Отиди на
Форум "Наука"

Предложения за игри


d@40

Recommended Posts

  • Потребител

Така играта представлява следното ! Аз ще пускам полит. тема , нашумяла из форумите със различни мнения . И двама от тези най-силно защитаващи своята теза , да се съревновават в спора :)

А ето и правилата :

1. На всяка тема ще има само по-двама участника , всеки със различно мнение от опонента

2. Единия ще започне (за сега аз ще определям)

3. След първия пост , противника трябва да отвърне като естествено опровергае обвиниенита (ако може) и ако иска да даде свои тезисни мнения по-въпроса

4. Участниците ще се редуват т.е. първо единия после другия и т.н

5. След като и двамата участници кажат "КРАЙ" спора свършва , и ще се определи кой е победителят .

6. Определянето ще се направи от желаещите потребители , като се изразяват мнения , и участват в анкетата .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Такава игра има по някоя от телевизиите и се казваше Пирамида. Общо взето това предаване не ми е интересно. Освен това, едва ли някой би искал да се цапа с политика в този форум - така в бъдеще ако пита нещо, то поне 50% от задаващите въпроси не биха искали да му отговорят (именно поради показано мнение в подобна игра).

Ако ще се прави някаква подобна игра, то нека да е на по-научна тема. Например някъде в този форум четох тема познай растението. Може НАПРИМЕР да е нещо от вида: Най-добре фотографирано растение / направена схема (т.е. векторизирана скица) на разстението.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Или - за най-добре направена презентация на "Power Point" (или подобен софтуер) на урок по някакъв учебен предмет.

Или - за най-интересна линия/спирала на времето. Може да са няколко - паралелни.

Или - за най-интересна династична елха.

Династичната елха представлява сравнение на годините на управление на владетелите от 2 династии (може да са управлявали една след друга или - паралелно, това няма значение). Започва се от върха и се върви надолу. Династия Х се разполага вляво, а династия У - вдясно. И "клончето на елхата се състои от дължината на годините на управление на двама владетели, управлявали един след друг.

Или - за стратегема на някакво сражение.

Или - за рисунка на историческа тема.

Или - за есе на историческа тема.

(Примерно - "Беше ли неизбежна еди коя си война/революция?", "Науката и войната", "Силата на меча и силата на перото"...)

Списъкът може да бъде продължен...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да ИСТОРИК предложенията ти са добри!

Аз съм си мислел за презентации на "Power Point", но идва проблема в големината...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...