Отиди на
Форум "Наука"

Битово енергийна тема


Recommended Posts

Имам нужда от помощ . Както е известно, аз съм от гр. Любимец. Имам половин имот там, но се занимавам с <търговия на селски имоти> Решил съм да преодстъпя имота си на фондация и за първи път да ползвам ( пак към Фондация) собствен Имот в едно село около Любимец . Събрал съм 3 двора с къщите в Една Собственност , 14 декара близо. Идеята ми е ако доживея да се оттегля от дейност, щюе ида там Ще имам сносна <пенсия> да реем около 3500 лева, минимум. Писна ми от педеруги и искам да нямам общо с ВИК, Енерго и всякакви педеруги ! Няма канализация обратни води, с ями сме, но има чиста вода, имз и Ток. Имам Гора в Балкана( Родопите) от 1000 декара и имам дърва) Идеята е през Лятото( Пролер, Лято, Есен) да правя Ток и топла вода с панели и фотоволтаици, Зимата да правя ток и Топло с Дърва, като искам да пробвам с Генератор за Електричество, Стърлинг предполагам, парните са рискови и щумни турбини, но все пак не съм наясно. Вода си имам от Сонди, една легална и................. кой да ти каже !😀

Въпроса ми е за Идеи за Стърлинг или парнотурбинен или друг генератор за електричество и топло. Кое и Как? Време имам (около 4/5 години) нямам опита и знанията за тая работа. Моля за помощ.......

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

Всъщност, ще го правя за деца и внуци, ако доживея, няма да съм на територията на ЕС. Да сме живи и здрави очаквайте да си пишем аз от Африка или Океания, може и няко дестинации Южна Америка, искам да ида там където Чистата Медицина е най близо, където наистина Някой има нужда от Мен, като зъболекар и зъболекар-хируг, без пари само покрив, храна оръжие , риболовни такъми и Джипка + колеги за лекарска грижа. Друго не ми трябва ( имам голяма пенсия) От кога мечтая ..................... да се върне времето което виждах в очите на първите ми пациенти...............

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Здрасти от мен. Отдавна не се бях вясвал, но така се случи.

Има достатъчно прости и надеждни неща, които човек може да си направи и които още не са на пазара по една или друга причина, но това ли искаш?

Аз бих си направил стърлинг, (и още куп други неща дето правят енергия), но мен си ме влече инженерството и техничарството, също да си правя неща или да откривам (точно по тези неща едва ли има много за откриване). Ти искаш ли го и да ти дам пример за лесно решение или готов продукт? Щото като си направиш нещо нестандартно после ще трябва (и ще можеш) само ти да си го поддържаш.

Ако решиш да си правиш, мога да ти дам идеи и решения. Много продукти на пазара са правени с добра прецизност и технологии о 0,5 грама мозък (R&D). Такива например са отоплителните колектори и към днешна дата отоплението с тях излиза дори по-скъпо от отоплението с фотоволтаик. Също толкова прост и надежден стърлинг, колкото можеш да си направиш също няма да намериш на пазара. Но трябва да ти се занимава.

 

Ако си харесваш медицината и риболова и не ти се човърка, по-добре се спреи на готов пазарен продукт. С пенсията която обаждаш няма да е проблем да си поръчаш автономно захранване с фотоволтаици. И зимата ще успееш да си осигуриш енергията. Цените вече паднаха достатъчно.

Не е нужно да купуваш точно стърлинг, само да кажа, иначе ще се намери.

Има фейсбук групи, сериозни хора мисля, мога да ти дам... Там нямаш проблеми, в днешно време имат решения и то нескъпи.

Със сондите и септичната яма те съветвам да внимаваш. Септичната яма е добре да е изолирана и да няма просмукване. Мой братовчед за къща без да го задължават си купи пречиствателна станция. И то преди повече от 10 г. И ще може да зауства речистената вида. Лайна (битовофекални води) лесно се чистят. Промишлените са проблем.

Сондата - знаеш, че ако я ползваш за питейна трябва да я пречистваш. Занеси проба за анализ в РЗИ или акредитирана лаборатория, да видиш дали няма проблеми. Не е скъпо, за информацията, която ще получиш.. Сондажите ако се точат често могат да нямат дори бактерии, но аз те съветвам да имаш някаква дезинфекция - UV мисля остава най-доброто.

Помисли, набележи някакви пунктове и доколкото мога ще те насоча.

Успех в начинанията.

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, Joro-01 said:

...

 

Благодаря! С помощ мога да пробвам и сам да направя нещо, но да , вероятно е практично да обмисля добре и закупя системите.

Нямам избор за сонди и фекални води, няма канализация обратни води, няма да е за пиени ( наблизо има изворна вода на 14- 25 километра има чещми и сега тваря ремаркито с половин тон вода)

Хубаво да се обмисли с фотоволтаици и акумулаторна система до къде може и как, проблема е , че след като там ще пребивават временно деца и внуци, постоянно ще има 2, 3 човека, с <гостите> за месец  и то няколко пъти годишно могат да стигнат 20 човека !

Ше се мисли, но ако съм жив няма да ме има дълги периоди там, наистина искам да се махна от ЕС и <развития> свят и Наистина да Лекувам хора....в залеза си.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
On 13.03.2021 г. at 7:15, laplandetza said:

Благодаря! С помощ мога да пробвам и сам да направя нещо, но да , вероятно е практично да обмисля добре и закупя системите.

Моля. И аз така мисля, но ти трябва да го обмислиш.

Като стана въпрос за лечение и риболов, се сетих за един анекдот:

Тракторист дядя Слава попробовал некоторе время не пить. И на шестой день начал припоминать, что 12 лет назад он, будучи успешным столичным кардиологом Соломоном Марковичем Шниперсоном, приехал в эту деревню просто порыбачить...
 

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 часа, Joro-01 said:

Моля. И аз така мисля, но ти трябва да го обмислиш.

Като стана въпрос за лечение и риболов, се сетих за един анекдот:

Тракторист дядя Слава попробовал некоторе время не пить. И на шестой день начал припоминать, что 12 лет назад он, будучи успешным столичным кардиологом Соломоном Марковичем Шниперсоном, приехал в эту деревню просто порыбачить...
 

Ако се заинтересувам и навлезна сериозно, ......... ще те търся на лични, ше иде въпрос за  търговсско проучване, продукти, фирми, <проект> и сделка, не е за форумно показване.

  Имам съмнения да доживея, т.е да имам сили и да поема последна авантюра........ нейде в Африка. или където острието се извърти.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
On 20.03.2021 г. at 16:38, laplandetza said:

Ако се заинтересувам и навлезна сериозно, ......... ще те търся на лични, ше иде въпрос за  търговсско проучване, продукти, фирми, <проект> и сделка, не е за форумно показване.

  Имам съмнения да доживея, т.е да имам сили и да поема последна авантюра........ нейде в Африка. или където острието се извърти.

Докъдето мога ще съдействам.

Стига с тези съмнения

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...