покрива е дървен , аз съм чувал, че например разни финландски къщички ги обработват с боя която уж е противопожарна ? Хайде разние дървозеби вътре в сградата , които при католиците са нещо като икони, не могат да се обработват с такива химикали, ама покрива може би може.

 Когато е строена катедралата не са обработвали с химикали.Сега също не могат, дървото се импрегнира преди строежа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, vvarbanov said:

Има много венци на Христос от тръни, както и части от тях които се продават на богомолците които посещават божи гроб.Така хем вярващите са доволни, хем местните имат бизнес.

И Марк Твен носи един венец от тръни на леля си.

 Когато е строена катедралата не са обработвали с химикали.Сега също не могат, дървото се импрегнира преди строежа.

Не е нужно да си вярващ, това е просто призведение на човешката култура. Много хоря понятие синямат от Будизъм, Даосизъм, Шинтоизъм но имат разни предмети с китайски йероглифи за богатство, щастие, дълъг живот. Някои дори се татуират , някои просто смятат че така е красиво. Същото е и например със старите пари - те са просто парче метал. Реално можем да направим копия или даже подрбрени нови издания на древните пари , предмети картини. Това се прави но копията макар и много по- красиви и съвършенни нямат стойността на оргигинала. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  Бог ни наказва! Ванга го беше предсказала. Париж в пламъци.Сигнал Божи в началото на страстната седмица. Либерална Европа убива Християнството!И Кадафи беше казал, че убият ли го  , Европа ще потъне в кръв и пламъци. Ама тогава май никой не го чу.

Това е война между две култури, ще ни унищожат. Мигрантите лошо удариха франсетата с тая катедрала.  Жалко исляма завзема Европа ..... палят и светилища ни ...Господ да ни пази от либералните джендъри унищожаващи Европа и света.Този символ на Франция,щом е в пламъци,това означава,че ще става,нещо голямо( свързвам го с кулите в Ню ЙОРК,Райхстага в Германия),засегнаха гордостта на французите!Само дето никъде не показват пожарникари което навява на мисълта че сами са го запалили както двете кули си ги бутнаха хамериканците

Европа чезне,умира!Жалко и тъжно!

п.п. Това са проруските инструкции към които трябва да се придържаме.

Преди 1 час, Du6ko said:

Не е нужно да си вярващ, това е просто призведение на човешката култура.Много хоря понятие синямат от Будизъм, Даосизъм, Шинтоизъм но имат разни предмети с китайски йероглифи за богатство, щастие, дълъг живот. Някои дори се татуират , някои просто смятат че така е красиво.

 Кое венецът от тръни ли е произведение на изкуството?

Какво ти дреме, трябва ли точно на тебе да казвам, че този храм няма общо с православните ценности?Той е на католиците и техните атлантически ценности против които е всеки разумен и честен патриот-русофил.

 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Върбанов, запри се, ти срам нямаш ли? Изгоря един от символите на Европа, културен паметник с неоценима стойност, една от най важните църкви за католиците, а ти плещиш заядливи глупости.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Върбанов, запри се, ти срам нямаш ли? Изгоря един от символите на Европа, културен паметник с неоценима стойност, една от най важните църкви за католиците, а ти плещиш заядливи глупости.

Харесват го хората бре.....На 2100 мнения му ударили 2065 +чета..... Сега кой на кого е на нивото?🤔

Иначе за щастие или добрата стратегия на пожарникарите да охлаждат доста неща са оцелели....

https://index.hu/galeria/index/kulfold/2019/04/16/ilyen_durva_pusztitast_vegzett_a_notre-dame_belso_tereiben_a_tuzvesz/

Fotó: Philippe Wojazer / Reuters

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За щастие е изгорял само покривът, а повечето реликви не са били в катедралата, поради реставрационни работи. Демек щетите могат да се възстановят. Остава въпросът това дело на престъпна небрежност ли е или... В социалните мрежи реакциите на тарамбуките са доста красноречиви.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Last roman said:

За щастие е изгорял само покривът, а повечето реликви не са били в катедралата, поради реставрационни работи. Демек щетите могат да се възстановят. Остава въпросът това дело на престъпна небрежност ли е или... В социалните мрежи реакциите на тарамбуките са доста красноречиви.

Това сигурно са православни славяни маскирали се като правоверни ?  Лично аз ако бих имал теоретично възможност например като наякакъв владетел не бих унищожил никакви паметници на културата например драсканици на свръхмодерни художници или архитекти , мюсулмански или шинтоиски , шамански или ацтекски ереси ,  назависимо дали ми харесват или не. Нека си съществува.

Изключение - например имало е жестока война на живот и смърт с някаква религия , идеология , държава  която си е поставила за цел да те унищожи. Тогава разбира се трябва да има контрол.

Link to comment
Share on other sites

Преди 28 минути, Du6ko said:

Това сигурно са православни славяни маскирали се като правоверни ?  Лично аз ако бих имал теоретично възможност например като наякакъв владетел не бих унищожил никакви паметници на културата например драсканици на свръхмодерни художници или архитекти , мюсулмански или шинтоиски , шамански или ацтекски ереси ,  назависимо дали ми харесват или не. Нека си съществува.

Изключение - например имало е жестока война на живот и смърт с някаква религия , идеология , държава  която си е поставила за цел да те унищожи. Тогава разбира се трябва да има контрол.

Ти пак ли почна. Могат да са всичко и всеки , стига <колегите> да го поискат !

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Рядко се възползвам от модераторските си права да крия мнения, но Върбанов със своята цинична позиция и незачитане към културното наследство на Европа си го изпроси. Поне в тази тема нека не намесваме политиката.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Frujin Assen said:

Рядко се възползвам от модераторските си права да крия мнения, но Върбанов със своята цинична позиция и незачитане към културното наследство на Европа си го изпроси. Поне в тази тема нека не намесваме политиката.

Темата не е само за френското,  ами нашето културно историческо наследство?Нали за него пиша. Нима трябва да  обсъждаме и оплакваме само европейските ценности?

Фружине, върни ми мненията, загубата на нашата катедрала Света Неделя е не по малко важна за нас.Още повече, че точно днес имаме кръгла годишнина от атентата, който я унищожи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Реставрира се 

Преди 8 часа, Last roman said:

За щастие е изгорял само покривът, а повечето реликви не са били в катедралата, поради реставрационни работи. Демек щетите могат да се възстановят. Остава въпросът това дело на престъпна небрежност ли е или... В социалните мрежи реакциите на тарамбуките са доста красноречиви.

Значи реставрира се Нотър Дам !? Там не работи бригада възпитаници на бившите трудови войски. Трябва да са специалисти който работят внимателно под постоянен контрол .... И се стига до тази трагедия. Да видим какво ще покаже разследването.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 14 минути, vvarbanov said:

Темата не е само за френското,  ами нашето културно историческо наследство?Нали за него пиша. Нима трябва да  обсъждаме и оплакваме само европейските ценности?

Фружине, върни ми мненията, загубата на нашата катедрала Света Неделя е не по малко важна за нас.Още повече, че точно днес имаме кръгла годишнина от атентата, който я унищожи.

По твое желание създавам такава тема- може спокойно да пишеш там.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Frujin Assen said:

По твое желание създавам такава тема- може спокойно да пишеш там.

Жалко  и кошмарно когато загиват артефакти и реликви на човешката история .

 Защо отварящ друга, тази тема не е само за френската катедрала?Аз това съм го споменал в предния пост.

Не съм искал друга тема!

Преди 9 часа, Last roman said:

Остава въпросът това дело на престъпна небрежност ли е или... В социалните мрежи реакциите на тарамбуките са доста красноречиви.

И какво значение има чие дело е?

Или ако е престъпна небрежност, това е добре, само да не са мигрантите.

Link to comment
Share on other sites

Преди 36 минути, vvarbanov said:

 

И какво значение има чие дело е?

 

Ами не е много важно, същото, като някой е запалил безпомощен човек, убийство си е , резултата е ясен, значението Кой, колко му е някой нещастник да го излежи, нали така.

Как е станало , няма да имаме никакви доказателства, освен тези които ни представят, а те могат да бъдат с повече от 2,3 <истини>. Получи ли се, отрази се мероприятието с тенденция за развитие, всичко е точно , изгоря навреме и с <блясък и дим>😜

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щастие в трагедията, че повечето/подвижните/ ценности са били вече пренесени точно заради предстоящият ремонт на друго място....

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, Skubi said:

Щастие в трагедията, че повечето/подвижните/ ценности са били вече пренесени точно заради предстоящият ремонт на друго място....

Той,пожара, навярно е точно заради ремонта,или по-точно заради квалификацията на работниците извършващи ремонта....

...Какво да се прави...конкурсите за подобни дейности  се решават главно на база- цена.....

А на всички ни е ясно ,как се прави ниска цена....!

ПП

Сега чувам,че ще я възстановят за 5 години....Със сигурност ще им  излезе по -скъпо!

Редактирано от Бобо
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.04.2019 г. at 22:47, makebulgar said:

57090106_2190793484321735_30069502279124

Гледам, Макрон + обществеността във Франция, веднага, без много двуомене запретнаха ръкави и заработиха в посока реконструкцията на един от техните(и общоеропейски) символи. 

Така се прави.

Кога ли ще надделее мнението и в БГ, че посоката на реконструкция на емблематична сграда носи в пъти повече ползи за общество и икономически дивиденти, отколкото да бъде оставена руина на кота 0 и да се осланя зрителя единствено на въображението си

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 Руски противопожарен кораб очаква избухването на пожара, за да помогне първи в  потушаването му.

57303292_2188749467868993_80605770896291

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Pavel Shehtman

@PanShehtman

Гражданский и экологический активист. Советник Президента и министра обороны Украины. Карта ПриватБанка: 14886667401937

 

СБУ добыло доказательства причастности Путина к поджогу Нотрдама. Слава Украине!

Преди 12 минути, vvarbanov said:

 Руски противопожарен кораб очаква избухването на пожара, за да помогне първи в  потушаването му.

57303292_2188749467868993_80605770896291 Защо се 

 
Редактирано от Skubi
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, vvarbanov said:

 Руски противопожарен кораб очаква избухването на пожара, за да помогне първи в  потушаването му.

57303292_2188749467868993_80605770896291

Добре, че местните правоверни бежанци магрибци и конголезци са проявили бдителност и са попречили на православните агентите да раздухат пожара с платната на яхтата и са спасили пожара от по - силно  разгаряне !

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Това което не мога да разбера как такъв колосален паметник на културата не е имал по специална протовопожарна защита.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...