Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

• Потребител
Преди 8 минути, deaf said:

Снощи пуснаха много интересен американски игрален филм точно за операторите на дронове. Накратко - те са подложени на силен морален натиск от който може да "избушат". Проблемът е че при ударите с дрон може да бъдат убити цивилни. Едно е да убиеш врага от упор,друго е да стреляш от хиляди километри без да си напълно сигурен по кой и по какво стреляш.

Подобно е положението и с операторите на ядрени ракети. По време на учения редовно някакъв процент от тях (май че беше към 10%) отказват да натиснат ядреното копче.

Я чакай малко,повярвай азерите и турците нямат такива проблеми,Нерде Америка,Нерде Стамбул?

• Мнения 184
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Популярни мнения

Как не виждаш? Армения се опитва да са приобщи към Европа и да скъса с удушаващите руски обятия, не може вечно да живееш в нищета. И Путин реши да я накаже,за него Карабах няма значение,важно е да зап

Ще те разочаровам ама руснаците се очертават като подстрекатели, точно те май са дали съгласие азерите да нападнат заедно с турците. Според руснаците така наказвали арменците че са избрали Пашинян, а

Нима мислиш, че получените  2/ДВА/ броя закупените  с кредит от Руската федерация,общо поръчани 12/ДВАНАДЕСЕТ/ броя изтребители Су-30 в последният възможен момента, ще наклонят везните в полза на арме

Posted Images

• Потребител
Преди 19 минути, deaf said:

Снощи пуснаха много интересен американски игрален филм точно за операторите на дронове. Накратко - те са подложени на силен морален натиск от който може да "избушат". Проблемът е че при ударите с дрон може да бъдат убити цивилни. Едно е да убиеш врага от упор,друго е да стреляш от хиляди километри без да си напълно сигурен по кой и по какво стреляш.

Подобно е положението и с операторите на ядрени ракети. По време на учения редовно някакъв процент от тях (май че беше към 10%) отказват да натиснат ядреното копче.

В случая с Карабах може да забравим, че някой от операторите изпитва каквито и да било морални проблеми.

• Модератор История
Преди 3 минути, новорегистриран2 said:

В случая с Карабах може да забравим, че някой от операторите изпитва каквито и да било морални проблеми.

И аз така мисля.Между впрочем по тази логика и пилотите на бомбардировачите би трябвало да имат такива терзания но не съм чувал за подобно нещо.Операторите на дронове са висококвалифицирани офицери а не незрели тинейджъри.

• Потребител
Преди 4 часа, resavsky said:

И аз така мисля.Между впрочем по тази логика и пилотите на бомбардировачите би трябвало да имат такива терзания но не съм чувал за подобно нещо.Операторите на дронове са висококвалифицирани офицери а не незрели тинейджъри.

• Потребител

Явно отстъплението на силите на Арцах, не е толкова организирано, както се твърди в арменските СМИ. Вижте видеото от линка..

Пленено голямо количество въоръжение и боеприпаси на Въоръжените сии на Арцах. Това е позорно! Същият този склад от илнак е следвало да бъде взривен/унищожен, за да не попадне съхраняваното в него въорежене и боеприпаси в ръцете на противника!

Явно и бойният дух на арменците в таи война не е толкова висок, колкото би им се искало.

• Потребител
  • Потребител

Жал ми е за арменците! Имат съдба, дори по-тежка от българската! Свива им се отническото пространство...Това не е обикновена война...За съжаление обаче, не се виждат вълни от доброволци от арменция, които да отиват в Арцах...Явно е до ценности на новото поколение арменци, родени след войната от 1992-1994г.

• Потребител

Още едно интересно видео. Показателно за това, какво се случва, когато се сблъскат армиите на две държави, с различно ровнище на техническо обезпечение. Азербайджансакта армия осъществява високоточни удари, чрез БЛА, а арменците нямат никакво адекватно ПВО/в/ покритие. Жалко, но се очертава пълен разгром на арменската армия...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...