Отиди на
Форум "Наука"

Коя религия, най-добре пасва на възгледите ви?

Recommended Posts

• Потребител
Преди 9 часа, scaner said:

Много точно.

Изобщо, съвременното християнство е Павлово, а не Христово. Навсякъде в него си личат Павловите интерпретации. Раздава етикети кое е естествено и кое е противоестествено (в което си личи силна хомофобия). Да не задълбавам в подробности, само основният рефрен - "убивай плътта, въздигай духа" (мой преразказ). Но плътта сама по себе си не е зло, тя е само инструмент, на който работи Сатаната. Но този инструмент може да служи и на Бог.

Истинското зло е духовно. Духовните хора могат да бъдат активен источик на злото. Докато плътските нужди са само пасивен носител на злото, което в тях е заложено от духовните хора.

Християнството не допуска превес на духа, над материята!

• Мнения 360
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

• Потребител
Преди 11 часа, deaf said:

Вярата не може сама по себе си да подтикне човека,но един харизматичен лидер като апостол Павел може да подтикне вярващите. И въпреки това,пак ще е нужно вярващите да имат материална причина да действат. Под "материална" да се разбира,например някакъв физически недъг/инвалидност,която ги кара да мразят здравите и силни хора.

Възможно е, но това не прави който и да е човек безгрешен!

• Потребител
Преди 34 минути, deaf said:

За Христос този свят е илюзия в която човек временно пребивава. За него е важно само спасението на душата.

Това не е християнство,  а някакъв гностицизъм.

• Потребител
Преди 3 минути, skiahtro said:

Това не е християнство,  а някакъв гностицизъм.

Напротив,точно това е християнство. На въпросът на Пилат на кого е цар,Христос отговаря:

"Моето царство не е от този свят."

• Потребител
Преди 3 минути, deaf said:

Напротив,точно това е християнство. На въпросът на Пилат на кого е цар,Христос отговаря:

"Моето царство не е от този свят."

Това не значи, че Христос отрича материята, освен ако имаш информация, за онзи свят. 

В Християнството има баланс дух-материя! Не се позволява превес! Всичко останало са секти и ерес!

Възкресението е в плът и кръв!

• Потребител
Преди 5 минути, skiahtro said:

Това не значи, че Христос отрича материята,

Уфф,аман! Не ми слагай думи на клавиатурата! Никъде не съм казал,че Христо отрича материята,а че за него спасението на душата е всичко на този свят. Д-У-Ш-А-Т-А!

• Потребител
Преди 45 минути, deaf said:

Уфф,аман! Не ми слагай думи на клавиатурата! Никъде не съм казал,че Христо отрича материята,а че за него спасението на душата е всичко на този свят. Д-У-Ш-А-Т-А!

Нищо не ти слагам. При християните, душата е редом с плътта!

Иначе са богомилски възгледи! Затова богомилите и различни гностици се осакатяват и самоубиват, за да спасят душата!

• Потребител
Преди 14 часа, skiahtro said:

Християнството не допуска превес на духа, над материята!

А аз не говоря за такъв превес. Имам пред вид посланието към галатяните:

[5:17]  Защото плътта желае противното на духа, а духът - противното на плътта; те се противят един другиму, за да не правите онова, що бихте пожелали.

Имаме единство и борба на противоположностите, както би го формулирал  Маркс :). Плътта пречи за духовно сближение с Бог. Християнството поставя целта, и плътта трябва да загуби борбата. Иначе Бог само през крив макарон.

От тук възниква християнският аскетизъм, и крайни секти като скопството и хлистите в Русия например.

• Потребител
Преди 9 минути, scaner said:

А аз не говоря за такъв превес. Имам пред вид посланието към галатяните:

[5:17]  Защото плътта желае противното на духа, а духът - противното на плътта; те се противят един другиму, за да не правите онова, що бихте пожелали.

Имаме единство и борба на противоположностите, както би го формулирал  Маркс :). Плътта пречи за духовно сближение с Бог. Християнството поставя целта, и плътта трябва да загуби борбата. Иначе Бог само през крив макарон.

От тук възниква християнският аскетизъм, и крайни секти като скопството и хлистите в Русия например.

Да аскетизъм може, той има друга философия, но се допуска и лек превес на духа, но крайности никога.

Християнството е съвършен баланс, дух-тяло!!! Принципно не се допуска отклонение в баланса!

При Павел, проблемите са били от друго естество.

Редактирано от skiahtro

• Потребител
Преди 6 минути, skiahtro said:

Християнството е съвършен баланс, дух-тяло!!! Принципно не се допуска отклонение в баланса!

В християнството има един термин, "умъртвяване на плътта". Което не значи, че трябва да я гориш или режеш. Смисълът му е да се постави плътта под пълният контрол на духа. Което съвсем не е "съвършен баланс", както и да се погледне.

• Потребител
Преди 31 минути, scaner said:

В християнството има един термин, "умъртвяване на плътта". Което не значи, че трябва да я гориш или режеш. Смисълът му е да се постави плътта под пълният контрол на духа. Което съвсем не е "съвършен баланс", както и да се погледне.

Това има съвсем друг смисъл. Не е свързано с материята, а с изпитанията на които сме подложени..

• Потребител
On 25.07.2021 г. at 7:56, skiahtro said:

🙂

Тогава освен, че не осъзнаваш какво говориш си и лош психолог.🙂

Виж какво си писал:

Добре, от тук, какво следва според теб, според аналогията ти?🙂 Олицетворението на бащината любов, кара Иванчо, да бие децата по главата с камъни! Т.е бащината любов или по-точно, неиното олицетворение... Т.е. виновна е бащината любов... Къде е изопачаването? А другите бащи, които не бият децата с камъни, на какво са олицетворение?

Нещо много са ти омешани понятията..😉

Вярата може да подтиква, само ако го изисква! А че бащата на Иванчо е малоумен, няма нищо общо с бащината любов или с вярата!

Тук не става въпрос, за това в какво вярвам аз и какво защитавам, а за принципи от които си нямаш идея!🙂

Това каква нужда намира и подтиква някой ненормалник, да върши действия, не е от значение! Ненормалника винаги ще си намери необходимата причина и нужда...!

Ето тук мислям, че ти го обясних по-добре.

- Да ти го преведа на религиозен език, Бог/бащата, учи своето дете, че то не трябва да се покланя на другите деца/религии ами да следва своето, като единствената вярна/гледна точка! И кой е виновен тук, Иванчо или този който му е казал, тия неща, и иванчо с празната си глава още от малак е поел тази посока... Защото повечето психики, когато са в детска възраст са склонни на манипулиране, което ги определя като характер след време!

Религията не те ли учи, че тя е единствената и, че ще намериш спасение само ако следваш нея?

Понятията ги бъркаш ти, бащината любов си е едно, а това как бащата учи детето е друго... Както бащата така и бог дава акъли, тва ми е мисълта по горе.

Аз не отричам бог, и за това и не искам да говоря глупости срещу него, ама с твоето мислене само в една посока ме принуждаваш, все едно не приемаш друга истина, а то има доста факти по темата.

Приемаш това каквото е написано преди хиляди години от хора който дори не познаваш, дори не знаеш какво ги е подтикнало.

Религията в дадени моменти, е като средство за диктатура и контрол, над обикновенните хора, църквата е била много силна през вековете,

защото се е налагала над хората, което одобряваш ли го?

Кажи, защо бог, позволява да се раждат, увредени бебета, от здрави родители тогава?

Редактирано от amigdal

• Потребител
Преди 5 минути, amigdal said:

Кажи, защо бог, позволява да се раждат, увредени бебета, от здрави родители тогава?

Какво значи "позволява"?! Увредените бебета са "технологична" грешка на Бог. Но фанатично вярващите в Бог изключват той да греши! За тях Бог,който греши,не е бог!

• Потребител
Преди 11 минути, amigdal said:

Ето тук мислям, че ти го обясних по-добре.

- Да ти го преведа на религиозен език, Бог/бащата, учи своето дете, че то не трябва да се покланя на другите деца/религии ами да следва своето, като единствената вярна/гледна точка! И кой е виновен тук, Иванчо или този който му е казал, тия неща, и иванчо с празната си глава още от малак е поел тази посока... Защото повечето психики, когато са в детска възраст са склонни на манипулиране, което ги определя като характер след време!

Религията не те ли учи, че тя е единствената и, че ще намериш спасение само ако следваш нея?

Понятията ги бъркаш ти, бащината любов си е едно, а това как бащата учи детето е друго... Както бащата така и бог дава акъли, тва ми е мисълта по горе.

Аз не отричам бог, и за това и не искам да говоря глупости срещу него, ама с твоето мислене само в една посока ме принуждаваш, все едно не приемаш друга истина, а то има доста факти по темата.

Приемаш това каквото е написано преди хиляди години от хора който дори не познаваш, дори не знаеш какво ги е подтикнало.

Религията в дадени моменти, е като средство за диктатура и контрол, над обикновенните хора, църквата е била много силна през вековете,

защото се е налагала над хората, което одобряваш ли го?

Мисля, че има някаква каша в главата ти..

Казахме вече...!  Ако вярата учи детето, да удря децата по главите, е виновна вярата! Ако бащата учи детето, да удря децата по главите ,без да го изисква вярата му, е виновен бащата! Във втория случай, няма как да обвиняваш вярата му!

• Потребител
Преди 2 часа, skiahtro said:

Това има съвсем друг смисъл. Не е свързано с материята, а с изпитанията на които сме подложени..

А аз къде говоря за материя?

Преди 31 минути, amigdal said:

Сериозен отговор от вярващи не можеш да получиш. Защото никой не е абониран за преслужбата на Бог, която е упълномощена да говори от негово име :)

Може да сортираш отговорите по вероятност:

1) Защото така си запълва времето във вечността (така му е забавно);
2) защото е жесток и отмъстителен и иска всячески да ги накаже;
3) просто не участва в играта, и вината не е негова;
4) ... (всякакви непреки обяснения)

Редактирано от scaner

• Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

Говориш, за въздигане на духа, над материята, като продължение на твърденията на deaf.

Виж сега,Исус Христос възприема всичко на този свят като символ. Включително и материята. Обърни внимание на какъв език говори Той! Само със символи. Като това:"Който е безгрешен,да хвърли камък". И т.н.,и т.н.

• Потребител
Преди 33 минути, skiahtro said:

Мисля, че има някаква каша в главата ти..

Казахме вече...!  Ако вярата учи детето, да удря децата по главите, е виновна вярата! Ако бащата учи детето, да удря децата по главите ,без да го изисква вярата му, е виновен бащата! Във втория случай, няма как да обвиняваш вярата му!

Тук съм съгласен.

• Потребител
Преди 33 минути, scaner said:

Сериозен отговор от вярващи не можеш да получиш. Защото никой не е абониран за преслужбата на Бог, която е упълномощена да говори от негово име :)

Може да сортираш отговорите по вероятност:

1) Защото така си запълва времето във вечността (така му е забавно);
2) защото е жесток и отмъстителен и иска всячески да ги накаже;
3) просто не участва в играта, и вината не е негова;
4) ... (всякакви непреки обяснения)

Аз знам, че няма да получа но все пак питам, за да видя какво ще ми се отговори :) Отовора и на теб и на мен ни е ясен,биология... генни мутации/грешки но , ако предположим, че през бог минава всичко, то защо го позволява? Защо това новородено бебе, ще е сляпо до гроб или с недъзи, инвалид или просто празен поглед...

Единственото за което може да се хванат е преражанията, бил е много лош в предния живот... Това са обясненията на хора от преди хиляди години, защото се навързват нещата, какво и е имало фей и духове у гората. Как така път още не ги видяхме хиляди години незнам и аз.

Редактирано от amigdal

• Потребител
Преди 24 минути, deaf said:

Виж сега,Исус Христос възприема всичко на този свят като символ. Включително и материята. Обърни внимание на какъв език говори Той! Само със символи. Като това:"Който е безгрешен,да хвърли камък". И т.н.,и т.н.

Ами в случая камъка не е било символ, а действителност. Наистина са искали да хвърлят камъни... Ние го възприемаме като символ..

• Потребител
On 26.07.2021 г. at 14:20, amigdal said:

Аз знам, че няма да получа но все пак питам, за да видя какво ще ми се отговори :) Отовора и на теб и на мен ни е ясен,биология... генни мутации/грешки но , ако предположим, че през бог минава всичко, то защо го позволява? Защо това новородено бебе, ще е сляпо до гроб или с недъзи, инвалид или просто празен поглед...

Единственото за което може да се хванат е преражанията, бил е много лош в предния живот... Това са обясненията на хора от преди хиляди години, защото се навързват нещата, какво и е имало фей и духове у гората. Как така път още не ги видяхме хиляди години незнам и аз.

В такива случаи човек силно персонализира нещата. И поставя въпроса така , все едно вселенната се върти около него. Бог е по скоро система , нещо което е много по голямо от дребните мехнизми в него. Ако се разглеждат нещата от гледната точка на системата, то нещата вече не изглеждат както това изглежда от гледната точка на дребния мехнизъм. 

Нещо повече, в човешката природа е да обвинява всичко и всички около него не не и самия себе си. Затова на някои може би му изглеждат проблеми с генните свързани с Бога. Но всъщност някои ( може би повечето ) проблеми с гените идват и от начина на живот на предходните поколения. Защо Бог да е виновен в това в което правят самите хора ? 

• Потребител
Преди 18 минути, Orbit said:

Бог е по скоро система , нещо което е много по голямо от дребните мехнизми в него.

....

Защо Бог да е виновен в това в което правят самите хора ? 

Ако лявата ми ръка забива нож в гърба, а дясната прегръща, то ръцете, които са само механизъм в системата ли са виновни или системата- "нещо което е много по голямо от дребните механизми в него"?

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...