Отиди на
Форум "Наука"

Моля знаещите за помощ


Recommended Posts

  • Потребител

Моля  помогнете за определяне на тези две растения. 

Първото расте без листа. прилича ми на някаква аспержа когато още не е цъфнало. пониква всяка година през месез август.

Второто е нисък храст , цъфти  мрез месец април в розово - червено ,  плодовете приличат на малка дюла около 4 - 5 см.  със сладникав аромат. 

Благодаря Ви.

IMG_20190818_102042_600x800.jpg

IMG_20191001_144058_600x800.jpg

IMG_20191002_171910_600x800.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 57 минути, Бойчо Ковачев said:

Моля  помогнете..

Второто е нисък храст , цъфти  мрез месец април в розово - червено ,  плодовете приличат на малка дюла около 4 - 5 см.  със сладникав аромат. 

Благодаря Ви.

IMG_20191001_144058_600x800.jpg

IMG_20191002_171910_600x800.jpg

Боби,

"Ако ходи като патка, щряка като и патка и прилича патка, значи е патка"..ха-ха-ха-ха-ха. 

Това на снимката ви е сорт дюла (вероятно китайска), браво на вас

 

ПС

Листата също са дюлеви, както и цветоветете.

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Баш за ракия.....Една от най сочните ракии стават от дюла....Ако си имах 100-200 килца, олелелелелелееееее....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От дюлята става и чай, и сладко, и компот.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Бойчо Ковачев said:

Моля  помогнете за определяне на тези две растения. 

Първото расте без листа. прилича ми на някаква аспержа когато още не е цъфнало. пониква всяка година през месез август.

IMG_20190818_102042_600x800.jpg

 

 

Като гледам снимката, най-вероятно е синя китка.

https://www.google.com/search?q=синя+китка&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjNrNu8iv7kAhVeQEEAHbV4DFUQ_AUIESgB&biw=1400&bih=895#imgrc=2Jcg1V1K_HNYeM:

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Skubi said:

Баш за ракия.....Една от най сочните ракии стават от дюла....Ако си имах 100-200 килца, олелелелелелееееее....

Извинявам се за спама, имам все още около 10 стъкленици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, ISTORIK said:

От дюлята става и чай, и сладко, и компот.

Секела, събира плодовете със сина си.

- Тати от това какво ще стане?

-Ами, ако майка ти оздравее сладко, компот. Ако не, ракия.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, ISTORIK said:

От дюлята става и чай, и сладко, и компот.

И натурален сок. Веднъж в едно кафене пих натурален сок от дюля. Беше неописуемо вкусен! Може би най-вкусният натурален сок е от дюля. На другият ден пак отидох в това кафене,но този натурален сок се беше свършил. И оттогава никъде не съм го намирал - нито в кафенета,нито в магазини.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, deaf said:

И натурален сок. Веднъж в едно кафене пих натурален сок от дюля

Абе, купувал съм някакъв от тия, студено пресованите (дву-трилитровите, в кутия), който беше нещо като ябълка/круша + дюля, ама, мамка му, изобщо не помня каква марка беше баси! Уж все търся по суперите, ма нищо не намирам. Наистина, дюлата е страшен плод! Хеле па за сокове! Ако някой се сеща и може да подскаже (без реклами оф корс) - ще съм благодарен! А за дюлева ракия ... уф, размечтах се ...

Редактирано от boyko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, boyko said:

Абе, купувал съм някакъв от тия, студено пресованите (дву-трилитровите, в кутия), който беше нещо като ябълка/круша + дюля, ама, мамка му, изобщо не помня каква марка беше баси! Уж все търся по суперите, ма нищо не намирам. Наистина, дюлата е страшен плод! Хеле па за сокове! Ако някой се сеща и може да подскаже (без реклами оф корс) - ще съм благодарен! А за дюлева ракия ... уф, размечтах се ...

Не съм пил такъв сок,но предполагам,че щом дюлата се смеси с друг плод,ще загуби вкуса си. В крайна сметка човек може и сам да си приготви натурален сок от дюля,но уредите за направа на истински натурален сок са скъпи. С обикновена сокоизстисквачка няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://www.tele-porta.hu/birsalma-alma-100-rostos-gyumolcsle-3l

Képtalálat a következőre: „birsalma rostos üdítő”

https://receptkiraly.hu/rostos-birsalma-udito/

Домашно, се прави според рецептата. ? 2кг дюла въриш, пасираш, към това 5 л вода, 1 лимон или лимонтозо, захар е и други подправки по вкус. Когато възври пълниш в бутилки и загънато оставяш да изстине....Грубо казано толкова....

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...