Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

Преди 5 часа, Любопитко13 said:

Съжалявам много за това, че сте останали с впечатление че съм "знаещ", но аз наистина съм новак в тази област.

Не сме останали с впечатление , че си знаещ, а че знаеш какви са монетите.Това са различни неща.

Ненапразно най напред ти казах да направиш по хубави снимки.Тия се налагаше да ги обработвам и пак не могат да се видят някои подробности на релефа и буквите.С трите букви и аз пробвах но наистина не става.Буквата "Р" не се различава.Опитах с "V" и повече не ми се търсеха комбинации с "Y". Ти я виждаш защото монетата е в ръката ти. Но не си струва да се пробват всички варианти когато този процес може да се съкрати с по хубави снимки.Ти не си правиш труда да постнеш хубави снимки, от какъв зор ние да се кьорим и блъскаме излишно.И въпреки всичко пак се опитахме да ти помогнем.

Ако се опита вместо  "Артемида Ефеска", с друго прозвище на богинята "Артемида Леукофриен", пак може да се намери подобна монета.Удоволствие е да се определи една монета, това е като да решиш интересна задача.Но когато монетите са много и особено, ако снимките са лоши, на никой не му се занимава с тях, да опитва всички варианти на възможните букви и изображения които се виждат неясно.

Снимките задължително трябва да са хубави, а монетите една - две и то тия които не можеш да определиш.Не да ги знаеш какви са , а ние да губим време и да  се бъхтим излишно.Уважавай труда на хората които ти помагат!

п.п. И не на последно място, когато някой ти помогне, редно е да му благодариш. Ти не си казал нито една една дума в този смисъл.Даже съзирам някаква надменност и ирония.На нас не са ни необходими благодарности, не го правим за тях.Но това показва ти колко зачиташ и уважаваш колегите за помощта която ти оказват.