Отиди на
Форум "Наука"

ПОМОЩ! Трябва да напиша есе на тема “Какво за мен е онлайн обучението?”


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, моля ви помогнете ми с есето. Напишете го и ми го пратете във форума за да може да го видят поече на,които им трябва!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

е, не знам, в доброто старо време не се обучавахме онлайн. Боя се, че ти имаш най-непосредствени впечатления от тази образователна иновация. Остава само да подредиш мислите си и да напишеш есето. Успех :)

 

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гимназистите и вишистите могат да се обучават онлайн. Но малките и тези специални/асбергер, довн, и прочее/ не. Незнам слепи, глухи как е но е тежко. При малките трябва поне и един родител да е на лице.  Най често работата стига до даване на линкове и /или изтегляне от нета тестове и попълването им....За деца пък които страдат от дислексия, дискалкулия.....Тежко е. И не всеки има лаптоп и или нет... Жената винаги съставяше един седмичен пакет с принтооут от нета и учебника и всяка седмица в петък ги оставяхме на портата на училището...и съответно прибираше направената седмично домашно. Защото е-дневнекът трябваше да се води. И също направихме затворена група на фейса, защото на децата/понеже заради пандемията те обикновенно са застрашени, от сърце, кръвно, захар, шунтове и затова са затворени/ им липсваха другарите....😎

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е ли време форумната управа да вземе най-крути мерки срещу подобни издевателства от страна на случайно (или съвсем целенасочено) прелитащи странни птици? Поне есе искат, щото ги мързи да помислят и награцат примерни 30 изречения.

Обаче тук пък искат наготово (и начаса) цяла монография да се спише, и отговор аламинут... Ей го на - симптоматичен пример на мързел, пропит с тарикатлък:

Някой може ли да ми помогне с отговора на исторически въпрос

--------------------------------------

Макар и да съм влизал в остра полемика с Глишев  по разни исторически казуси, за едно съм напълно съгласен с него: НИКАКВА помощ на ученици и студенти! Това са неблагодарници!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, не винаги е така, ако някой се опитва да реши поставената му задача, но среща трудности е съвсем в реда на нещата да му се помогне. Например в случая, ако питащият беше написал нещо като есе, ако беше описал впечатленията си от онлайн обучението, за мен щеше да е любопитно да прочета, а предполагам -  и за други. И компетентните биха могли да му посочат грешки и слабости в граматика, стилистика, структура на текста.

Много лошо са се научили сега учениците, само копи-пейст. Така няма да придобият способности да изказват мисли и идеи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, monte christo said:

Не е ли време форумната управа да вземе най-крути мерки срещу подобни издевателства от страна на случайно (или съвсем целенасочено) прелитащи странни птици? Поне есе искат, щото ги мързи да помислят и награцат примерни 30 изречения.

Обаче тук пък искат наготово (и начаса) цяла монография да се спише, и отговор аламинут... Ей го на - симптоматичен пример на мързел, пропит с тарикатлък:

Някой може ли да ми помогне с отговора на исторически въпрос

--------------------------------------

Макар и да съм влизал в остра полемика с Глишев  по разни исторически казуси, за едно съм напълно съгласен с него: НИКАКВА помощ на ученици и студенти! Това са неблагодарници!!!

Че, всички сме неблагодарници. Поне в посока на учителите ни. Учат ни, ограмотяват ни, взпитават, поощряват от 6 до Х години....И? Ставаме /с иключение/р бизнисмени, директори, големи хора, печелим добре, ставаме политици в парламента, гласуваме за бюджети, данъци, пенсии. И? И някак си учителите, педагозите барабар с тези които в здравеопазването работят някак си винаги са на последно място....Винаги са с най-малките средни заплати, пенсии докато един банкер, брокер колко печели? И останалите все така си на нова и на ново даваме доверие на тези политици....Не сме ли НЕБЛАГОДАРНИ? Тъйр че давай докато можеш защото с това Ти ставаш по-богат....Не това казвам, че вместо Х З да работиш, ами да му дадеш инерция, акъл. СМСМ

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В някой форуми за подобни въпроси има стандартен шаблон. Нещо от сорта на

Цитирай

 

Задание: Да се напише есе....

Допълнителни дании: ....  (това само за някои задачи)

Опит: .....

 

Така питащия задължително показва какво е направил и формулира въпроса по-ясно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Skubi said:

 Тъйр че давай докато можеш защото с това Ти ставаш по-богат....Не това казвам, че вместо Х З да работиш, ами да му дадеш инерция, акъл. СМСМ

Тъй ли? Хайде, започвай тогава да даваш от себе си и да грацаш есето! До довечера да си забогатял!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, monte christo said:

Не е ли време форумната управа да вземе най-крути мерки срещу подобни издевателства от страна на случайно (или съвсем целенасочено) прелитащи странни птици? Поне есе искат, щото ги мързи да помислят и награцат примерни 30 изречения.

Обаче тук пък искат наготово (и начаса) цяла монография да се спише, и отговор аламинут... Ей го на - симптоматичен пример на мързел, пропит с тарикатлък:

Някой може ли да ми помогне с отговора на исторически въпрос

--------------------------------------

Макар и да съм влизал в остра полемика с Глишев  по разни исторически казуси, за едно съм напълно съгласен с него: НИКАКВА помощ на ученици и студенти! Това са неблагодарници!!!

Подкрепям, обаче форумната управа явно е по-заинтересована от кликове, отколкото от някакво реално развитие или поне поддържане на форума в някакъв приличен вид.

Иначе принципно няма лошо да се помага, но ако има поне някакъв диалог - да сподели мисли момчето/момичето, пък да си поговорим и така. А не "напишете ми есето и ми го пратете, айде чао, довиждане, лека нощ".

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...