Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Довечера е сблъсъкът между Франция и Германия. Да се надяваме, че барем днес няма да вали за да може да се гледа някъде на открито :)

0363473001621604315_1596957_920x517.webp

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По- трудна група ако може да им се падне на унгарците... :)

Стува ми се, че заглавието е по- коректно да е Euro 2020, нищо че сме година напред.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Жалко за Унгария, макар че никак не съм фен на тактиката, която те избраха (бавене, накъсване, фаулове) 

197531377_2866326586966936_7740561869147141078_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, sir said:

Скуби, как е настроението в Унгария? Ще я печелите ли тази група? :)

Такка тръгнаха от Площада на Героите към стадиона...Но се прибраха по-тихо.....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еми... после и германците си тръгнаха тихо от Алианц арена. 

Да видим днес италианците, които приятно изненадаха срещу Турция. Никога не ги бях виждал построени в 4-3-3 и толкова нападащи. Явно Манчини е внесъл коренна промяна, която трябваше отдавна да бъде направена. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето и малко теория:

https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Polovinata-ot-golovete-vav-futbola-sa-zaradi-niakakva-sluchajnost_170802.html

"Половината от головете във футбола са заради някаква случайност

Футболът е изненадващо случайна игра

1623825035_7_559x*.jpg

За феновете футболът е завладяваща надпревара, не на последно място защото крайният резултат е почти винаги непредсказуем.

Сега екип от изследователи за първи път анализира приноса на случайността за отбелязването на голове във футболаа и разкрива, че случайността влияние в 46% от всички отбелязани голове в английската Висша лига.

Данните включват всички мачове от сезоните 12/13 до 18/19 на английската Висша лига при общо 7 263 гола, проверени за проявата на шест променливи, отразяващи влиянието на случайни фактори.

Футболът е странна игра. За разлика от повечето други отборни спортове, където се вкарват много точки, футболните мачове рядко имат повече от 2-3 гола - и всеки от тях е много ценен. За разлика от баскетбола или хандбала, където вкараната топка е малко вероятно да реши крайния резултат на играта, футболът често се решава от един единствен изстрел във вратата. Ако гледате достатъчно футболни мачове, ще останете с усещането, че понякога мачовете се решават не от това, кой е по-добрият отбор, а по-скоро от малко късмет.

..."

...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Късмета разбира се влияе често във футбола, понякога и решителна роля. Но зависи как го гледаме откъде точно започва късмета. Добрите отбори по-успешно налагат преса, изнасят и организират защита или контраатаки. И ако противниците им са осезаемо по-слаби в това, късметът вече няма да играе никаква съществена роля за крайния изход. Действително при всеки един удар към вратата си трябва известна доза шанс за да влезе, но ако успееш да оправиш 15 удара, а противникът ти само 3 примерно, вече достатъчно ограничаваш шанса късметът на противника да му помогне ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Warlord said:

Късмета разбира се влияе често във футбола, понякога и решителна роля. Но зависи как го гледаме откъде точно започва късмета. Добрите отбори по-успешно налагат преса, изнасят и организират защита или контраатаки. И ако противниците им са осезаемо по-слаби в това, късметът вече няма да играе никаква съществена роля за крайния изход. Действително при всеки един удар към вратата си трябва известна доза шанс за да влезе, но ако успееш да оправиш 15 удара, а противникът ти само 3 примерно, вече достатъчно ограничаваш шанса късметът на противника да му помогне ;)

Eй това унгарско изобритение показва защо на късмета трябва да се подстели. Той не иде из невиделица....Унгария-Англия легендарният 6:3 мач. Ударите по двете врати....THM_0013479253.jpg

Също унгарско изобритение беше графа на мачът...Тези изобритения прилагани във футболът още от 1922-27 година доведоха до легендарните успехи....Така, че.....

The line graph shows the events football match by using different shapes for scores, offsides, free kicks and corners.

 

https://medium.com/nightingale/three-sportviz-inventions-by-a-hungarian-newspaper-b5c0df489d6c

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Warlord said:

Да видим днес италианците, които приятно изненадаха срещу Турция. Никога не ги бях виждал построени в 4-3-3 и толкова нападащи. Явно Манчини е внесъл коренна промяна, която трябваше отдавна да бъде направена. 

Италянците, наистина изненадват с играта си, много приятно. Сега, със Швейцария като, че ли - това 4-3-3 прелива в 3-4-3 през повечето време. Добре стоят и двата мача до момента. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Направо ги отнасят с 300 :) Истината е в нападателния футбол, дано да продължат така. 

Днес е най-добре макетата да паднат отново и да се приключва с тях, че ако вземат да спечелят нещо, после нема да млъкнат ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен специално ми харесва атакуващият футбол, който показват начело с Манчини. Трябва да се вземе в предвит за тях и това, че се класираха с 10 от 10 победи, както и Белгия. Белгийците, за мен са един от фаворитите да са на финал. Много стабилен отбор изградиха последните години! Дали не и най-стабилния на тези финали... 🤔🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Направо ги урочасах Белгия. Никакъв хъс за игра. Няма идея в атака. Къде им е мотивацията - не знам. Средна линия липсва, пасове неточни, скорост няма. 

Дания играят хубаво, създават и се възползват от пространствата, и си натискат лека, по лека.

Чакам второто полувреме, все пак Белгия едва ли разчита на последния мач с Финландия за класиране. 

П. С.

Ееееее, влезе К. Де Бройне и полетяха пасовете!

Редактирано от Stoned
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.06.2021 г. at 18:35, sir said:

Скуби, как е настроението в Унгария? Ще я печелите ли тази група? :)

То май в тази група, ако се бяхме класирали, можеше ние да попаднем, но ако... 😀

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 17.06.2021 г. at 19:58, Stoned said:

Ееееее, влезе К. Де Бройне и полетяха пасовете!

Така и не разбрах защо го държаха на пейката цяло полувреме.

Унгарците удържаха равен с Франция, така че имат шанс за класиране, но това минава през победа над Германия, а маншафта взе че живна вече :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За жалост от Япония мога да гледам мачовете полулегално през прокси ...

Както и да е, хареса ми че Унгария измъкна точката срещу Франция, Англия както винаги вяло и същевременно доста аристократично подхожда.

Топ неприятен отбор за гледане винаги ми е бил Полша, следван от Швеция. Приятната изненада е тоталното пълнене на кошницата на Турция, тъй като те тръгнаха с най-голяма.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 От години не бях така пристрастен (въпреки, че залагам чат-пат с малки суми) и футболът се отдалечи от моите интереси/пристрастия/ 

Унгария ....Ах.. Унгария да смажат .....гей-агитацията ! Да, германските футболисти не са виновни за решенията на управата на Мюнхен , която се НАДУПИ на тенденцията и козирува и..извади дългия език на подлизурството ... СРАМОТА !  Груба намеса в Устава и политиката на Уефа !!! 

Къде е свободата на словото ?  Може ли в днешно време да кажеш ....Аз мразя гейове ? Не !  Дори и с по мекото ...аз не одобрявам...? Не става !  Хомофоб си и...край с кариерата ти ! КРАЙ ! 

Евала на УЕФА , че не клекна ...но ...от тук насетне ...дупе да ѝ е яко ! Натискът ще е непоносим и ще ...подаде!  Дано се прикрие зад ФИФА - а там са Саудитска Арабия, ОАЕ, Катар където има.......СМЪРТНО НАКАЗАНИЕ за ХОМОСЕКСУАЛИЗЪМ !   Там няма как да се излъчи ....Дъга над Стадион !   А толетаризма няма как да проработи над Персийски залив ! Няма как !  Жив и здрав да е е гей-парад по булевардите на Доха ......

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За малко унгарците. :( Но много достойно в крайна сметка, особено като гледахме как германците насред Мюнхен в последните минути бавеха играта и им трепереха крачетата. Представям си, ако бяхме ние в тази група.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 40 минути, Евристей said:

 От години не бях така пристрастен (въпреки, че залагам чат-пат с малки суми) и футболът се отдалечи от моите интереси/пристрастия/ 

Унгария ....Ах.. Унгария да смажат .....гей-агитацията ! Да, германските футболисти не са виновни за решенията на управата на Мюнхен , която се НАДУПИ на тенденцията и козирува и..извади дългия език на подлизурството ... СРАМОТА !  Груба намеса в Устава и политиката на Уефа !!! 

Къде е свободата на словото ?  Може ли в днешно време да кажеш ....Аз мразя гейове ? Не !  Дори и с по мекото ...аз не одобрявам...? Не става !  Хомофоб си и...край с кариерата ти ! КРАЙ ! 

Евала на УЕФА , че не клекна ...но ...от тук насетне ...дупе да ѝ е яко ! Натискът ще е непоносим и ще ...подаде!  Дано се прикрие зад ФИФА - а там са Саудитска Арабия, ОАЕ, Катар където има.......СМЪРТНО НАКАЗАНИЕ за ХОМОСЕКСУАЛИЗЪМ !   Там няма как да се излъчи ....Дъга над Стадион !   А толетаризма няма как да проработи над Персийски залив ! Няма как !  Жив и здрав да е е гей-парад по булевардите на Доха ......

Един човек, който е наясно със себе си и с предпочитанията си няма как да стане гей от една дъга, нито от някакъв си парад. Всички, тия дето лаят срещу "пропагандата" и толерантността към лгбт хората знаят, че не са сигурни в себе си и може и да отидат на левия бряг, затова като видят дъгата и получават епилептичен пристъп. Мисля, че и вашият случай е такъв. Искате да гледате мач, разбрали сте за дъгата, спящия гей ген ви се е обадил в опит да го контрирате избълвахте този лозунг. Какво ви притеснява ? Хомофоб сте и нямате кариера. Какво ще ви вземат ? Никой на тоя свят не е станал хомосексуалист на гей парад, никое дете също не е станало с обратна ориентация като е видяло двама чичковци да се държат за ръка.

Иначе, евала на Унгария, дано Германия променят играта и разплачат Англия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Kujiro said:

Един човек, който е наясно със себе си и с предпочитанията си няма как да стане гей от една дъга, нито от някакъв си парад. Всички, тия дето лаят срещу "пропагандата" и толерантността към лгбт хората знаят, че не са сигурни в себе си и може и да отидат на левия бряг, затова като видят дъгата и получават епилептичен пристъп. Мисля, че и вашият случай е такъв. Искате да гледате мач, разбрали сте за дъгата, спящия гей ген ви се е обадил в опит да го контрирате избълвахте този лозунг. Какво ви притеснява ? Хомофоб сте и нямате кариера. Какво ще ви вземат ? Никой на тоя свят не е станал хомосексуалист на гей парад, никое дете също не е станало с обратна ориентация като е видяло двама чичковци да се държат за ръка.

Иначе, евала на Унгария, дано Германия променят играта и разплачат Англия.

Ооооо има има....Вие бил ли сте в казарма ?  Личен опит - мой стар войник (друга рота, но ни водеха заедно на баня) си беше ....ляв...тоест получаваше ерекция ! Биха го здраво неговите набори . След време (доста години : 15-на) узнах, че...имаше зад гърба си два развода и държеше мацка много по млада от него. Деца - 4 ! 

Тоест ....ако живееше в днешни времена нямаше да ...обърне навигацията ....щото нали срамота, а щеше да си остане ...това което го влече ! Нямаше да я има клапата която да го стопира....и нацията щеше да бъде с 4 човечета по малко....

Разбира се става въпрос за човек с наклонности ...фифти/фифти , а не за ....краен ...нали ? 

Точно затова иде реч и за унгарското решение - да не се ПРОКЛАМИРА и АГИТИРА тази насока . 

Преди 4 часа, Kujiro said:

Мисля, че и вашият случай е такъв.

Грешите !  Отдавна съм наясно със сексуалната ми ориентация. И вече съм на възраст където и няма как да се промени....Успокоих се, когато и моят наследник -тинейджър  пое ...надясно ! ..............Или както казваха стари БГ педали интелектуалци  (покойния Дим Дуков) - никой родител не мечтае детето му да е гей ! .....................................................................................

И пак ..за Вас : нищо против обратните, но и да се спазват и ...всички права - тоест и на другите ! Кой какво прави в спалнята си е негово право ! Но не е удачно да го показва публично.... И спортните събития не са за акламиране , промотиране или саботиране на ....политически решения ....НАЛИ ТАКА ?  Иначе отивайте да протестирате в Катар ! Там е следващото световно първенство по футбол ! Успех ! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...