Отиди на
Форум "Наука"

Изневери на мене с мен

Recommended Posts

• Потребител

Използвам този цитат от "Прилепът" за да попитам вашето отношение към следната ситуация.

Има митове, разкази и приказки, как мъж, за да изпита верността на съпругата си се представя като друг и я съблазнява успешно, като след това я обвинява, че се е поддала. Естествено, има място за шикалкавене от рода на "Аз те познах", но горчилката у мъжа остава, защото тя не е казала "Стига си се занасял, бе Пешо!"

Остава и неприятното чувство за следене и недоверие. При това действието, както на мъжа, така и на жената не е правно наказуемо и дори укоримо. За страничния наблюдател дори е смешно, но понякога се натрупва обида с много неприятни последици.

Какво мислите за тази ситуация и тестването на верността по този начин?

• Харесва ми! 1

• Потребител
Преди 31 минути, Втори след княза said:

за да изпита верността на съпругата си

Ако иска да изпита верността и значи той вече силно се съмнява в нейната вярност и любов,което напълно обезсмисля нуждата от такава сложна конспирация срещу съпругата му. Лично аз бих я напуснал щом усетя,че е способна да ми изневери.

Кой е авторът на "Прилепът"?

• Харесва ми! 1

• Потребител
Преди 2 часа, deaf said:

Ако иска да изпита верността и значи той вече силно се съмнява в нейната вярност и любов,което напълно обезсмисля нуждата от такава сложна конспирация срещу съпругата му. Лично аз бих я напуснал щом усетя,че е способна да ми изневери.

Кой е авторът на "Прилепът"?

Музиката е на Щраус(син), но смешката с това, че някой си съблазнява собствената си жена, защото не я разпознава е била широко разпространена- австрийското либрето  е на Карл Хафнер и Рихард Жьоне по фарс на немски драматург и водевил на французи. У нас във фолклора има една песен за един, който напъдил жена си и й казал, че като се върне вечерта, нея да я няма. Тя се умила, сресала, нагиздила и излязла пред вратата, така че, когато съпругът се прибирал видял една прекрасна жена от далече, въздъхнал по нея и казал "Де да беше моя", а като я разпознал си я прибрал. 

Един случай с Цезар. Разпространил се слух, че жена му му изневерява и той поискал развод. Жена му упорито отричала, но Цезар казал, че за мъж като Цезар позорът не е чак жена му да изневери, достатъчно е хората дори да си помислят, че може да изневери и той се чувства опозорен. 

Значи, не би се опрял на факти, а само на "усет, че е способна да изневери"? Предполагам, че не е така лесно човек да дели дом, деца, имот заради странен усет.

Редактирано от Втори след княза
  • Харесва ми! 2

• Потребител

Една от версиите на историята между Цефал и Прокрида. 

Тези съпрузи  си били дали обет да не лягат с друг никога. Обаче розовопръстата Еос- Зората, се влюбила в Цефал, а когато той я отблъснал, интригантски му заявила, че жена му не би била тъй вярна. Еос го преобразила като чужденец и му дала желани от жените подаръци с които той се появил пред Прокрида и я съблазнил. Когато пак възвърнал вида си, посрамената(ей това е проблемното) Прокрида избягала на о. Крит. Види се , там се предрешила на младеж и се сближила с царя на Крит- Минос, който й подарил куче, от което няма плячка която да избяга и копие, което всичко улучва. Като се върнала при Цефал, още в мъжки дрехи, тя се обзаложила с него за това, че ще го надмине на лов и с вълшебните средства, успяла. Цефал поискал да откупи кучето и копието, но Прокрида поставила особена цена- да й даде това, "което момчетата могат да дадат на мъжете". Цефал толкова желаел ловните пособия, че и дупе бил готов да даде, така че се съгласил да легне с този "ловец". Прокрида се разкрила и при резултат 1:1 те се помирили.

Комичното е, че те и в двата случаи "изневерили" на любимите си със самите тях.

• Харесва ми! 2

• Потребител

Действителен случай. През 19-ти век в Испания мъж хванал жена си в изневяра. Въпреки това продължил да живее заедно с нея,но спрял да и говори. И така двадесет години!!! Представяте ли си какъв сюрреалистичен и умопомрачителен живот са водили?! Чак на двайстата година и проговорил...

• Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

Какво мислите за тази ситуация и тестването на верността по този начин?

Не съм съгласен с този тип тестване. Не е честно.

Ситуацията се гледа от мъжката гледна точка, в която мъжът има съмнения и тества
жена си.

А не се гледа, че жената може да нещастна от връзката и да търси излаз на чувствата си.
И когато собственият и мъж я съблазнява (без тя да знае, че това е той), тя може да хареса
и да се поддаде на същите неща в "непознатия" мъж, които някога е харесала в собствения
си мъж.

• Харесва ми! 3

• Потребител
Преди 45 минути, gmladenov said:

Не съм съгласен с този тип тестване. Не е честно.

А сещате ли се за честен начин за проверка на чувствата?

• Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

А сещате ли се за честен начин за проверка на чувствата?

Няма честен начин. Доверяваш се и да става каквото ще.
Ако не се получава, минаваш нататък.

• Харесва ми! 1
  • Тъжен 1

• Потребител
Преди 4 часа, gmladenov said:

Няма честен начин. Доверяваш се и да става каквото ще.
Ако не се получава, минаваш нататък.

Готино е противопоставянето "доверяваш се" у gmladenov и "напускаш" у deaf. Това са пътищата, благодаря..

Има някои идеи като "Да се разделим за малко за да видим как е" или "Свободен брак", или втвърдяване не контрола и истерясване от ревност. Обаче двата основни са си най- важните.

За мен остава интересна тази "относителност" на чувствата. За наблюдателя отвън ситуацията е комична, а за наблюдателя вътре- трагична.

Специална теория на относителността за чувствата :) 

• Харесва ми! 1

• Потребител

Ако сравним повърхностно любовта към колата със семейната любов, то не бива да подлагаме излишно на изпитание нито едното, нито другото, защото съвместният ни път ни подлага на достатъчно изпитания. От друга страна е редно да спазваме годишния технически преглед. Специално за чувствата, това е просто да се взрем, да обърнем внимание, да помислим какво става в обикновения делничен труд и в отношенията ни. Дали още съществуват жестовете на внимание и семейна вежливост и уважение, дали при съвместният ни труд (ако го има) нещо драска и чука, дали в секса, който задължително се прави от двамата съвместно има достатъчно топлина и удовлетвореност. То, туй да се "взрем", лесно, ама как да го направим? Не е редно да се питаме "Ами така ли, ами онака ли?", но поне "На мен ми е ..., а на теб?", при това само на ГТП, не много често.

Как да поправим нещата, ако нещо "задрасква"? На първо място, да си припомним защо преди не е "драскало". То, ясно, че с възрастта нещата са се променили, но има някои неща, които винаги могат да бъдат правени. После, ако не можем сами да оправим констатирания проблем, да се обърнем към близките, към компетентните. 

Всичките тези сериозности са посветени на тези отвътре, тези с трагичния поглед. За наблюдателя отвън- друго

Двама шопи, на запас, си говорят. Единия вика на по- младия "И сега, като те нема, некой друг оди при твоята", а другият му отговаря "Е, па да не е обувка да ми я подпЕти!?"

Шоп разказва "Ако требе да си оправим жената, па не можем, че извикам съседо. У дома требе да е мир"

Прилики и разлики между жените и колите
1. Жените, както колите, при първата среща изглеждат без забележка – все едно не са карани, никой дори не е влизал в тях, не се е качвал!
2. Жените, както колите, след третата година ползване започват да показват слабостите си – бързо гаснат, трудно палят, когато е по-студено.
3. Жените, както колите, след петата година ползване започват да работят по- шумно – ръмжат, стържат и ти пилят на главата.
4. Жените, както колите, след десетата година ползване вече имат нужда от козметични намеси по купето за прикриване на драскотините – китосване, пастиране, боядисване.
5. Жените, както колите, след тридесетата година ползване вече плачат за майстор – по възможност млад!
6. Жените, както колите, след четиридесетата година ползване е опасно да ги вдигнеш на крик, защото може да се разпаднат от ръждата.
7. Жените, както колите, след петдесетата година ползване престават да палят…
8. Жените,но не като колите, дори след цяла вечност ползване няма да им се случи всичко описано по- горе, ако бъдат истински обичани. Защото и при жените и при колите старата любов ръжда не хваща и не угасва!

9. Жените, както колите, след двадесетата година ползване вече искат постоянно да лежиш под тях и да ги човъркаш, за да запалят.

861670IMG3375
По какво си приличат колата и жената?
Средният разход за една хубава кола е приблизително същият като този за една жена.
 И колата, като жената, обича редовно да й се вкарва тръба в резервоара.
 И колата, и жената можеш да подмладиш с много години чрез един основен ремонт.
И двете можеш да ги смениш, ако решиш, че вече не ти харесват или не ти вършат работа.
Както хубавата жена, така и хубавата кола предизвикват завист у другите мъже.
И двете изглеждат адски секси в ярко червен цвят, когато са млади и скъпи!
И за двете хвърляш една камара притеснения дали някой ден някой няма да ги отмъкне под носа
И на двете поддръжката на кожения салон е много скъпа!
И колата и жената могат добре да те извозят.
Колата може да е лъскава отвън, но изгнила отвътре. Жената също!
Както жената, така и колата могат да доставят небивало удоволствие на мъжкото ти его и самочувствие.
И колата и жената имат нужда от постоянна поддръжка, за да изглеждат добре.
И от двете можеш да очакваш да те изоставят в най-неподходящия момент.
И с колата и с жената можеш да спукаш гума!
Няма по-тъжна картинка от стара кола и стара жена, които някога са били красиви.
024753614
По какво се различават?
1. На колата не й трябват 20 минути за подгряване (дори и през зимата)!
2. Пали от половин оборот!
3. Колата няма да възрази, ако й отвориш багажника без предварителни ласки, ухажвания и скъпи подаръци!
4. Колата няма да ти вдигне скандал, ако случайно се повозиш на друга кола!
5. Винаги можеш да покараш колата си с приятели. При добро желание тя събира дори шестима!
6. Ако поставиш на колата си аларма, тя ще гони чуждите мъже, дори и когато не си наоколо!
7. Да купуваш всякакви боклучета и аксесоари за колата си е винаги приятно и по правило – безкористно!
8. Колата никога няма да те накара да отидеш да изхвърлиш боклука в дъжда, по чехли или когато е 3 през нощта!
9. На колата не й трябват силиконови фарове, за да стане по-привлекателна!
10. Колата никога няма да ти каже: “Господи, много ценя нашите отношения, но нека си останем просто приятели!”
11. Колата можеш да я товариш колкото си искаш!
12. Ти определяш скоростта!
13. Колата никога няма да ти каже някъде да завиваш!
14. Гумите се сменят значително по-рядко!
15. Отзад е толкова широко, колкото и отпред.

• Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1

• Потребител

Имах предвид, но забавих непредумишлено да спомена и "Така правят всички" на Моцарт  https://chitanka.info/text/8501/122 Там по- възрастният и опитен дон Алфонсо предизвиква да изпитат верността си две двойки влюбени, като за целта младежите е обявено, че отиват войници, а всъщност се преобличат като арнаути и се връщат при момичетата, като всеки ухажва любимата на приятеля си. Накрая сполучват и дори се стига до брачен договор. Неопитните и объркани от ситуацията влюбени, дон Алфонсо утешава и сдобрява, обяснявайки, че "Така правят всички". Знаещите италиански казват, че в оригиналното заглавие "Così fan tutte", това tutte отразява женски род, заради това у нас по- често се пише  "Така правят всички жени", но нека си признаем и мъжете.

Определено изводът е в съгласие с gmladenov, да се примирим с превратностите на живота. Хакуна матата.

Не е необходимо да изпитваме здравината на нещо толкова деликатно и крехко като дамското сърце. Миг невнимание и после цял живот отмъщение

Интересно. През далечната 2008 г. лайф- стайл рубрики твърдят, че менкането на съпруги набира скорост: Секс суингът бил новият хит сред българите и Мания по размяна на съпрузи. Чудно, какво ли са искали да насаждат с такава кампания медиите? 

• Потребители
On 11.10.2020 г. at 19:03, Втори след княза said:

Използвам този цитат от "Прилепът" за да попитам вашето отношение към следната ситуация.

Един много странен и необичаен филм по темата: самотен и отчаян от раздялата с жена си мъж се влюбва безумно... в операционна система на име Саманта, тя го разбира по-добре от всяка реална жена на този свят, познава го, както той дори сам не познава себе си, но... в крайна сметка му изневерява и го изоставя. Всъщност Саманта е неговото идеално "аз", което го напуска.

https://filmisub.com/filmi/2646-her-2013.html

Защото го е "прочела".

• Харесва ми! 2
  • Upvote 1

• Потребител

Ако един мъж успее да съблазни жена си, представяйки се за друг, би трябвало да се замисли дали старанията му в ролята на "фалшив герой" не са значително по-големи от тези, които полага като самия себе си пред същата тази жена. Не е рядко явление човек да надскочи себе си - собствените си качества - в стремежа си да измами някого:ab:

• Харесва ми! 2

• Потребител
Преди 5 минути, Шпага said:

Ако един мъж успее да съблазни жена си, представяйки се за друг, би трябвало да се замисли дали старанията му в ролята на "фалшив герой" не са значително по-големи от тези, които полага като самия себе си пред същата тази жена. Не е рядко явление човек да надскочи себе си - собствените си качества - в стремежа си да измами някого:ab:

Може би това е мъжкото предизвикателство, да се надскочи? Но от друга страна, той я съблазнява със същото което е имал и преди. Тя е със същите предразположения, той със същите. Евентуално ако е научил нещо през това време, но то е в същата насока, в която са били предимствата му и преди. Тя затова и би се поддала, защото й е комфортно, не я обърква или смущава. Новото е за разочарованите. Познатото, за вече очарованите. 

Заради това сюжетът е за мъж, който се смята за отегчен от жена си, не й обръща внимание и предпочита други занимания. Другите виждат незалязващите й достойнства, но той я е отписал. А иначе, сюжетът се разработва и като изпитание на верност. Ама защо е това изпитание? Ако вземем да се следим, няма начин да не се хванем :) 

• Харесва ми! 1

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...