Отиди на
Форум "Наука"

Опита на Стефан Маринов <Measurement of the Earth's Absolute Velocity with the Help of the of the "Coupled Shutters" Experiment

Recommended Posts

• Потребител

Правя го отделна тема, защото е важен като основа на постижим, реален експеримент и уред  Скоростомер

https://www.researchgate.net/publication/26447008_New_Measurement_of_the_Earth's_Absolute_Velocity_with_the_Help_of_the_of_the_Coupled_Shutters_Experiment

Нека тука да обсъждаме, някой разбрал ли е частично или целият план на експеримента, а понятие от теорията и матапарата в него ?

Стефан Маринов е физик и срещу него да видим дали ще скочат колегите му 100 фанатици😀

За жалост е починал през 1997 г., вечна Му памет !, тази година 97 за мен като че ли беше вчера, помня по добре онези неща тогава, от колкото миналата седмица , а примерно тогава Ментора е бил в <Ташкент> :D

Редактирано от laplandetza
  • Потребител

Както казах виждам така опита, источници на светлина, лазери от вънщните краища на Дисковете, единия от горе другия от долу или от ляво и отдясно, няма значение. Нагласят се отворите, така че да преминява много тесен сноп светлина, наораво лимитиран брой фотони през два отвора по един от единия и другия диск. Зад срешуположния отвор е детектор който директно мери енргията на снопа фотони. Разположена е оста на отация по ос Х. Единия излъчва срешу движението другия обратно на движението по ос Х, търсеното предполагаемо Собственно движение или движение на Земя спрямо Галактическия център , движение в локалното състояние на Етерия. Достигат се пробни обороти и се измерва, като се измерва, сумира енергия на общото облъчване с фотони за Един оборот диск, така се игнорира евент неточности в отделните двойки дупки при нагласянето на двата диска.Отчита се разликата , но как се пресмята Собственната скорост , ще е въпрос на търсения и консултации, аз не знам за момента, Маринив е дал мат.апарат в теоретич. обосновка на експеримента, аз не го разбирам все още.

Бих модернизирал опита, като сложа 4 диска на по равни разстояния , в средата на оста си остава моторната уредба и осите са финнобаансирани.Така нагласено , тънки снопове фотони, при по малки обороти постигаме ефект и мерим, по пригоден е за практи1ески уред, скоростомер. В момента какви технологии има за директно измерване енергия на лъчение, аз не знам, някой да има представа?

Хайде сега да се погаврим с фабатиците, , ако приемем системата на експеримента за Неподвижна, то тогава според СТО , ТО, няма да има разлики в измерените енергии, интензитет и пр.  Ако обаче приемем постановката за подвижна и Наблюдаваме процесите от Неподвижна Наблюдателна система тогава е подобно на Скоростомер на Лапландеца 6 , 2 , т.е, имаме Различни по големина пътища за светлина, а за Мариновия експеримент е важен ефекта на движение на дисковете и фетекторите, докато светлина, фотони се разпространявапрез и , или към тях , т.е. псевдо Неконстантна скорост на светлина, поради движение на системата спрямо Целият до момента неизвестен Механизъм задаващ съществуването под тази форма на светлина,Скорост<С>, лимит на скорост за масови обекти, самото простр. разположение, съществуване на обектите, разбира се и  цялата комбинация дава онова което наричаме Време.

• Потребител

Някой може ли да свали и качи директно тук описанието на експеримента и теорията му описано от Маринов, ако може директно в темата с един пост.

• Потребител
Преди 1 час, laplandetza said:

Това не е оригиналната работа на Маринов. Тук резултатите му са нагласени, за да пасват на резултатите на COBE и WMAP.

• Потребител

Маринов не обяснява добре какво точно прави експеримента, но очевидно
сравнява еднопосочните скорости на светлината, измерени в противоположни
посоки.

От далеч се вижа, обаче, че механиката има безброй проблеми и че прецизността
на опита е повече от плачевна.

На всичкото отгоре Маринов включва следната реплика в заключението, с което сам
се закопава и сам снема всякакво доверие в научността на своя опит:

• Аз имам интуитивното чувство, че резултатите, получени в София са по-близко
    до реалността. Причината е, че аз дълбоко вярвам в мистиката на числата ...

Научният метод не се базира на вяра и мистика, а на факти.

• Потребител
Преди 30 минути, scaner said:

Това не е оригиналната работа на Маринов. Тук резултатите му са нагласени, за да пасват на резултатите на COBE и WMAP.

Наистина ли,...............много долно е подобна манипулация, честен ли си .......?

• Потребител
Преди 5 минути, gmladenov said:

Маринов не обяснява добре какво точно прави експеримента, но очевидно
сравнява еднопосочните скорости на светлината, измерени в противоположни
посоки.

От далеч се вижа, обаче, че механиката има безброй проблеми и че прецизността
на опита е повече от плачевна.

На всичкото отгоре Маринов включва следната реплика в заключението, с което сам
се закопава и сам снема всякакво доверие в научността на своя опит:

• Аз имам интуитивното чувство, че резултатите, получени в София са по-близко
    до реалността. Причината е, че аз дълбоко вярвам в мистиката на числата ...

Научният метод не се базира на вяра и мистика, а на факти.

Приема се. Теорията на опита му, така, както аз я разбирам е работеща, тя е Парадокс.

• Потребител
Преди 4 минути, laplandetza said:

Наистина ли,...............много долно е подобна манипулация, честен ли си .......?

Работата ми е да ги знам тези неща.

• Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Работата ми е да ги знам тези неща.

Добре , честен си.Остава му само теоретичната база  и плана на експеримента...........т.е. пак нещо като мисловен експеримент, Парадокс.

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...