Отиди на
Форум "Наука"

В подкрепа на природата - природозащитни акции


stavropoll

Recommended Posts

  • Потребител
Хайде да подпалим пощенската им кутия!

Вече писах гневен коментар!

Само така! А аз им пратих няколко доста гневни коментара! :laugh: И аз съм чувал, че слагат в колбасите всичко, което им попадне! А сега и бели мечки! Абе вие разбрахте ли, че той ще ходи на лов за анаконди догодина. УЖАС! И змии ще започнат да слагат в колбасите. Аз вече съм се зарекъл никога повече да не купивам от отвратителните продукти, които предлагат.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Мнения 146
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Вчера се проведе масивен еко протест. Над 500 екологично настроени хора и туристи се събраха за да протестират срещу незаконното строителство до Седемте Рилски езера. Призивът беше всички алпинисти, пещерняци и туристи да се появят с включени челници "за да осветят мрака на беззаконието". И аз отидох с челник, но батериите ме предадоха по средата на шествието.

Всички повикахме добре и показахме, че не сме шепа хора. Протестиращите бяха запълнили пространството от президентството, чак до БНБ, като за разлика от предишни протести, полицията беше с нас и спираше движението по маршрута ни. Кукери и огнено шоу повдигнаха духа на протестиращите допълнително.

IMG_3005.jpg

Това което не се вижда на снимките и видеото, и което не беше отразено в новините, са няколкото огромни черни джипа, които бяха спрели на няколко места (забранени за паркиране), точно до протестиращите, и хората вътре просто си седяха и гледаха. Успях да различа, че един от хората в джиповете направи жест, който често се асоциира с думата "куку". Българска социална действителност, в най-язвителна форма... :annoyed:

С приятели заснехме събитието:

http://www.youtube.com/watch?v=UKGdBNkfNmg

(да знам, че датата е сбъркана, но вече е късно да я оправя)

Снимки на протестиращите има и тук:

http://picasaweb.google.bg/HristoStavrev/23012008

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

На Иракли вече има огромен изкоп, излива се бетон, а от лонгозната гора няма и следа! Въпреки издадената на 30-ти Януари заповед за спиране на строителството там ОЩЕ РАБОТЯТ БАГЕРИ.

Продължаването на строителните дейности е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!

http://forthenature.org/gallery/iraklithe_..._river_are_gone

http://www.daspasimirakli.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Собственици на земи скъсаха плакатите на природозащитниците и влязоха в открит спор „За и против строителството в местността Иракли" по време на протеста тази сутрин
:boxing:

За щастие този път полицията си е свършила работата както трябва и до ръкопашни схватки не се е стигнало.

Няма ли пак сега някой да ми каже, че сме "втората по интелигентност нация в света"? Толкова ли е трудно да се осъзнае, че тезата за неприкосновеността на частната собственост важи само дотолкова, доколкото не противоречи на обществеия интерес?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някакъв фарс! Фирмата е глобена, издадена е забрана, доказани са 1000 нарушения, а продължават да твърдят, че всичко е в реда на нещата и да си бетонират!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Интересно - на протеста полицията си върщи работата, а на строителната площадка кьорав полицаи не се мярка за да спре реалното нарушение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тябва РИОСВ да се обърне за съдействие към полицията за спиране на строежа - аз така си представям нещата.

Отделно от това, както те, така и областният управител да сезират прокуратурата.

Може и да греша, но според мен това е законовия ред в случая.

Като не се противопоставя активно на своеволията на собствениците на земите, на швейцарската фирма и на несебърската община, българската държавна машина се самопоставя начело на организираната престъпност в страната.

Нали областните управители имат право да отменят актове на общините - ами бургаският областен управител, като защитник на общонародния интерес в случая, нека да отмени всички разрешителни, дето несебърската община им е дала. Може малко романтично да звучи - ама защо пък да не стане!?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защото в България няма държавност, а полудържавност. И наистина често държавните институции политически представляват престъпни организации.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Вички ще се молим,щото гадните хотелиери да не завладеят божествения и чист плаж.Не забравяйте братя ,обаче ,че и нашите души са атакувани от същите,тези лицемерни садукеи и империалисти.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Ами значи вече можем да забравим и за Рила. Тази дейност да не би случайно да кипи нейде из заграбените от Сакса площи, подложени отдавна на бясна сеч?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Туй е незаконен строеж...Все едно да дойде някой си и без план и одобрение да седне да строи виличка между Народно Събрание и паметника на Цар Освободител на пътя... Не мога да повярвам, че са си издигнали съоръженията без никой да ги спре. Просто мога само да си представя за какви подкупи става въпрос, за да си литкат незаконно хеликоптери (всеки трябва да има разрешение за летене в една държава, особено по такива места) и да се издигат цели огромни колони от метал... Вари го, печи го, откъдето и да го погледнеш това е гавра с всички ни... И то от страна на собствените ни управляващи и администрация. Щото мутрата, която строи лифт там ко е виновен, че му разрешават :) Човека си строи, керванът си върви, Рила се руши, Пирин се разруши, няма Калиакра, няма диви плажове..а ние ко правим - само беснеем безсилно и плащаме от джоба си и чрез кьопавия си живот тук санкциите от ЕС...а те ще идват, и още ще идват, и ощеее....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От скоро живея в Англия.По-точно,в Лондон.Тук има чудесни паркове-катерици и птици от различни видове се разхождат свободно сред хората,а една вечер се прибирах късно от работа,някъде след 12 вечерта,и на светофара към улицата,където живея се засякохме с една лисица.Пресякохме заедно,тя изтича пред мен,влезе в градината на съседите от отсрещния тротоар и ме гледаше подозрително докато отключвах вртата за вкъщи.Разстоянието между нас нямаше и 2 метра......Въобще,човек би си казал "Я,тук хората са от друга планета,какви красиви пракове имат,колко много обичат животни,само им липсват крилца и ореол и да ги направим светии всичките англичани!"...След 2 дни присъствам на разговор,в който приятелка на моя позната обясняваше колко ни била красива страната и как тя с удоволствие би си купила имот край нашето черноморие,но я било срам да каже че е англичанка вече,защото съседа й си купил имот край красивото ни крайбрежие преди нея,и тои много харесвал природата ни и прочее суперлативи по тоз адрес.Срамът й идвал от там,че въпросният господин имал за съсед богат българин (англичаните не разбират значението на израза "мутра").Богатият българин имал цял палат в съседство,със собствена гора,в която развъждал сърни...за личен лов.Англичанинът бил приятно изненадан и тооооолкова трогнат от българсото гостоприемство на съседа си,че с радост приел да половуват заедно и да похапнат после крехко дивечово.Българинът дори му подарил чифт рогца от млад елен за спомен.Англичанинът ги занесъл в страната си и се хвалел с гостоприемството и ловните умения на българите в целия квартал.....

Очевидно простотията не ходи по гората,ходи по хората...И това,дали чужденци ще се трогнат от окаяното положение на обречената ни природа малко ме съмнява.Искрено се надявах,че с влизането ни в ЕС ще има външен контрол и натиск над уважаемите ни министерства,занимаващи се с екологичните въпроси у нас,надявах се,че чужденци,които купуват имоти у нас ще се възмутят от корупцията,алчността и тесногръдието на повечето хора в страната ни и ще присъединят гласовете си природозащитните ни организации и техните каузи....Истината е,че хората по света не се различават по въпросите за алчност и тесногръдие,независимо от страната,в която живеят.Разликата е в стандарта на живот и някои културни особености.Англия е много богата държава,стандарта на живот е много висок,хората са по-спокойни и доста по-мързеливи.Имат добро законодателство,въпреки че са ужасни бюрократи и ти скапват нервите с един куп изисквания относно документи,разрешителни и т.н,дори и за наи-обикновени дейности.Хората,които цял живот са прекарали в такава държава,нямат база на сравнение с друг тип възприемане на действителността,докато не дойдат в страна като нашата и не си проличи какви сса всъщност.Ето,и онзи англичанин обичал природа и т.н и може би,ако не беше влязъл в контакт с човек,като българския си съсед,никога нямаше да тръгне да гърми сърни в задния си двор,да сече безразборно,само щото гората си била негова и вечерта да похапва чеверме пак в задния двор,просто в страната му подобно поведение много рядко можеш да срешнеш,да не говорим че тук хората са и традиционалисти и цял живот карат в едни релси...

Та мисълта ми беше-да,щастлива съм да видя и други луди като мен,които могат да тръгнат по пижами из центъра на София и да протестират срещу това,че Природата ни се възприема като нещо нищожно и интересът към нея е чисто тъгашки,но кажете ми-къде е решението на проблема?Ясно е че само българите нищо няма да направим,много малко сме протестиращите,другите си стоят вкъщи и се възмущават,че мислим за природата "Ами виж колко хора има бездомни по улиците,днес имам 20 лв,трябва да стигнат за 2 седмици,докато взема аванса,а вече доиде сметката за тока и топлата вода,пък ти си ми тръгнала да се възмущаваш за тъпите ти природни паркове..."-ето,такова е отношението на болшинството хора.Ако им изкрещиш,че нямат съвест и точно те са лудите и слепите,те обявяват за мизантроп и откачалка и прекратяват разговора.

Тогава кой ще ни помогне в нашите начинания и каузи-господата от ЕС ли?Ще дойде някой от техните представители да види докъде сме стигнали с наще министерства,ще пийне по чашка с наще министри и ще отидат да пострелят в някой резерват,а вечерта ще си разделят най-хубавите мръвки в някоя от кръчмите на скъпите новозастроени хижи пак в същия "резерват",в нак на "приятелско сътрудничество между страните от ЕС"...

Не твърдя,че не съм черногледа в това отношение,даже съм ужасно песимистично настроена по отношение на екологията ни, но няма да спра да протестирам въпреки всичко.Досега имаше толкова протести,а резултатите са нищожни.Освен да сложим по едни ски и да отскочим до новия лифт.....

:whocares::hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Определено съм от групата на така наречените "кучелюбци",защото не мисля че проблемите на тези животни са нищожни и лесни за подминаване.Не ми достига толкоз ученост да поставям оценки животът на кое животно е по-важен,било то на бездомен помияр,на застрашен вид,или домашни животни,които от раждането си са обречени да свършат "на буркани -и в мазето",и точно поради тази причина съм вегетарианец.Има достатъчно брутални материали за издевателствата над бездомните кучета,и не е тук темата да развивам философиите си.Коментарът ми имаше друга цел,сигурна съм че,ако има хора с подобно мислене ще разберат.

Малко късно виждам тази тема,може би защото от скоро влизам във форума,тъй че май съм закъсняла да пусна и аз имейли на господин Бизнесмена,но това не ми пречи да съм отвратена от дъното на душата си и да съчинявам наум кървави сцени на вендета,ако бях решила да тръгна на лов за хора и плячката ми е тоя идиот.Жените имат брутално въображение :maniac::sneaky2:

Колкото до продуктите му-аз и без друго не се храня с отпадъци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди малко ме зачовърка мисълта,кое всъщност е тъжното в случая-КЪСАТА ПАМЕТ на хората...Малцината,които се въмущават и постват такива теми със съответните линкове и снимков материал,организират протести и т.н събуждат интерес у хората,но за кратко...Хората забравят,и то ужасно бързо,и всичко което е било уж постигнато с всевъзможни методи само и само повече хора да се присъединят към кампаниите и да се събуди иначе заспалата им съвест,сякаш бива отнесено от вятъра на времето,а кампаниите отново остават глас в пустиня...Тъжно е.Надявам се,че година по-късно,изваждайки тази тема отново,хората ща си спомнят,и то за по-дълго време.Някои може би никога не са забравяли,дано повече такива хора има.Защото днес,утре,вдругиден много хора,посещаващи този и други подобни форуми ще прочетат и може би ще се замислят,но на следващия 8-ми декември,имен ден,КОледа или друг празник веселата компания ще предложи да се отпразнува някъде с шумен купон,и къде-къде-ми айде в Рила,чух че имало нова много яка хижа,пък и лифт вече!.....или пък някоя кукла ще реши,че шефа на Белла БГ е много як пич,пък и колко е мъжествен-цяла мечка е убил,и ще се почнат едни розови амбиции за свободно място в новия му BMW джип,та да има после с какво да се похвали на съучиничките или колежките си...

Тъжно,наистина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз все още не консумират от продуктите на "фирмите му"...доста е трудно да не се надъниш на негов продукт...понякога майка купува без да знае, че е в списъка...

Така яко се самоудрям по джоба щото ми се налага купувам само едни колбаси и меса (които са много по-скъпи от неговите, вярно и по-качествени ама..) са яко скъпи...якооо..и поради туй почнах да правя оборот на местната еднолична Горублянска кланница...

Такова нещо не се забравя от някои хора..

О а лифта на Рила....

Той е незабравимо нещо, особено факта как е изникнал

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребители

В българия има много млади хора загрижени за природата, които досега се бориха за нея в неправителствени организации и чрез активна доброволна работа. Тази работа ще продължи както на неправителствено равнище, така и вече на политическо. Стига да имаме воля да ги подкрепим. Лично аз ги познавам и знам, че са хора като мен и вас и започват всяка своя инициатива с открито и честно лице. Тяхната нова политическа партия, която е ЗЕЛЕНА в истинския смисъл на думата - създадена е от еколози и природозащитници, които са работили по редица природозащитни проекти и досега са участвали в неправителствените природозащитни оррганизации. Как да ги подкрепим - на първо място за да ги има те трябва да съберат достатъчно членове. После наравно да участват в избори и да имат глас, НАИСТИНА ЗЕЛЕН глас на професионалисти, природолюбители и еколози в политиката.

Повече за лицата на зелените и начина, по който можете да участвате в създаването на това ново политическо явление, което да представя нашия природозащитен глас в парламента (в едно по-хубаво бъдеще) тук на тяхния уеб сайт:

Младите учени и еколози влизат в политиката - цъкни тук за да ги видиш!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Вижте какво съобщава Нетинфо!

Застреляха втора бяла мечка в Исландия

Преди две седмици друго животно се яви в Исландия, доплувало върху голям леден къс, и също беше убито

18.06.2008

За втори път в рамките на две седмици в Исландия беше застреляна бяла мечка.

Животното, преплувало стотици километри до острова, е било убито заради реална заплаха за местните жители, съобщи говорител на полицията.

Бенгт Холст от зоологическата градина в Копенхаген пък разказва, че ветеринарен лекар опитал да стреля по животното с упойваши куршуми, за да бъде заловено живо. "Само че тогава мечката подгони лекаря и полицията имаше опасения, че положението излиза от контрол. Тя бе застреляна, това е," разказва Холст.

Застрашените от изтребване бели мечки обичайно живеят в Арктика, а не по северните острови. Възможно е пътешествието на животното на юг да е било предизвикано от топенето на ледниците и откъртващите се парчета лед.

Преди две седмици друго животно се яви в Исландия доплувало върху голям леден къс и също беше застреляно от властите.

Според проучвания на американски изследователи две трети от сегашната популация на белите мечки ще изчезне до 2050 г., тъй като глобалното затопляне ограничава тяхното жизнено пространство.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

А неможем ли всички да ги съдиме в ЕС,в европеиските съдилища като този в страсбург,европейският омбудсмен и тнт преди това да се е случило.Все някак проблемите с натура 2000 трябва да получат гласност в цяла европа та най-накрая да ги оправят-вим тия.Природата е най-ценното в нашата родина и защо не се замисляме в какво място ще принудим да живеят нашите деца

Link to comment
Share on other sites

Уважаеми Софиянци, Помогнете ни да спасим една от последните останали градинки, в нашият град, градинката при 142-ро училище и блок 204А, от алчността и лакомията на Софийска община и Софийска администрация. Елате на протест, срещу поредният незаконен строеж който е планиран в тази градинка. Протестът ще се състои в градинката при 142-ро училище и блок 204А, на 21.07.2008 година, (Понеделник) от 08:00 часа сутринта. Телефон за справки и повече информация: 0895-105-205

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребители

Според мен трябва да се знае, че и този природен обект е застрашен...от комерсиална употреба, унищожаване, застрояване с грозни хотели и унищожение на уникалността му.

Ако не искате Витоша да се превърне в поредното място, където няма нищо повече от скъпи влекове, карти за ски, кръчми, пътища, хотели и дискотеки. Ако не искате планината, дивата природа около София да загине подкрепете тази подписка...сложете своето име в нея. Бъдете граждани!

Натисни тук, за да участваш в петицията

текст на писмото:

До

Министър-председателя на Р България

Главния прокурор на Р България

Министъра на околната среда и водите

Председателя на Държавната агенция по горите

Кметът на Столичната община

Председателя на Народното събрание

Подписка в защита на Природен парк Витоша

През октомври 2008 г. в района на Алеко в Природен парк Витоша с тежка строителна техника бяха унищожени каменни реки и тревна растителност на площ от 18 дка. Извършител е фирмата Витоша ски АД, която притежава лифтовете и ски съоръженията на Алеко, но не и пистите. Всичко това е извършено в нарушение на 4 закона – за защитените територии, за устройство на територията, за горите и за биоразнообразието и на Плана за управление на Природен парк Витоша, одобрен за срок от 10 години от Министерски съвет. Нарушено е също и европейското природозащитно законодателство – директивите за дивите птици и за местообитанията – тъй като Витоша е определена като Натура 2000 зона за птиците и за местообитанията.

Унищожени са символи на Витоша - "морените”. И всичко това в най-стария национален парк на Балканите пред очите на двумилионна София.

Наказани няма.

Нещо повече - започнало е изготвянето на подробен устройствен проект на нова ски зона на Витоша. Това няма как да се направи законно. Разпоредбите забраняват изграждането на нови писти и лифтове. Могат само да се ремонтират и сменят старите без промяна на капацитета и трасетата.

Настояваме:

1. За незабавно спиране процедурата по проектиране на ски зоната от страна на следните институции: Министерство на околната среда и водите, Държавна агенция по горите и Столична община.

2. Да се наложат наказания на извършилите престъплението и на тези, които са го допуснали, а сега бездействат: Регионална инспекция по околна среда и водите – София, Държавно горско стопанство – София, Столична община, район Витоша.

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Срамота...Не че съм учудена,де.Жалко,че такива работи не предизвикват изненада,а са вече нещо напълно обичайно за страната ни...

Вече се включих.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трябва да сме непримирими към подобни вандалства и престъпления! Да засипем институциите с писма, протести и възмущение от бездействието им!!! :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...