Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

Здравейте форум!

Аз съм психолог и специализирам в науката за секса и човешките взаимоотношения, от много години живея в чужбина (където и завърших и практикувам) и осъзнавам, че съм очуждена от общия манталитет на българина/българката по отношение на секса. Аз съм човек, който не спира да дава от себе си каквото може, което да е в полза на хората и каузите в които вярвам - и посвещавам не малко труд, пари и пот в това да дарявам в полза и за България. Затова и наскоро започнах образователен подкаст (радио предаване) на български на всички теми за връзките, сексът и щастието с известен специалист в сферата на източната и западната култура на БДСМ. 

Откривам, от коментари на приятели и други, че много хора се срамуват дори да харесат страницата ни във Фейсбук, от страх някой  познат/семейство да не видят, че са я харесали....За споделяне на нашите секс-позитивни постове, даже и не казвам. 

Има сърбеж и нужда от адекватно образование по темата, определено не тип Кобилкина, и смятам, че нашето радио предаване предоставя това. Но в мен остава едно кофти чувство, че българите (масата, не говоря за индивиди) не са готови за подобна просвета и сексуална революция... Не знам, аз съм като очуждено извънземното дето се връща от дъжд на вятър и вижда само малка част от цялата картина. 

Ще се радвам на мнения за това дали българите са готови за секс-позитивен начин на мислене и какво трябва да стане/да се направи, за да дойде (много закъснялата) сексуалната революция в България?

P.S. Ако някой се интересува от подкаста, казва се ''Секс и Щастие'' а всичките ни линкове са на: https://multi.link/sexishtastie

Усмивки
Лия

значи БДСМ е признак за 'секс-позитивност', а липсата му - за 'секс-негативност' ?

Откъде ви хрумват тези некоректни термини?

Господин-модераторе, защо не си триете директно такива теми, или смятате че "сексологията" е "наука"? 

Дайте да не бъркаме сексология и социология. Такава тема си е директно за кошчето.

On 25.06.2020 г. at 18:47, Leah said:

науката за секса и човешките взаимоотношения

"Сексът" изобщо не е наука и да се говори за "науката за секса" е донякъде "перверзия"..

Науките са "психология" и медицина. 

Понятието "научен секс" е нонсенс, измислица.

Наука за секса като науча дисциплина не се вписва в категориите за "научност". 

В медицината или в Психологията - такава тема за нагласите разбира се са допустими, но аз по-скоро подозирам провокативност или реклама. Предлагам тая тема да бъде изтрита.

Преди 1 час, tantin said:

"Сексът" изобщо не е наука и да се говори за "науката за секса" е донякъде "перверзия"..

Науките са "психология" и медицина. 

Понятието "научен секс" е нонсенс, измислица.

Наука за секса като науча дисциплина не се вписва в категориите за "научност". 

В медицината или в Психологията - такава тема за нагласите разбира се са допустими, но аз по-скоро подозирам провокативност или реклама. Предлагам тая тема да бъде изтрита.

Д-р Илия Врабчев, сексолог: 

Народът ни е наричал клитора на жената гъделичник

Тантин, прогреса ли ще следваме или.... д-р Врабчев ще го ражалваме?😁

Преди 31 минути, Conan said:

Д-р Илия Врабчев, сексолог: 

Народът ни е наричал клитора на жената гъделичник

Тантин, прогреса ли ще следваме или.... д-р Врабчев ще го ражалваме?😁

Не Конане, предлагам да се дават научни титли на най-вещите в занаята ;)

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...