Отиди на
Форум "Наука"

Проблем с форума


Recommended Posts

  • Администратор

Имате ли проблем с визуализацията на форума?

Наш потребител вече от известно време в различни ситуации му се появява следното съобщение:

Цитирай

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@forumnauka.bg to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error err

2019.06.11. 13:33

Дали на някой друг му се появява това съобщение или нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 133
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, Du6ko said:

При мене за сега  се отваря без проблем от телефона и от вкъщи. 

И при мен е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Р. Теодосиев said:

Имате ли проблем с визуализацията на форума?

Наш потребител вече от известно време в различни ситуации му се появява следното съобщение:

Дали на някой друг му се появява това съобщение или нещо друго?

Теодосиев, виж си логовете(сигурно си го направил вече). Алерт-а е много общ. 95% проблема е при вас, но може да е свързан 100% само с този юзър или група юзъри. 

За да се изключи вашия приятел от troubleshoot-a, eдинственото което може да направи е да изчисти кеша с F5, да ресетне браузър-а или/и да пробва с друг браузър и компютър. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

При мен редовно се появява Internal Server Error и не мога да се регистрирам от първия път. Като повторя няколко пъти ме блокира. После като успея да вляза във форума получавам известие, че някой е използвал моята парола и е искал да влезе от мое име във форума. Затова напоследък, след като не успея да вляза, изчаквам известно време и тогава повтарям опита.

И сега не можах да вляза от първи път..

Струва ми се обаче, че причината може да е в некачествения интернет, към който съм присъединен. Ту го има, ту го няма, бавен е, прекъсва. Оплакваме се, но ни казват, че било от рутера.   

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 час, Skubi said:

This comment can no longer be edited. It may have been moved or deleted, or too much time may have passed since it was posted for it to be edited.

 

Потребителите имат определено време, в което могат да редактират собствените си постове, след това само модератор или администратор имат тази възможност.

On 12.06.2019 г. at 17:54, К.ГЕРБОВ said:

При мен редовно се появява Internal Server Error и не мога да се регистрирам от първия път. Като повторя няколко пъти ме блокира. После като успея да вляза във форума получавам известие, че някой е използвал моята парола и е искал да влезе от мое име във форума. Затова напоследък, след като не успея да вляза, изчаквам известно време и тогава повтарям опита.

И сега не можах да вляза от първи път..

Струва ми се обаче, че причината може да е в некачествения интернет, към който съм присъединен. Ту го има, ту го няма, бавен е, прекъсва. Оплакваме се, но ни казват, че било от рутера.   

Интересно, все още нямам конкретна причина за всичко това, но наистина може да се дължи на не добрия интернет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 12.06.2019 г. at 17:54, К.ГЕРБОВ said:

При мен редовно се появява Internal Server Error и не мога да се регистрирам от първия път. Като повторя няколко пъти ме блокира. После като успея да вляза във форума получавам известие, че някой е използвал моята парола и е искал да влезе от мое име във форума. Затова напоследък, след като не успея да вляза, изчаквам известно време и тогава повтарям опита.

И сега не можах да вляза от първи път..

Струва ми се обаче, че причината може да е в некачествения интернет, към който съм присъединен. Ту го има, ту го няма, бавен е, прекъсва. Оплакваме се, но ни казват, че било от рутера.   

Много "тежки" постинги пишеш 🙂. Изключи рутера от тока за десетина секунди, включи го и бързината ще се подобри. (през ден ми се налага да го правя, понякога).

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Малоум 2 said:

Много "тежки" постинги пишеш 🙂. Изключи рутера от тока за десетина секунди, включи го и бързината ще се подобри. (през ден ми се налага да го правя, понякога).

...

От подобни, винаги ми иде на ум схватката която на времето имаше между Бил Гейтс и президента на Дженерал моторс. Вместо да ни облекчават живота тези колютри и други, от ден на ден ми вдигат кръвното....

Например значително почна да ми се зтопля старият телефон. Смених веднъж акумулатора, и с новият половин ден не трае....Отидох и виж чудо. Точно ми е изтекло изплащанито му, така ме кандардисаха за един нов А7. Да ама за него нова карта трябвало. ОК направи ми го, нагласи го уж като структурата на старият. Това че съвсем нови икони, разположение и тнт ми стана, макар и обещанието, че всичко ще е като старият....ОК. Няколко дена свикнах. Преди два дена иде поръчка че софтвера трябва да се поднови. ОК. Подновяват го и и после всичко блокирано, иконите сменеи на едни примитивни рисунки, един имайл не мога да пратя, за аламинут ми се свърши лимита за седмица итнт. Сега пак трябва в сервизда отида и да ги накарам на такива места да слагат он-оф команди които и Господ не знае къде са скрити.....

Същото и с домашният рутер. Досега бачка без проблемо. И почват да идат реклами за ускоряване, за повишаване на лимита, за това, онова...Като не реагираш почват авариите. През седмица, ден, часове.....Докато ти дотегне и отидеш в сервизът и ииииииииииииии виж чудо. Ами сервизният пакет в който си, е на извеждане. Има нови услуги/не важи че хич нямаш нужда защото не играеш в 5 Г онлине дум-дум игри/, хардверът ти, оллелеле е от времето на динозаврите....Най добре е да смениш пакета и с него ще получиш нов роутер. И какво правиш? Плащаш. Сменяш. 😡Сигурно, че повече от преди.....

Сякаш да купиш един нож, да го опреш на гърдите на първият минувач, че не искали да си купи нож на изгодна 100 лева цена? Ако си нощем в паркът, сигурно ще Ти го плати....😡

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@forumnauka.bg to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

10:53 ч.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@forumnauka.bg to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

20:45

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Това само в този форум ли ти излиза?

Добра ли ти е интернет връзката?

В други форуми не пиша. За интернет връзката когато я тествъм/знаеш ефекта на зъболекър, когато си там не те боли/винаги дава добра скорост.....Може компютерът ми да е вече на издишване? И гледайки, че освен мен други не засичат такава информация и аз спирам. Само ако се появи нов тип месъдж. Мерси.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

При мен подобно съобщение се появява също, но доста рядко (примерно, по-рядко от веднъж месечно, не се наблюдава закономерност, и само при четене). След няколко минути всичко се оправя. Интернетът ми е много добър. Сходно съобщение имаше на няколко етапа при местенето на форума, затова не му се връзвам и не му обръщам голямо внимание. Нещо свързано със сървъра е, на други места не съм го срещал с такава честота, освен когато сървърът там е тотално пропаднал (там ако има нещо, конструкцията на съобщенията е визуално съвсем различна, бих забелязал прилики ако има).

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Реално това съобщение означава, че няма връзка със сървъра, но сървъра се държи добре и не би трябвало да има такива проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Забелязах вчера следното. Понякога отговорът н сървъра идва след подозрително дълги паузи. В същото време работата с други страници е нормалнa. Може би такива паузи, при съчетание с лош интернет, да си помагат за Internal Server Error?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Това не е проблем с форума, но не мога да се справя с изтриване на стари прикачени файлове. Като погледна страницата с мойте файлове ме казва, че съм превижил квотата 186%. Предполагам за това не мога да прикача нови файлове. Но не виждам как бих могъл да изтрия старите.

Ако някой знае да подскаже.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Администратор
On 18.07.2019 г. at 18:32, Gravity said:

Това не е проблем с форума, но не мога да се справя с изтриване на стари прикачени файлове. Като погледна страницата с мойте файлове ме казва, че съм превижил квотата 186%. Предполагам за това не мога да прикача нови файлове. Но не виждам как бих могъл да изтрия старите.

Ако някой знае да подскаже.

Я сега?

Всички трябва да има 244 MB пространство да качват файлове във форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Р. Теодосиев said:

Я сега?

Всички трябва да има 244 MB пространство да качват файлове във форума.

 Ами сега погледнах и явно е оправено. От доста време не съм прикачал файл, защото имах 17 мв от разрешени 11 мв.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Май има някакъв проблем с регистрация на нови потребители. Не се получава писмо за потвърждение, дори при няколко пъти resend и смяна на пощите. Вчера ми загубиха половин ден за това :)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да, наистина имаме проблемс изпращането на имейли от форума.

Благодаря, че писа. Ще го погледна и пиша допълнително.

А ако трябва да съдейства с някой потребител нека ми пише на лично, ще го активирам ръчно.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

В момента би трябвало имейлите да са се получили и може да има леко забавяне, но имейлите трябва да се получават.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Напоследък забелязвам странно поведение на форума. Както си работи, изведнъж при зареждане на страница увисва на waiting for data..., така може да простои и минута, рефреша не му влияе, после изведнъж се отпушва и рисува страницата. Но често дава и Error 503, и то може по няколко последователни пъти, преди да се отпуши. Обикновено е привечер, но по-рядко се среща и в други моменти. . В същото време ping-а към форума върви със страшна сила, средно 2-3 милисекунди. Компютъра не е натоварен, случва се и на друг в същото време. Други сайтове в този момент се зареждат както трябва, не е проблем в интернета.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...